Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą w podróży

lotniska, podróż - porady

bagaż na lotnisku

Cechą charakterystyczną społeczeństw XXI wieku jest duża mobilność. Podróżujemy zarówno turystycznie, jak i w celach biznesowych. Niezależnie od środka lokomocji, każda dłuższa wyprawa wiąże się z zabraniem mniejszego lub większego bagażu. Można go ograniczyć poprzez staranne zaplanowanie i przygotowanie do wyjazdu. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie ryzyka kradzieży w trakcie podróży lub ewentualne minimalizowanie jej skutków. Turyści, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, padają częstym łupem „amatorów cudzej własności”, a utrata bagażu może wiązać się z nieprzyjemnościami w trakcie dalszej podróży.

Zabezpieczenie bagażu podręcznego w podróży

Do bagażu podręcznego możemy zaliczyć w szczególności dokumenty tożsamości, środki płatności oraz wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny. Jak sama nazwa wskazuje, trzymamy go zawsze „pod ręką” i możemy zabrać ze sobą na przykład na pokład samolotu.

Podstawowe zabezpieczenie przed kradzieżą będzie wiązało się przede wszystkim z rozdzieleniem miejsca przechowywania pieniędzy i dokumentów tożsamości (zwłaszcza w podróży zagranicznej), aby zminimalizować skutki ich utraty. Dodatkowo oczywiście należy zachować szczególną ostrożność w miejscach, w których gromadzą się znaczne ilości ludzi, takich jak poczekalnie dworcowe czy centra handlowe. Jest to idealne środowisko, w którym często działają tzw. kieszonkowcy. Wszelkiego rodzaju torby czy saszetki warto umieścić przed sobą. Należy również unikać trzymania portfela czy telefonu komórkowego w tylnej kieszeni spodni.

Jeżeli bagaż podręczny stanowi plecak lub mała torba/walizka można go również wyposażyć w dodatkową ochronę typu kłódka albo linka zabezpieczająca.

zabezpieczenie bagażu na lotnisku

Bagaż nadawany – jak zmniejszyć ryzyko kradzieży przewożonych rzeczy?

Podróżując z większym bagażem, zwłaszcza drogą lotniczą, często jesteśmy zmuszeni nadać bagaż osobno. W tej sytuacji warto zaplanować kilka czynności utrudniających zadanie potencjalnym złodziejom lub przemytnikom.

Po pierwsze należy rzeczy cenniejsze, jak również mogące ulec uszkodzeniu w wyniku przekładania walizek, umieścić w między odzieżą. Po drugie, warto zastosować dodatkową ochronę podobnie jak w przypadku plecaka. Może nie zawsze uchroni to walizkę przed otwarciem, ale ułatwi zauważenie obecności „nieproszonych gości”. Dodatkowo warto wykonać fotografię zapakowanego bagażu.

Podróżowanie z rowerem – sposoby przewożenia i stosowane zabezpieczenia

Od kiedy coraz modniejsze stają się aktywne formy wypoczynku, rośnie liczba ludzi podróżujących z własnym sprzętem sportowym. Najbardziej widoczne są rowery. Mimo licznych wypożyczalni istnieje spore grono cyklistów preferujących jazdę własnym pojazdem. Zauważyli to nawet przewoźnicy kolejowi, udostępniając podróżnym specjalne wagony do przewożenia jednośladów.

Trend ten jest najbardziej widoczny w przypadku jednośladów o większej wartości, zwłaszcza rowerów elektrycznych. Wyższa cena niesie za sobą zwiększone zainteresowanie wśród złodziei, dlatego warto postawić na dobre zabezpieczenie roweru elektrycznego przed kradzieżą. Dotyczy to zarówno jednośladów przewożonych koleją, jak i tych montowanych na samochodowe bagażniki rowerowe. Im droższy rower, tym większą kwotę warto przeznaczyć na zabezpieczenie. Ciekawym rozwiązaniem może być zapięcie typu u-lock, spełniające wysokie standardy ochrony przed kradzieżą lub bardziej mobilne składane zapięcia. Pozwoli ono cieszyć się w pełni z wypoczynku, bez obaw czy nasz sprzęt jest bezpieczny podczas transportu.

Podsumowując, aby w pełni cieszyć się podróżą, warto zainwestować trochę czasu w planowanie transportu naszego bagażu i ewentualny zakup potrzebnego ekwipunku. Pozwoli to na uniknięcie lub minimalizacje skutków kradzieży. Dzięki temu wyjazd nie pozostawi przykrych wspomnień.

materiał zewnętrzny

Najpiękniejsze miejscowości województwa Pomorskiego, które musisz odwiedzić

Najpiękniejsze miejscowości województwa Pomorskiego, które musisz odwiedzić

Jeden z najbardziej cenionych regionów Polski, w szczególności latem to województwo pomorskie. Województwo to położone jest w centralnej części na północy naszego kraju. Swoją popularność zawdzięcza głównie dostępowi do Morza Bałtyckiego, z którym graniczy od północy. Jednak całe województwo pomorskie posiada bardzo ładne krajobrazy i wyjątkowe miejscowości. Z poniższego tekstu dowiecie się o czterech perełkach województwa pomorskiego, tych bardziej znanych i troszkę mniej.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą w podróży

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą w podróży

Cechą charakterystyczną społeczeństw XXI wieku jest duża mobilność. Podróżujemy zarówno turystycznie, jak i w celach biznesowych. Niezależnie od środka lokomocji, każda dłuższa wyprawa wiąże się z zabraniem mniejszego lub większego bagażu. Można go ograniczyć poprzez...

Bali – kiedy jechać, żeby najlepiej wykorzystać wakacje?

Bali – kiedy jechać, żeby najlepiej wykorzystać wakacje?

Bali to indonezyjska wyspa, która stała się bardzo popularnym kierunkiem podróży dla turystów z całego świata. Mimo że ruch na niej jest bardzo duży, to nie brakuje również dzikich, nieskażonych ludzką ręką miejsc. Planując wyjazd na bali, można mieć pewność, że wakacje spędzimy na piaszczystych plażach, które okalają niezwykłe widoki oraz egzotyczna i bujna roślinność. Kiedy najlepiej jechać na Bali? Jaki klimat panuje w Indonezji? Czy warto jechać w porze deszczowej na Bali?

Najważniejsze atrakcje turystyczne Krakowa

Najważniejsze atrakcje turystyczne Krakowa

Jednym z najciekawszych i najbogatszych historycznie miejsc na mapie Polski jest Kraków. Każdy, nawet najbardziej wymagający podróżny znajdzie tutaj coś dla siebie.