Jak pisać książki i historie dla dzieci?

dzieci, książki, nauka

dziecko z książką

Jeśli chcesz pisać dla dzieci, jest kilka kroków, które musisz wykonać. Musisz wziąć pod uwagę grupy wiekowe, ilustracje i rozwój postaci. Musisz również upewnić się, że Twoja historia jest wciągająca. Dzieci zazwyczaj wyobrażają sobie siebie w fikcyjnych postaciach, które czytają. Oznacza to, że główny bohater powinien być postacią, z którą dzieci mogą się identyfikować.

Rozwój postaci

Rozwój postaci jest ważnym elementem pisania dla dzieci. Czytelnicy uwielbiają czytać historie o silnych, odważnych i mądrych bohaterach. Lubią też historie o bohaterach z wadami, którzy starają się jak najlepiej, ale czasami zawodzą. Takie postacie mogą nauczyć dzieci cennej lekcji wytrwałości. Aby pomóc w rozwoju postaci, rozważ użycie powiedzonek, głosu i języka z różnych kultur.

Postacie powinny mieć różne motywacje. Na przykład Kubuś Puchatek pragnie miodu, a Ciekawski George chce zwiedzać. Upewnij się, że czytelnik rozumie te motywacje. Jeśli masz wiele motywacji dla różnych postaci, musisz jasno opisać ich wzajemne relacje.

Fabuła

Kiedy piszesz opowiadanie dla dzieci, musisz sprawić, by bohaterowie byli dla nich wiarygodni. Młodzi czytelnicy lubią czytać o postaciach, które są do nich podobne. Jeśli bohaterowie Twojej opowieści będą cierpieć, dzieci będą bardziej skłonne się do nich odnieść i zechcą czytać dalej. W tym przypadku możesz użyć współczującej postaci, aby napędzić swoją fabułę. Pamiętaj też o ortografii i gramatyce. Przyda się na pewno sprawdzanie tekstu przez redaktorów.

Jeśli masz problem z wymyśleniem fabuły dla opowieści dla dzieci, zrób burzę mózgów, aby określić kilka możliwych scenariuszy, co by się stało. Na przykład bohater opowiadania może ulec kontuzji podczas uprawiania sportu. Mogą pojawić się różne wyniki, takie jak rozwinięcie przez bohatera innej pasji lub zostanie trenerem. Tego typu technika burzy mózgów jest bardzo pomocna w określeniu najlepszej opcji dla danej historii.

Ilustracje

Istnieje kilka sposobów na zilustrowanie swojej książki. Możesz zilustrować głównego bohatera lub konkretną scenę. Ilustracja może pokazać szczegóły dotyczące postaci lub scenerii, których tekst nie może przekazać. Ilustracja powinna uzupełniać tekst. Na przykład, jeśli książka jest o Billy’m spacerującym po sosnowym lesie, możesz użyć zdjęcia Billy’ego w jego niebieskiej koszuli, brązowych spodniach i trampkach. Inną opcją jest stworzenie obrazu Billy’ego ubranego w kostium kąpielowy w czerwono-białe paski i spacerującego po plaży.

Przed stworzeniem ilustracji upewnij się, że jest ona łatwa do zrozumienia. Dzieci muszą być w stanie wyobrazić sobie dokładnie to, co się dzieje. Nie rozumieją słów tak dobrze jak dorośli. Ilustracje mogą pomóc im to zrozumieć. Możesz na przykład pokazać, że dziecko zbudowało małą łódkę, testowało ją w strumieniu i trzyma w ręku materiały, które sugerują, że coś tworzy.

Grupy wiekowe

Pisząc książki dla dzieci, ważne jest, aby wziąć pod uwagę grupę wiekową. Na przykład, pisanie dla pięciolatka jest zupełnie inne niż pisanie dla dwunastolatka. Dzieje się tak dlatego, że dzieci stale rosną i rozwijają się. Aby pisać dla konkretnej grupy wiekowej, musisz wziąć pod uwagę jej doświadczenia i cechy. Z dodatkowych wskazówek, naprawdę istnieje różnica w tym czy piszemy wogóle czy w ogóle (https://dobrzepisac.pl/jak-piszemy/w-ogole-czy-wogole/). Warto to sprawdzić, zanim damy książkę szerszemu gronu.

Różne grupy wiekowe wymagają różnych ilości słów i wyborów słów. Należy również wziąć pod uwagę gatunek i grupę wiekową, aby określić właściwe sformułowania. Pisanie dla młodych odbiorców wymaga innego sposobu myślenia i stylu pisania. Dzieci zwykle lubią książki napisane w czasie teraźniejszym, co utrzymuje ich zaangażowanie. Książki pisane w tym stylu mogą obejmować zarówno obrazkowe książeczki planszowe, jak i pełne historie ze znaczącymi ilustracjami.

materiał zewnętrzny

Jak pisać książki i historie dla dzieci?

Jak pisać książki i historie dla dzieci?

Jeśli chcesz pisać dla dzieci, jest kilka kroków, które musisz wykonać. Musisz wziąć pod uwagę grupy wiekowe, ilustracje i rozwój postaci. Musisz również upewnić się, że Twoja historia jest wciągająca. Dzieci zazwyczaj wyobrażają sobie siebie w fikcyjnych postaciach, które czytają. Oznacza to, że główny bohater powinien być postacią, z którą dzieci mogą się identyfikować.

Kreatywne zajęcia w domu dla dzieci

Kreatywne zajęcia w domu dla dzieci

Jeśli chcesz stworzyć zabawne zajęcia w domu dla swoich dzieci, rozważ stworzenie doświadczenia wielozmysłowego. Na przykład, możesz zamienić rolkę po ręczniku papierowym w zwierzę, takie jak słoń lub jaszczurka. Możesz również zrobić mikrofon z rolki po ręczniku papierowym. Twoje dzieci pokochają to, a ty będziesz zaskoczony, jak wiele zabawy mają.

Odkryj świat kolorowanek dla dzieci

Odkryj świat kolorowanek dla dzieci

Kolorowanki to produkt, który chyba każdy z nas zna z dzieciństwa. Rozwijają one wyobraźnię, pozwalają maluchom ćwiczyć motorykę, a przede wszystkim zapewniają całą masę frajdy. Zdecydowana większość z nas doskonale bawiła się przy swoich kolorowankach w dzieciństwie – a skoro tak, to dlaczego nie zapewnić odrobiny frajdy współczesnym dzieciakom?

5 sposobów na efektywną naukę

5 sposobów na efektywną naukę

Masz do nauki sporą część materiału, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Trzykrotnie czytasz jeden tekst i nie możesz zapamiętać żadnej informacji? Mamy na to sposób. Nauka wcale nie musi być czasochłonna i nużąca. Poniżej podpowiadamy jak uczyć się szybko i skutecznie.