Dron podwodny – poznaj morskie głębiny

polskie morze, porady, Rekreacja

dron podwodny

Ciekawość to cecha ludzka, mająca ogromny wpływ na rozwój technik. Dzięki niej pragniemy lepiej poznawać otaczający nas świat. Turystyka jest tego idealnym przykładem. Coraz lepszej jakości zdjęcia i nagrania video, zapierające dech w piersiach ujęcia z lotu ptaka sprawiają, że podróżowanie wchodzi na wyższy poziom. Każdy ma łatwy dostęp do sprzętu, o którym jeszcze kilkanaście lat temu mogli tylko pomarzyć producenci najdroższych hollywoodzkich filmów. Dzięki nim jesteśmy wstanie dotrzeć i uwiecznić najbardziej niedostępne miejsca na Ziemi. Warto pamiętać jednak o tym, że część świata, o której mowa, stanowi jedynie 29% powierzchni naszej planety. Przed nami jest jeszcze wiele do zbadania, wiele tajemnic do odkrycia. Czy przyjdzie nam kiedykolwiek poznać podwodny świat?

Niebezpieczny podwodny świat

Budowa ludzkiego ciała nie pozwala nam podziwiać morskich głębin bez specjalistycznego sprzętu. Na czystym tlenie możemy bezpiecznie zanurkować tylko do 7 metrów, a z butlą tlenową do 50 metrów. Mniej niż 1 % nurków na świecie schodzi poniżej tej głębokości. Tak więc nawet przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, posyłanie człowieka w podwodne głębiny jest bardzo niebezpieczne. Choć ciężko w to uwierzyć, lepiej znamy powierzchnię Marsa, oddalonego o miliony kilometrów od Ziemi, niż dno oceanów, które mamy „na wyciągnięcie ręki”. Ludzka ciekawość nie pozwala nam pogodzić się z takim stanem rzeczy. Cały czas trwają prace nad udoskonalaniem urządzeń, które mogą zastąpić człowieka w podwodnych wyprawach.

Podwodne drony

Jeszcze nie tak dawno podwodne roboty kojarzyły się z wielkimi, nieporęcznymi urządzeniami, kontrolowanymi przez specjalnie wyszkolone ekipy. Wykorzystywane były głównie w badaniach naukowych oraz działaniach wojskowych. Podobnie jak z dronami latającymi, kiedyś były niedostępne dla przeciętnego człowieka, dzisiaj stają się ogólnodostępne. Każdy ma możliwość nabyć swój własny dron podwodny i zanurzyć się w nieznany świat.

Deep Trekker DTG3

dron podwodny Deep Trekker DTG3 fot. www.rdtech.pl

Najważniejsze zalety dronów podwodnych ROV:

  • maksymalna głębokość zanurzenia w zależności od wybranego modelu wynosi od 200 do nawet 300 metrów,
  • wysokiej jakości kamera pozwala nagrywać filmy w jakości 4k,
  • niewielkie rozmiary nie sprawiają problemów podczas transportu,
  • prosta, intuicyjna obsługa,
  • długi czas pracy na jednym naładowaniu (w zależności od modelu 8 lub 12 godzin),
  • wiele przydatnych funkcji m.in. automatyczne utrzymanie kursu,
  • duża odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  • dobre oświetlenie pozwalające tworzyć wysokiej jakości filmy w ciemności.

Jednym z najchętniej wybieranych modeli dronów podwodnych jest Deep Trekker DTG3. Posiada on wszystko, co potrzeba, aby zacząć odkrywać nieznane morskie głębiny.

Podwodny dron to urządzenie przeznaczone nie tylko dla osób pragnących poznawać niezbadane obszary świata. Wykorzystywany jest również przez ratowników, nurków, poszukiwaczy zaginionych przedmiotów. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie podwodna praca wykonana przez człowieka może być niebezpieczna.

materiał zewnętrzny

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo