Za co kocham Rzym?

5 powodów dla których pokochasz Wieczne Miasto

podróż - porady, Włochy

Nie dająca się porównać do jakiegokolwiek innego miasta, niezapomniana, pełna smaku i stylu, stolica Włoch.

Miasto fontann, kościołów, zabytków, restauracji, kawiarni i zapierających dech widoków, ale to głównie ludzie – Włosi, piękne i pełne gracji Włoszki, cieszący się życiem wylewni Włosi, głośne i gestykulujące mamy i babcie, oraz delektujące się pysznymi deserami szczęśliwe dzieci, stanowią filar, żywej i kolorowej atmosfery miasta.

Poznaj moich 5 powodów dla których Ja, pomimo odwiedzenia Rzymu jeden raz, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia.

zabytki w Rzymie

1. Kuchnia.

Oczywiste, ale czy na pewno?

Dla mnie jedna z najlepszych kuchni Świata – świeża, tradycyjna, prosta, wyrazista i nie dająca o sobie zapomnieć – Kuchnia Włoska.

Podejmowane przeze mnie, wielokrotne próby odtworzenia zwykłej pasty w sosie pomidorowym, kończyły się niechybnym fiaskiem.

Niestety, autentyczność smaku jest niedopodrobienia.

Dojrzewające na słońcu owoce i warzywa, pełne smaku i zapachu świeże zioła, ręcznie wyrabiane makarony, dojrzewające pełne aromatu sery…aż ślinka cieknie.

Z pewnością dla mnie jest to jeden z głównych powodów, dla których Rzym będzie mnie gościł nie raz, nie dwa i zdecydowanie mówię mu do zobaczenia.

Tak na marginesie, więcej moich wpisów z podróży znajdziesz na moim blogu lifestylowym https://mojlifestyle.blog/podroze/

kuchnia włoska

2. Historia w powietrzu.

Rzym jest obowiązkową stolicą do odwiedzenia, nie tylko dla każdego znawcy smaku, ale także dla miłośników architerkury i sztuki.

Tu, za każdym krokiem, kryją się niezapomniane budowle, majestatyczne kościoły, kapliczki i fontanny.

Liczne place gromadzące dziesiątki turystów zafascynowanych architerkurą i klimatem miasta.

Lista zabytków zdaje się nie mieć końca.

Zaczynając od Koloseum, poprzez Forum Romanum, Panteon, Fontannę di Trevi, Piazza Navona, na Watykanie kończąc. To zdecydowanie tylko niektóre miejsca, które zapadły mi głęboko w pamięć.

Rzym

3. Rodzina i tradycje.

We Włochach cenię sobie niezmiernie fakt, iż są to ludzie dumni ze swoich wartości i tradycji. Nade wszystko doceniają wartość rodziny, dobytku kulturowego swojej stolicy i kraju. Więzi rodzinne stanowią najważniejszą część życia, a zdanie mamy czy babci to świętość.

Tradycyjny sposób przyżądzania dań przekazywany z pokolenia na pokolenia, częste spotkania z rodziną i wylewność uczuć to wszystko sprawia, że Włoski naród jest z pewnością ekscytujący i intrygujący dla zwykłego turysty.

wartości rodzinne tradycje

4. Docenianie Płci Pięknej.

Pogwizdywanie, pokrzykiwanie, dla niektórych objaw chamstwa, dla innych element włoskiego krajobrazu, ale tak serio. Na ulicach Włoskich miast, w restauracjach, sklepach, da zauważyć się jedno – Włosi uwielbiają swoje kobiety i nie mają zamiaru tego ukrywać:)

Niejednokrotnie uczucia wobec drugiej osoby, czy to kobiety, czy mężczyzny, okazywane są w sposób niezkrępowany i publiczny.

Myślę, że jest to coś co charakteryzuje narody południowe, a dla mnie cecha warta docenienia.

zwiedzanie Rzymu

5. “La Dolce Vita”

Słodkie życie – delektowanie się chwilą, przeżywanie, docenianie, odpuszczanie sobie i innym. Włoska filozofia życia, według której staram się żyć każdego dnia, czasami z różnym skutkiem, ale zawsze warto próbować.

Uśmiechnij się do sąsiada, wywołaj uśmiech na twarzy partnera, spotkaj się z rodziną i przyjaciółki, baw się, jedz, pij i smakuj życie:).

życie we Włoszech

Oto moich 5, głównych powodów, dla których zakochałam się z Rzymie.

Mam nadzieję, że odwiedzając Wieczne Miasto po raz pierwszy, poczujesz to co ja i z utęsknieniem, będziesz wypatrywać kolejnej podróży w to niezapomniane miejsce.

Do zobaczenia mam nadzieję, na moim blogu.

https://mojlifestyle.blog

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Szczawnica to niezwykle czarujące miasto uzdrowiskowe znajdujące się na pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin. Uroku dodaje również fakt, że leży ono nad przepięknym potokiem Grajcarek.

Lyon – miasto kościołów i pysznej kuchni

Lyon – miasto kościołów i pysznej kuchni

Trzecie miasto we Francji pod względem ilości mieszkańców to idealny kierunek na weekendowy wypad. Podpowiadamy, co warto zobaczyć oraz jakich dań spróbować podczas wycieczki do Lyonu.

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Nikt nie lubi, gdy planowana podróż nie może dojść do skutku. Jednak o ile z rozczarowaniem i zawodem dość łatwo możemy sobie poradzić, to finansowe konsekwencje odwołanej podróży mogą być bardzo dotkliwe. Proces odzyskiwania środków bywa trudny, długotrwały, a w wielu przypadkach – całkowicie niemożliwy. Warto więc rozważyć zakup ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Czym bliżej wakacji, tym nasze myśli coraz częściej krążą wokół długo wyczekiwanego urlopu. Stajemy przed trudnym wyborem: skorzystać z gotowej oferty przygotowanej przez biuro podróży, czy zaplanować wszystko samodzielnie. Sprawdź, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na urlop na własną rękę.