Atrakcje Bieszczad na każdą kieszeń. Sprawdź najlepsze propozycje!

ciekawe miejsca, podróż - porady, Polska

Bieszczady

Bieszczady to niewątpliwie miejsce pełne uroku, owiane legendą i cieszące się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników sportu, ale przede wszystkim turystów. To oni bez względu na sezon odwiedzają górskie szlaki, zwiedzają pobliskie miasteczka i cieszą się z pobytu w mekce podróżników. Jakie atrakcje Bieszczad są warte uwagi? Czy można zwiedzić ten górski zakątek bez względu na zasób portfela?

Górskie atrakcje Bieszczad

Maniacy aktywnego spędzania czasu z pewnością docenią różnego rodzaju górskie ścieżki czy szczyty. Należąca do Korony Gór Polski Tarnica każdego roku przyciąga turystów, którzy o świcie ruszają, by ją zdobyć. Nie jest to wysoki szczyt. Liczy 1 346 m n.p.m. Z łatwością więc wdrapią się na niego zarówno stali bywalcy gór, jak i amatorzy. Należy jednak pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu, które obejmie dobranie odpowiedniego stroju, zaopatrzenie się w prowiant oraz sprawdzenie pogody.
Osoby, które nie lubią dalekich wycieczek pieszych, mogą udać się na spacer. Świetną opcją jest odwiedzenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i przygotowanych dla podróżników szlaków. Jeden z nich – łagodny i przyjazny małym dzieciom prowadzi z Przełęczy Wyżniańskiej na Małą i Wielką Rawkę. Kolejną propozycją jest Spacer do Bacówki PTTK Jaworzec historyczną ścieżką Bieszczady Odnalezione. Droga pozwala na spacer z wózkiem i podziwianie rzeki Wetlinki. Spacer ze starszymi dziećmi warto odbyć trasą edukacyjną. Znajdują się na niej totemy genealogiczne, ławeczki pozwalające na odpoczynek i mnóstwo pięknych widoków. A to wszystko zupełnie za darmo! Wystarczy uszanować w górach ciszę i panujący tam porządek.
Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie czasu w Karpatach, przejrzyj https://bieszczady.land/ i poznaj najlepsze atrakcje Bieszczad od kuchni!

las w Bieszczadach

Inne atrakcje Bieszczad i okolic

Nie interesuje Cię górska wędrówka, ale chcesz spędzić czas w okolicy bieszczadzkich szczytów? Nic trudnego! W ramach wizyty u podnóża Karpat możesz odbyć przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną. To idealna propozycja dla grup zorganizowanych, rodzin z dziećmi czy singli, chcących odetchnąć od zgiełku miasta. Podobną, choć nadziemną atrakcją jest kolej linowa przebiegająca nad Soliną. Wycieczka tym środkiem transportu pozwoli zobaczyć Jezioro Solińskie z góry, a także przyjrzeć się szczytom górskim z nieco bliższej perspektywy. Osoby, które mają lęk wysokości, mogą przespacerować się tamą nad Soliną i podziwiać krajobrazy. Spacer jest darmowy, za kolej należy zapłacić zgodnie z obowiązującym w danym okresie cennikiem.
W Sanoku znajduje się Muzeum Budownictwa Ludowego. Odwiedzenie go to właściwa opcja dla osób lubiących historię i kulturę. Ten obiekt etnograficzny założony został po II Wojnie Światowej i mieści się na prawym brzegu Sanu, u podnóża Białej Góry w paśmie Gór Sanocko-Turczańskich. Warte zobaczenia są także Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. To jeden z nielicznych klasztorów warownych w Polsce i na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, który został zachowany. Obejrzenie ruin budowli jest darmowe. Mimo że niektóre atrakcje Bieszczad są za opłatą, z pewnością będzie to inwestycja we wspomnienia, a nie duży wydatek.

materiał zewnętrzny

Noclegi koło Energylandii

Noclegi koło Energylandii

Noclegi koło Energylandii w Zatorze to zaledwie 2 km od parku rozrywki, odległość jest więc niewielka. Ciekawych miejsc w okolicy jest całkiem sporo, więc przyjeżdżając z całą rodziną na weekend czy dłuższy urlop, można zwiedzać region i aktywnie spędzać czas.

Co zwiedzać w Gdańsku?

Co zwiedzać w Gdańsku?

Na weekend, jednodniowy wypad, czy dłuższy pobyt, Gdańsk to miasto, które zasługuje na zwiedzanie niezależnie od ilości wolnego czasu. Stolica Pomorza to miasto pełne atrakcji i dynamiczne, które można zwiedzać przez kilka dni. Jednak krótka wycieczka do Trójmiasta i grodu Neptuna pozwoli zrozumieć, na czym polega ogromna popularność tego miejsca wśród turystów. Stolica Pomorza jest często wybierana przez turystów z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Które atrakcje cieszą się popularnością wśród gości odwiedzających Gdańsk?

City break w Europie bez tłumów turystów – dokąd jechać?

City break w Europie bez tłumów turystów – dokąd jechać?

Barcelona, Wenecja czy Praga wydają Ci się „oklepanymi” destynacjami? Wybierz kierunek, który jest znacznie bardziej oryginalny. Z pewnością zaskoczysz znajomych zdjęciami z podróży, a do tego nie narazisz się na zwiedzanie w tłumie innych turystów. Poznaj trzy propozycje na oryginalny city break.