5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

ciekawe miejsca, Europa, podróż - porady

Podróż po Europie jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale również niepowtarzalną okazją do poznawania historii, obcowania ze sztuką, zwiedzania zabytków, napawania się pięknymi widokami. Różnorodność kulturowa sprawia, że każdy może wybrać miejsce idealnie pasujące do własnych upodobań. Wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. Poznajcie 5 najciekawszych miejsc w Europie, które warto zobaczyć.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla jest najszerzej rozpoznawalnym symbolem Francji. Każdego roku odwiedza ją około 7 milionów turystów, co sprawia, że jest najczęściej zwiedzanym płatnym zabytkiem na świecie. Wybudowana została w 1889 roku na Polu Marsowym, specjalnie na paryską wystawę światową, w celu upamiętnienia stulecia rewolucji francuskiej oraz pokazania potęgi Francji.

Co sprawia, że ta niezwykła budowla przyciąga każdego roku tak wielu turystów? Ogrom tej 324 metrowej wieży już z daleka robi niesamowite wrażenie, szczególnie nocą, gdy jest w pełni oświetlona. Nie dziwi fakt, że jest to jeden z najchętniej fotografowanych zabytków na świecie. Ze szczytu Wieży Eiffla rozciąga się niesamowity, zapierający dech w piersiach widok na cały Paryż. Dla zwiedzających dostępne są trzy platformy widokowe. Najwyższa z nich, będąca głównym celem turystów, znajduje się na 276 m.

Odwiedzając Wieżę Eiffla mamy również okazję poznać historię tego miejsca dzięki przedstawionym w ciekawy sposób informacjom.

Koloseum

Koloseum

Koloseum, jeden z siedmiu nowych cudów świata, jest najbardziej znanym zabytkiem Włoch. Wybudowane zostało w latach 70-80 n.e. przez cesarzy z dynastii Flawiuszów – Wespazjana i Tytusa. W czasach swojej świetności był to największy amfiteatr na świecie mogący pomieścić ponad 50 000 osób. Odbywały się na nim walki gladiatorów, inscenizacje słynnych bitew, egzekucje. Niezwykle klimatyczne miejsce, które swoim ogromem wzbudza zasłużony podziw, respekt i szacunek.

Akropol

Akropol

Akropol jest jednym z najbardziej znanych miejsc turystycznych w Grecji. Najsłynniejsze budynki powstały w V wieku p.n.e. pod okiem ateńskiego polityka, Peryklesa. Była to potężna cytadela wybudowana na skałach wznoszących się nad Atenami. Trudno znaleźć inne miejsce na świecie w którym w ciągu jednego dnia można zobaczyć tak wiele różnych zabytków historycznych.

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia to kościół o statusie bazyliki mniejszej będący najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Barcelonie. Rocznie gości około 3 000 000 osób z całego świata. Budowla ta swoją sławę zawdzięcza niepowtarzalnym kształtom. Uznawana jest za jeden z najbardziej oryginalnych, a zarazem najważniejszych budynków współczesnej architektury.

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham

Pałac Buckingham jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w politycznym i finansowym centrum Londynu – Westminster. Przyciąga tysiące turystów z całej Europy, pragnących na własnej skórze doświadczyć przepychu i splendoru, z którego słynie Wielka Brytania. Jest to wspaniały pałac, mieszczący aż 775 bogato zdobionych pokojów. Ciekawostką wartą obejrzenia jest codzienna zmiana warty przed Pałacem.

Im bardziej popularne atrakcje turystyczne, tym wyższe ceny biletów, dlatego warto zawczasu, już na etapie planowania podróży, zapoznać się z cennikiem. Ciekawą opcją jest możliwość skorzystania z porównywarki cen: www.poodle-travel.pl

10 najbogatszych ludzi w Europie

10 najbogatszych ludzi w Europie

10. Alexey Mordashov & family (szacowany majątek w 2021 roku: $29 100 000 000),
8. Gerard Wertheimer (szacowany majątek w 2021 roku: $34 500 000 000),
8. Alain Wertheimer (szacowany majątek w 2021 roku: $34 500 000 000)

Bawaria – niby Niemcy, ale nie do końca

Bawaria – niby Niemcy, ale nie do końca

Jednym z pierwszych stwierdzeń na temat tytułowej bajkowej krainy, na jakie można napotkać się przy szukaniu informacji, jest stwierdzenie „Bawaria to nie Niemcy”. Czym w takim razie różni się ona od reszty kraju?

10 najmniejszych państw w Europie

10 najmniejszych państw w Europie

10. Macedonia Północna (powierzchnia: 25 713 km²),
9. Słowenia (powierzchnia: 20 273 km²),
8. Czarnogóra (powierzchnia: 13 812 km²)