Atrakcje w Gdańsku – Co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

ciekawe miejsca, Polska, polskie morze

atrakcje w Gdańsku

Gdańsk to najstarsze miasto w Polsce, które posiada ponad 1000 – letnią tradycję. Zabytki, ciekawa historia oraz położenie nad Morzem Bałtyckim sprawia, że nie tylko Polacy kierują swoje kroki do tego miasta. To symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz powstania Solidarności. 

Atrakcje w Gdańsku:

  1. Fontanna Neptuna to posąg, który jest symbolem i wizytówką Gdańska. Znajduje się ona w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska – Długim Targu. W miejscu gdzie teraz stoi fontanna była studnia, jednak Rada Miejska zdecydowała o powstaniu innej, ciekawej budowli. Posąg ma 2 metry wysokości i waży ok. 650 kg. W czasie II wojny światowej została ukryta.
  2. Ratusz Głównego Miasta to bardzo charakterystyczny budynek w mieście. Niektóre fragmenty pochodzą aż z XIV wieku. Obecnie mieści się tutaj Muzeum Gdańska. Warto zwiedzić to miejsce, szczególnie okazała jest Wielka Sala Rady inaczej zwana Salą Czerwoną. Zdobienia przypominają Pałac Dożów w Wenecji. Ciekawa jest również Sala Biała, w której wiszą portrety królów polskich i wielki marmurowy kominek. To tutaj odbywały się sądy, audiencje królewskie oraz podpisywano większość umów międzynarodowych.
  3. Brama Żuraw to symbol Gdańska oraz całej Polski. To dźwig portowy największy i najstarszy, zbudowany w latach 1442 – 1444. Służył do stawiania masztów i przeładunku towarów, a dodatkowo była to brama miejska.
  4. Bazylika Mariacka to największa gotycka świątynia w Europie, która została zbudowana z cegieł. Budowano ją etapami przez ponad 159 lat. Wewnątrz możemy podziwiać wiele średniowiecznych zabytków jak na przykład „Piękna Madonna Gdańska”. Niesamowitym zabytkiem jest 3 – kondygnacyjny zegar astronomiczny z 1470 roku, który osiąga 14 metrów wysokości.
  5. Muzeum Bursztynu, w którym poznamy prehistoryczną faune i florę zamkniętą w bursztynie oraz przedmioty zrobione tego materiału. Gdańsk to Światowa Stolica Bursztynu. Targi bursztynu co roku przyciągają tysiące kupców tego kruszcu.
  6. Plaża w Gdańsku to najpiękniejsza i najszersza plaża na wybrzeżu. Znajduje się na granicy z Sopotem. Wzdłuż plaży ciągnie się ścieżka rowerowa oraz deptak.
  7. Park Oliwski to przepiekny teren. Spacerując alejkami możemy podziwiać piękne, fantazyjnie przystrzyżone krzewy i piękne kwiaty. Wśród takiej przyrody można cudownie odpocząć od zgeiłku życia w mieście. Żyją tutaj kaczki i łabędzie.
  8. Molo w Gdańsku, którego historia sięga aż do 1900 roku. W okresie miedzywojennym zostało powiększone o 250 metrów, jednak nie przetwała do dzisiajeszów czasów. Obecna kontrsukcja ma długość 130 metrów. Wstęp na molo jest bezpłaty, a po obu stronach znajdują się kąpieliska z różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. 

To jedynie kilka wymienionych atrakcji w Gdańsku, jest ich znacznie więcej, dlatego warto zajrzeć na fajnepodroze.pl/gdansk-atrakcje/ i zaplanować zwiedzanie tego pięknego miasto. 

materiał zewnętrzny

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan Atrakcje: Co Robić i Co Zobaczyć

Mediolan to jedno z bardziej popularnych i piękniejszych miast Włoch, a może i Europy. Dlatego też, każdego dnia przyciąga rzesze turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, choć nie tylko. Zanim podejmie się decyzję o odwiedzinach w Mediolanie, dobrze byłoby dowiedzieć się, na jakie atrakcje można liczyć w tym właśnie miejscu. Jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo.

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Odkryj Split: Perła Adriatyku

Split, położony na malowniczym wybrzeżu Dalmacji, jest jednym z najbardziej fascynujących miast Chorwacji. Z jego bogatą historią, oszałamiającą architekturą i żywiołowym stylem życia, Split oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego podróżnika.

Ferie zimowe w hotelu w górach? Hotel medical spa zaprasza

Ferie zimowe w hotelu w górach? Hotel medical spa zaprasza

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Polska jak co roku została podzielona już na kilka obszarów, w których dzieci i młodzież, będzie miała okazję skorzystać z zimowego wypoczynku od licznych szkolnych obowiązków. Zastanawiając się jak zagospodarować wolny czas w czasie zimy pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to weekend w SPA w górach.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo