Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

podróż - porady, ubezpieczenie

odwołanie imprezy turystycznej

Nikt nie lubi, gdy planowana podróż nie może dojść do skutku. Jednak o ile z rozczarowaniem i zawodem dość łatwo możemy sobie poradzić, to finansowe konsekwencje odwołanej podróży mogą być bardzo dotkliwe. Proces odzyskiwania środków bywa trudny, długotrwały, a w wielu przypadkach – całkowicie niemożliwy. Warto więc rozważyć zakup ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Na czym polega ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej?

Przedmiotem ubezpieczenia jest ryzyko poniesienia kosztów związanych z odwołaniem bądź przerwaniem imprezy turystycznej z powodów określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Oznacza to, że gdy wyjazd nie dojdzie do skutku, np. z powodu choroby bliskiej osoby albo konieczności stawienia się w sądzie, ubezpieczyciel wypłaci nam koszty związane z rezygnacją z wyjazdu. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje wszystkie kraje świata.

Możemy wybierać wśród wielu wariantów ubezpieczeń. Przykładowo ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej oferowane przez SIGNAL IDUNA obejmuje zwrot 100% lub 80% kosztów poniesionych w związku z rezygnacją z podróży lub udziału z konferencji, anulacją biletu lub rezerwacji noclegów albo też z przerwaniem uczestnictwa w imprezie turystycznej. Pakiet można rozszerzyć o klauzulę COVID i w ten sposób zabezpieczyć się przed sytuacją, gdy w podróży przeszkodzi nam izolacja lub też gdy nie zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu z powodu gorączki.

W jakich przypadkach warto wykupić ubezpieczenie?

To rozwiązanie jest szczególnie polecane w sytuacji, gdy:

  • planujemy podróż z dużym wyprzedzeniem – jeśli data podróży jest znacznie oddalona w czasie może wystąpić wiele trudnych do przewidzenia czynników, które mogą stanąć nam na drodze.
  • mamy wśród bliskich osoby przewlekle chore – wówczas może dojść do sytuacji, że wyjazd zostanie odwołany z powodu konieczności zaopiekowania się członkiem rodziny, np. jeśli jego stan ulegnie pogorszeniu lub trafi do szpitala.
  • osoba ubezpieczona lub współuczestnik podróży spodziewa się dziecka – nieprzewidziane powikłania ciąży również mogą uniemożliwić udział w imprezie turystycznej.
  • obawiamy się o sytuację pandemiczną – warto wówczas wybrać takie ubezpieczenie, które obejmuje zwrot kosztów np. w przypadku zachorowania na chorobę COVID-19.

Oczywiście to nie są jedyne przypadki, w których otrzymamy zwrot kosztów. Wiele z nich, takich jak kradzież auta, utrata dokumentów, wypowiedzenie stosunku pracy czy choroba, to czynniki niemal niemożliwe do przewidzenia. Ubezpieczenie jest więc polecanym rozwiązaniem zawsze, gdy chcemy czuć się w pełni bezpiecznie.

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Wyśmienite smaki Torunia

Wyśmienite smaki Torunia

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Sprawdź, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw będąc w Toruniu.

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Pomysłów na spędzenie wakacji jest mnóstwo… Do tej grupy zaliczają się także rejsy wycieczkowe. Zwiedzanie różnych regionów świata z pokładu statku to niezapomniane przeżycie, łączące w sobie wiele aktywności: częste zmiany krajobrazów, bogactwo zwiedzanych miejsc, ciekawe atrakcje na pokładzie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rejsy statkiem cieszą się coraz większą popularnością. Na co zwrócić uwagę, wybierając się w swoją pierwszą wyprawę tego typu? Czego możesz się spodziewać? Jakie zalety wiążą się z rejsami?