Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

artykuły, podróż - porady, polskie góry, Rekreacja, wczasy

zakopane atrakcje

Jadąc na urlop z dziećmi nie sposób nie odczuć, że potrzebują one dużo atrakcji i w możliwie jak najszerszym wyborze. Czasem potrafią spędzić cały dzień w jednym miejscu, a czasem ciągle chcą próbować czegoś nowego. To naturalne i normalne, ale wybierając się na wczasy warto wybrać takie miejsce, w którym faktycznie oferta rozrywek jest szeroka. Zakopane.

Aktywnie i na świeżym powietrzu

Skoro pobyt w górach, to i na świeżym powietrzu, te rzeczy łączą się idealnie. Nie będziemy jednak proponować spacerów czy wędrówek szlakami. Niektóre dzieci faktycznie są nimi zainteresowane, jednak większość będzie wpatrywać tylko postoju, by móc przez chwilę posiedzieć przy telefonie. Są lepsze rozrywki. Wybierzemy dla was kilka z oferty https://www.zakopaneatrakcje.info/.

Pierwsza propozycja będzie trochę nietypowa – paintball. Owszem, z dziećmi. Nie wszyscy wiedzą, że pole do paintballu w Zakopanem przystosowane jest też dla najmłodszych. Mają swoje scenariusze, ochraniacze, odpowiednio słabszą broń. I mają ogromną chęć, by z niej skorzystać. Zabawa jest po prostu świetna, a jeśli wybierzecie się w większej grupie, w której znajdzie się kilkoro dzieci, to wszystkie będą zachwycone. Tak, dorośli też. Ale po dzieciach.

Druga propozycja wymaga opieki dorosłego, więc jednocześnie zadowoli dwie osoby. I to jak. Przejażdżki autami BUGGY to raczej nowość w naszym kraju, w Zakopanem również. Ale są, można wreszcie z nich korzystać. Małe, zwinne, pojazdy terenowe, ze specyficzną klatką z metalowych rur. Na pewno wiecie, jak wyglądają. I niemal na pewno nie jechaliście nimi nigdy. Pora to zmienić. Dzieci się ucieszą, dorośli jeszcze bardziej, w końcu to oni będą prowadzić.

Trzecia propozycja będzie bardziej spokojna, w pełni rodzinna, niezależnie od płci, wieku i kondycji. To po prostu rowerowa przejażdżka po mieście i okolicy. Wypożyczalnia rowerów w Zakopanem zaopatrzy każdego – rowery elektryczne dla wątpiących w swoje siły, przyczepki dla najmłodszych pociech. Nie pozostanie nic innego, jak tylko jechać, jechać, jechać…

Wycieczki z Zakopanego?

Skoro już jedziecie, to możecie wybrać się poza najbliższą okolicę. Rzecz jasna nie na rowerach, to propozycja nadal z myślą o najmłodszych.

Zakopane, chociaż samo w sobie ma dużo do zaoferowania, jest też bardzo dobrym punktem wypadowym. Warto wykorzystać tę cechę, by dać dzieciom pole do zabawy.

Termy Chochołowskie ze swoimi basenami, zjeżdżalniami, rurami, ślizgami porwą dziecko na cały dzień. Masa atrakcji, a jednocześnie aktywność fizyczna, która przecież dzieciom na pewno jest potrzebna. Dorosłym też, ale jeszcze lepiej, jeśli przy okazji wyskoczą na masaż do SPA albo odprężą się w łaźni parowej.

Zamiast do Term, można udać się też do Tatralandii, na Słowację. Ten ogromny Aquapark leży trochę dalej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by udać się tam w ramach wycieczki na cały dzień, jak sugeruje https://www.zakopaneatrakcje.info/atrakcja/wycieczki-1-dniowe/. Imponujący kompleks to nie tylko zabawa w wodzie, ale też w powietrzu. Aerodynamiczny tunel, symulator swobodnego spadania, to rzecz rzadko spotykana, ale fascynująca i będąca dla dzieci ogromną przygodą. Dorośli oczywiście też nie odmówią sobie tej atrakcji.

Zatorland to także doskonały pomysł na jednodniową wycieczkę. Parki tematyczne, w tym osławione, ruchome dinozaury, robią ogromne wrażenie. A lunapark wypełniony jest tak lubianymi przez najmłodszych atrakcjami jak młyny, karuzele, zjeżdżalnie, tory wyścigowe i wiele, wiele innych. Cały dzień pełen zabawy? Nie ma problemu.

Tak więc Zakopane, a także jego dalsze i bliższe okolice, dla rodzin z dziećmi mają wiele propozycji.

materiał zewnętrzny

Podróż do Holandii — jaki środek transportu wybrać?

Podróż do Holandii — jaki środek transportu wybrać?

Holandia — kraj tulipanów, wiatraków i urokliwych kanałów, który rokrocznie przyciąga miliony turystów, ale też pracowników z całego świata. Jeżeli planujesz podróż do tego fascynującego kraju, z pewnością zadajesz sobie pytanie: jaki środek transportu wybrać?

Jakie powinny być buty do wspinaczki?

Jakie powinny być buty do wspinaczki?

Jeśli chcesz spróbować wspinaczki, nie musisz od razu kupować specjalnego obuwia. Jeśli jednak złapiesz bakcyla, buty wspinaczkowe staną się Twoim obowiązkowym wyposażeniem. Oto garść informacji, które pomogą Ci w znalezieniu tych najlepszych.

Rodzinny wypoczynek na łonie natury

Rodzinny wypoczynek na łonie natury

Warto korzystać z każdej nadarzającej się sposobności do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – z rodziną, przyjaciółmi czy w pojedynkę.