Czym różni się outsourcing od pracy tymczasowej?

porady, praca

outsourcingPojęcie pracy tymczasowej znane jest zdecydowanej większości z nas, ale pojęcie outsourcingu brzmi dla większości osób dość enigmatycznie. Okazuje się, że pracę tymczasową oraz outsourcing łączą pewne podobieństwa, ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. Warto byłoby mieć także świadomość różnic istniejących pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem.

Co to jest outsourcing?

Outsourcingu nie należy traktować jako pracy tymczasowej. Warto bowiem wiedzieć, że w outsourcingu to klient jest podmiotem, który ma za zadanie zlecić wykonanie konkretnej usługi.

Co ważne, zadaniem klienta nie jest wskazanie liczby pracowników, które mają zadanie wykonać. Zadanie może przybierać zaś bardzo różną formę. Zadaniem może być na przykład paletyzacja towaru. Agencja outsourcingu zapewnia wykonanie zadania. Później następuje etap rozliczeniowy.

Rozliczenie pomiędzy klientem a agencją jest możliwe jedynie pod warunkiem wykonania zleconego zadania zgodnie z początkowymi założeniami. Ważne jest spisanie umowy. W przeciwnym bowiem razie możemy nie mieć podstawy do dochodzenia swoich praw. Jeżeli mamy problem ze sporządzeniem umowy, możemy udać się po pomoc doświadczonego prawnika.

Czym jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa to instytucja uregulowana w przepisach prawnych. Wszelkie kwestie z nią związane regulowane są przez Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Należy natomiast zaznaczyć, że outsourcing nie jest unormowany prawnie tak szczegółowo jak praca tymczasowa. W odniesieniu do outsourcingu stosowane są przepisy prawa cywilnego, zawarte w kodeksie cywilnym.

W dużych i prężnie rozwijających się miastach znajdziemy naprawdę wiele agencji tymczasowych, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich okolicznościach bardziej sprawdzi się outsourcing, a w jakich praca tymczasowa. Znajomość obydwu pojęć bez wątpienia pomoże nam w podjęciu decyzji o tym, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze.

Kiedy outsourcing, a kiedy praca tymczasowa?

Jak już wyjaśniono wyżej, pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem występują zarówno podobieństwa, jak i różnice. Warto zaznaczyć, że korzystanie z outsourcingu wydaje się zdecydowanie korzystniejsze pod względem finansowym.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że outsourcing nie jest tak szczegółowo uregulowany w prawie jak praca tymczasowa. Niestety, rodzi to pewne pole do nadużyć. Dlatego też, jeśli decydujemy się na outsourcing, należy postarać się o sporządzenie odpowiedniej umowy. Jeśli jednak chcemy być absolutnie pewni tego, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem, skorzystajmy z usług agencji pracy tymczasowej.

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać dobrą agencję pracy tymczasowej. Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu przejrzenie opinii o poszczególnych agencjach pracy tymczasowej. Im większa ilość pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni.

Więcej informacji znajdziesz na https://atlaswork.pl/blog/outsourcing-pracowniczy-a-praca-tymczasowa

Poszerz horyzonty! – zostań opiekunem wycieczek!

Poszerz horyzonty! – zostań opiekunem wycieczek!

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka możliwości pozwalających na rozwinięcie swoich umiejętności, poznanie nowych ludzi oraz zwiedzenie ciekawych miejsc. Jedną z takich opcji jest praca jako opiekun wycieczek. To zajęcie, które nie tylko daje szansę na satysfakcjonujące spędzenie czasu, ale również na zdobycie cennych doświadczeń. W artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zainwestować w Kurs na Kierownika/Opiekuna Wycieczek, jakie korzyści niesie za sobą Kurs na Kierownika/Opiekuna Wycieczek online oraz jakie umiejętności można zdobyć dzięki temu kursowi.

Angola praca

Angola praca

Zbiór informacji i ciekawostek o pracy w Angoli (zarobki, czas pracy, wiek emerytalny itd.).

Saszetki dla kota z różnymi smakami – jak wprowadzać nowe smaki do diety?

Saszetki dla kota z różnymi smakami – jak wprowadzać nowe smaki do diety?

Dieta kota powinna być nie tylko zdrowa, ale także różnorodna, aby zaspokoić jego potrzeby żywieniowe i smakowe. Wprowadzenie różnorodności smaków w diecie może przynieść liczne korzyści zarówno zdrowotne, jak i psychologiczne. Saszetki to wygodna forma karm mokrych dla kota, która umożliwia łatwe i bezpieczne wprowadzanie nowych smaków do diety zwierzęcia. Kluczowe jest dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb kota, w tym preferencji smakowych oraz wymagań zdrowotnych.

Analiza przewagi opon Continental – dlaczego są uznawane za jedne z najlepszych opcji dla kierowców?

Analiza przewagi opon Continental – dlaczego są uznawane za jedne z najlepszych opcji dla kierowców?

Myśląc o bezpieczeństwie oraz komforcie jazdy, nie można pominąć roli opon. To one są kluczowym elementem, od którego zależy przyczepność, hamowanie, a nawet zużycie paliwa. Dlaczego więc opony Continental są uznawane za jedne z najlepszych na rynku? Zapewniają nie tylko wyjątkową kontrolę na każdej nawierzchni, ale także innowacyjne technologie poprawiające wydajność jazdy, co potwierdzają liczne testy i opinie kierowców. Przeanalizujmy, co stoi za ich dominacją.