Jak sprawdzić pogodę planując urlop?

podróż - porady, pogoda

morze pogoda

Planując urlop w Polsce lub Europie często zastanawiamy się jaka będzie pogoda. Wielu z nas korzysta z prognoz pogody w telewizji. W poniższym artykule znajdziecie opis narzędzia, które pozwala na sprawdzanie pogody w czasie rzeczywistym.

Gdzie jest burza

Interaktywna mapa portalu Gdzie Jest Burza Info udostępnia możliwość wyszukiwania burzy w dowolnym wybranym miejscu. Dane pogodowe wykorzystywane przy generowaniu mapy burzowej pochodzą z sieci radarów burzowych rozmieszczonych na całym świecie. Aby sprawdzić gdzie jest burza wykorzystaj panel nawigacji w prawym górnym rogu mapy. Najświeższe wyładowania atmosferyczne oznaczone są kolorem czerwonym, który pokazuje pioruny z ostatnich 15 minut. Każdy z użytkowników wykorzystując mapę może sprawdzić, gdzie jest burza za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu.

Radar opadów deszczu

Jeśli planowaliście wypoczynek nad polskim Morzem Bałtyckim to pewnie niejednokrotnie spotkał Was nieplanowany deszcz lub ulewa. Radar opadów deszczu pozwala na bieżące śledzenie deszczu za pomocą interaktywnej mapy. Radar opadów dostępny na stronie działa na terenie całej Polski oraz Europy. Takie źródło danych pozwala na sprawdzenie i zaplanowanie urlopu w dowolnym miejscu naszego kontynentu. Jeśli chcesz sprawdzić gdzie jest deszcz wykorzystaj przyciski nawigacji i skieruj mapę radaru deszczu w odpowiednie miejsce. Wszystkie dane pogodowe widoczne na mapie opadów aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Radar opadów oferuje wiarygodną prognozę przyszłej pogody, dzięki niemu nie zmokniesz na urlopie.

Temperatura wody w Bałtyku

pogoda nad morzem

Temperatura wody jest decydującym czynnikiem w wyborze lokalizacji wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Jeżeli chcesz sprawdzić temperaturę wody nad Polski morzem sprawdź mapę temperatury wody. Aby zbadać temperaturę określonej lokalizacji, kliknij na wybrany akwen wodny. Mapa temperatury wody umożliwia sprawdzanie temperatury mórz oraz jezior.

Ciśnienie atmosferyczne dzisiaj

Ciśnienie atmosferyczne wpływa na nasz nastrój podczas zaplanowanego urlopu. Ciśnienie sprawdzimy za pomocą nawigacji nakierowując mapę na miejsce naszego pobytu. Mapa ciśnienia atmosferycznego w prosty sposób pokazuje wielkości ciśnienia na obszarze całej Europy.

Jak zdrowo jeść w czasie wakacji?

Jak zdrowo jeść w czasie wakacji?

Wakacje za pasem, a jak wakacje to i urlop! Słońce, czas wolny, pyszne jedzenie i zimne picie to właśnie to co kojarzy nam się z latem. Nie po to jednak dbamy o naszą sylwetkę cały rok, by w okresie wakacyjnym zaprzepaścić to objadaniem się bez umiaru niezdrowym jedzeniem.

Beskid – niezapomniane wakacje

Beskid – niezapomniane wakacje

Często mówi się o tym, że uwielbiamy cudze chwalić, a swego nie znamy. To znane przysłowie jest w wielu przypadkach adekwatne, choć przyznać trzeba, że Polacy w kwestii wakacji mocno zmieniają swoje przyzwyczajenia i chętnie wybierają się na wakacje również na naszym krajowym podwórku. Zwłaszcza, że zobaczyć można wspaniałe miejsca i zdobyć cudowne wspomnienia za znacznie mniejsze pieniądze, aniżeli w przypadku wielu znanych zagranicznych kurortów.

Co zabrać na narty

Co zabrać na narty

Nim postawisz pierwsze kroki na stok narciarski, sprawdź co zabrać na narty. Warto odbyć kursy przygotowawcze do niezapomnianych chwil.