Jak sprawdzić pogodę planując urlop?

podróż - porady, pogoda

morze pogoda

Planując urlop w Polsce lub Europie często zastanawiamy się jaka będzie pogoda. Wielu z nas korzysta z prognoz pogody w telewizji. W poniższym artykule znajdziecie opis narzędzia, które pozwala na sprawdzanie pogody w czasie rzeczywistym.

Gdzie jest burza

Interaktywna mapa portalu Gdzie Jest Burza Info udostępnia możliwość wyszukiwania burzy w dowolnym wybranym miejscu. Dane pogodowe wykorzystywane przy generowaniu mapy burzowej pochodzą z sieci radarów burzowych rozmieszczonych na całym świecie. Aby sprawdzić gdzie jest burza wykorzystaj panel nawigacji w prawym górnym rogu mapy. Najświeższe wyładowania atmosferyczne oznaczone są kolorem czerwonym, który pokazuje pioruny z ostatnich 15 minut. Każdy z użytkowników wykorzystując mapę może sprawdzić, gdzie jest burza za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu.

Radar opadów deszczu

Jeśli planowaliście wypoczynek nad polskim Morzem Bałtyckim to pewnie niejednokrotnie spotkał Was nieplanowany deszcz lub ulewa. Radar opadów deszczu pozwala na bieżące śledzenie deszczu za pomocą interaktywnej mapy. Radar opadów dostępny na stronie działa na terenie całej Polski oraz Europy. Takie źródło danych pozwala na sprawdzenie i zaplanowanie urlopu w dowolnym miejscu naszego kontynentu. Jeśli chcesz sprawdzić gdzie jest deszcz wykorzystaj przyciski nawigacji i skieruj mapę radaru deszczu w odpowiednie miejsce. Wszystkie dane pogodowe widoczne na mapie opadów aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Radar opadów oferuje wiarygodną prognozę przyszłej pogody, dzięki niemu nie zmokniesz na urlopie.

Temperatura wody w Bałtyku

pogoda nad morzem

Temperatura wody jest decydującym czynnikiem w wyborze lokalizacji wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Jeżeli chcesz sprawdzić temperaturę wody nad Polski morzem sprawdź mapę temperatury wody. Aby zbadać temperaturę określonej lokalizacji, kliknij na wybrany akwen wodny. Mapa temperatury wody umożliwia sprawdzanie temperatury mórz oraz jezior.

Ciśnienie atmosferyczne dzisiaj

Ciśnienie atmosferyczne wpływa na nasz nastrój podczas zaplanowanego urlopu. Ciśnienie sprawdzimy za pomocą nawigacji nakierowując mapę na miejsce naszego pobytu. Mapa ciśnienia atmosferycznego w prosty sposób pokazuje wielkości ciśnienia na obszarze całej Europy.

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Planujesz wyjazd do Norwegii i zastanawiasz się, w jaki sposób się do niego przygotować? To zasadne pytanie, zwłaszcza że kraj fiordów nie należy do Unii Europejskiej. Warto więc wiedzieć, co trzeba ze sobą zabrać i jak zorganizować swoją podróż. Oto najważniejsze informacje.

Przykra strona turystyki – jak sprowadzić zwłoki zmarłego turysty?

Przykra strona turystyki – jak sprowadzić zwłoki zmarłego turysty?

Jesteśmy świadkami coraz większego rozwoju turystyki. Jeździmy na wakacje my, rodzina, przyjaciele i znajomi. Podróże zagraniczne są coraz powszechniejsze i bezpieczniejsze. Mimo to czasami zdarza się najgorsze i wypoczywającego turystę spotyka na miejscu nie wymarzony wypoczynek, a niestety odpoczynek wieczny. Co robić w takiej sytuacji? Jak sprowadzić do Polski zwłoki bliskiego zmarłego za granicą?

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

5 najciekawszych atrakcji turystycznych w Europie

Podróż po Europie jest nie tylko niezwykłą przygodą, ale również niepowtarzalną okazją do poznawania historii, obcowania ze sztuką, zwiedzania zabytków, napawania się pięknymi widokami. Różnorodność kulturowa sprawia, że każdy może wybrać miejsce idealnie pasujące do własnych upodobań. Wśród nich znajdziemy prawdziwe perełki przyciągające turystów z najdalszych zakątków świata. Poznajcie 5 najciekawszych miejsc w Europie, które warto zobaczyć.

Największe atrakcje słynnych miast USA

Największe atrakcje słynnych miast USA

Z pewnością Los Angeles, Chicago czy Nowy Jork, to dla wielu jedne z pierwszych nazw miast, jakie przyjdą na myśl w kontekście Stanów Zjednoczonych. Są to swoiste wizytówki tego ogromnego przecież kraju i miejsca, które odwiedzają rocznie miliony turystów.