Czym różni się outsourcing od pracy tymczasowej?

porady, praca

outsourcingPojęcie pracy tymczasowej znane jest zdecydowanej większości z nas, ale pojęcie outsourcingu brzmi dla większości osób dość enigmatycznie. Okazuje się, że pracę tymczasową oraz outsourcing łączą pewne podobieństwa, ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. Warto byłoby mieć także świadomość różnic istniejących pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem.

Co to jest outsourcing?

Outsourcingu nie należy traktować jako pracy tymczasowej. Warto bowiem wiedzieć, że w outsourcingu to klient jest podmiotem, który ma za zadanie zlecić wykonanie konkretnej usługi.

Co ważne, zadaniem klienta nie jest wskazanie liczby pracowników, które mają zadanie wykonać. Zadanie może przybierać zaś bardzo różną formę. Zadaniem może być na przykład paletyzacja towaru. Agencja outsourcingu zapewnia wykonanie zadania. Później następuje etap rozliczeniowy.

Rozliczenie pomiędzy klientem a agencją jest możliwe jedynie pod warunkiem wykonania zleconego zadania zgodnie z początkowymi założeniami. Ważne jest spisanie umowy. W przeciwnym bowiem razie możemy nie mieć podstawy do dochodzenia swoich praw. Jeżeli mamy problem ze sporządzeniem umowy, możemy udać się po pomoc doświadczonego prawnika.

Czym jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa to instytucja uregulowana w przepisach prawnych. Wszelkie kwestie z nią związane regulowane są przez Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Należy natomiast zaznaczyć, że outsourcing nie jest unormowany prawnie tak szczegółowo jak praca tymczasowa. W odniesieniu do outsourcingu stosowane są przepisy prawa cywilnego, zawarte w kodeksie cywilnym.

W dużych i prężnie rozwijających się miastach znajdziemy naprawdę wiele agencji tymczasowych, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich okolicznościach bardziej sprawdzi się outsourcing, a w jakich praca tymczasowa. Znajomość obydwu pojęć bez wątpienia pomoże nam w podjęciu decyzji o tym, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze.

Kiedy outsourcing, a kiedy praca tymczasowa?

Jak już wyjaśniono wyżej, pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem występują zarówno podobieństwa, jak i różnice. Warto zaznaczyć, że korzystanie z outsourcingu wydaje się zdecydowanie korzystniejsze pod względem finansowym.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że outsourcing nie jest tak szczegółowo uregulowany w prawie jak praca tymczasowa. Niestety, rodzi to pewne pole do nadużyć. Dlatego też, jeśli decydujemy się na outsourcing, należy postarać się o sporządzenie odpowiedniej umowy. Jeśli jednak chcemy być absolutnie pewni tego, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem, skorzystajmy z usług agencji pracy tymczasowej.

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać dobrą agencję pracy tymczasowej. Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu przejrzenie opinii o poszczególnych agencjach pracy tymczasowej. Im większa ilość pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni.

Więcej informacji znajdziesz na https://atlaswork.pl/blog/outsourcing-pracowniczy-a-praca-tymczasowa

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski to czas pełen emocji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, odpowiednie przygotowanie do sezonu jest ważne, aby czerpać z niego maksymalną radość i unikać niepotrzebnych kontuzji. W tym artykule znajdziesz szereg przydatnych wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy spędzić czas na stoku.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo