Daegu

Daegu to czwarte pod względem liczby ludności miasto w Korei Południowej we wschodniej części kraju, na terenie prowincji Gyeongsang Północny.

Powierzchnia: 885,62 km²

Populacja: 2 366 852 (2022)

Współrzędne: 35°52′N 128°35′E

Daegu ciekawostki

1. Najstarsze ślady bytności człowieka na terenie dzisiejszego miasta Daegu pochodzą z 1500 roku p.n.e.

2. W Daegu znajduje się jeden z najważniejszych buddyjskich klasztorów Korei – Donghwasa, który został założony w 493 roku.

3. Miasto znajduje się nad rzeką Geumho.

4. Daegu jest znanym ośrodkiem przemysłowym, szczególnie w branży włókienniczej, maszynowej, metalurgicznej oraz elektronicznej.

zobacz: 10 największych miast w Korei Południowej

5. Apsan Park to popularne miejsce rekreacyjne w Daegu. Znajduje się w nim muzeum poświęcone wojnie koreańskiej, Muzeum Bitwy nad Rzeką Nakdong.

6. Daegu słynie z festiwalu Chimac – festiwalu kurczaka i piwa, który odbywa się corocznie od 2013 roku, przyciągając turystów z całego świata.

7. Największym tradycyjnym rynkiem w Daegu jest Seomun Market.

8. W Daegu znajduje się jeden z największych obiektów sportowych w Korei Południowej, stadion Daegu Stadium, który może pomieścić ponad 66 000 widzów.

zobacz: Korea Południowa ciekawostki

9. W Daegu znajduje się ponad 200 metrowa wieża telewizyjna 83 Tower, z tarasem widokowym, z którego jest piękny widok na miasto.

10. Daegu jest znane z gorących źródeł, zwłaszcza w dzielnicy Haeinsa, gdzie można korzystać z kąpieli w termalnych basenach i cieszyć się relaksującymi zabiegami spa.

11. Daegu jest znane z produkcji wysokiej jakości zielonej herbaty, a w okolicach miasta znajdują się liczne plantacje herbaty, które można odwiedzić podczas wycieczek.

12. W Daegu znajduje się Muzeum Medycyny Orientalnej, które prezentuje historię i tradycje koreańskiej medycyny wschodniej.

13. W Daegu jest park archeologiczny – Bullo-dong Ancient Tomb Park, w którym znajdują się liczne grobowce z okresu Trzech Królestw Korei.

14. W mieście znajduje się metro o łącznej długości 83,7 km.

15. W północno-wschodniej części Daegu znajduje się międzynarodowe lotnisko Daegu, obdługujące rocznie ponad 4 miliony pasażerów.

Autor: Pasjonat

Dodaj ciekawostkę

Podana nazwa autora dodana zostanie na stronie pod ciekawostką/ciekawostkami.
Zanim ciekawostka trafi na stronę poznajnieznane.pl poddana zostaje wstępnej weryfikacji. Podanie prawdziwego maila pozwoli nam skontaktować się z Wami w razie jakichś uwag, pytań.
Zależy nam na unikalnej treści, dlatego prosimy dodawać ciekawostki napisane własnymi słowami.

...

Archipelag Öregrund ciekawostki

Archipelag Öregrund ciekawostki

Archipelag Öregrund to grupa 9 722 wysp w hrabstwie Uppsala w Szwecji, położona na Morzu Bałtyckim. Jaki klimat panuje na archipelagu Öregrund?

Sycylia ciekawostki

Sycylia ciekawostki

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Znajduje się we Włoszech na południe od Półwyspu Apenińskiego. Jakie są główne atrakcje turystyczne Sycylii? Jaki jest najwyższy szczyt Sycylii?

Morze Kaspijskie ciekawostki

Morze Kaspijskie ciekawostki

Morze Kaspijskie tak naprawdę nie jest morzem tylko bezodpływowym słonym jeziorem, znajdującym się w Azji i częściowo w Europie. Na terenie jakich krajów znajduje się Morze Kaspijskie? Jaka jest maksymalna głębokość Morza Kaspijskiego?