Góry w Niemczech i Austrii – dlaczego warto je odwiedzić?

Austria, góry, Niemcy

Góry w Niemczech

Wędrowanie po górskich szlakach niesie ze sobą wiele korzyści. Spacerowanie po górach to aktywność wytrzymałościowa, dzięki której w lepszy sposób można zadbać o kondycję fizyczną. To również możliwość zbudowania lepszej odporności, która przyda się w szczególności, kiedy temperatury za oknem będą spadać. Wędrując po górach można także popracować nad wyrzeźbieniem swojej sylwetki. W szczególności, że takie z pozoru niewinne spacerowanie, to aktywność podczas której pracują łydki, uda, brzuch, pośladki, ręce i stawy. Jeżeli spacerować, to w miłych okolicznościach, mając przed sobą niesamowite widoki.

Jak zmierzyć się ze swoimi słabościami?

Wędrując po górach. Dla wielu osób wyprawa w góry może okazać się doskonałą walką z własnym charakterem. Tym bardziej, że zdobywanie kolejnych szlaków górskich odbywa się w różnych warunkach. Niekiedy żar będzie lał się z nieba, rozpalając ciało do czerwoności. Innym razem będzie strasznie zimno, a do tego deszcz będzie wdzierał się do każdego zakamarka ubrania. Dobry sprawdzian, który będzie w stanie udowodnić, czy spacerowanie po górach (w szczególności tych wysokich), dedykowane jest dla wybranego człowieka.

Niemieckie szlaki do zdobycia

Polskie szlaki znajdujące się w różnych pasmach górskich, oferują wiele. Warto jednak poznać góry w Niemczech. To właśnie tu leży Schwarzwald, który oferuje turystom garść najznamienitszych atrakcji. Wśród nich można wymienić wspaniałe widoki, jakie znaleźć można na każdym szlaku – począwszy od tych bardzo łatwych, po te trudniejsze. W Schwarzwald leży jedna z najpopularniejszych miejscowości Baden-Baden. Mówiąc o tym regionie, należy wspomnieć o szczycie, który nosi nazwę Feldeberg.

W Alpach Bawarskich, leżących na terenie Niemiec, najwyższym szczytem jest Zuspitze. Wznosi się on na wysokość 2962 m n.p.m. Wspinają się na niego osoby, chcące zdobyć jedną z Koron Gór Europy. W Bawarii na wszystkich miłośników górskich szlaków, oczekuje Las Frakoński, gdzie znaleźć można piękny park krajobrazowy. Najwyższy szczyt to Großer Arber o wysokości 1456 m n.p.m. Miejsce warte uwagi, ponieważ znajduje się tu bardzo popularny ośrodek narciarski.

Magia przyrody na wyciągnięcie ręki

Jak szczyty górskie wyglądają z dołu, wszyscy o tym wiedzą. Jak wszystko wygląda z góry na dół? Tego dowiedzieć mogą się te osoby, jakie zdecydują się wejść na szczyt. A trzeba wiedzieć, że widok będzie wart tego, aby zdobyć ten szlak górski. Magia przyrody na wyciągnięcie ręki, która zmusić może do kontemplacji wszystkiego co jest dookoła. Ten czas będzie można wykorzystać na wyciszenie się. Czyste powietrze (jakiego nie ma w dużych miastach), a także cisza i spokój – czy takie atrakcje są w stanie zapewnić wielkie aglomeracje miejskie, czasem zbyt głośno tętniące życiem? Miłośnicy złocistobrązowej opalenizny doskonale odnajdą się w górach. No bo już nie od dzisiaj wiadome, że słońce zdecydowanie lepiej opala w górach. Wypad w góry to doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu – z rodzina, z małżonkami, czy też z grupą najlepszych przyjaciół.

Na austriackim szlaku

Góry w Austrii to kolejny punkt, którego nie można pominąć. To kraj, gdzie 2/3 zajmują góry, więc jest to istny raj. Alpy to najwyższy i najdłuższy łańcuch górski w Europie. Sercem Alp Austriackich jest Tyrol, który przez cały rok tętni życiem. Warto również dodać, że zdecydowana większość szczytów austriackich, wychodzi ponad 3000 m. n. p.m. O tym regionie można mówić dużo. Znaleźć tu można trzy główne pasma górskie: Północne Alpy Wapienne, Centralne Alpy Wschodnie, Południowe Alpy Wapienne. Je to dzieli się na kolejne pasma, gdzie zawsze spotkać można chętnych turystów do zdobywania kolejnych szczytów i szlaków.

Grossglockner (3798 m n.p.m.) i Kleinglockner (3770 m n.p.m.) to dwa najwyższe szczyty austriackie. Na uwagę zasługuje ten pierwszy, ale wymaga on specjalnych umiejętności, ponieważ znaleźć tu można ślady lodowca ze stromym podejściem, jak również niebezpiecznymi szczelinami, gubiącymi niedoświadczonych turystów. W Austrii znaleźć można liczne szlaki górskie, w tym chociażby Szlak na Lasörling, Szlak Doliny Inn, Szlak grupy Stubai, itd.

 

To tylko część propozycji, jakie można zobaczyć w Niemczech, jak również w Austrii. W krajach, gdzie góry stanowią bardzo ważny element. Nie tylko, jeżeli chodzi o spacerowanie, ale także poznawanie atrakcyjnych ośrodków narciarskich. Bowiem góry to również szlaki narciarskie, których w tych austriacko-niemieckich regionach nie brakuje. Warto więc następną wyprawę w góry zaplanować właśnie tam.

materiał zewnętrzny

Elbrus ciekawostki

Elbrus ciekawostki

Elbrus to najwyższy szczyt Kaukazu i Europy, osiągający wysokość 5 642 metrów nad poziomem morza. Jest popularnym celem wspinaczkowym i stanowi część granicy między Europą a Azją.

Integracja, konferencja, szkolenie – czyli pracownicy w rozjazdach

Integracja, konferencja, szkolenie – czyli pracownicy w rozjazdach

Zapewne wielu z nas miało kiedyś okazję uczestniczyć w wydarzeniu branżowym, odbywającym się poza stałym miejscem pracy. Wyjazdy takie są organizowane przez różnych pracodawców, działających w wielu gałęziach usług i przemysłu. Mają one na celu pogłębić wiedzę pracowników na temat dostępnej oferty, zmotywować do samorozwoju lub dać podstawę do integracji zespołu. Jak zatem zorganizować event, żeby był on nie tylko korzystny z punktu widzenia kierownictwa, ale także atrakcyjny dla pracowników?

Karpacz – górskie schroniska, nie tylko dla zapalonych wędrowców

Karpacz – górskie schroniska, nie tylko dla zapalonych wędrowców

Kiedy myślimy o górach, często wyobrażamy sobie doświadczonych alpinistów i zimowych entuzjastów narciarstwa. Ale w tych majestatycznych krajobrazach ukrywa się coś więcej niż tylko sport i adrenalina. Karpacz to dowód na to, że góry są dla każdego – zarówno dla spragnionych przygód, jak i tych, którzy szukają spokoju i relaksu.

Mont Blanc ciekawostki

Mont Blanc ciekawostki

Mont Blanc to najwyższy szczyt Alp i Europy Zachodniej, wznoszący się na wysokość 4 808,7 m n.p.m. Jakie są główne zagrożenia dla alpinistów zdobywających Mont Blanc? Jaka średnia temperatura jest na szczycie Mont Blanc?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo