Coraz bliżej święta, czyli jak sobie radzić z późnojesienną chandrą

dzieci, pomysły, porady

las jesienią

Listopad zwyczajowo uchodzi za jeden z najbardziej ponurych miesięcy w roku. Codzienna szaruga, niedobory słońca, wysoka wilgotność w powietrzu powodują spadki samopoczucia, większą męczliwość i zapadalność na różnego typu infekcje. Przychodnie lekarzy pierwszego kontaktu pękają w szwach od zakatarzonych osłabionych pacjentów. Pierwsze listopadowe święta mamy już za sobą, Boże Narodzenie wydaje się być odległą wyspą jaśniejącą na oceanie smutku i nostalgicznej tęsknoty za wiosną. Aby poprawić sobie humor i nie dać się ponieść fali złego nastroju, warto zawczasu przygotować się na wszystkie miłe wydarzenia, czekające nas w najbliższej przyszłości. Przyjrzyjmy się zatem, jak możemy rozjaśnić oczekiwanie na przyjemne momenty, aby nie poddać się przygnębiającej atmosferze.

Przygotujmy sprzęt!

Przedświąteczne zakupy potrafią przysporzyć kupującym wiele stresu i nieprzespanych nocy, wypełnionych koszmarami, szczególnie w okresach, kiedy dzielenie się podarkami jest popularne. Przed świętami Bożego Narodzenia kurierzy nie wyrabiają się z dostarczaniem paczek, paczkomaty w całym kraju są po brzegi zapełnione zamówieniami z różnych zakątków świata. Dlatego warto zaopatrzyć się w podarunki z odpowiednim wyprzedzeniem, szczególnie, jeśli obdarowanym ma być dziecko. Najmłodsi często mówią dorosłym (albo wysyłają Mikołajowi listy z informacją) jakich prezentów oczekują. Opiekunom z kolei ciężko znieść rozczarowanie pociech, kiedy prezent nie spełnia ich oczekiwań. Lub napadu wściekłości, kiedy wymarzony podarunek okazuje się być czymś zgoła innym, niż przewidywany. Dodatkowym plusem kupowania wcześniej jest możliwość skorzystania z listopadowych promocji. Sprzedawcy przyzwyczaili nas bowiem do corocznych zniżek w ramach black Friday czy cyber Monday, robiących w Polsce furorę. Zatem już teraz zapolujmy na klocki LEGO, lalki, puzzle i inne pożądane przez dzieci produkty.

Przywróćmy tradycję!

Przed dobą internetu ludzie mieli różne sposoby na przekazywanie sobie wiadomości. Więcej korzystali z telefonów, jeszcze wcześniej wysyłali sobie listy, depesze oraz pocztówki. Wiele okazji w roku wymagało wysłania okolicznościowej kartki. Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny, imieniny czy dzień matki dawały pretekst do zakupu kolorowych karteluszek. Obecnie życzenia śle się głównie za pomocą komunikatorów czy mediów społecznościowych, często dodając gify, efekty dźwiękowe czy filmiki.
Są jednak tradycje, o które warto zawalczyć i zasiać je, a potem pielęgnować w umysłach młodych. Przygotowanie a potem wysłanie kartki pokazuje zaangażowanie, chęć poświęcenia drugiej osobie czasu i wysiłku. Papierowa pocztówka nie zaginie łatwo w gąszczu setek informacji, które codziennie mozolnie przetwarzamy, nawet nie próbując zapamiętać. Oprócz tego wybieranie bądź ręczne wykonanie takiej przesyłki może sprawić ogromną frajdę. Nie pozwólmy aby kartki bożonarodzeniowe całkiem wyszły z mody!

Komfort ponad wszystko!

Jako że aura w listopadzie raczej rzadko nas rozpieszcza (choć w tym roku pogoda jest niezwykle łaskawa w niektórych częściach kraju) warto zrekompensować sobie brak słońca większą dbałością o wygodę. Zapewnijmy sobie odpoczynek, czas dla siebie, moment w ciągu dnia, kiedy możemy usiąść z ciepłą herbatą nad książką czy serialem. Dbajmy o chwile, podczas których uwalniamy się od trudności dnia codziennego, problemów, myślenia o sytuacjach stresowych. Zaopatrzmy się w poduchy, koce, pledy, grube skarpety czy szlafroki. Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, oddechu i wytchnienia, szczególnie w tych okresach w roku, kiedy trudniej czerpać energię z innych źródeł. Dla właścicieli czworonogów może to być również czas na zrewidowanie potrzeb ich pupili w obszarze komfortu. Czy legowisko dla psa, z którego korzysta twój pupil jest wystarczająco duże i wygodne? Czy łatwo je prać? Czy drapak dla kota nadal jest wytrzymały i stabilny, a może chwieje się w posadach i woła o wymianę? Warto przemyśleć te kwestie i w razie potrzeby skorzystać z jesiennych wyprzedaży.

Chociaż późna jesień wystawia nasze zdrowie i samopoczucie na ogromne próby są sposoby, aby radzić sobie z każdą chandrą. W długie ciemne wieczory przejrzyjmy szafy, zróbmy porządki, sprawdźmy, czego chcemy dalej używać, co nadaje się do wymiany, czemu można podarować drugie życie w innym miejscu. Dzięki planowany działań zapewnijmy sobie spokój i oszczędźmy corocznych stersów. Uczmy się na własnych błędach, aby w tegoroczne święta wejść z dobrym nastawieniem, radosnym oczekiwaniem i doskonałym nastrojem.

materiał zewnętrzny

Zapalenie spojówek – jak leczyć?

Zapalenie spojówek – jak leczyć?

Stan zapalny w obrębie spojówki oka powoduje nie tylko łzawienie, ale także i duży dyskomfort. Niestety, jest to bardzo częsta dolegliwość, która spowodowana jest wieloma, różnorodnymi czynnikami. Jednak czym jest stan zapalny spojówki i jak można go uniknąć podczas noszenia szkieł kontaktowych?

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Kiedy marzymy o ucieczce od zgiełku codziennego życia, malownicze krajobrazy Mazur stają się miejscem, które zapewnia niezapomniany odpoczynek. Hotele na Mazurach to oazy spokoju, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, tworząc idealne warunki dla wyjątkowego wypoczynku. Odkryjmy, dlaczego hotele na Mazurach stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla tych, którzy pragną zanurzyć się w harmonii przyrody, jednocześnie czerpiąc z komfortu nowoczesnych rezydencji.

Dieta Pudełkowa: Sekret Skutecznego Odchudzania z Wygodą!

Dieta Pudełkowa: Sekret Skutecznego Odchudzania z Wygodą!

Czy marzysz o zgrabnej sylwetce bez wyrzeczeń? Poznaj tajemnicę sukcesu – dietę pudełkową! W tym artykule dowiesz się, dlaczego dieta pudełkowa jest tak popularna, jak działa, i jakie są jej korzyści. Przekonaj się, że to rozwiązanie dla Ciebie!