Za co kocham Rzym?

5 powodów dla których pokochasz Wieczne Miasto

podróż - porady, Włochy

Nie dająca się porównać do jakiegokolwiek innego miasta, niezapomniana, pełna smaku i stylu, stolica Włoch.

Miasto fontann, kościołów, zabytków, restauracji, kawiarni i zapierających dech widoków, ale to głównie ludzie – Włosi, piękne i pełne gracji Włoszki, cieszący się życiem wylewni Włosi, głośne i gestykulujące mamy i babcie, oraz delektujące się pysznymi deserami szczęśliwe dzieci, stanowią filar, żywej i kolorowej atmosfery miasta.

Poznaj moich 5 powodów dla których Ja, pomimo odwiedzenia Rzymu jeden raz, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia.

zabytki w Rzymie

1. Kuchnia.

Oczywiste, ale czy na pewno?

Dla mnie jedna z najlepszych kuchni Świata – świeża, tradycyjna, prosta, wyrazista i nie dająca o sobie zapomnieć – Kuchnia Włoska.

Podejmowane przeze mnie, wielokrotne próby odtworzenia zwykłej pasty w sosie pomidorowym, kończyły się niechybnym fiaskiem.

Niestety, autentyczność smaku jest niedopodrobienia.

Dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, pełne smaku i zapachu świeże zioła, ręcznie wyrabiane makarony, dojrzewające pełne aromatu sery…aż ślinka cieknie.

Z pewnością dla mnie jest to jeden z głównych powodów, dla których Rzym będzie mnie gościł nie raz, nie dwa i zdecydowanie mówię mu do zobaczenia.

Tak na marginesie, więcej moich wpisów z podróży znajdziesz na moim blogu lifestylowym https://mojlifestyle.blog/podroze/

kuchnia włoska

2. Historia w powietrzu.

Rzym jest obowiązkową stolicą do odwiedzenia, nie tylko dla każdego znawcy smaku, ale także dla miłośników architerkury i sztuki.

Tu, za każdym krokiem, kryją się niezapomniane budowle, majestatyczne kościoły, kapliczki i fontanny.

Liczne place gromadzące dziesiątki turystów zafascynowanych architerkurą i klimatem miasta.

Lista zabytków zdaje się nie mieć końca.

Zaczynając od Koloseum, poprzez Forum Romanum, Panteon, Fontannę di Trevi, Piazza Navona, na Watykanie kończąc. To zdecydowanie tylko niektóre miejsca, które zapadły mi głęboko w pamięć.

Rzym

3. Rodzina i tradycje.

We Włochach cenię sobie niezmiernie fakt, iż są to ludzie dumni ze swoich wartości i tradycji. Nade wszystko doceniają wartość rodziny, dobytku kulturowego swojej stolicy i kraju. Więzi rodzinne stanowią najważniejszą część życia, a zdanie mamy czy babci to świętość.

Tradycyjny sposób przyżądzania dań przekazywany z pokolenia na pokolenia, częste spotkania z rodziną i wylewność uczuć to wszystko sprawia, że Włoski naród jest z pewnością ekscytujący i intrygujący dla zwykłego turysty.

wartości rodzinne tradycje

4. Docenianie Płci Pięknej.

Pogwizdywanie, pokrzykiwanie, dla niektórych objaw chamstwa, dla innych element włoskiego krajobrazu, ale tak serio. Na ulicach Włoskich miast, w restauracjach, sklepach, da zauważyć się jedno – Włosi uwielbiają swoje kobiety i nie mają zamiaru tego ukrywać:)

Niejednokrotnie uczucia wobec drugiej osoby, czy to kobiety, czy mężczyzny, okazywane są w sposób niezkrępowany i publiczny.

Myślę, że jest to coś co charakteryzuje narody południowe, a dla mnie cecha warta docenienia.

zwiedzanie Rzymu

5. “La Dolce Vita”

Słodkie życie – delektowanie się chwilą, przeżywanie, docenianie, odpuszczanie sobie i innym. Włoska filozofia życia, według której staram się żyć każdego dnia, czasami z różnym skutkiem, ale zawsze warto próbować.

Uśmiechnij się do sąsiada, wywołaj uśmiech na twarzy partnera, spotkaj się z rodziną i przyjaciółki, baw się, jedz, pij i smakuj życie:).

życie we Włoszech

Oto moich 5, głównych powodów, dla których zakochałam się z Rzymie.

Mam nadzieję, że odwiedzając Wieczne Miasto po raz pierwszy, poczujesz to co ja i z utęsknieniem, będziesz wypatrywać kolejnej podróży w to niezapomniane miejsce.

Do zobaczenia mam nadzieję, na moim blogu.

https://mojlifestyle.blog

Szybki urlop – weekend nad jeziorem

Szybki urlop – weekend nad jeziorem

Wielu z nas, przemęczonych codziennymi obowiązkami, nawet nie zatrzymuje się na kilka chwil, by pomyśleć o sobie i swoich potrzebach. A warto pamiętać, że regeneracja jest wpisana w każdą pracę i pozwala nam wykonywać nasze obowiązki lepiej i z większym zadowoleniem

Atrakcje turystyczne Podkarpacia

Atrakcje turystyczne Podkarpacia

Województwo podkarpackie ? Jakich atrakcji turystycznych można się spodziewać na terenie Podkarpacia? Jakie miejsca warto odwiedzić? ? Kliknij i sprawdź!

Luksusowe wakacje: w Grecji, Hiszpanii czy Portugalii?

Luksusowe wakacje: w Grecji, Hiszpanii czy Portugalii?

Wakacje w Europie mają dużo plusów – poczynając od strony formalności i podróżowania wyłącznie na ważny dowód osobisty, przez różnorodność kierunków do wybrania, aż do bliskości destynacji, dzięki czemu czas nie jest ograniczeniem! W Europie też ma się okazję skorzystania z usług najlepszych na świecie hoteli, których poziomu mogą pozazdrościć hotelarze z innych kontynentów. Oferta usług jest bardzo bogata, a atrakcji i ciekawych miejsc nie brakuje.

Wakacyjny wyjazd w góry

Wakacyjny wyjazd w góry

Wakacje to czas, na który większość osób czeka z utęsknieniem. Nie ma w tym niczego dziwnego. Jest to bowiem okres urlopowy, który przywodzi na myśl wypoczynek, ucieczkę od problemów dnia codziennego a także możliwość poświęcenie większej uwagi bliskim. Wakacje stanowią również znakomitą okazję do tego, by odkrywać nowe, nieznane miejsca.