Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

podróż - porady, ubezpieczenie

odwołanie imprezy turystycznej

Nikt nie lubi, gdy planowana podróż nie może dojść do skutku. Jednak o ile z rozczarowaniem i zawodem dość łatwo możemy sobie poradzić, to finansowe konsekwencje odwołanej podróży mogą być bardzo dotkliwe. Proces odzyskiwania środków bywa trudny, długotrwały, a w wielu przypadkach – całkowicie niemożliwy. Warto więc rozważyć zakup ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Na czym polega ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej?

Przedmiotem ubezpieczenia jest ryzyko poniesienia kosztów związanych z odwołaniem bądź przerwaniem imprezy turystycznej z powodów określonych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Oznacza to, że gdy wyjazd nie dojdzie do skutku, np. z powodu choroby bliskiej osoby albo konieczności stawienia się w sądzie, ubezpieczyciel wypłaci nam koszty związane z rezygnacją z wyjazdu. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje wszystkie kraje świata.

Możemy wybierać wśród wielu wariantów ubezpieczeń. Przykładowo ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej oferowane przez SIGNAL IDUNA obejmuje zwrot 100% lub 80% kosztów poniesionych w związku z rezygnacją z podróży lub udziału z konferencji, anulacją biletu lub rezerwacji noclegów albo też z przerwaniem uczestnictwa w imprezie turystycznej. Pakiet można rozszerzyć o klauzulę COVID i w ten sposób zabezpieczyć się przed sytuacją, gdy w podróży przeszkodzi nam izolacja lub też gdy nie zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu z powodu gorączki.

W jakich przypadkach warto wykupić ubezpieczenie?

To rozwiązanie jest szczególnie polecane w sytuacji, gdy:

  • planujemy podróż z dużym wyprzedzeniem – jeśli data podróży jest znacznie oddalona w czasie może wystąpić wiele trudnych do przewidzenia czynników, które mogą stanąć nam na drodze.
  • mamy wśród bliskich osoby przewlekle chore – wówczas może dojść do sytuacji, że wyjazd zostanie odwołany z powodu konieczności zaopiekowania się członkiem rodziny, np. jeśli jego stan ulegnie pogorszeniu lub trafi do szpitala.
  • osoba ubezpieczona lub współuczestnik podróży spodziewa się dziecka – nieprzewidziane powikłania ciąży również mogą uniemożliwić udział w imprezie turystycznej.
  • obawiamy się o sytuację pandemiczną – warto wówczas wybrać takie ubezpieczenie, które obejmuje zwrot kosztów np. w przypadku zachorowania na chorobę COVID-19.

Oczywiście to nie są jedyne przypadki, w których otrzymamy zwrot kosztów. Wiele z nich, takich jak kradzież auta, utrata dokumentów, wypowiedzenie stosunku pracy czy choroba, to czynniki niemal niemożliwe do przewidzenia. Ubezpieczenie jest więc polecanym rozwiązaniem zawsze, gdy chcemy czuć się w pełni bezpiecznie.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.