10 ciekawych miejsc w Chinach, które warto zobaczyć

Chiny, ciekawe miejsca, TOP 10

W Chinach jest wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne trafiły na naszą listę TOP 10 (kolejność przypadkowa).

1. Wielki Mur Chiński


Wielki Mur Chiński grafika

Wielki Mur Chiński jest to system obronny składający się z zapór naturalnych, murów obronnych, fortów, wież osłaniający północne Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu. Jest to jedno z najbardziej imponujących osiągnięć architektonicznych w historii.


2. Wielki Budda z Leshan


Wielki Budda z Leshan grafika

Wielki Budda z Leshan to jeden z największych posągów Buddy na Świecie, zbudowany w VIII wieku.


3. Trzy Przełomy Jangcy


Trzy Przełomy Jangcy grafika

fot. Tan Wei Liang Byorn / wikipedia.org (CC BY 3.0)

Trzy Przełomy Jangcy to najbardziej malowniczy odcinek rzeki Jangcy bogaty w atrakcję przyrodnicze i kulturalne.


4. Pałac Potala


Pałac Potala grafika

Pałac Potala to tybetańska rezydencja Dalajlamów. Jest to najwyżej położony pałac na świecie (3700 m n.p.m.).


5. Wulingyuan


Wulingyuan grafika

Wulingyuan jest to rezerwat przyrody w górach Wuling Shan. Malowniczy i historyczny obszar, który koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Chinach.


6. Zakazane Miasto


Zakazane Miasto grafika

Zakazane Miasto jest to dawny pałac cesarskich dynastii Ming i Qing w centrum Pekinu. Jeden z 5 najważniejszych pałaców na świecie.


7. Terakotowa Armia


Terakotowa Armia grafika

Terakotowa Armia jest to zbiór ponad 8100 naturalnej wielkości figur żołnierzy, oficerów i koni, znajdujący się w grobowcu chińskiego Pierwszego Cesarza Qin. Jest to jedno z największych znalezisk archeologicznych XX wieku, początkowo nazywane ósmym cudem świata.


8. Góra Tianmen


Góra Tianmen grafika

Góra Tianmen to wyjątkowe miejsce dla osób poszukujących mocnych wrażeń. Droga prowadząca do nieba, podróż najdłuższą kolejką linową na świecie i spacer po przeszklonej kładce nad przepaścią to tylko część atrakcji jakie na nas czekają.


9. Pałac Letni w Pekinie


Pałac Letni w Pekinie grafika

fot. Viault / wikipedia.org (CC BY-SA 3.0)

Pałac Letni w Pekinie to kompleks parkowo-pałacowy będący miejscem letniego wypoczynku cesarzy chińskiej dynastii Qing. 2/3 powierzchni parku zajmuje jezioro Kunming, nad którym wznosi się Wzgórze Długowieczności.


10. Ogród Yuyuan


Ogród Yuyuan grafika

fot. Hans A. Rosbach / wikipedia.org (CC BY-SA 3.0)

Ogród Yuyuan jest to zabytkowy ogród będący jedną z największych atrakcji w Szanghaju.


Austria – TOP 10

Austria – TOP 10

10 najwyższych szczytów w Austrii, najdłuższe rzeki, największe miasta, jeziora, najbogatsi ludzie, odległości między stolicami. Austria – zbiór informacji

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Chiny rekordy

Chiny rekordy

Zbiór informacji i ciekawostek o wszystkim co największe, najszybsze, najmniejsze, najdroższe, najlepsze, naj… w Chinach.