Campingi we Włoszech – w które miejsca warto jechać?

podróż - porady, wczasy, Włochy

camping

Włochy to jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków. Kochamy włoską kuchnię, język, zabytki, piękne plaże i ciepły, śródziemnomorski klimat. Nie inaczej jest z samymi Włochami! Według badań CBOS, Włosi są narodem najbardziej lubianym przez Polaków. Doceniamy ich otwartość i gościnność. Nic więc dziwnego, że campingi we Włoszech cieszą się coraz większą popularnością. W dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy destynacje, które naszym zdaniem zdecydowanie są warte odwiedzenia. Zapraszamy!

Czym kierować się przy wyborze campingu?

Wybór destynacji to jedno, ale ogromne znaczenie będzie miało także to, na jaki camping pojedziemy. Tak naprawdę campingi mogą być bardzo różne – są luksusowe campingi, ze sklepami, restauracjami wewnątrz, a nawet z aquaparkiem i animatorami dla dzieci. Są też te tradycyjne, gdzie główną atrakcją jest pole namiotowe. Każda z form będzie odpowiednia, jednak dla osób o różnych potrzebach.

Jadąc z dziećmi warto wybrać taki camping, który będzie oferował różne ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Oglądając campingi we Włoszech, zwróć uwagę także na inne oferowane udogodnienia, a także na regulamin pobytu. Może okazać się, że nie wszystkie miejsca będą pasowały do twoich oczekiwań.

Romantyczny wyjazd na camping do Toskanii

Toskania to region kojarzony z sielskimi krajobrazami, winnicami i pięknymi plażami. To doskonały wybór, jeśli szukasz campingu we Włoszech na spokojne wakacje. Klasyczne plażowanie w Toskanii zdecydowanie warto połączyć ze zwiedzaniem urokliwych miast położonych w rejonie. Mowa tutaj m.in. o zachwycającej Florencji, Pizie z krzywą wieżą, która zdecydowanie jest jedną z większych atrakcji Włoch, a także mniejszych miasteczkach, jak Siena czy Livorno.

Sycylia – jedne z najpiękniejszych campingów we Włoszech

Na chwilę nieco oddalimy się od kontynentalnej części Włoch, aby udać się na największą wyspę położoną na Morzu Śródziemnym – Sycylię. To wymarzone miejsce na rodzinne włoskie wakacje! Wyspę opływają lazurowe wody, w których kąpiel to czysta przyjemność. Jednak piękne plaże to nie wszystko! Podczas urlopu na Sycylii będziecie mieli okazję także odwiedzić najsłynniejszy wulkan Europy, czyli Etnę.

Wybierając się na camping we Włoszech właśnie na Sycylię, warto także przeznaczyć chociaż kilka dni na zwiedzanie zabytków. Sycylia jest miejscem, gdzie możemy doświadczyć wielu miejsc, które znały czasy antyku. Syrakuzy, Palermo, Pantalica – to miasta, które warto zapisać na swojej liście do odwiedzenia!

Wybierz się do malowniczego regionu Cinque Terre

Ostatnia propozycja w dzisiejszym krótkim zestawieniu to Cinque Terre. Nazwa tego miejsca to po polsku “pięć ziem” co odnosi się do pięciu miejscowości położonych na riwierze liguryjskiej. Wspomniane miasteczka położone są na skałach, a ich zabudowa to w większości małe, kolorowe kamieniczki. To właśnie z uwagi na te widoki, Cinque Terre określany jest najpiękniejszym regionem Włoch.
Z jakich atrakcji warto skorzystać, wybierając się tam na camping? Włochy słyną ze swoich naturalnych krajobrazów, a właśnie w Cingue Terre można podziwiać je w najpiękniejszej okazałości. Polecamy szczególnie wybrać się na spacer Lazurowym Szlakiem, łączącym miejscowości pięciu ziem. Każde miasteczko jest zdecydowanie warte odwiedzenia!

materiał zewnętrzny

Florencja ciekawostki

Florencja ciekawostki

Florencja jest największym miastem Toskanii. Od XIV do XVI wieku było jednym z najważniejszych miast na świecie pod względem politycznym, gospodarczym i kulturowym. W latach 1865 – 1871, Florencja była stolicą Włoch.

Ile kosztuje wynajem kampera w Polsce? Odkryj atrakcyjne ceny!

Ile kosztuje wynajem kampera w Polsce? Odkryj atrakcyjne ceny!

Wynajem kampera staje się coraz bardziej popularnym wyborem dla osób, które cenią sobie niezależność i swobodę w podróżach. Przed podjęciem decyzji o rezerwacji pojazdu, istotne jest jednak poznanie odpowiedzi na ważne pytanie: ile kosztuje wynajęcie kampera?

Urlop z dziećmi w Olecku – nie musi być nudno!

Urlop z dziećmi w Olecku – nie musi być nudno!

Olecko to malowniczo położone miasto, znajdujące się tuż nad jeziorem Oleckim Wielkim. To wspaniałe miejsce, gdzie rodziny z dziećmi mogą aktywnie spędzić wolny czas. Nie masz pomysłu na urlop? Warto wybrać się właśnie tam – do Olecka, gdzie nie brakuje atrakcji dla najmłodszych podróżników.