4 sprytne i przydatne zastosowania lokalizatora GPS

artykuły, podróż - porady, Rekreacja

Nadajniki GPS stają się coraz bardziej popularne i to nie bez przyczyny. Ich możliwości wykraczają już daleko poza zwykłą kontrolę położenia przedmiotu czy osoby. W konsekwencji stosują je nie tylko korporacje i organy państwowe, lecz także coraz więcej prywatnych użytkowników. Najbardziej kreatywne i przydatne sposoby wykorzystania lokalizatora GPS opisujemy w poniższym tekście.

1. Lokalizator GPS jako dodatkowa para oczu

Nadajnik GPS umieszczony w aucie, torbie lub kieszeni w kurtce pozwala na zwiększenie ogólnego bezpieczeństwa i komfortu osoby. Dzięki niemu o wiele trudniej jest zgubić monitorowany przedmiot lub zapodziać auto na parkingu. Co więcej, GPS zamontowany w samochodzie  pozwala na zdalne sprawdzenie stanu paliwa i poziomu naładowania akumulatora. To tak, jak gdyby wraz z nami zawsze jechała dodatkowa osoba, czuwająca nas naszymi sprawami.

2.  Monitoring GPS jako pomoc dla rodziców (małych i dużych dzieci)

Lokalizatory GPS mogą też wspomóc rodziców w zapewnieniu bezpieczeństwa ich pociechom. Lokalizatory przenośne, umieszczone np. w plecaku dziecka mogą uruchamiać tzw. alerty obszaru, informujące o wkroczeniu lub opuszczeniu konkretnego terenu. Dzięki temu rodzic błyskawicznie dowiaduje się, czy dziecko opuściło np. teren szkoły lub poszło w odwiedziny do kolegi.

Jeśli nasze dziecko to już nastolatek lub młody dorosły, monitoring GPS to świetne rozwiązanie, aby zapewnić mu dodatkowe wsparcie. Lokalizator umieszczony np. w samochodzie lub motocyklu pozwoli na sprawdzenie zarówno stanu pojazdu, jak i sposobu jazdy kierowcy. Wszystkie informacje o nadmiernej prędkości, gwałtownych hamowaniach lub zbyt wysokich obrotach silnika są natychmiastowo przekazywane adresatom za pomocą SMS, e-mail lub aplikacji w telefonie.

Co więcej, jeśli chcemy mieć pewność, że nasz podopieczny nie zabierze nam pojazdu bez naszej zgody lub po prostu chcielibyśmy w dodatkowy sposób zabezpieczyć naszą własność, możemy skorzystać ze zdalnego odłączania rozrusznika. Ta opcja pozwala na natychmiastowe wyłączenie możliwości odpalenia samochodu jednym kliknięciem.

3. Monitoring samochodów jako pomoc w piekarni, sklepie AGD lub wielkiej korporacji

Monitoring pojazdów przez GPS to udowodniony sposób na zwiększenie efektywności pracy i redukcję kosztów. Jeśli nasz biznes opiera się na pracy zespołu dostawców, mobilnych handlowców lub usługodawców, wykorzystanie technologii GPS może zwiększyć ich wydajność o około 12%.

Ponadto, monitoring floty umożliwia odliczanie 100% VAT od kosztów związanych z eksploatacją pojazdu, a także wygodne rozdzielenie przejazdów służbowych i prywatnych.

4. Nadajnik GPS jako zabezpieczenie w trakcie uprawiania sportu

Przenośne lokalizatory GPS świetnie sprawdzają się nie tylko jako rejestratory pokonanych tras. Dostarczają one informacji o prędkości na każdym odcinku, postojach, oraz wysokości nad poziomem morza. Co więcej, posiadają one przycisk alarmowy, za pomocą którego możliwe jest szybkie wezwanie pomocy. Lokalizator wysyła wiadomość do zdefiniowanych użytkowników, załączając swoje dokładne położenie na mapie.

Zastanawiasz się, jaki lokalizator wybrać? Sprawdź lokalizatory GPS of firmy IKOL. W ofercie dostępne są zarówno lokalizatory do aut i motocykli, jak również lokalizatory przenośne. Ich zastosowania wykraczają daleko poza te opisane w niniejszym tekście. Wejdź na ich stronę i przekonaj się sam.

Translator dla podróżników – jakiego tłumacza wybrać?

Translator dla podróżników – jakiego tłumacza wybrać?

Bariera językowa często stanowi poważne wyzwanie dla świeżo upieczonych podróżników. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technologiom, komunikacja z obcokrajowcami stała się znacznie łatwiejsza. Translatory to niezastąpione narzędzia dla każdego globtrotera. Ale jak wybrać najlepszy translator na podróż dla siebie?

Wakacje na Islandii – pomysł na niezwykłą przygodę!

Wakacje na Islandii – pomysł na niezwykłą przygodę!

Wśród urlopowych planów Polaków coraz częściej pojawiają się mniej oczywiste i oryginalniejsze cele podróży. Za takie uchodzą nieco chłodniejsze, północne rejony, takie jak Islandia. Ta niewielka wyspa skrywa w sobie wiele niezwykłych miejsc i posiada autentyczny, niepowtarzalny klimat. Zobacz, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem na Islandię!

Odkryj Cuda Wietnamu – Góry Marmurowe i Bà Nà Hills

Odkryj Cuda Wietnamu – Góry Marmurowe i Bà Nà Hills

Góry Marmurowe i Bà Nà Hills to niezwykłe atrakcje w Wietnamie, łączące naturalne piękno, historyczne dziedzictwo i nowoczesną rozrywkę. Od historycznych świątyń po spektakularne mosty, te miejsca oferują niezapomniane doświadczenia dla każdego podróżnika.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo