Co to jest monitoring energii elektrycznej?

elektronika, oszczędzanie, porady

monitoring energii elektrycznej

Energia elektryczna to jeden z obszarów w firmie, w którym można poszukać realnych oszczędności. Kluczowy w całym procesie jest skuteczny monitoring zużycia energii elektrycznej. Na jego podstawie można wyciągnąć wnioski i przeprowadzić odpowiednie zmiany w przedsiębiorstwie. Wszystko po to, aby zoptymalizować koszty związane z energią elektryczną i uczynić swój biznes bardziej rentownym. W tym artykule sprawdzimy, czym dokładnie jest monitoring zużycia energii i dlaczego warto go wdrożyć.

Czym jest monitoring energii elektrycznej w firmie?

Monitoring energii elektrycznej to pierwszy krok, który powinien wykonać przedsiębiorca poszukujący oszczędności. W ramach całego procesu, w wybranych lokalizacjach, instaluje się urządzenia rejestrujące zużycie energii. Na podstawie odczytanych danych generowany jest indywidualny profil dobowo-godzinowy, który pomaga zidentyfikować obszary (np. niewłaściwe ustawienie parametrów dystrybucyjnych lub występowanie mocy biernej), w których przedsiębiorstwo ponosi dodatkowe, zbędne koszty. Na rynku działają obecnie specjalistyczne firmy, które wykorzystując swoje doświadczenie, świadczą profesjonalną usługę monitoringu i doradztwa w dziedzinie zużycia energii. Ważne jest bowiem nie tylko zamontowanie urządzeń odczytowych, ale również właściwe wykorzystanie i interpretacja zgromadzonych danych.. 

Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na profesjonalny monitoring zużycia prądu w firmie. Posłużenie się posiadanym profilem dobowo-godzinowym w procesie pozyskiwania ofert na zakup energii, może korzystnie wpłynąć na uzyskane ceny. Równie ważne jest odpowiednie dopasowanie parametrów dystrybucyjnych, takich jak moc zamówiona czy taryfa, w celu dostosowania ich do indywidualnego zapotrzebowania. Każda firma ma inną specyfikę funkcjonowania i potrzeby, dlatego tak ważne jest przygotowanie indywidualnego profilu na podstawie rzeczywistych danych. Nieocenionym wsparciem w całym procesie okazują się systemy zarządzania energią. W tym obszarze warto zwrócić uwagę na system AIFLO, czyli autorskie rozwiązanie HOBO Systems. Dzięki niemu zoptymalizujesz koszty prowadzenia działalności gospodarczej. 

Czym jest system AIFLO?

System AIFLO to rozwiązanie technologiczne stworzone przez ekspertów HOBO Systems. Umożliwia ciągły monitoring energii elektrycznej w firmie oraz wspiera w analizie zgromadzonych danych. Funkcjonalności systemu pozwalają na szczegółową analizę profilu klienta oraz na przygotowanie wiarygodnej kalkulacji kosztów związanych ze zużyciem energii. Wykorzystanie technologii AIFLO  w firmie może doprowadzić do redukcji kosztów nawet na poziomie 26%. Nieodłącznymi elementami systemu są urządzenia monitorujące, które instaluje się na licznikach energii w wybranych lokalizacjach. Służą one do monitorowania bieżącego zużycia energii elektrycznej, a gromadzone dzięki nim dane wskazują obszary do ewentualnych zmian. 

Zoptymalizuj zużycie prądu z HOBO Systems

Jeżeli zależy Ci na redukcji kosztów związanych ze zużyciem energii w firmie, to warto skontaktować się z ekspertami HOBO Systems. To fachowcy o wieloletnim doświadczeniu i doskonałej znajomości rynku. Od lat pomagają przedsiębiorcom w zarządzaniu energią elektryczną oraz w redukcji związanych z nią kosztów. To nie tylko system AIFLO, ale również profesjonalne doradztwo energetyczne. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami HOBO Systems, dzięki którym zwiększysz zyski swojej firmy. 

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.