Statua Wolności

Wycieczka do USA jest wspaniałą przygodą, więc warto wybrać się do Los Angeles, San Francisco, Miami Beach, San Diego, Arizona czy na Alaskę. Z Prestige Tours można zwiedzać wyjątkowe miejsca z polskim przewodnikiem, w małych grupach. Dodatkowym atutem jest pokonywanie sporych odległości w komfortowych warunkach.

Wycieczka do USA – Park Narodowy Wielki Kanion

Podróż do Stanów Zjednoczonych jest niezapomnianą przygodą. Można podziwiać piękne widoki krajobrazów oraz ciekawe zabytki, bo ten kraj jest naprawdę wyjątkowy. Jednym z ważniejszych miejsc dla turystów jest Wielki Kanion Kolorado, przyciągający kolorowymi skałami i przepaściami, zapierającymi dech w piersiach. Trzeba tu koniecznie spędzić kilka dni, bo Wielki Kanion jest przepięknym regionem USA. Można podziwiać nie tylko zachody słońca w odcieniach czerwieni oraz pomarańczy, które odbijają się od skał, ale też pustynne krajobrazy oraz pasma górskie.

Ciekawym miejscem jest Dolina Śmierci, jedno z najcieplejszych miejsc całym świecie. Ten Park Narodowy ma wydmy, kaniony, wysokie górskie szczyty, słone równiny, a co ciekawe, biją tu gorące źródła. Wielki Kanion bardzo chętnie odwiedzają Amerykanie, ale na wakacje przyjeżdżają również turyści z Polski. Można zobaczyć największy wąwóz na świecie, spłynąć rzeką Colorado, ale też spędzić jeden dzień w parku, gdzie żyją, m.in.: niedźwiedzie grizzly, pumy, kojoty, lenie wirgińskie, skunksy, wilki, gady i ptaki. Takich gatunków nie ma w Polsce.

Stany Zjednoczone – światowa stolica rozrywki

Osoby, które chcą się zabawić, przyjeżdżają do Las Vegas, w stanie Nevada. To prawdziwe miasto rozrywki i hazardu. Chcąc spotkać największe gwiazdy filmu i muzyki, wystarczy przyjechać do Vegas, np. na Sylwestra, gdyż odbywa się największa impreza w USA. Tu spełniają się marzenia, bo to miasto ma wiele do zaoferowania, w tym dla dzieci. Bezpłatne pokazy uliczne, w tym sztucznie wybuchające wulkany, tańczące fontanny, park rozrywki z arkadą, samochodzikami, kolejkami górskimi, ścianką wspinaczkową, diabelskim młynem.

To zaledwie kilka atrakcji, które Las Vegas ma do zaoferowania turystom. Na zwiedzanie zabytków, parków i wielu ciekawych miejsc, trzeba poświęcić przynajmniej kilka dni. Las Vegas to miejsce neonów, fajerwerków, pokazów świetlnych, hoteli, kasyn, kafejek, restauracji i barów. Różnorodne kuchnie kuszą wyśmienitym jedzeniem, ale będąc w Ameryce, z całą pewnością trzeba zamówić buffalo wings, hot doga i koniecznie burgera. Osoby pełnoletnie, mogą kosztować kalifornijskie wina.

 

Podróż po Stanach Zjednoczonych

Wall Street jest atrakcją w Nowym Jorku. Giełda Papierów Wartościowych i Federal Hall National Memorial znajdują się w finansowej dzielnicy Manhattan. Nowy Jork ma wiele innych ciekawych miejsc jak: Times Square, Central Park, Broadway, drapacze chmur i oczywiście Statuę Wolności.

Kolejnym punktem na mapie Stanów Zjednoczonych wartym odwiedzenia, jest Los Angeles w Kalifornii. Można zobaczyć dwory i rezydencje w Beverly Hills oraz przejść się aleją gwiazd w Hollywood. Tu świat się kręci wokół filmu, bo nagrano tu wiele kultowych pozycji. Denzel Washington powiedział kiedyś, że w Los Angeles każdy jest gwiazdą. Aby podróżować bez wizy, należy uzyskać zezwolenie w systemie ESTA. Obowiązują przepisy celne, których należy przestrzegać, by uniknąć problemów na lotnisku. W kraju obowiązuje waluta – dolar amerykański, więc wybierając się na wycieczkę, należy wymienić pieniądze w Polsce.

Warto wybrać się na wycieczkę po Stanach Zjednoczonych z polskim przewodnikiem. Na stronie https://www.egzotyka.tv/nasze-kierunki/stany-zjednoczone/, można wybrać interesujący kierunek. Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki.

materiał zewnętrzny

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.