4 sprytne i przydatne zastosowania lokalizatora GPS

artykuły, podróż - porady, Rekreacja

Nadajniki GPS stają się coraz bardziej popularne i to nie bez przyczyny. Ich możliwości wykraczają już daleko poza zwykłą kontrolę położenia przedmiotu czy osoby. W konsekwencji stosują je nie tylko korporacje i organy państwowe, lecz także coraz więcej prywatnych użytkowników. Najbardziej kreatywne i przydatne sposoby wykorzystania lokalizatora GPS opisujemy w poniższym tekście.

1. Lokalizator GPS jako dodatkowa para oczu

Nadajnik GPS umieszczony w aucie, torbie lub kieszeni w kurtce pozwala na zwiększenie ogólnego bezpieczeństwa i komfortu osoby. Dzięki niemu o wiele trudniej jest zgubić monitorowany przedmiot lub zapodziać auto na parkingu. Co więcej, GPS zamontowany w samochodzie  pozwala na zdalne sprawdzenie stanu paliwa i poziomu naładowania akumulatora. To tak, jak gdyby wraz z nami zawsze jechała dodatkowa osoba, czuwająca nas naszymi sprawami.

2.  Monitoring GPS jako pomoc dla rodziców (małych i dużych dzieci)

Lokalizatory GPS mogą też wspomóc rodziców w zapewnieniu bezpieczeństwa ich pociechom. Lokalizatory przenośne, umieszczone np. w plecaku dziecka mogą uruchamiać tzw. alerty obszaru, informujące o wkroczeniu lub opuszczeniu konkretnego terenu. Dzięki temu rodzic błyskawicznie dowiaduje się, czy dziecko opuściło np. teren szkoły lub poszło w odwiedziny do kolegi.

Jeśli nasze dziecko to już nastolatek lub młody dorosły, monitoring GPS to świetne rozwiązanie, aby zapewnić mu dodatkowe wsparcie. Lokalizator umieszczony np. w samochodzie lub motocyklu pozwoli na sprawdzenie zarówno stanu pojazdu, jak i sposobu jazdy kierowcy. Wszystkie informacje o nadmiernej prędkości, gwałtownych hamowaniach lub zbyt wysokich obrotach silnika są natychmiastowo przekazywane adresatom za pomocą SMS, e-mail lub aplikacji w telefonie.

Co więcej, jeśli chcemy mieć pewność, że nasz podopieczny nie zabierze nam pojazdu bez naszej zgody lub po prostu chcielibyśmy w dodatkowy sposób zabezpieczyć naszą własność, możemy skorzystać ze zdalnego odłączania rozrusznika. Ta opcja pozwala na natychmiastowe wyłączenie możliwości odpalenia samochodu jednym kliknięciem.

3. Monitoring samochodów jako pomoc w piekarni, sklepie AGD lub wielkiej korporacji

Monitoring pojazdów przez GPS to udowodniony sposób na zwiększenie efektywności pracy i redukcję kosztów. Jeśli nasz biznes opiera się na pracy zespołu dostawców, mobilnych handlowców lub usługodawców, wykorzystanie technologii GPS może zwiększyć ich wydajność o około 12%.

Ponadto, monitoring floty umożliwia odliczanie 100% VAT od kosztów związanych z eksploatacją pojazdu, a także wygodne rozdzielenie przejazdów służbowych i prywatnych.

4. Nadajnik GPS jako zabezpieczenie w trakcie uprawiania sportu

Przenośne lokalizatory GPS świetnie sprawdzają się nie tylko jako rejestratory pokonanych tras. Dostarczają one informacji o prędkości na każdym odcinku, postojach, oraz wysokości nad poziomem morza. Co więcej, posiadają one przycisk alarmowy, za pomocą którego możliwe jest szybkie wezwanie pomocy. Lokalizator wysyła wiadomość do zdefiniowanych użytkowników, załączając swoje dokładne położenie na mapie.

Zastanawiasz się, jaki lokalizator wybrać? Sprawdź lokalizatory GPS of firmy IKOL. W ofercie dostępne są zarówno lokalizatory do aut i motocykli, jak również lokalizatory przenośne. Ich zastosowania wykraczają daleko poza te opisane w niniejszym tekście. Wejdź na ich stronę i przekonaj się sam.

Urlop w Kołobrzegu? Sprawdź, gdzie się wybrać i co robić!

Urlop w Kołobrzegu? Sprawdź, gdzie się wybrać i co robić!

Kołobrzeg to idealne miejsce na urlop. Jego uroki docenią w szczególności miłośnicy nadmorskich klimatów, którzy chętnie spędzają wolny czas nad Bałykiem. Jest to popularny od lat kurort, w którym zdecydowanie nie można narzekać na nudę. Oprócz plaży i morza, na turystów czeka tu wiele interesujących atrakcji, spośród których wiele jest dostępnych przez okrągły rok. Nie każdy bowiem wie, ale Kołobrzeg możemy odwiedzić nie tylko w lecie, ale zagościć w jego progach przez cały rok, czemu dodatkowo sprzyja rozbudowana baza noclegowa o całorocznym charakterze.

Buty w góry — męskie oczekiwania

Buty w góry — męskie oczekiwania

Buty trekkingowe to bardzo szeroka kategoria obuwia męskiego, które przeznaczone jest do górskich wędrówek. Dzisiaj jednak coraz większą popularność zyskują buty hikingowe. Czy to tylko kolejna nazwa, czy za nią kryje się jakaś inna propozycja dla miłośników wędrowania?

Odwiedź Paryż

Odwiedź Paryż

Paryż jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie i nie bez powodu. Miasto światła ma mnóstwo niesamowitych atrakcji do odkrycia, od ikonicznych punktów orientacyjnych, takich jak wieża Eiffla i katedra Notre Dame, do światowej klasy muzeów i galerii z...