Jak pisać książki i historie dla dzieci?
Jeśli chcesz pisać dla dzieci, jest kilka kroków, które musisz wykonać. Musisz wziąć pod uwagę grupy wiekowe, ilustracje i rozwój postaci. Musisz również upewnić się, że Twoja historia jest wciągająca. Dzieci zazwyczaj wyobrażają sobie siebie w fikcyjnych postaciach, które czytają. Oznacza to, że główny bohater powinien być postacią, z którą dzieci mogą się identyfikować.
Rozwój postaci
Rozwój postaci jest ważnym elementem pisania dla dzieci. Czytelnicy uwielbiają czytać historie o silnych, odważnych i mądrych bohaterach. Lubią też historie o bohaterach z wadami, którzy starają się jak najlepiej, ale czasami zawodzą. Takie postacie mogą nauczyć dzieci cennej lekcji wytrwałości. Aby pomóc w rozwoju postaci, rozważ użycie powiedzonek, głosu i języka z różnych kultur.
Postacie powinny mieć różne motywacje. Na przykład Kubuś Puchatek pragnie miodu, a Ciekawski George chce zwiedzać. Upewnij się, że czytelnik rozumie te motywacje. Jeśli masz wiele motywacji dla różnych postaci, musisz jasno opisać ich wzajemne relacje.
Fabuła
Kiedy piszesz opowiadanie dla dzieci, musisz sprawić, by bohaterowie byli dla nich wiarygodni. Młodzi czytelnicy lubią czytać o postaciach, które są do nich podobne. Jeśli bohaterowie Twojej opowieści będą cierpieć, dzieci będą bardziej skłonne się do nich odnieść i zechcą czytać dalej. W tym przypadku możesz użyć współczującej postaci, aby napędzić swoją fabułę. Pamiętaj też o ortografii i gramatyce. Przyda się na pewno sprawdzanie tekstu przez redaktorów.
Jeśli masz problem z wymyśleniem fabuły dla opowieści dla dzieci, zrób burzę mózgów, aby określić kilka możliwych scenariuszy, co by się stało. Na przykład bohater opowiadania może ulec kontuzji podczas uprawiania sportu. Mogą pojawić się różne wyniki, takie jak rozwinięcie przez bohatera innej pasji lub zostanie trenerem. Tego typu technika burzy mózgów jest bardzo pomocna w określeniu najlepszej opcji dla danej historii.
Ilustracje
Istnieje kilka sposobów na zilustrowanie swojej książki. Możesz zilustrować głównego bohatera lub konkretną scenę. Ilustracja może pokazać szczegóły dotyczące postaci lub scenerii, których tekst nie może przekazać. Ilustracja powinna uzupełniać tekst. Na przykład, jeśli książka jest o Billy’m spacerującym po sosnowym lesie, możesz użyć zdjęcia Billy’ego w jego niebieskiej koszuli, brązowych spodniach i trampkach. Inną opcją jest stworzenie obrazu Billy’ego ubranego w kostium kąpielowy w czerwono-białe paski i spacerującego po plaży.
Przed stworzeniem ilustracji upewnij się, że jest ona łatwa do zrozumienia. Dzieci muszą być w stanie wyobrazić sobie dokładnie to, co się dzieje. Nie rozumieją słów tak dobrze jak dorośli. Ilustracje mogą pomóc im to zrozumieć. Możesz na przykład pokazać, że dziecko zbudowało małą łódkę, testowało ją w strumieniu i trzyma w ręku materiały, które sugerują, że coś tworzy.
Grupy wiekowe
Pisząc książki dla dzieci, ważne jest, aby wziąć pod uwagę grupę wiekową. Na przykład, pisanie dla pięciolatka jest zupełnie inne niż pisanie dla dwunastolatka. Dzieje się tak dlatego, że dzieci stale rosną i rozwijają się. Aby pisać dla konkretnej grupy wiekowej, musisz wziąć pod uwagę jej doświadczenia i cechy. Z dodatkowych wskazówek, naprawdę istnieje różnica w tym czy piszemy wogóle czy w ogóle (https://dobrzepisac.pl/jak-piszemy/w-ogole-czy-wogole/). Warto to sprawdzić, zanim damy książkę szerszemu gronu.
Różne grupy wiekowe wymagają różnych ilości słów i wyborów słów. Należy również wziąć pod uwagę gatunek i grupę wiekową, aby określić właściwe sformułowania. Pisanie dla młodych odbiorców wymaga innego sposobu myślenia i stylu pisania. Dzieci zwykle lubią książki napisane w czasie teraźniejszym, co utrzymuje ich zaangażowanie. Książki pisane w tym stylu mogą obejmować zarówno obrazkowe książeczki planszowe, jak i pełne historie ze znaczącymi ilustracjami.
materiał zewnętrzny
21 ciekawostek o społeczeństwie Nikaragui
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Nikaragui (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
21 ciekawostek o społeczeństwie Nigru
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Nigru (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
21 ciekawostek o historii Beninu
Zbiór informacji i ciekawostek o historii Beninu (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Królestwo Beninu, znane również jako Królestwo Edo, było jednym z najstarszych i najlepiej rozwiniętych państw w Afryce Zachodniej, powstałym w XI wieku.
13 ciekawostek o edukacji w Demokratycznej Republice Konga
Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Demokratycznej Republice Konga (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Uczniowie są oceniani w systemie dziesięciopunktowym, gdzie 10 to najwyższa ocena, a 5 jest minimalnym wynikiem zaliczającym.
24 ciekawostki o społeczeństwie Niemiec
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Niemiec (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
22 ciekawostki o społeczeństwie Nepalu
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Nepalu (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).