Getry na zimę – dlaczego warto mieć je w szafie i jak ciekawie je wykorzystać?
Na mroźną pogodę potrzebujemy równie stanowczej odpowiedzi. Dlaczego warto mieć w swojej szafie getry i jak ich używać, aby zima nie była nam straszna?
1. Dlaczego warto mieć w szafie bieliznę termoaktywną?
2. Legginsy i getry damskie na zimę – jak je wykorzystać, aby było nam cieplej?
3. Getry i legginsy damskie jako element stylizacji – do czego będą pasować?
4. Na co zwrócić uwagę przy zakupie getrów i legginsów?
Dlaczego warto mieć w szafie bieliznę termoaktywną?
Sezon zimowy często nie jest dla nas zbyt łaskawy, szczególnie gdy mamy w zwyczaju wracać do domu w późnych godzinach wieczornych. Aby nie zmarznąć na zewnątrz warto ubrać się warstwowo, na tak zwaną cebulkę. Dzięki temu nie przemrozimy ciała i zmniejszymy ryzyko rozchorowania się. Idealnym sposobem na proste zatrzymanie ciepła, w dodatku w sposób niezauważalny pod ubraniem wierzchnim jest wybór bielizny i odzieży termoaktywnej. Dobrze dobrane getry lub legginsy pozwolą nam odizolować się od zimna, ochronią nasze nogi oraz dolną partię pleców przed chłodem i zapewnią odpowiedni komfort. Dodatkowo nie spocimy się w nich, gdy przez dłuższy czas będziemy przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Cienki materiał zapewni nam pełną swobodę ruchów, co nie zawsze jest takie oczywiste, gdy założymy grubszą parę rajstop czy spodni.
Legginsy i getry damskie na zimę – jak je wykorzystać, aby było nam cieplej?
Kluczem do tego, aby getry i legginsy spełniły swoje zadanie jest odpowiedni rozmiar. Powinny być one dopasowane, ale też nie zbyt obcisłe, aby nie sprawiały nam dyskomfortu. Nie powinniśmy wybierać także getrów zbyt luźnych, ponieważ będą się one marszczyć i rolować pod pozostałymi ubraniami. Warto też zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj spodenek termoaktywnych wybierzemy. Możemy zdecydować się na długie legginsy, spodenki przed kolano lub getry piłkarskie, opinające jedynie piszczele i łydki. Nasza decyzja powinna być podyktowana naszą wygodą oraz tym, pod jakie ubranie planujemy założyć tę dodatkową ochronę przed zimnem.
Getry i legginsy damskie jako element stylizacji – do czego będą pasować?
Getry, które chronią piszczele i nie są zbyt długie, możemy z powodzeniem wykorzystać także jako element stylizacji. Świetnie sprawdzą się do spódniczek, gdzie nasze nogi od kolana w dół są normalnie odsłonięte. Z jednej strony uzyskamy ciekawy, uroczy look, a z drugiej nie będziemy marznąć na mrozie. Z kolei elastyczne spodenki termoaktywne z krótką nogawką świetnie sprawdzą się jako ocieplenie pod spódniczkę lub delikatniejsze spodnie. Dzięki nim nie będziemy ryzykować wychłodzenia pośladków oraz dolnej części pleców, a jednocześnie zachowamy pożądany wygląd kreacji. Getry do kolana sprawdzą się także dla osób lubiących uprawiać jogging, jako element ochronny w sezonie zimowym. Zamiast nich możemy zastosować również specjalne, ciepłe i wysokie skarpety lub ochraniacze.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie getrów i legginsów?
Wybierając odzież, którą zamierzamy nosić pod innymi ubraniami powinniśmy przede wszystkim upewnić się, aby zapewniały nam one jak najwyższą wygodę. Getry czy legginsy nie powinny krępować naszych ruchów, ani rolować się pod spodniami i innymi elementami garderoby. Kolejny istotny aspekt to materiał wykonania – odzież termoaktywna musi z jednej strony zapewniać nam ciepło, ale też powinna pozwalać na cyrkulację wilgoci, dzięki czemu nie spocimy się w niej zbyt mocno. Najlepszą opcją jest także wybieranie naturalnych materiałów z niewielkimi domieszkami tworzyw sztucznych. Są one łagodniejsze dla naszej skóry i pozwalają jej oddychać.
materiał zewnętrzny
22 ciekawostki o społeczeństwie Pakistanu
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Pakistanu (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
19 ciekawostek o społeczeństwie Omanu
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Omanu (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
17 ciekawostek o historii Czarnogóry
Zbiór informacji i ciekawostek o historii Czarnogóry (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Nazwa „Czarnogóra” (Crna Gora) zaczęła być używana w XIII wieku w odniesieniu do górzystego regionu w serbskiej prowincji Zeta.
21 ciekawostek o edukacji w Finlandii
Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Finlandii (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). W fińskich szkołach stosuje się system ocen w skali od 4 do 10, gdzie 10 to ocena najwyższa, a 4 oznacza niezaliczenie przedmiotu.
22 ciekawostki o społeczeństwie Nowej Zelandii
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Nowej Zelandii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
25 ciekawostek o społeczeństwie Norwegii
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Norwegii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).