Coraz bliżej święta, czyli jak sobie radzić z późnojesienną chandrą

dzieci, pomysły, porady

las jesienią

Listopad zwyczajowo uchodzi za jeden z najbardziej ponurych miesięcy w roku. Codzienna szaruga, niedobory słońca, wysoka wilgotność w powietrzu powodują spadki samopoczucia, większą męczliwość i zapadalność na różnego typu infekcje. Przychodnie lekarzy pierwszego kontaktu pękają w szwach od zakatarzonych osłabionych pacjentów. Pierwsze listopadowe święta mamy już za sobą, Boże Narodzenie wydaje się być odległą wyspą jaśniejącą na oceanie smutku i nostalgicznej tęsknoty za wiosną. Aby poprawić sobie humor i nie dać się ponieść fali złego nastroju, warto zawczasu przygotować się na wszystkie miłe wydarzenia, czekające nas w najbliższej przyszłości. Przyjrzyjmy się zatem, jak możemy rozjaśnić oczekiwanie na przyjemne momenty, aby nie poddać się przygnębiającej atmosferze.

Przygotujmy sprzęt!

Przedświąteczne zakupy potrafią przysporzyć kupującym wiele stresu i nieprzespanych nocy, wypełnionych koszmarami, szczególnie w okresach, kiedy dzielenie się podarkami jest popularne. Przed świętami Bożego Narodzenia kurierzy nie wyrabiają się z dostarczaniem paczek, paczkomaty w całym kraju są po brzegi zapełnione zamówieniami z różnych zakątków świata. Dlatego warto zaopatrzyć się w podarunki z odpowiednim wyprzedzeniem, szczególnie, jeśli obdarowanym ma być dziecko. Najmłodsi często mówią dorosłym (albo wysyłają Mikołajowi listy z informacją) jakich prezentów oczekują. Opiekunom z kolei ciężko znieść rozczarowanie pociech, kiedy prezent nie spełnia ich oczekiwań. Lub napadu wściekłości, kiedy wymarzony podarunek okazuje się być czymś zgoła innym, niż przewidywany. Dodatkowym plusem kupowania wcześniej jest możliwość skorzystania z listopadowych promocji. Sprzedawcy przyzwyczaili nas bowiem do corocznych zniżek w ramach black Friday czy cyber Monday, robiących w Polsce furorę. Zatem już teraz zapolujmy na klocki LEGO, lalki, puzzle i inne pożądane przez dzieci produkty.

Przywróćmy tradycję!

Przed dobą internetu ludzie mieli różne sposoby na przekazywanie sobie wiadomości. Więcej korzystali z telefonów, jeszcze wcześniej wysyłali sobie listy, depesze oraz pocztówki. Wiele okazji w roku wymagało wysłania okolicznościowej kartki. Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny, imieniny czy dzień matki dawały pretekst do zakupu kolorowych karteluszek. Obecnie życzenia śle się głównie za pomocą komunikatorów czy mediów społecznościowych, często dodając gify, efekty dźwiękowe czy filmiki.
Są jednak tradycje, o które warto zawalczyć i zasiać je, a potem pielęgnować w umysłach młodych. Przygotowanie a potem wysłanie kartki pokazuje zaangażowanie, chęć poświęcenia drugiej osobie czasu i wysiłku. Papierowa pocztówka nie zaginie łatwo w gąszczu setek informacji, które codziennie mozolnie przetwarzamy, nawet nie próbując zapamiętać. Oprócz tego wybieranie bądź ręczne wykonanie takiej przesyłki może sprawić ogromną frajdę. Nie pozwólmy aby kartki bożonarodzeniowe całkiem wyszły z mody!

Komfort ponad wszystko!

Jako że aura w listopadzie raczej rzadko nas rozpieszcza (choć w tym roku pogoda jest niezwykle łaskawa w niektórych częściach kraju) warto zrekompensować sobie brak słońca większą dbałością o wygodę. Zapewnijmy sobie odpoczynek, czas dla siebie, moment w ciągu dnia, kiedy możemy usiąść z ciepłą herbatą nad książką czy serialem. Dbajmy o chwile, podczas których uwalniamy się od trudności dnia codziennego, problemów, myślenia o sytuacjach stresowych. Zaopatrzmy się w poduchy, koce, pledy, grube skarpety czy szlafroki. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, oddechu i wytchnienia, szczególnie w tych okresach w roku, kiedy trudniej czerpać energię z innych źródeł. Dla właścicieli czworonogów może to być również czas na zrewidowanie potrzeb ich pupili w obszarze komfortu. Czy legowisko dla psa, z którego korzysta twój pupil jest wystarczająco duże i wygodne? Czy łatwo je prać? Czy drapak dla kota nadal jest wytrzymały i stabilny, a może chwieje się w posadach i woła o wymianę? Warto przemyśleć te kwestie i w razie potrzeby skorzystać z jesiennych wyprzedaży.

Chociaż późna jesień wystawia nasze zdrowie i samopoczucie na ogromne próby są sposoby, aby radzić sobie z każdą chandrą. W długie ciemne wieczory przejrzyjmy szafy, zróbmy porządki, sprawdźmy, czego chcemy dalej używać, co nadaje się do wymiany, czemu można podarować drugie życie w innym miejscu. Dzięki planowany działań zapewnijmy sobie spokój i oszczędźmy corocznych stersów. Uczmy się na własnych błędach, aby w tegoroczne święta wejść z dobrym nastawieniem, radosnym oczekiwaniem i doskonałym nastrojem.

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.