Czym różni się outsourcing od pracy tymczasowej?

porady, praca

outsourcingPojęcie pracy tymczasowej znane jest zdecydowanej większości z nas, ale pojęcie outsourcingu brzmi dla większości osób dość enigmatycznie. Okazuje się, że pracę tymczasową oraz outsourcing łączą pewne podobieństwa, ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. Warto byłoby mieć także świadomość różnic istniejących pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem.

Co to jest outsourcing?

Outsourcingu nie należy traktować jako pracy tymczasowej. Warto bowiem wiedzieć, że w outsourcingu to klient jest podmiotem, który ma za zadanie zlecić wykonanie konkretnej usługi.

Co ważne, zadaniem klienta nie jest wskazanie liczby pracowników, które mają zadanie wykonać. Zadanie może przybierać zaś bardzo różną formę. Zadaniem może być na przykład paletyzacja towaru. Agencja outsourcingu zapewnia wykonanie zadania. Później następuje etap rozliczeniowy.

Rozliczenie pomiędzy klientem a agencją jest możliwe jedynie pod warunkiem wykonania zleconego zadania zgodnie z początkowymi założeniami. Ważne jest spisanie umowy. W przeciwnym bowiem razie możemy nie mieć podstawy do dochodzenia swoich praw. Jeżeli mamy problem ze sporządzeniem umowy, możemy udać się po pomoc doświadczonego prawnika.

Czym jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa to instytucja uregulowana w przepisach prawnych. Wszelkie kwestie z nią związane regulowane są przez Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Należy natomiast zaznaczyć, że outsourcing nie jest unormowany prawnie tak szczegółowo jak praca tymczasowa. W odniesieniu do outsourcingu stosowane są przepisy prawa cywilnego, zawarte w kodeksie cywilnym.

W dużych i prężnie rozwijających się miastach znajdziemy naprawdę wiele agencji tymczasowych, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich okolicznościach bardziej sprawdzi się outsourcing, a w jakich praca tymczasowa. Znajomość obydwu pojęć bez wątpienia pomoże nam w podjęciu decyzji o tym, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze.

Kiedy outsourcing, a kiedy praca tymczasowa?

Jak już wyjaśniono wyżej, pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem występują zarówno podobieństwa, jak i różnice. Warto zaznaczyć, że korzystanie z outsourcingu wydaje się zdecydowanie korzystniejsze pod względem finansowym.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że outsourcing nie jest tak szczegółowo uregulowany w prawie jak praca tymczasowa. Niestety, rodzi to pewne pole do nadużyć. Dlatego też, jeśli decydujemy się na outsourcing, należy postarać się o sporządzenie odpowiedniej umowy. Jeśli jednak chcemy być absolutnie pewni tego, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem, skorzystajmy z usług agencji pracy tymczasowej.

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać dobrą agencję pracy tymczasowej. Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu przejrzenie opinii o poszczególnych agencjach pracy tymczasowej. Im większa ilość pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni.

Więcej informacji znajdziesz na https://atlaswork.pl/blog/outsourcing-pracowniczy-a-praca-tymczasowa

Jak wybrać gniazdka elektryczne do domu?

Jak wybrać gniazdka elektryczne do domu?

Gniazdka i przyłącza elektryczne to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Dlatego musisz zadbać o dobre ich rozmieszczenie, a dzięki temu z pewnością budynek stanie się w pełni funkcjonalny. Przy wyborze gniazdek kieruj się również kilkoma kluczowymi zasadami, a wtedy będziesz zadowolony z ich sposobu działania czy wyglądu.

Jaką halę namiotową warto wynająć?

Jaką halę namiotową warto wynająć?

Zastanawiasz się nad wynajęciem hali namiotowej? W takim razie w pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, do jakiego zastosowania jest ona przystosowana. Dzięki temu znacznie przyspieszysz swoje poszukiwania. Zapewne w swojej okolicy znajdziesz różne hale namiotowe wynajem ich wymaga jednak zwrócenia uwagi na jeszcze wiele innych bardzo ważnych aspektów.

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Dlaczego warto stawiać na dystrybutory do wody?

Chętnie korzystasz z nowoczesnych rozwiązań w domu, biurze lub innym miejscu, gdzie spędzasz sporo czasu? W takim razie na pewno spodobają Ci się dystrybutory do wody. W końcu zapewniają stały dostęp do naprawdę smacznej i czystej wody. Dzięki temu możesz z łatwością zadbać o swoje zdrowie, wysoki poziom koncentracji oraz dobre samopoczucie. Poznaj pozostałe korzyści, jakie zapewnia to urządzenie.

Kiedy przydają się panele akustyczne dekoracyjne

Kiedy przydają się panele akustyczne dekoracyjne

Nowoczesne, ozdobne, a do tego naprawdę funkcjonalne – właśnie takie są panele akustyczne dekoracyjne, które coraz częściej są wieszane na ścianach. Z ich pomocą możesz jeszcze lepiej podkreślić wyjątkowość aranżacji salonu, sypialni lub innego pomieszczenia. Weź też pod uwagę inne zalety, jakie wyróżniają tego typu wyposażenie.