Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

ciekawe miejsca, podróż - porady

weekendowy city break

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?

Szybki wypad do Trójmiasta 

Zastanawiając się nad świetnym pomysłami na weekendowy wypad do dużego miasta, na pewno nie możemy zlekceważyć doskonałego miejsca, jakim jest trójmiasto. To właśnie tam, w ciągu niecałych 45 minut jesteśmy w stanie samochodem dojechać do każdego z nich – Sopotu, Gdyni i Gdańska. Co te trzy popularne, szczególnie latem miejsca mają do zaoferowania na weekend?

Wszystko, czego nam potrzeba. Zabytki i prawdziwe atrakcje historyczne, ze zwiedzaniem jednego ze słynniejszych wojskowych statków ORP Błyskawica. Atrakcje turystyczne dla najmłodszych jak Gdyńskie Centrum Nauki, zoo w Gdańsku czy znane na całą Polskę akwarium morskie. Oczywiście nie możemy także wyjechać z trójmiasta bez spaceru po jednym z najpiękniejszych deptaków w centrum Gdańska i molo w Sopocie. A poza tym oczywiście morze i plaża – powód, dla którego każdych wakacji w te okolice zjeżdżają setki tysięcy turystów. 

Za wyborem trójmiasta na city break przemawia doskonały dojazd. Autostrada A1 biegnąca aż od południa Polski daje możliwość szybkiego i komfortowego dojazdu w zaledwie kilka godzin, a dla osób, które wolą błyskawiczne podróże, proponujemy lot samolotem. Tanie bilety do Gdańska z innych polskich miast znajdziemy na eSky.pl 

Kraków – miasto, które nigdy się nie znudzi

city break

Myślisz o wyjeździe za granicę? Znacznie bliżej znajdziemy miasto, które pod względem atrakcji turystycznych niejednokrotnie w światowych rankingach pojawiało się wyżej, niż stolica Czech. 

Kraków to miasto, które dla każdego obywatela Polski powinno stać się miejscem obowiązkowej wycieczki. To tutaj, na Wawelu pochowani są najwięksi królowie. To tutaj będziemy mieli okazję przechadzać się po jednym z największych europejskich rynków. To tutaj, w dzielnicy Kazimierz zachowały się w doskonałym stanie wpływy żydowskie, które miały ogromny wpływ na cały Kraków. 

Kraków to miasto, które tętni życiem w każdym miejscu – nad Wisłą, w Sukiennicach, w małych uliczkach czy w pięknych parkach. Miasto idealne na 2-dniowy wypad wcale nie straci na uroku, gdy zechcemy zatrzymać się tutaj na nieco dłużej. 

Szukasza ciekawej propozycji na city break? Sprawdź https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break/(0)(ci:prg)-city-break-w-pradze

Weekend na Śląsku – co warto zwiedzić w dwa dni? 

Czas na nieoczywistą rekomendację, która jednak musi się pojawić. Śląsk to miejsce, które pod kątem turystyki w przeszłości nie miał dobrej prasy. To jednak się zmienia i już dzisiaj wystarczy spojrzeć na zdjęcia ścisłego centrum Katowic, by przekonać się, że Śląsk to dzisiaj tętniące życiem miejsce zaaranżowane w oryginalnym, postindustrialnym stylu, które ma naprawdę dużo do zaproponowania.

Atrakcyjne dla całych rodzin muzea, Szlak Zabytków Techniki, kopalnie i szyby możliwe do zwiedzania, piękne tereny zielone z Parkiem Śląskim na czele – a to wszystko w pobliżu lotniska Katowice-Pyrzowice, do którego z łatwością dostaniemy się za pomocą biletów kupionych na eSky.pl.

materiał zewnętrzny

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.

Translator dla podróżników – jakiego tłumacza wybrać?

Translator dla podróżników – jakiego tłumacza wybrać?

Bariera językowa często stanowi poważne wyzwanie dla świeżo upieczonych podróżników. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technologiom, komunikacja z obcokrajowcami stała się znacznie łatwiejsza. Translatory to niezastąpione narzędzia dla każdego globtrotera. Ale jak wybrać najlepszy translator na podróż dla siebie?