10 TOP atrakcji w Łebie

cze 2, 2023 | ciekawe miejsca, polskie morze, porady

plaża Łeba

W okresie wakacyjnym w głowach przyszłych turystów pojawia się dobrze znane pytanie: góry czy morze? Każdy z tych kierunków ma swoje kultowe lokalizacje, najczęściej polecane miejsca i sprawdzone wskazówki dla przyszłych odwiedzających. Tutaj przyjrzymy się dziesięciu atrakcjom, oferowanym, przez Łebę.

1. Ruchome Wydmy

To jedno z najbardziej unikalnych miejsc w Polsce, będące częścią Słowińskiego Parku Narodowego. Wydmy, niektóre z nich dochodzą do 40 metrów wysokości, są w ciągłym ruchu, przesuwając się pod wpływem wiatru.

2. Plaża w Łebie

Wspaniała, szeroka i piaszczysta plaża, z wydzielonych miejsc kąpielowych, strzeżonych przez ratowników. Idealne miejsce do opalania, zażywania relaksu i budowania wielopoziomowych piaskowych konstrukcji.

3. Port Morski Łeba

Można tu zobaczyć szeroki przekrój statków, od typowo użytkowych kutrów rybackich do luksusowych wypoczynkowych jachtów. Port daje również możliwość skosztowania wybornych świeżych ryb w jednej z lokalnych restauracji. 

4. Muzeum Motyli

Zachwycające mnogością okazów miejsce, gdzie estetyka spotyka naukową skrupulatność. Około 4 500 okazów niesamowitych owadów oraz pajęczaków zatrzyma na dłużej nie tylko osoby zainteresowane przyrodą, ale również laików, szukających piękna.

5. Dmuchany Park Rozrywki – Funlandia

Dmuchany Park Rozrywki Funlandia w Łebie oferuje niemal 700 m2 atrakcji, w tym 400 m2 placu zabaw pod zadaszeniem, oraz imponujący 50-metrowy tor przeszkód na świeżym powietrzu.

6. Park Dinozaurów

Wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi, mieszczące pełnowymiarowe modele dinozaurów i interaktywne wystawy edukacyjne. Dodatkowe atrakcje przyciągające tłumy zainteresowanych to pole do minigolfa, zamek strachów rozrywki wodne (ślizgawki, rowery wodne itp.)

7. Łeba Labirynt

Magiczne miejsce dla całej rodziny. Naturalny labirynt nie zawiera zdradliwych ścieżek, a na drodze do centrum czekają na odwiedzających poboczne cele. Jest to doskonały punkt na mapie tych, którzy pragną intelektualnych i zręcznościowych wyzwań.

8. Rejsy Wycieczkowe

Atrakcją w Łebie są rejsy wycieczkowe po ogromnym Jeziorze Łebsko. Dzięki nim można dotrzeć do fascynującego Skansenu w Klukach oraz do Muzeum Wyrzutni Rakiet. Oprócz tego bardzo popularne są także rejsy wycieczkowe kutrami i statkami pasażerskimi po Bałtyku.

9. Discovery Park

Park rozrywki dla małych dzieci i nie tylko. Ta wyjątkowa atrakcja dzieli się na trzy części: wesołe miasteczko z szerokim wyborem ślizgawek, kolejek i innych przejażdżek; salon gier oraz wystawę Lego.     

10. Słowiński Park Narodowy

Jednym z elementów parku narodowego są łebskie wydmy. Park ten kryje jednak o wiele więcej tajemnic, a początkiem ich odkrywania może być właśnie Łeba. Rowokół, naturalnie zachowane torfowiska i bagniska czy zatopiony las czekają na kolejnych odkrywców.

Podróżując do Łeby, trzeba zatroszczyć się nie tylko o znalezienie atrakcji, ale także zarezerwować odpowiedni ośrodek wypoczynkowy Łeba, który stanowiłby dogodną bazę wypadową do eksploracji tego urokliwego regionu. Wśród wielu opcji warto wziąć pod uwagę ośrodek wypoczynkowy Katarzynka, położony w doskonałej lokalizacji tuż przy plaży oraz w pobliżu centrum. Jednak to nie wszystko, co sprawia, że Katarzynka jest wyjątkowym punktem wypadowym – tuż obok ośrodka znajduje się również scena, na której odbywa się corocznie święto Łeby z niezwykłymi koncertami.

materiał zewnętrzny

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!