4 zalety wyjazdu do hotelu nad jeziorem

hotele, jeziora, wczasy

plaża przy jeziorze

Mając kilka dni wolnego, niezależnie od pory roku warto pomyśleć nad wyjazdem do hotelu usytuowanego nad jeziorem. Dlaczego? Sam hotel, jak i wyjątkowa okolica jaką są jeziora i lasy może nam zaoferować naprawdę dużo atrakcji. Pobyt w hotelu nad jeziorem to świetny pomysł zarówno dla pary, jak i rodziny z dziećmi, które poszukują mocnych wrażeń.

Aktywny wypoczynek

Wyjazd nad jezioro to przede wszystkim aktywne spędzanie czasu. Nad wodą czeka nas ogrom atrakcji, poprzez które możemy się dobrze bawić, poprawić sylwetkę, zrzucić kilka kilogramów, zintegrować z innymi lub nauczyć się nowych umiejętności. W hotelu nad jeziorem możemy wypożyczyć różnego rodzaju sprzęty do aktywności wodnych takich jak rowery wodne, kajaki, deski do pływania, a nawet łódki i żaglówki. Nie zapominajmy o prostych czynnościach, które możemy uprawiać w wodzie, np. zwykłe pływanie i nurkowanie albo gra w piłkę z rodziną. Okolice jezior i lasów zazwyczaj obfitują w ścieżki rowerowe oraz szlaki turystyczne. Dzięki nim możemy wybrać się na wycieczki piesze bądź rowerowe i podziać przyrodę lub okoliczne ciekawe miejsca.

leżaki przy jeziorze

Relaks na łonie natury

Ucieczka od gorąca i wypoczęcie od codziennej rutyny brzmi kusząco. Jezioro oferuje zupełny spokój i kameralność. Jezior w Polsce jest bardzo dużo, dzięki czemu można do nich trafić z każdego miejsca w kraju. W dodatku są one mniej popularne niż wycieczki nad morze. Przez co w trakcie wypoczynku nad jeziorem doświadczymy nie tylko przyjemności związanych ze spędzaniem czasu nad wodą, ale także z mniejszym natłokiem ludzi. A to pozwoli nam się poczuć bardziej komfortowo i zrelaksować w dużo większym stopniu. Błogość i obcowanie z naturą sprzyja medytacji, uprawianiu jogi, czytaniu zaległych książek lub słuchaniu ulubionej muzyki.

ławka przy jeziorze

Źródło: https://www.olandia.pl/

Wycieczki krajoznawcze

Poza oczywistym spędzaniem czasu nad jeziorem, możemy również wybrać się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy. W zależności od tego co lubimy, możemy poszukać ciekawych zabytków, okazów natury czy kulturowych lokalizacji. Dobrym przykładem zaspokojenia duchowych pragnień jest wizyta w Hotelu Olandia w Wielkopolsce, w którym możemy zobaczyć skansen miniatur, piec chlebowy, ekspozycje rolne, pokoje tematyczne we Dworze oraz młyńskiego koło. Wszystko w pobliżu przepięknego jeziora i hotelowych atrakcji.

Wygoda i brak obowiązków

Hotelowe wygody to raj dla tych, którzy mają dość codziennych obowiązków i chcą w końcu od nich odpocząć. Nareszcie kilka dni bez przymusu gotowania i sprzątania. Poprzez bogatą, hotelową kuchnię można nie tylko dobrze zjeść, ale także podpatrzeć ciekawe dania, aby później zrealizować je w domu. Już nie wspominając o możliwości zrobienia grilla czy ogniska z dobrym piwem i kiełbaskami. Natomiast dzięki wykwalifikowanej obsługi hotelowej, nie musimy martwić się praniem ręczników, ścieraniem kurzu czy odkurzaniem dywanu.

materiał zewnętrzny

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.

Wakacje na Islandii – pomysł na niezwykłą przygodę!

Wakacje na Islandii – pomysł na niezwykłą przygodę!

Wśród urlopowych planów Polaków coraz częściej pojawiają się mniej oczywiste i oryginalniejsze cele podróży. Za takie uchodzą nieco chłodniejsze, północne rejony, takie jak Islandia. Ta niewielka wyspa skrywa w sobie wiele niezwykłych miejsc i posiada autentyczny, niepowtarzalny klimat. Zobacz, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem na Islandię!

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Sprawdź: www.misjatravel.pl


Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo