5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

artykuły, ciekawe miejsca, Europa, podróż - porady

Podróż po Europie jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale również niepowtarzalną okazją do poznawania historii, obcowania ze sztuką, zwiedzania zabytków, napawania się pięknymi widokami. Różnorodność kulturowa sprawia, że każdy może wybrać miejsce idealnie pasujące do własnych upodobań. Wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. Poznajcie 5 najciekawszych miejsc w Europie, które warto zobaczyć.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest najszerzej rozpoznawalnym symbolem Francji. Każdego roku odwiedza ją około 7 milionów turystów, co sprawia, że jest najczęściej zwiedzanym płatnym zabytkiem na świecie. Wybudowana została w 1889 roku na Polu Marsowym, specjalnie na paryską wystawę światową, w celu upamiętnienia stulecia rewolucji francuskiej oraz pokazania potęgi Francji.

Co sprawia, że ta niezwykła budowla przyciąga każdego roku tak wielu turystów? Ogrom tej 324 metrowej wieży już z daleka robi niesamowite wrażenie, szczególnie nocą, gdy jest w pełni oświetlona. Nie dziwi fakt, że jest to jeden z najchętniej fotografowanych zabytków na świecie. Ze szczytu Wieży Eiffla rozciąga się niesamowity, zapierający dech w piersiach widok na cały Paryż. Dla zwiedzających dostępne są trzy platformy widokowe. Najwyższa z nich, będąca głównym celem turystów, znajduje się na 276 m.

Odwiedzając Wieżę Eiffla mamy również okazję poznać historię tego miejsca dzięki przedstawionym w ciekawy sposób informacjom.

Koloseum

Koloseum

Koloseum, jeden z siedmiu nowych cudów świata, jest najbardziej znanym zabytkiem Włoch. Wybudowane zostało w latach 70-80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów – Wespazjana i Tytusa. W czasach swojej świetności był to największy amfiteatr na świecie mogący pomieścić ponad 50 000 osób. Odbywały się na nim walki gladiatorów, inscenizacje słynnych bitew, egzekucje. Niezwykle klimatyczne miejsce, które swoim ogromem wzbudza zasłużony podziw, respekt i szacunek.

Akropol

Akropol

Akropol jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Grecji. Najsłynniejsze budynki powstały w V wieku p.n.e. pod okiem ateńskiego polityka, Peryklesa. Była to potężna cytadela wybudowana na skałach wznoszących się nad Atenami. Trudno znaleźć inne miejsce na świecie w którym w ciągu jednego dnia można zobaczyć tak wiele różnych zabytków historycznych.

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia to kościół o statusie bazyliki mniejszej będący najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Barcelonie. Rocznie gości około 3 000 000 osób z całego świata. Budowla ta swoją sławę zawdzięcza niepowtarzalnym kształtom. Uznawana jest za jeden z najbardziej oryginalnych, a zarazem najważniejszych budynków współczesnej architektury.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w politycznym i finansowym centrum Londynu – Westminster. Przyciąga tysiące turystów z całej Europy, pragnących na własnej skórze doświadczyć przepychu i splendoru, z którego słynie Wielka Brytania. Jest to wspaniały pałac, mieszczący aż 775 bogato zdobionych pokojów. Ciekawostką wartą obejrzenia jest codzienna zmiana warty przed Pałacem.

Im bardziej popularne atrakcje turystyczne, tym wyższe ceny biletów, dlatego warto zawczasu, już na etapie planowania podróży, zapoznać się z cennikiem. Ciekawą opcją jest możliwość skorzystania z porównywarki cen: www.poodle-travel.pl

Jak zdrowo jeść w czasie wakacji?

Jak zdrowo jeść w czasie wakacji?

Wakacje za pasem, a jak wakacje to i urlop! Słońce, czas wolny, pyszne jedzenie i zimne picie to właśnie to co kojarzy nam się z latem. Nie po to jednak dbamy o naszą sylwetkę cały rok, by w okresie wakacyjnym zaprzepaścić to objadaniem się bez umiaru niezdrowym jedzeniem.

Beskid – niezapomniane wakacje

Beskid – niezapomniane wakacje

Często mówi się o tym, że uwielbiamy cudze chwalić, a swego nie znamy. To znane przysłowie jest w wielu przypadkach adekwatne, choć przyznać trzeba, że Polacy w kwestii wakacji mocno zmieniają swoje przyzwyczajenia i chętnie wybierają się na wakacje również na naszym krajowym podwórku. Zwłaszcza, że zobaczyć można wspaniałe miejsca i zdobyć cudowne wspomnienia za znacznie mniejsze pieniądze, aniżeli w przypadku wielu znanych zagranicznych kurortów.

Co zabrać na narty

Co zabrać na narty

Nim postawisz pierwsze kroki na stok narciarski, sprawdź co zabrać na narty. Warto odbyć kursy przygotowawcze do niezapomnianych chwil.