Gdzie zostawić auto na lotnisku Chopina?

Każdy, kto choć raz wylatywał samolotem na wakacje lub w podróż służbową ze stolicy zastanawiał się gdzie zaparkować na lotnisku Okęcie. Port lotniczy w Warszawie posiada własny, duży parking samochodowy. Można na nim zarezerwować miejsce dla auta, ale trzeba liczyć się z dość wysoką opłatą za postój. Inną opcją, równie wygodną, a tańszą jest wybranie jednego z parkingów zlokalizowanych w okolicy lotniska.
W najbliższym sąsiedztwie Okęcia znajduje się kilkanaście parkingów – strzeżonych i dozorowanych. Jest między nimi dość spora różnica, o której trzeba pamiętać przed rezerwacją. Parkingi dozorowane to jedyne miejsca postoju bez opieki nad samochodem. Mimo że właściciel takiego parkingu pobiera od Was opłatę, w żaden sposób nie odpowiada za Wasz samochód. Zatem, w przypadku niemiłej niespodzianki, takiej jak na przykład kradzież albo uszkodzenie auta jesteście zdani na siebie i nie możecie liczyć na żadne odszkodowanie. Na szczęście jest wiele godnych zaufania miejsc, gdzie zaparkować na Okęciu. Każdy parking strzeżony oferuje bezpieczne przechowanie auta na czas podróży z lotniska Chopina.
Przejrzeliśmy ofertę jednego z nich i porównaliśmy z parkingiem należącym do lotniska. Parking Park&Fly przy lotnisku Chopina przy Alei Krakowskiej posiada około 1000 miejsc parkingowych. Cały teren parkingu jest monitorowany i strzeżony przez profesjonalnych pracowników ochrony, a miejsce parkingowe można wygodnie zarezerwować przez Internet. Jak możemy dowiedzieć się ze strony, należącej do parkingu https://www.parking-lotnisko.pl/ za 8 dni pozostawienia auta pod ich opieką zapłacimy 79 zł. Jest to naprawdę atrakcyjna cena w porównaniu z parkingiem należącym do Okęcia. Tam za postój długoterminowy, czyli na 6-10 dni zapłacimy 250 zł. Różnica w cenie jest bardzo duża. Oczywiście parking lotniskowy znajduje się tuż koło terminalu, ale za to okoliczne parkingi zapewniają bezpłatny transfer busem o każdej porze. Tak samo jest na parkingu Park&Fly. Wystarczy, że zadzwonicie po przylocie na wskazany numer telefonu, a kierowca podjedzie pod halę odlotów wygodnym busem i odwiezie Was pod sam samochód. Czas transferu na lotnisko i z lotniska po powrocie wynosi około 7 minut.
Bardziej wymagający klienci mogą skorzystać z poszerzonej oferty parkingu. Pakiet Standard Plus i VIP w cenie zawiera dodatkowe usługi. Pierwszy z nich zapewnia ułatwienie w parkowaniu – szerokie aleje dojazdowe i bliższą odległość do wyjazdu oraz pomoc w odpaleniu samochodu na wypadek kłopotów z akumulatorem. Jest to szczególnie wygodne zimą, kiedy po dłuższym postoju na mrozie Wasze auto może odmówić współpracy. Pakiet VIP dodatkowo obejmuje przechowanie dokumentów i kluczy w bezpiecznym miejscu.
Jak widzicie, naprawdę jest gdzie zaparkować na lotnisku Okęcie. Trzeba tylko znaleźć parking rzetelnie oferujący dobre usługi. Warto przed wylotem poczytać opinie klientów o danym parkingu. Ich zdanie powinno także być istotnym wyznacznikiem gdzie zaparkować na lotnisku Okęcie.
Z rodziną na wakacjach samochodem – 10 rzeczy, które warto wiedzieć
Upragniony urlop już niebawem? Plany na samochodowe wakacje poczynione? A zatem w drogę! Zanim jednak faktycznie wyruszymy w trasę, nie możemy zapomnieć o tych kilka detalach, które mogą ułatwić drogę i uczynić ją znacznie bezpieczniejszą. Poznaj dziesięć rzeczy, o których warto pamiętać przed wyjazdem na wakacje samochodem.
Porady dla turysty
Obecnie mamy tak wiele możliwości zwiedzania naszego kraju, Europy i świata, że nic, tylko korzystać, czerpiąc garściami z uroku, klimatu, gościnności i kultury typowej dla danego obszaru. Jeśli chcemy sprawić, aby każda taka mała przygoda życia miała bezpieczny i szczęśliwy przebieg, pamiętajmy o kilku kwestiach.
Narty latem – dokąd warto jechać
Chcesz szkolić swoje umiejętności na nartach niezależnie od pory roku? Tęsknisz za zimowym, białym szaleństwem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, gdzie na narty latem warto się wybrać zarówno w naszym kraju, jak i w Europie.
Górska odprawa – jak spakować plecak na wyprawę w góry?
Pakowanie na najbliższą wyprawę górską kojarzy nam się przede wszystkim z przyjemnością. W końcu lada chwila wyruszymy na górskie szlaki i będziemy próbować się z trudnościami, przeciwnościami losu, brakiem motywacji i innymi wyzwaniami, których często doświadczamy w górach. Jednak przy samym pakowaniu warto zatrzymać się chwilę dłużej. Czy faktycznie robimy to dobrze? Sprawdźmy.
Często odwiedzane:
Francja ciekawostki – część 2
Honduras pytania i odpowiedzi
Szwecja geografia
10 największych państw pod względem ludności w Azji
Boks – ciekawostki
10 największych wulkanów w Ameryce Południowej
10 ciekawych miejsc w Rosji, które warto zobaczyć
Komory ceny
Symbole narodowe Polski
Stolica Dżibuti
Ciekawostki o 194 krajach świata
Analiza najciekawszych ciekawostek
Codziennie nowe paczki wiedzy
- 1.10.2020 - skolopendra ciekawostki
- 2.10.2020 - wątroba ciekawostki
- 3.10.2020 - piłka nożna ciekawostki
Armia:
- Ilość sprzętu wojskowego - czołgi
- Ilość żołnierzy i rezerwistów
- Posiadanie broni palnej
- Potencjał nuklearny
- Ranking najlepszych armii
- Wydatki na armię
Finanse:
Szkolnictwo