Czym różni się outsourcing od pracy tymczasowej?

porady, praca

outsourcingPojęcie pracy tymczasowej znane jest zdecydowanej większości z nas, ale pojęcie outsourcingu brzmi dla większości osób dość enigmatycznie. Okazuje się, że pracę tymczasową oraz outsourcing łączą pewne podobieństwa, ale na pewno nie są to pojęcia tożsame. Warto byłoby mieć także świadomość różnic istniejących pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem.

Co to jest outsourcing?

Outsourcingu nie należy traktować jako pracy tymczasowej. Warto bowiem wiedzieć, że w outsourcingu to klient jest podmiotem, który ma za zadanie zlecić wykonanie konkretnej usługi.

Co ważne, zadaniem klienta nie jest wskazanie liczby pracowników, które mają zadanie wykonać. Zadanie może przybierać zaś bardzo różną formę. Zadaniem może być na przykład paletyzacja towaru. Agencja outsourcingu zapewnia wykonanie zadania. Później następuje etap rozliczeniowy.

Rozliczenie pomiędzy klientem a agencją jest możliwe jedynie pod warunkiem wykonania zleconego zadania zgodnie z początkowymi założeniami. Ważne jest spisanie umowy. W przeciwnym bowiem razie możemy nie mieć podstawy do dochodzenia swoich praw. Jeżeli mamy problem ze sporządzeniem umowy, możemy udać się po pomoc doświadczonego prawnika.

Czym jest praca tymczasowa?

Praca tymczasowa to instytucja uregulowana w przepisach prawnych. Wszelkie kwestie z nią związane regulowane są przez Ustawę z dnia 9 lipca 2003 roku o zatrudnieniu pracowników tymczasowych. Należy natomiast zaznaczyć, że outsourcing nie jest unormowany prawnie tak szczegółowo jak praca tymczasowa. W odniesieniu do outsourcingu stosowane są przepisy prawa cywilnego, zawarte w kodeksie cywilnym.

W dużych i prężnie rozwijających się miastach znajdziemy naprawdę wiele agencji tymczasowych, które pośredniczą w zatrudnianiu pracowników. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich okolicznościach bardziej sprawdzi się outsourcing, a w jakich praca tymczasowa. Znajomość obydwu pojęć bez wątpienia pomoże nam w podjęciu decyzji o tym, które rozwiązanie będzie dla nas lepsze.

Kiedy outsourcing, a kiedy praca tymczasowa?

Jak już wyjaśniono wyżej, pomiędzy pracą tymczasową a outsourcingiem występują zarówno podobieństwa, jak i różnice. Warto zaznaczyć, że korzystanie z outsourcingu wydaje się zdecydowanie korzystniejsze pod względem finansowym.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że outsourcing nie jest tak szczegółowo uregulowany w prawie jak praca tymczasowa. Niestety, rodzi to pewne pole do nadużyć. Dlatego też, jeśli decydujemy się na outsourcing, należy postarać się o sporządzenie odpowiedniej umowy. Jeśli jednak chcemy być absolutnie pewni tego, że wszystko odbędzie się zgodnie z prawem, skorzystajmy z usług agencji pracy tymczasowej.

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać dobrą agencję pracy tymczasowej. Okazuje się, że nie jest to tak trudne, jak mogłoby się na pozór wydawać. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu przejrzenie opinii o poszczególnych agencjach pracy tymczasowej. Im większa ilość pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni.

Więcej informacji znajdziesz na https://atlaswork.pl/blog/outsourcing-pracowniczy-a-praca-tymczasowa

Czy za błąd lekarza w UK mogę dostać odszkodowanie?

Czy za błąd lekarza w UK mogę dostać odszkodowanie?

Chyba każdemu zdarzyło się czasem doświadczyć lub chociaż słyszeć o sytuacji, gdy lekarz zdiagnozował pacjenta jako zdrowego, podczas gdy było odwrotnie lub, gdy orzekł chorobę, której w gruncie rzeczy nie było. Można też usłyszeć o leczeniu zdrowego zęba tylko dlatego, że został pomylony z tym obok z próchnicą. Bywa i gorzej, jeśli operuje się zdrowe organy.

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Czarter jachtów – jak to działa?

Czarter jachtów – jak to działa?

Mało kto posiada własny jacht. Nie oznacza to jednak, że nie możemy z nich korzystać – czarter jachtów to rozwiązanie, które umożliwi nam wypożyczenie jachtu i odbycie wspaniałego rejsu. Jak działa taki wynajem jachtów i o czym warto wiedzieć, zanim się na to zdecydujemy?

Nauka języków obcych? Tylko u najlepszych

Nauka języków obcych? Tylko u najlepszych

Wybór dodatkowej nauki języka obcego to dziś trudna sprawa – na rynku jest wiele szkół i szeroka oferta organizatorów wyjazdów językowych. Jak zatem zdecydować, który będzie najbardziej odpowiedni? Przede wszystkim warto przeanalizować opinie kursantów oraz doświadczenie danej placówki. Wybierając kursy Atas, można być pewnym, że poznamy naukę języków w zupełnie nowym wydaniu.