Za co kocham Rzym?

5 powodów dla których pokochasz Wieczne Miasto

podróż - porady, Włochy

Nie dająca się porównać do jakiegokolwiek innego miasta, niezapomniana, pełna smaku i stylu, stolica Włoch.

Miasto fontann, kościołów, zabytków, restauracji, kawiarni i zapierających dech widoków, ale to głównie ludzie – Włosi, piękne i pełne gracji Włoszki, cieszący się życiem wylewni Włosi, głośne i gestykulujące mamy i babcie, oraz delektujące się pysznymi deserami szczęśliwe dzieci, stanowią filar, żywej i kolorowej atmosfery miasta.

Poznaj moich 5 powodów dla których Ja, pomimo odwiedzenia Rzymu jeden raz, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia.

zabytki w Rzymie

1. Kuchnia.

Oczywiste, ale czy na pewno?

Dla mnie jedna z najlepszych kuchni Świata – świeża, tradycyjna, prosta, wyrazista i nie dająca o sobie zapomnieć – Kuchnia Włoska.

Podejmowane przeze mnie, wielokrotne próby odtworzenia zwykłej pasty w sosie pomidorowym, kończyły się niechybnym fiaskiem.

Niestety, autentyczność smaku jest niedopodrobienia.

Dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, pełne smaku i zapachu świeże zioła, ręcznie wyrabiane makarony, dojrzewające pełne aromatu sery…aż ślinka cieknie.

Z pewnością dla mnie jest to jeden z głównych powodów, dla których Rzym będzie mnie gościł nie raz, nie dwa i zdecydowanie mówię mu do zobaczenia.

Tak na marginesie, więcej moich wpisów z podróży znajdziesz na moim blogu lifestylowym https://mojlifestyle.blog/podroze/

kuchnia włoska

2. Historia w powietrzu.

Rzym jest obowiązkową stolicą do odwiedzenia, nie tylko dla każdego znawcy smaku, ale także dla miłośników architerkury i sztuki.

Tu, za każdym krokiem, kryją się niezapomniane budowle, majestatyczne kościoły, kapliczki i fontanny.

Liczne place gromadzące dziesiątki turystów zafascynowanych architerkurą i klimatem miasta.

Lista zabytków zdaje się nie mieć końca.

Zaczynając od Koloseum, poprzez Forum Romanum, Panteon, Fontannę di Trevi, Piazza Navona, na Watykanie kończąc. To zdecydowanie tylko niektóre miejsca, które zapadły mi głęboko w pamięć.

Rzym

3. Rodzina i tradycje.

We Włochach cenię sobie niezmiernie fakt, iż są to ludzie dumni ze swoich wartości i tradycji. Nade wszystko doceniają wartość rodziny, dobytku kulturowego swojej stolicy i kraju. Więzi rodzinne stanowią najważniejszą część życia, a zdanie mamy czy babci to świętość.

Tradycyjny sposób przyżądzania dań przekazywany z pokolenia na pokolenia, częste spotkania z rodziną i wylewność uczuć to wszystko sprawia, że Włoski naród jest z pewnością ekscytujący i intrygujący dla zwykłego turysty.

wartości rodzinne tradycje

4. Docenianie Płci Pięknej.

Pogwizdywanie, pokrzykiwanie, dla niektórych objaw chamstwa, dla innych element włoskiego krajobrazu, ale tak serio. Na ulicach Włoskich miast, w restauracjach, sklepach, da zauważyć się jedno – Włosi uwielbiają swoje kobiety i nie mają zamiaru tego ukrywać:)

Niejednokrotnie uczucia wobec drugiej osoby, czy to kobiety, czy mężczyzny, okazywane są w sposób niezkrępowany i publiczny.

Myślę, że jest to coś co charakteryzuje narody południowe, a dla mnie cecha warta docenienia.

zwiedzanie Rzymu

5. “La Dolce Vita”

Słodkie życie – delektowanie się chwilą, przeżywanie, docenianie, odpuszczanie sobie i innym. Włoska filozofia życia, według której staram się żyć każdego dnia, czasami z różnym skutkiem, ale zawsze warto próbować.

Uśmiechnij się do sąsiada, wywołaj uśmiech na twarzy partnera, spotkaj się z rodziną i przyjaciółki, baw się, jedz, pij i smakuj życie:).

życie we Włoszech

Oto moich 5, głównych powodów, dla których zakochałam się z Rzymie.

Mam nadzieję, że odwiedzając Wieczne Miasto po raz pierwszy, poczujesz to co ja i z utęsknieniem, będziesz wypatrywać kolejnej podróży w to niezapomniane miejsce.

Do zobaczenia mam nadzieję, na moim blogu.

https://mojlifestyle.blog

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Wyśmienite smaki Torunia

Wyśmienite smaki Torunia

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Sprawdź, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw będąc w Toruniu.

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Pomysłów na spędzenie wakacji jest mnóstwo… Do tej grupy zaliczają się także rejsy wycieczkowe. Zwiedzanie różnych regionów świata z pokładu statku to niezapomniane przeżycie, łączące w sobie wiele aktywności: częste zmiany krajobrazów, bogactwo zwiedzanych miejsc, ciekawe atrakcje na pokładzie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rejsy statkiem cieszą się coraz większą popularnością. Na co zwrócić uwagę, wybierając się w swoją pierwszą wyprawę tego typu? Czego możesz się spodziewać? Jakie zalety wiążą się z rejsami?