Za co kocham Rzym?

5 powodów dla których pokochasz Wieczne Miasto

podróż - porady, Włochy

Nie dająca się porównać do jakiegokolwiek innego miasta, niezapomniana, pełna smaku i stylu, stolica Włoch.

Miasto fontann, kościołów, zabytków, restauracji, kawiarni i zapierających dech widoków, ale to głównie ludzie – Włosi, piękne i pełne gracji Włoszki, cieszący się życiem wylewni Włosi, głośne i gestykulujące mamy i babcie, oraz delektujące się pysznymi deserami szczęśliwe dzieci, stanowią filar, żywej i kolorowej atmosfery miasta.

Poznaj moich 5 powodów dla których Ja, pomimo odwiedzenia Rzymu jeden raz, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia.

zabytki w Rzymie

1. Kuchnia.

Oczywiste, ale czy na pewno?

Dla mnie jedna z najlepszych kuchni Świata – świeża, tradycyjna, prosta, wyrazista i nie dająca o sobie zapomnieć – Kuchnia Włoska.

Podejmowane przeze mnie, wielokrotne próby odtworzenia zwykłej pasty w sosie pomidorowym, kończyły się niechybnym fiaskiem.

Niestety, autentyczność smaku jest niedopodrobienia.

Dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, pełne smaku i zapachu świeże zioła, ręcznie wyrabiane makarony, dojrzewające pełne aromatu sery…aż ślinka cieknie.

Z pewnością dla mnie jest to jeden z głównych powodów, dla których Rzym będzie mnie gościł nie raz, nie dwa i zdecydowanie mówię mu do zobaczenia.

Tak na marginesie, więcej moich wpisów z podróży znajdziesz na moim blogu lifestylowym https://mojlifestyle.blog/podroze/

kuchnia włoska

2. Historia w powietrzu.

Rzym jest obowiązkową stolicą do odwiedzenia, nie tylko dla każdego znawcy smaku, ale także dla miłośników architerkury i sztuki.

Tu, za każdym krokiem, kryją się niezapomniane budowle, majestatyczne kościoły, kapliczki i fontanny.

Liczne place gromadzące dziesiątki turystów zafascynowanych architerkurą i klimatem miasta.

Lista zabytków zdaje się nie mieć końca.

Zaczynając od Koloseum, poprzez Forum Romanum, Panteon, Fontannę di Trevi, Piazza Navona, na Watykanie kończąc. To zdecydowanie tylko niektóre miejsca, które zapadły mi głęboko w pamięć.

Rzym

3. Rodzina i tradycje.

We Włochach cenię sobie niezmiernie fakt, iż są to ludzie dumni ze swoich wartości i tradycji. Nade wszystko doceniają wartość rodziny, dobytku kulturowego swojej stolicy i kraju. Więzi rodzinne stanowią najważniejszą część życia, a zdanie mamy czy babci to świętość.

Tradycyjny sposób przyżądzania dań przekazywany z pokolenia na pokolenia, częste spotkania z rodziną i wylewność uczuć to wszystko sprawia, że Włoski naród jest z pewnością ekscytujący i intrygujący dla zwykłego turysty.

wartości rodzinne tradycje

4. Docenianie Płci Pięknej.

Pogwizdywanie, pokrzykiwanie, dla niektórych objaw chamstwa, dla innych element włoskiego krajobrazu, ale tak serio. Na ulicach Włoskich miast, w restauracjach, sklepach, da zauważyć się jedno – Włosi uwielbiają swoje kobiety i nie mają zamiaru tego ukrywać:)

Niejednokrotnie uczucia wobec drugiej osoby, czy to kobiety, czy mężczyzny, okazywane są w sposób niezkrępowany i publiczny.

Myślę, że jest to coś co charakteryzuje narody południowe, a dla mnie cecha warta docenienia.

zwiedzanie Rzymu

5. “La Dolce Vita”

Słodkie życie – delektowanie się chwilą, przeżywanie, docenianie, odpuszczanie sobie i innym. Włoska filozofia życia, według której staram się żyć każdego dnia, czasami z różnym skutkiem, ale zawsze warto próbować.

Uśmiechnij się do sąsiada, wywołaj uśmiech na twarzy partnera, spotkaj się z rodziną i przyjaciółki, baw się, jedz, pij i smakuj życie:).

życie we Włoszech

Oto moich 5, głównych powodów, dla których zakochałam się z Rzymie.

Mam nadzieję, że odwiedzając Wieczne Miasto po raz pierwszy, poczujesz to co ja i z utęsknieniem, będziesz wypatrywać kolejnej podróży w to niezapomniane miejsce.

Do zobaczenia mam nadzieję, na moim blogu.

https://mojlifestyle.blog

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo


Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?