Statua Wolności

Wycieczka do USA jest wspaniałą przygodą, więc warto wybrać się do Los Angeles, San Francisco, Miami Beach, San Diego, Arizona czy na Alaskę. Z Prestige Tours można zwiedzać wyjątkowe miejsca z polskim przewodnikiem, w małych grupach. Dodatkowym atutem jest pokonywanie sporych odległości w komfortowych warunkach.

Wycieczka do USA – Park Narodowy Wielki Kanion

Podróż do Stanów Zjednoczonych jest niezapomnianą przygodą. Można podziwiać piękne widoki krajobrazów oraz ciekawe zabytki, bo ten kraj jest naprawdę wyjątkowy. Jednym z ważniejszych miejsc dla turystów jest Wielki Kanion Kolorado, przyciągający kolorowymi skałami i przepaściami, zapierającymi dech w piersiach. Trzeba tu koniecznie spędzić kilka dni, bo Wielki Kanion jest przepięknym regionem USA. Można podziwiać nie tylko zachody słońca w odcieniach czerwieni oraz pomarańczy, które odbijają się od skał, ale też pustynne krajobrazy oraz pasma górskie.

Ciekawym miejscem jest Dolina Śmierci, jedno z najcieplejszych miejsc całym świecie. Ten Park Narodowy ma wydmy, kaniony, wysokie górskie szczyty, słone równiny, a co ciekawe, biją tu gorące źródła. Wielki Kanion bardzo chętnie odwiedzają Amerykanie, ale na wakacje przyjeżdżają również turyści z Polski. Można zobaczyć największy wąwóz na świecie, spłynąć rzeką Colorado, ale też spędzić jeden dzień w parku, gdzie żyją, m.in.: niedźwiedzie grizzly, pumy, kojoty, lenie wirgińskie, skunksy, wilki, gady i ptaki. Takich gatunków nie ma w Polsce.

Stany Zjednoczone – światowa stolica rozrywki

Osoby, które chcą się zabawić, przyjeżdżają do Las Vegas, w stanie Nevada. To prawdziwe miasto rozrywki i hazardu. Chcąc spotkać największe gwiazdy filmu i muzyki, wystarczy przyjechać do Vegas, np. na Sylwestra, gdyż odbywa się największa impreza w USA. Tu spełniają się marzenia, bo to miasto ma wiele do zaoferowania, w tym dla dzieci. Bezpłatne pokazy uliczne, w tym sztucznie wybuchające wulkany, tańczące fontanny, park rozrywki z arkadą, samochodzikami, kolejkami górskimi, ścianką wspinaczkową, diabelskim młynem.

To zaledwie kilka atrakcji, które Las Vegas ma do zaoferowania turystom. Na zwiedzanie zabytków, parków i wielu ciekawych miejsc, trzeba poświęcić przynajmniej kilka dni. Las Vegas to miejsce neonów, fajerwerków, pokazów świetlnych, hoteli, kasyn, kafejek, restauracji i barów. Różnorodne kuchnie kuszą wyśmienitym jedzeniem, ale będąc w Ameryce, z całą pewnością trzeba zamówić buffalo wings, hot doga i koniecznie burgera. Osoby pełnoletnie, mogą kosztować kalifornijskie wina.

 

Podróż po Stanach Zjednoczonych

Wall Street jest atrakcją w Nowym Jorku. Giełda Papierów Wartościowych i Federal Hall National Memorial znajdują się w finansowej dzielnicy Manhattan. Nowy Jork ma wiele innych ciekawych miejsc jak: Times Square, Central Park, Broadway, drapacze chmur i oczywiście Statuę Wolności.

Kolejnym punktem na mapie Stanów Zjednoczonych wartym odwiedzenia, jest Los Angeles w Kalifornii. Można zobaczyć dwory i rezydencje w Beverly Hills oraz przejść się aleją gwiazd w Hollywood. Tu świat się kręci wokół filmu, bo nagrano tu wiele kultowych pozycji. Denzel Washington powiedział kiedyś, że w Los Angeles każdy jest gwiazdą. Aby podróżować bez wizy, należy uzyskać zezwolenie w systemie ESTA. Obowiązują przepisy celne, których należy przestrzegać, by uniknąć problemów na lotnisku. W kraju obowiązuje waluta – dolar amerykański, więc wybierając się na wycieczkę, należy wymienić pieniądze w Polsce.

Warto wybrać się na wycieczkę po Stanach Zjednoczonych z polskim przewodnikiem. Na stronie https://www.egzotyka.tv/nasze-kierunki/stany-zjednoczone/, można wybrać interesujący kierunek. Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki.

materiał zewnętrzny

Wycieczki SUPER LAST MINUTE – Turcja, Egipt, Francja, Bułgaria

Wycieczki SUPER LAST MINUTE – Turcja, Egipt, Francja, Bułgaria

Niezależnie od pory roku, wiele osób decyduje się na możliwość wyjazdu za granicę. Jest to związane z możliwością zakupu wycieczek typu Last Minute bez konieczności wychodzenia z domu. Portal trigodi.com zapewnia możliwość skorzystania z innowacyjnej wyszukiwarki wczasów, z możliwością sprawdzenia aktualnych propozycji w różnych kurortach i miejscach na świecie. Bez względu na swoje oczekiwania można znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Wycieczki na ostatnią chwilę pozwalają na zaoszczędzenie zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Kiedy marzymy o ucieczce od zgiełku codziennego życia, malownicze krajobrazy Mazur stają się miejscem, które zapewnia niezapomniany odpoczynek. Hotele na Mazurach to oazy spokoju, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, tworząc idealne warunki dla wyjątkowego wypoczynku. Odkryjmy, dlaczego hotele na Mazurach stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla tych, którzy pragną zanurzyć się w harmonii przyrody, jednocześnie czerpiąc z komfortu nowoczesnych rezydencji.

Jaki są korzyści grupowych biletów lotniczych?

Jaki są korzyści grupowych biletów lotniczych?

Podróżowanie grupowe zawsze wiąże się z wieloma wyzwaniami organizacyjnymi, a jednym z kluczowych aspektów jest znalezienie efektywnego i ekonomicznego środka transportu. Grupowe bilety lotnicze stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy podróżują w większym gronie, oferując szereg korzyści zarówno finansowych, jak i logistycznych. Dlaczego grupowe bilety lotnicze są atrakcyjną opcją dla podróżujących? Jakie korzyści dają i dlaczego warto zdecydować się na taki sposób podróży? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

Karpacz – górskie schroniska, nie tylko dla zapalonych wędrowców

Karpacz – górskie schroniska, nie tylko dla zapalonych wędrowców

Kiedy myślimy o górach, często wyobrażamy sobie doświadczonych alpinistów i zimowych entuzjastów narciarstwa. Ale w tych majestatycznych krajobrazach ukrywa się coś więcej niż tylko sport i adrenalina. Karpacz to dowód na to, że góry są dla każdego – zarówno dla spragnionych przygód, jak i tych, którzy szukają spokoju i relaksu.