5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

artykuły, ciekawe miejsca, Europa, podróż - porady

Podróż po Europie jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale również niepowtarzalną okazją do poznawania historii, obcowania ze sztuką, zwiedzania zabytków, napawania się pięknymi widokami. Różnorodność kulturowa sprawia, że każdy może wybrać miejsce idealnie pasujące do własnych upodobań. Wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. Poznajcie 5 najciekawszych miejsc w Europie, które warto zobaczyć.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest najszerzej rozpoznawalnym symbolem Francji. Każdego roku odwiedza ją około 7 milionów turystów, co sprawia, że jest najczęściej zwiedzanym płatnym zabytkiem na świecie. Wybudowana została w 1889 roku na Polu Marsowym, specjalnie na paryską wystawę światową, w celu upamiętnienia stulecia rewolucji francuskiej oraz pokazania potęgi Francji.

Co sprawia, że ta niezwykła budowla przyciąga każdego roku tak wielu turystów? Ogrom tej 324 metrowej wieży już z daleka robi niesamowite wrażenie, szczególnie nocą, gdy jest w pełni oświetlona. Nie dziwi fakt, że jest to jeden z najchętniej fotografowanych zabytków na świecie. Ze szczytu Wieży Eiffla rozciąga się niesamowity, zapierający dech w piersiach widok na cały Paryż. Dla zwiedzających dostępne są trzy platformy widokowe. Najwyższa z nich, będąca głównym celem turystów, znajduje się na 276 m.

Odwiedzając Wieżę Eiffla mamy również okazję poznać historię tego miejsca dzięki przedstawionym w ciekawy sposób informacjom.

Koloseum

Koloseum

Koloseum, jeden z siedmiu nowych cudów świata, jest najbardziej znanym zabytkiem Włoch. Wybudowane zostało w latach 70-80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów – Wespazjana i Tytusa. W czasach swojej świetności był to największy amfiteatr na świecie mogący pomieścić ponad 50 000 osób. Odbywały się na nim walki gladiatorów, inscenizacje słynnych bitew, egzekucje. Niezwykle klimatyczne miejsce, które swoim ogromem wzbudza zasłużony podziw, respekt i szacunek.

Akropol

Akropol

Akropol jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Grecji. Najsłynniejsze budynki powstały w V wieku p.n.e. pod okiem ateńskiego polityka, Peryklesa. Była to potężna cytadela wybudowana na skałach wznoszących się nad Atenami. Trudno znaleźć inne miejsce na świecie w którym w ciągu jednego dnia można zobaczyć tak wiele różnych zabytków historycznych.

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia to kościół o statusie bazyliki mniejszej będący najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Barcelonie. Rocznie gości około 3 000 000 osób z całego świata. Budowla ta swoją sławę zawdzięcza niepowtarzalnym kształtom. Uznawana jest za jeden z najbardziej oryginalnych, a zarazem najważniejszych budynków współczesnej architektury.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w politycznym i finansowym centrum Londynu – Westminster. Przyciąga tysiące turystów z całej Europy, pragnących na własnej skórze doświadczyć przepychu i splendoru, z którego słynie Wielka Brytania. Jest to wspaniały pałac, mieszczący aż 775 bogato zdobionych pokojów. Ciekawostką wartą obejrzenia jest codzienna zmiana warty przed Pałacem.

Im bardziej popularne atrakcje turystyczne, tym wyższe ceny biletów, dlatego warto zawczasu, już na etapie planowania podróży, zapoznać się z cennikiem. Ciekawą opcją jest możliwość skorzystania z porównywarki cen: www.poodle-travel.pl

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?