Co to jest monitoring energii elektrycznej?

elektronika, oszczędzanie, porady

monitoring energii elektrycznej

Energia elektryczna to jeden z obszarów w firmie, w którym można poszukać realnych oszczędności. Kluczowy w całym procesie jest skuteczny monitoring zużycia energii elektrycznej. Na jego podstawie można wyciągnąć wnioski i przeprowadzić odpowiednie zmiany w przedsiębiorstwie. Wszystko po to, aby zoptymalizować koszty związane z energią elektryczną i uczynić swój biznes bardziej rentownym. W tym artykule sprawdzimy, czym dokładnie jest monitoring zużycia energii i dlaczego warto go wdrożyć.

Czym jest monitoring energii elektrycznej w firmie?

Monitoring energii elektrycznej to pierwszy krok, który powinien wykonać przedsiębiorca poszukujący oszczędności. W ramach całego procesu, w wybranych lokalizacjach, instaluje się urządzenia rejestrujące zużycie energii. Na podstawie odczytanych danych generowany jest indywidualny profil dobowo-godzinowy, który pomaga zidentyfikować obszary (np. niewłaściwe ustawienie parametrów dystrybucyjnych lub występowanie mocy biernej), w których przedsiębiorstwo ponosi dodatkowe, zbędne koszty. Na rynku działają obecnie specjalistyczne firmy, które wykorzystując swoje doświadczenie, świadczą profesjonalną usługę monitoringu i doradztwa w dziedzinie zużycia energii. Ważne jest bowiem nie tylko zamontowanie urządzeń odczytowych, ale również właściwe wykorzystanie i interpretacja zgromadzonych danych.. 

Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zdecydować się na profesjonalny monitoring zużycia prądu w firmie. Posłużenie się posiadanym profilem dobowo-godzinowym w procesie pozyskiwania ofert na zakup energii, może korzystnie wpłynąć na uzyskane ceny. Równie ważne jest odpowiednie dopasowanie parametrów dystrybucyjnych, takich jak moc zamówiona czy taryfa, w celu dostosowania ich do indywidualnego zapotrzebowania. Każda firma ma inną specyfikę funkcjonowania i potrzeby, dlatego tak ważne jest przygotowanie indywidualnego profilu na podstawie rzeczywistych danych. Nieocenionym wsparciem w całym procesie okazują się systemy zarządzania energią. W tym obszarze warto zwrócić uwagę na system AIFLO, czyli autorskie rozwiązanie HOBO Systems. Dzięki niemu zoptymalizujesz koszty prowadzenia działalności gospodarczej. 

Czym jest system AIFLO?

System AIFLO to rozwiązanie technologiczne stworzone przez ekspertów HOBO Systems. Umożliwia ciągły monitoring energii elektrycznej w firmie oraz wspiera w analizie zgromadzonych danych. Funkcjonalności systemu pozwalają na szczegółową analizę profilu klienta oraz na przygotowanie wiarygodnej kalkulacji kosztów związanych ze zużyciem energii. Wykorzystanie technologii AIFLO  w firmie może doprowadzić do redukcji kosztów nawet na poziomie 26%. Nieodłącznymi elementami systemu są urządzenia monitorujące, które instaluje się na licznikach energii w wybranych lokalizacjach. Służą one do monitorowania bieżącego zużycia energii elektrycznej, a gromadzone dzięki nim dane wskazują obszary do ewentualnych zmian. 

Zoptymalizuj zużycie prądu z HOBO Systems

Jeżeli zależy Ci na redukcji kosztów związanych ze zużyciem energii w firmie, to warto skontaktować się z ekspertami HOBO Systems. To fachowcy o wieloletnim doświadczeniu i doskonałej znajomości rynku. Od lat pomagają przedsiębiorcom w zarządzaniu energią elektryczną oraz w redukcji związanych z nią kosztów. To nie tylko system AIFLO, ale również profesjonalne doradztwo energetyczne. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami HOBO Systems, dzięki którym zwiększysz zyski swojej firmy. 

materiał zewnętrzny

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Strój dla prawdziwego gracza. Co ubrać do tenisa stołowego?

Tenis stołowy traktowany jest z pewnym lekceważeniem. Nie to co tenis ziemny. Trzeba jednak przyznać, że wzrasta liczba osób, które chcą poznać tenis stołowy, który sprawia, że grać można tak naprawdę wszędzie. Do tego niepotrzebna dużo miejsca do tego, aby grać. W każdym domu można tak naprawdę stworzyć idealne warunki dla siebie. Zawodowi gracze w tenisa stołowego wiedzą, że wygodę i komfort podczas gry jest w stanie zapewnić odpowiedni strój.

Domowa Hodowla Grzybów: Na Przykładzie Growkit Golden Teacher

Domowa Hodowla Grzybów: Na Przykładzie Growkit Golden Teacher

Hodowla grzybów w domu to zjawisko, które w ostatnich latach zdobyło sporo uwagi. Dostępność zestawów do samodzielnej hodowli, jak Golden Teacher Growkit, ułatwia tę czynność, sprawiając, że stała się ona dostępna dla każdego, niezależnie od doświadczenia. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu trendowi oraz zestawowi Golden Teacher Growkit.

10 TOP atrakcji w Łebie

10 TOP atrakcji w Łebie

W okresie wakacyjnym w głowach przyszłych turystów pojawia się dobrze znane pytanie: góry czy morze? Każdy z tych kierunków ma swoje kultowe lokalizacje, najczęściej polecane miejsca i sprawdzone wskazówki dla przyszłych odwiedzających. W artykule tym przyjrzymy się dziesięciu atrakcjom, oferowanym, przez Łebę.