5 niesamowitych plaż w Grecji, które warto zobaczyć podczas wakacji

ciekawe miejsca, Grecja, wczasy

plaża w Grecji

Grecja to bardzo popularny kierunek turystyczny. Wielu rodaków wypoczywa w tym kraju podczas wakacji. Do Grecji turyści wybierają się też w sezonie jesiennym czy wiosennym, kiedy temperatura jest bardzo przyjemna. Ten kraj słynie z pięknych plaż, a na wybrzeżach Morza Egejskiego i Jońskiego można znaleźć wiele niesamowitych miejsc do odwiedzenia.

Najpiękniejsze plaże w Grecji

Grecja to raj dla miłośników plażowania i pięknych krajobrazów. W tym kraju znajduje się wiele piaszczystych plaż. Nie są to jedyne wspaniałe miejsca, które warto zobaczyć w czasie wakacji w Grecji. Kraj ten oferuje znacznie więcej atrakcji. Oprócz malowniczej przyrody i przepięknych plaż znajduje się w nim wiele zabytków. Dla turystów udostępnione są starodawne porty, zabytkowe kościoły, muzea i nie tylko. Poniżej znajduje się lista pięciu plaż w Grecji, które warto zobaczyć w czasie wakacji. Wyróżniają się one pięknem otaczającej przyrody, krajobrazem, a także atrakcjami dostępnymi w ich pobliżu. 

Balos Beach – Chania, Kreta

Balos Beach to przepiękna plaża, która znajduje się na półwyspie Gramvousa na Krecie i jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Grecji. Co roku wypoczywają na niej setki tysięcy turystów z całego świata. Balos Beach zlokalizowana jest w pobliżu miejscowości Chania. Plaża ta oferuje niezwykłe widoki na turkusowe wody Morza Jońskiego i zatokę, która otacza plażę. W jej pobliżu znajduje się też historyczna forteca Gramvousa, która jest idealnym miejscem do zwiedzania. Planujesz wakacje w Grecji? Sprawdź koniecznie oferty na wypoczynek w miejscowości Chania: https://www.grecja.com.pl/chania.xml

Agios Prokopios Beach – Naksos

Angios Prokopios Beach to przepiękna plaża zlokalizowana na wyspie Naksos. Słynie ona z białego piasku i turkusowej wody Morza Egejskiego. W sąsiedztwie plaży zlokalizowane są liczne sklepy, restauracje i bary. Oferują one tradycyjną grecką kuchnię. Na plaży znajduje się też infrastruktura przeznaczona do uprawiania sportów wodnych. Angios Prokopios Beach jest licznie odwiedzana przez turystów z Polski.

Myrtos Beach – Kefalonia 

Myrtos Beach to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż zlokalizowanych w Grecji. Znajduje się ona na wyspie Kefalonia. Otoczona jest przez liczne wysokie klify, co dodaje jej uroku. Myrtos Beach jest również popularnym miejscem do nurkowania. Oferuje bardzo dużo możliwości do uprawiania sportów wodnych. 

Sarakiniko Beach – Milos

Sarakiniko Beach to piękna plaża, która znajduje się na wyspie Milos. Znana jest z niepowtarzalnego krajobrazu, który przypomina krajobraz księżycowy. Wyróżnia się białymi skałami i formacjami skalnymi, które tworzą niezwykły krajobraz. Sarakiniko Beach to idealne miejsce do pływania czy nurkowania. To również świetna plaża dla miłośników sportów wodnych. 

Elafonisi Beach – Kreta

Elafonisi Beach to urocza plaża zlokalizowana na wyspie Kreta. Znana jest głównie z pięknego różowego piasku, który tworzy się z małych fragmentów muszli. W pobliżu tej plaży znajdują się również interesujące atrakcje, takie jak wyspa Chrissi i rezerwat przyrody, który jest domem dla rzadkich gatunków roślin i zwierząt. W pobliżu Elafonisi Beach znajdują się też liczne restauracje.

materiał zewnętrzny

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?