Za co kocham Rzym?

5 powodów dla których pokochasz Wieczne Miasto

podróż - porady, Włochy

Nie dająca się porównać do jakiegokolwiek innego miasta, niezapomniana, pełna smaku i stylu, stolica Włoch.

Miasto fontann, kościołów, zabytków, restauracji, kawiarni i zapierających dech widoków, ale to głównie ludzie – Włosi, piękne i pełne gracji Włoszki, cieszący się życiem wylewni Włosi, głośne i gestykulujące mamy i babcie, oraz delektujące się pysznymi deserami szczęśliwe dzieci, stanowią filar, żywej i kolorowej atmosfery miasta.

Poznaj moich 5 powodów dla których Ja, pomimo odwiedzenia Rzymu jeden raz, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia.

zabytki w Rzymie

1. Kuchnia.

Oczywiste, ale czy na pewno?

Dla mnie jedna z najlepszych kuchni Świata – świeża, tradycyjna, prosta, wyrazista i nie dająca o sobie zapomnieć – Kuchnia Włoska.

Podejmowane przeze mnie, wielokrotne próby odtworzenia zwykłej pasty w sosie pomidorowym, kończyły się niechybnym fiaskiem.

Niestety, autentyczność smaku jest niedopodrobienia.

Dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, pełne smaku i zapachu świeże zioła, ręcznie wyrabiane makarony, dojrzewające pełne aromatu sery…aż ślinka cieknie.

Z pewnością dla mnie jest to jeden z głównych powodów, dla których Rzym będzie mnie gościł nie raz, nie dwa i zdecydowanie mówię mu do zobaczenia.

Tak na marginesie, więcej moich wpisów z podróży znajdziesz na moim blogu lifestylowym https://mojlifestyle.blog/podroze/

kuchnia włoska

2. Historia w powietrzu.

Rzym jest obowiązkową stolicą do odwiedzenia, nie tylko dla każdego znawcy smaku, ale także dla miłośników architerkury i sztuki.

Tu, za każdym krokiem, kryją się niezapomniane budowle, majestatyczne kościoły, kapliczki i fontanny.

Liczne place gromadzące dziesiątki turystów zafascynowanych architerkurą i klimatem miasta.

Lista zabytków zdaje się nie mieć końca.

Zaczynając od Koloseum, poprzez Forum Romanum, Panteon, Fontannę di Trevi, Piazza Navona, na Watykanie kończąc. To zdecydowanie tylko niektóre miejsca, które zapadły mi głęboko w pamięć.

Rzym

3. Rodzina i tradycje.

We Włochach cenię sobie niezmiernie fakt, iż są to ludzie dumni ze swoich wartości i tradycji. Nade wszystko doceniają wartość rodziny, dobytku kulturowego swojej stolicy i kraju. Więzi rodzinne stanowią najważniejszą część życia, a zdanie mamy czy babci to świętość.

Tradycyjny sposób przyżądzania dań przekazywany z pokolenia na pokolenia, częste spotkania z rodziną i wylewność uczuć to wszystko sprawia, że Włoski naród jest z pewnością ekscytujący i intrygujący dla zwykłego turysty.

wartości rodzinne tradycje

4. Docenianie Płci Pięknej.

Pogwizdywanie, pokrzykiwanie, dla niektórych objaw chamstwa, dla innych element włoskiego krajobrazu, ale tak serio. Na ulicach Włoskich miast, w restauracjach, sklepach, da zauważyć się jedno – Włosi uwielbiają swoje kobiety i nie mają zamiaru tego ukrywać:)

Niejednokrotnie uczucia wobec drugiej osoby, czy to kobiety, czy mężczyzny, okazywane są w sposób niezkrępowany i publiczny.

Myślę, że jest to coś co charakteryzuje narody południowe, a dla mnie cecha warta docenienia.

zwiedzanie Rzymu

5. “La Dolce Vita”

Słodkie życie – delektowanie się chwilą, przeżywanie, docenianie, odpuszczanie sobie i innym. Włoska filozofia życia, według której staram się żyć każdego dnia, czasami z różnym skutkiem, ale zawsze warto próbować.

Uśmiechnij się do sąsiada, wywołaj uśmiech na twarzy partnera, spotkaj się z rodziną i przyjaciółki, baw się, jedz, pij i smakuj życie:).

życie we Włoszech

Oto moich 5, głównych powodów, dla których zakochałam się z Rzymie.

Mam nadzieję, że odwiedzając Wieczne Miasto po raz pierwszy, poczujesz to co ja i z utęsknieniem, będziesz wypatrywać kolejnej podróży w to niezapomniane miejsce.

Do zobaczenia mam nadzieję, na moim blogu.

https://mojlifestyle.blog

Co warto zjeść w angielskiej restauracji – czyli praktyczna wiedza na wyjazdy?

Co warto zjeść w angielskiej restauracji – czyli praktyczna wiedza na wyjazdy?

Jednym z ważniejszych podróżniczych doświadczeń jest spróbowanie kuchni kraju, który się odwiedza. Z przygody tej nie można również zrezygnować w czasie wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Chociaż powszechnie wyspiarska kuchnia nie cieszy się uznaniem i uważana jest za mało wykwintną i wyszukaną, to istnieje kilka potraw wartych spróbowania. Na uwagę zasługują zarówno tradycyjne brytyjskie potrawy, jak i lokalne specjały Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Na jakie dania zwrócić uwagę w menu angielskich restauracji?

Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

Morze Bałtyckie w swojej polskiej części ma nam do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc, gdzie mogą wypocząć rodziny z dziećmi, czy też osoby samotne. Znajdzie się tam również miejsce dla osób młodych, ale także dla seniorów, którzy chcą odpocząć na emeryturze. Jedną z propozycji, jakie można wziąć pod uwagę, jest Półwysep Helski oraz apartamenty w Jastarni.

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Wyprawa w góry to oprócz wyjazdu nad morze jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży. Każda osoba wybierająca się na górskie szlaki, powinna być do tego bardzo dobrze przygotowana. Trzeba pamiętać, że dla dzieci jest to duża wyprawa – o wiele większa niż spacer po parku – i może stać się coś nieoczekiwanego. Warto być przygotowanym na różne okoliczności.

Jaki zegarek dla podróżnika wybrać?

Jaki zegarek dla podróżnika wybrać?

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, jednak wybierając się w podróż warto mieć czas pod kontrolą. Zegarki stworzone z myślą o podróżnikach nie służą jedynie do odmierzania czasu, ale również posiada wiele przydatnych funkcji, które pomogą przemierzać najtrudniejsze trasy. Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek turystyczny?