Jak sprawdzić pogodę planując urlop?

podróż - porady, pogoda

morze pogoda

Planując urlop w Polsce lub Europie często zastanawiamy się jaka będzie pogoda. Wielu z nas korzysta z prognoz pogody w telewizji. W poniższym artykule znajdziecie opis narzędzia, które pozwala na sprawdzanie pogody w czasie rzeczywistym.

Gdzie jest burza

Interaktywna mapa portalu Gdzie Jest Burza Info udostępnia możliwość wyszukiwania burzy w dowolnym wybranym miejscu. Dane pogodowe wykorzystywane przy generowaniu mapy burzowej pochodzą z sieci radarów burzowych rozmieszczonych na całym świecie. Aby sprawdzić gdzie jest burza wykorzystaj panel nawigacji w prawym górnym rogu mapy. Najświeższe wyładowania atmosferyczne oznaczone są kolorem czerwonym, który pokazuje pioruny z ostatnich 15 minut. Każdy z użytkowników wykorzystując mapę może sprawdzić, gdzie jest burza za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu.

Radar opadów deszczu

Jeśli planowaliście wypoczynek nad polskim Morzem Bałtyckim to pewnie niejednokrotnie spotkał Was nieplanowany deszcz lub ulewa. Radar opadów deszczu pozwala na bieżące śledzenie deszczu za pomocą interaktywnej mapy. Radar opadów dostępny na stronie działa na terenie całej Polski oraz Europy. Takie źródło danych pozwala na sprawdzenie i zaplanowanie urlopu w dowolnym miejscu naszego kontynentu. Jeśli chcesz sprawdzić gdzie jest deszcz wykorzystaj przyciski nawigacji i skieruj mapę radaru deszczu w odpowiednie miejsce. Wszystkie dane pogodowe widoczne na mapie opadów aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Radar opadów oferuje wiarygodną prognozę przyszłej pogody, dzięki niemu nie zmokniesz na urlopie.

Temperatura wody w Bałtyku

pogoda nad morzem

Temperatura wody jest decydującym czynnikiem w wyborze lokalizacji wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Jeżeli chcesz sprawdzić temperaturę wody nad Polski morzem sprawdź mapę temperatury wody. Aby zbadać temperaturę określonej lokalizacji, kliknij na wybrany akwen wodny. Mapa temperatury wody umożliwia sprawdzanie temperatury mórz oraz jezior.

Ciśnienie atmosferyczne dzisiaj

Ciśnienie atmosferyczne wpływa na nasz nastrój podczas zaplanowanego urlopu. Ciśnienie sprawdzimy za pomocą nawigacji nakierowując mapę na miejsce naszego pobytu. Mapa ciśnienia atmosferycznego w prosty sposób pokazuje wielkości ciśnienia na obszarze całej Europy.

Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

Pierwsze promienie słońca skłaniają do rozmyślania o nadchodzących wakacjach. Ponieważ ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich, w tym dla młodzieży uczącej się w trybie zdalnym, warto zaplanować coś specjalnego.

Na stepach Mongolii

Na stepach Mongolii

Autentyczność, przyjaźni ludzie, zmieniające kolory stepy, nowoczesne budynki kontrastujące ze stawianymi obok jurtami. Mongolia, czyli starożytne imperium Czyngis-chana to kraina wyjątkowych krajobrazów, wygasłych wulkanów, wydm, jezior i rzek.

Co warto zjeść w angielskiej restauracji – czyli praktyczna wiedza na wyjazdy?

Co warto zjeść w angielskiej restauracji – czyli praktyczna wiedza na wyjazdy?

Jednym z ważniejszych podróżniczych doświadczeń jest spróbowanie kuchni kraju, który się odwiedza. Z przygody tej nie można również zrezygnować w czasie wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Chociaż powszechnie wyspiarska kuchnia nie cieszy się uznaniem i uważana jest za mało wykwintną i wyszukaną, to istnieje kilka potraw wartych spróbowania. Na uwagę zasługują zarówno tradycyjne brytyjskie potrawy, jak i lokalne specjały Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Na jakie dania zwrócić uwagę w menu angielskich restauracji?

Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

Morze Bałtyckie w swojej polskiej części ma nam do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc, gdzie mogą wypocząć rodziny z dziećmi, czy też osoby samotne. Znajdzie się tam również miejsce dla osób młodych, ale także dla seniorów, którzy chcą odpocząć na emeryturze. Jedną z propozycji, jakie można wziąć pod uwagę, jest Półwysep Helski oraz apartamenty w Jastarni.