Daegu

Daegu to czwarte pod względem liczby ludności miasto w Korei Południowej we wschodniej części kraju, na terenie prowincji Gyeongsang Północny.

Powierzchnia: 885,62 km²

Populacja: 2 366 852 (2022)

Współrzędne: 35°52′N 128°35′E

Daegu ciekawostki


1. Najstarsze ślady bytności człowieka na terenie dzisiejszego miasta Daegu pochodzą z 1500 roku p.n.e.

2. W Daegu znajduje się jeden z najważniejszych buddyjskich klasztorów Korei – Donghwasa, który został założony w 493 roku.

3. Miasto znajduje się nad rzeką Geumho.

4. Daegu jest znanym ośrodkiem przemysłowym, szczególnie w branży włókienniczej, maszynowej, metalurgicznej oraz elektronicznej.

zobacz: 10 największych miast w Korei Południowej

5. Apsan Park to popularne miejsce rekreacyjne w Daegu. Znajduje się w nim muzeum poświęcone wojnie koreańskiej, Muzeum Bitwy nad Rzeką Nakdong.

6. Daegu słynie z festiwalu Chimac – festiwalu kurczaka i piwa, który odbywa się corocznie od 2013 roku, przyciągając turystów z całego świata.

7. Największym tradycyjnym rynkiem w Daegu jest Seomun Market.

8. W Daegu znajduje się jeden z największych obiektów sportowych w Korei Południowej, stadion Daegu Stadium, który może pomieścić ponad 66 000 widzów.

zobacz: Korea Południowa ciekawostki

9. W Daegu znajduje się ponad 200 metrowa wieża telewizyjna 83 Tower, z tarasem widokowym, z którego jest piękny widok na miasto.

10. Daegu jest znane z gorących źródeł, zwłaszcza w dzielnicy Haeinsa, gdzie można korzystać z kąpieli w termalnych basenach i cieszyć się relaksującymi zabiegami spa.

11. Daegu jest znane z produkcji wysokiej jakości zielonej herbaty, a w okolicach miasta znajdują się liczne plantacje herbaty, które można odwiedzić podczas wycieczek.

12. W Daegu znajduje się Muzeum Medycyny Orientalnej, które prezentuje historię i tradycje koreańskiej medycyny wschodniej.

13. W Daegu jest park archeologiczny – Bullo-dong Ancient Tomb Park, w którym znajdują się liczne grobowce z okresu Trzech Królestw Korei.

14. W mieście znajduje się metro o łącznej długości 83,7 km.

15. W północno-wschodniej części Daegu znajduje się międzynarodowe lotnisko Daegu, obdługujące rocznie ponad 4 miliony pasażerów.

Autor: Pasjonat

Dodaj ciekawostkę

Podana nazwa autora dodana zostanie na stronie pod ciekawostką/ciekawostkami.
Zanim ciekawostka trafi na stronę poznajnieznane.pl poddana zostaje wstępnej weryfikacji. Podanie prawdziwego maila pozwoli nam skontaktować się z Wami w razie jakichś uwag, pytań.
Zależy nam na unikalnej treści, dlatego prosimy dodawać ciekawostki napisane własnymi słowami.

Stan Dakota Południowa

Stan Dakota Południowa

Dakota Południowa to stan położony w środkowo-zachodniej części USA, słynący z malowniczych krajobrazów, w tym gór, rzek i jezior, a także bogatej historii związanej z kulturą indiańską i kolonialnymi czasami.

Stan Connecticut

Stan Connecticut

Connecticut to niewielki stan w północno-wschodniej części USA, słynący z pięknych nadmorskich miasteczek, bogatej historii związanej z kolonialnymi czasami oraz wysokiego poziomu życia i edukacji.

Stan Arkansas

Stan Arkansas

Arkansas to stan położony w południowo-środkowej części USA, znanym z pięknych krajobrazów, górskich szlaków turystycznych, a także bogatej historii związanej z wojną secesyjną.

Brazylia ciekawostki – część 6

Brazylia ciekawostki – część 6

Najdłuższą jaskinią w Brazylii jest Boavista. Ma 114 km. Brazylia drugim najbardziej zalesionym krajem na świecie (powierzchnia lasów: 477 698 000 ha). Na plaży w Copacabana 31 grudnia 1994 roku zorganizowany został koncert sylwestrowy, który zgromadził ponad 3 500 000 osób.