5 ciekawych pomysłów na zwiedzanie Europy

ciekawe miejsca, Europa, pomysły, porady

zwiedzanie Europy

Pierwsze skojarzenie z letnim wypoczynkiem to plaża, morze, palmy i krem do opalania. Na zagraniczne wakacje Polacy bardzo chętnie wybierają Chorwację, Grecję czy Bułgarię. Częstym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych jest również Turcja. Chyba każdy odwiedził już choć jeden z powyższych kierunków. Łączą je piękne plaże i duża ilość słońca przez całe lato. A jeśli w tym roku chciałbyś spędzić wakacje nieco inaczej? Dokąd jechać? Jak zwiedzać Europę? Poniżej przedstawimy Wam 5 ciekawych pomysłów na wycieczki, podczas których odkryjecie Stary Kontynent na nowo. 

Morze, góry i klimatyczne miasteczka – jedź do Czarnogóry!

Nasza pierwsza propozycja to wycieczka do Czarnogóry. Ten niewielki kraj, położony na południe od Chorwacji jest raczej rzadko wybierany przez naszych rodaków, a szkoda! Większość osób zatrzymuje się nad jedną z adriatyckich, chorwackich plaż, nie wiedząc, że jedynie kilka godzin jazdy dzieli ich od pięknych plaż sąsiadujących z górami. Czarnogóra to jednak nie tylko zapierające dech w piersiach widoki. Znajdziecie tu również wiele klimatycznych miasteczek, w których z pewnością nie zabraknie miejsc wartych zwiedzenia. Budva, Bar, Ulcinj czy Kotor to tylko propozycje miejsc, których nie może zabraknąć na Waszej liście do odwiedzenia. W każdym z tych miejsc czeka na Was klimatyczna starówka z wieloma zaułkami, placami i uliczkami, w których najlepiej jest się zgubić, by po chwili odnaleźć najpiękniejsze zakamarki tych niewielkich miasteczek. 

Ukryta pośród gór – Szwajcaria

Ten niewielki alpejski kraj niemal w całości pokryty jest górami. To właśnie swojemu położeniu Szwajcaria, bo o niej mowa, zawdzięcza niezależność i wyjątkowość. Zwiedzanie Szwajcarii warto dobrze zaplanować, gdyż na miejscu może okazać się, że wybór atrakcji Was przytłoczy. Ewentualnie powierzcie plan podróży profesjonalistom. Dobre biuro podróży z pewnością zapewni Wam udany wypoczynek w Szwajcarii. A zwiedzać jest co od dużych miast takich jak Bazylea, Zurych, Berno czy Genewa, po klimatyczne, małe górskie wioski. Nie brakuje tu również ciekawych atrakcji przyrodniczych i kulturowych. Wyjątkowe alpejskie widoki będą Wam towarzyszyć na każdym kroku. Obowiązkowym punktem programu jest również przejażdżka Glacier Express. Nie jest to zwykły pociąg. Jego trasa wiedzie przez najbardziej malowniczo położone alpejskie miasteczka. Pociąg wyposażony jest w panoramiczne okna, przez które można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Czy nie brzmi to jak spełnione marzenie z dzieciństwa?

Wyrusz w wyjątkową podróż – rejsy po Bałtyku

Niewiele osób wie, że po Bałtyku można podróżować ogromnymi statkami wycieczkowymi. Na ich pokładzie znajdują się nie tylko wygodne kajuty, umożliwiające komfortowy wypoczynek, ale również bary, restauracje, kluby, sale widowiskowe a czasami nawet centra SPA czy baseny. Trasy statków wycieczkowych układane są w taki sposób, by przemieszczać się nocą, a za dnia zwiedzać. W ten sposób można, bez konieczności długich przejazdów, odwiedzić Sztokholm, Kopenhagę, Helsinki, Tallin i Rygę. Każda z tych nadbałtyckich stolic ma wiele do zaoferowania. Rejsy po Bałtyku to ciekawa alternatywa dla męczących wycieczek autokarowych. Dzień zwiedzania to może niezbyt dużo, jednak z pewnością zdążycie w tym czasie zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje, spróbować lokalnej kuchni i poczuć klimat miasta. Sama podróż ogromnym wycieczkowcem również stanowi nie lada atrakcję.

Sprawdź pełną ofertę rejsów po Bałtyku biura podróży ST – https://st.pl/wyjazdy/rejsy

Poczuj ten klimat – jedź na Bałkany!

Niemal każdy prędzej czy później dojedzie do Chorwacji. To jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Jednak na Bałkanach czeka na Was o wiele więcej ciekawych miejsc. Wielbiciele zwiedzania i mniej oczywistych kierunków, koniecznie powinni się tam znaleźć. Bałkańskie kraje w większości nie są zbyt duże, dzięki czemu podczas dobrze zaplanowanego wakacyjnego wyjazdu można zwiedzić najważniejsze atrakcje kilku z nich. Koniecznie zajrzyjcie do Bośni, w której czeka na Was piękny Mostar, do Czarnogóry z wyjątkową Zatoką Kotorską, do Macedonii, w której z pewnością zachwycicie się Ohrydą i położonym w jej sąsiedztwie jeziorem. Bałkany to także klimatyczny Belgrad, Sarajewo i wiele innych miast i miasteczek, w których z pewnością będziecie mieli co robić. Ostrzegamy – Bałkany uzależniają i po pierwszym wyjeździe z pewnością będziecie chcieli tam wrócić.

Kraj z miłością w nazwie – Słowenia!

To hasło przewodnie tego pięknego kraju. Większość Polaków kojarzy Słowenię jedynie z szybkiego przejazdu na trasie do Chorwacji. Słowenia zasługuje jednak na to, by spędzić w niej co najmniej kilka dni. Czekają tu na Was majestatyczne Alpy Julijskie, małe klimatyczne miasteczka, nadmorskie kurorty i bardzo różnorodne krajobrazy. Do Słowenii koniecznie powinni pojechać również amatorzy Jaskiń. Znajdziecie tu kilka dużych kompleksów, które są udostępnione do zwiedzania. Najsłynniejsze z nich to Jaskinia Postojna.

materiał zewnętrzny

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Wybór nowego kampera nie jest łatwą decyzją. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno własne oczekiwania w zakresie komfortu i wyposażenia pojazdu, jak i jego trwałość w długim okresie eksploatacji. Kluczowy wpływ na wszystkie te kwestie ma zabudowa, której jakość ostatecznie decyduje o satysfakcji właścicieli „domu na kołach”. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, szczególnie dobrą opinią cieszą się kampery Buerstner. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pojazd kempingowy właśnie tego producenta.

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Czy Tarot przez telefon ma sens, dla kogo jest przeznaczony i czy to opcja, którą warto rozważyć? Zanim odpowiemy na to pytanie zerknijmy na rodzaje Tarota, bo również to może mieć znaczenie przy wyborze tej klasycznej już metody wróżb.

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

W ostatnich latach Płock przeżywa stabilny rozwój rynku mieszkaniowego, który przyciąga coraz więcej inwestorów i klientów. Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących mieszkań na własność, dzięki dogodnym warunkom lokalizacyjnym, rozbudowie infrastruktury i wysokiemu poziomowi komfortu życia. W poniższych akapitach przedstawiamy analizę rynku mieszkaniowego w Płocku, uwzględniającą najważniejsze trendy i czynniki wpływające na jego rozwój.