Co zabrać na wakacje z psem – najważniejsze akcesoria

sie 17, 2023 | porady, wczasy

wakacje z psem

Coraz częściej wyjeżdżając na wakacje myślimy o tym, by wziąć ze sobą naszego czworonożnego przyjaciela. Wspólny wyjazd to świetna okazja, by spędzić razem więcej czasu i zacieśnić relację. O czym powinniśmy pamiętać? Co zabrać psu na wakacje, bez względu na to, gdzie się wybieramy? Jakie gadżety mogą być przydatne?

Co zabrać na wakacje z psem? Niezbędnik

W większości przypadków ekwipunek, jaki bierzemy ze sobą na wyjazd z czworonogiem zależy od celu podróży, rodzaju wyjazdu czy środka transportu. Są jednak rzeczy, które zawsze powinniśmy mieć ze sobą planując wspólną wycieczkę. Co zabrać dla psa na wakacje bez względu na rodzaj wyjazdu?

Przede wszystkim książeczkę zdrowia (ewentualnie paszport) z aktualnymi danymi na temat szczepień i odrobaczeń, a także dobrze wyposażoną apteczkę dla psa. W środku powinny znaleźć się materiały opatrunkowe, coś do przemycia ran i usuwania zanieczyszczeń z oczu, przyrząd do wyciągania kleszczy, a także preparaty na biegunkę czy leki na alergię wydane przez lekarza weterynarii. Dzięki temu, nawet w razie awaryjnej sytuacji będziemy przygotowani na każdą ewentualność.

Zabrać powinniśmy także zapas karmy oraz podróżną miskę na wodę, lub butelkę podróżną, by zapewnić psu możliwość napicia się, gdy będziemy w terenie. Konieczne będzie także zapakowanie akcesoriów spacerowych: smyczy, obroży z adresówką, szelek, linki, kagańca (w razie konieczności wizyty u lekarza weterynarii lub podróży komunikacją zbiorową), a także woreczków na odchody, by posprzątać po pupilu.

Przydatne będzie także koc, legowisko lub transporter, w którym pies będzie mógł odpocząć i wyciszyć się będąc w nowym miejscu. Obowiązkowo musimy spakować również ulubione smakołyki oraz zabawki, które umilą wspólnie spędzony czas i pozwolą nagrodzić czworonoga w trudnych sytuacjach.

Jeśli wybieramy się w ciepłe miejsce i spodziewamy się upałów, warto, by w naszym bagażu znalazła się również kamizelka chłodząca dla psa, która pozwoli mu lepiej znieść wysokie temperatury, zwłaszcza jeśli mamy w planach wędrówkę.

Podsumowując: planując wakacje z psem, warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo naszemu czworonogowi. Wśród najważniejszych akcesoriów należy wymienić książeczkę zdrowia, apteczkę pierwszej pomocy, zapas karmy, podróżną miskę, smycz, obrożę, szelki, woreczki na odchody, koc, legowisko, smakołyki, zabawki oraz kamizelkę chłodzącą. Dzięki temu wyjazd stanie się przyjemny zarówno dla właściciela, jak i pupila. Wszystkie te niezbędne akcesoria znaleźć można w sklepie z akcesoriami dla psa TipTop24.pl.

Pies na wakacjach – co zabrać ze sobą w góry?

Podczas wędrówki w górach musimy być gotowi na różne ewentualności, ponieważ do najbliższego lekarza weterynarii będziemy mieli zbyt daleko. Z tego powodu bezwzględnie powinniśmy zabrać ze sobą zapas wody i wysokoenergetycznych przekąsek dla psa. Oprócz tego warto mieć ze sobą również elektrolity do wody, które sprawdzą się po dużym wysiłku.

Ze względu na ryzyko zranienia lub oparzenia opuszków łap, dobrze jest wziąć ze sobą specjalne buty dla psa. W ten sposób możemy prewencyjnie ochronić łapy naszego pupila, lub zabezpieczyć je po zranieniu.

Jeśli nasz pies jest wystarczająco duży, a jego kondycja na to pozwala, możemy zaopatrzyć się w specjalny plecak dla psa i część ekwipunku spakować psu do niesienia. To pozwoli nam lepiej zaplanować zawartość naszego bagażu i nieco odciąży nasze plecy, jednocześnie poprawiając kondycję naszego futrzaka.

Wakacje z psem – co zabrać nad wodę?

Nie ważne, czy jedziemy nad jezioro, morze czy na spływ kajakowy z psem po rzece. Gdy wybieramy się nad wodę, powinniśmy, oprócz podstawowego ekwipunku, wziąć również specjalny kapok dla psa, który ochroni go przed podtopieniem. Nie każdy pies jest mistrzem pływania – wiele czworonogów słabo radzi sobie w wodzie, przez co może szybko tracić siłę, podtapiać się czy narazić się na kontuzję. Z tego powodu zawsze warto mieć ze sobą psi kapok, który zapewni naszemu pupilowi bezpieczeństwo, a nam – kontrolę nad jego zabawą w wodzie.

materiał zewnętrzny

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Jak wybrać zabawkę dla niemowlaka?

Bawienie się to nie tylko doskonała frajda dla dzieci w każdym wieku, ale i czynność istotna dla ich rozwoju. Podczas zabawy maluch ma szansę rozwijać się zarówno fizycznie, jak i psychicznie, spędzać miło czas i odkrywać zależności, a także zacieśniać relacje, jeśli zabawa odbywa się w towarzystwie. Już dwutygodniowe dziecko może wykazywać zainteresowanie np. kontrastowymi obrazkami, nie ma więc chwili do stracenia. Zabawka dla niemowlaka – jak ją wybrać?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Jak przygotować się do podróży dookoła świata?

Marzy Ci się podróż dookoła świata, niczym w powieści Juliusa Verne? Na zrealizowanie tego planu warto przeznaczyć więcej niż 80 dni, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Jak? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Selfstorage – magazyny samoobsługowe

Magazyny samoobsługowe, znane jako self storage, pojawiły się w latach pięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych i szybko zdobyły tam popularność, zwłaszcza w latach 60. XX wieku. Idea polega na tym, że klienci wynajmują jednostki magazynowe o różnych rozmiarach, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb – od małych skrytek po duże pomieszczenia.

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Śniadanie w Sopocie – gdzie zjeść?

Wybierasz się na urlop w Trójmieście? Warto zaplanować pobyt tak, by jak najpełniej skorzystać z bogatej oferty tego urokliwego miejsca. Dzisiaj podpowiadamy, gdzie zjeść śniadanie, by zapewnić sobie udany start dnia!