Jak zdać prawo jazdy w UK?

nauka, porady, Wielka Brytania

prawo jazdy w UK

Od przeszło pół roku przebywasz na terenie Anglii, Walii, Szkocji bądź Irlandii Płn. i podjąłeś decyzję o zdobyciu uprawnień do kierowania pojazdami? Brawo! Posiadanie prawa jazdy to nie tylko większa swoboda i niezależność, ale również znaczne zwiększenie swoich szans na zdobycie dobrze płatnej, perspektywicznej pracy. Masz jednak obawy, iż Twoje umiejętności komunikacyjne są niewystarczające? Spokojnie! Bez trudu znajdziesz szkołę, instruktorów, bądź też same materiały, które pozwolą Ci posiąść niezbędną wiedzę i ułatwią zdobycie wymaganych umiejętności.

Prawo jazdy w UK – dla kogo?

Szukasz informacji na temat tego, jakie warunki należy spełnić, by móc zrobić prawo jazdy w UK po polsku? Poniżej znajdziesz je wszystkie:

  • Wiek: minimalny próg wiekowy do przystąpienia do egzaminu to ukończone 17 lat. Jednakże już w wieku 15 lat i 9 miesięcy, można rozpocząć przygotowywania.
  • Przebywanie na terenie Anglii od minimum 185 dni.
  • Posiadanie tymczasowego prawa jazdy Provisional Driving Licence koniecznego do rozpoczęcia jazd próbnych i przystąpienia do egzaminów.
  • Zdanie egzaminu teoretycznego składającego się z 2 części: 50 pytań wielokrotnego wyboru (możesz popełnić max. 7 błędów) oraz testu na dostrzeganie zagrożeń (musisz zdobyć 44 na 75 pkt).
  • Brak minimalnej liczby godzin wyjeżdżonych pod okiem instruktora!

W odróżnieniu od znanych z Polski zasad, na terenie UK nie ma konieczności zapisywania się do szkoły nauki jazdy, w której należy odbyć określoną ilość jazd próbnych. W UK to Ty decydujesz, ile czasu potrzebujesz na przygotowanie do egzaminu!

Z pewnością nasuwa Ci się pytanie: skoro nie muszę płacić instruktorowi, to, w jaki sposób mogę nauczyć się praktycznej jazdy? Zanim zdobędziesz uprawnienia do prowadzenia pojazdów, możesz ćwiczyć pod okiem znajomego kierowcy, który ma ukończone min. 21 lat i posiada prawo jazdy od min 3 lat. Taka możliwość to z pewnością olbrzymia oszczędność: pieniędzy i nerwów – pod warunkiem, iż szkolący nas znajomy jest wystarczająco dobrym, opanowanym, cierpliwym i spostrzegawczym kierowcą.

Prawo jazdy w UK po polsku – gdy język angielski jest naszą barierą.

Oficjalny egzamin na prawo jazdy w UK, zarówno część praktyczna, jak i teoretyczna realizowane są w języku angielskim, ale bez obaw! Nawet osoby z minimalną znajomością języka potwierdzają, iż uzyskanie prawa jazdy w UK jest możliwe! Trzeba jedynie znaleźć odpowiednie materiały do nauki. Doskonałym przykładem jest tutaj Kompleksowy kurs nauki jazdy w UK. Przygotowany przez doświadczonym i wykwalifikowanych instruktorów podręcznik, to nie tylko certyfikowane tłumaczenie wszystkich pytań egzaminacyjnych, ale też obszerne objaśnienia prawidłowych odpowiedzi, dzięki którym jeszcze łatwiej przyswoisz niezbędną do zdania egzaminu wiedzę, przydatną także w codziennej, praktycznej jeździe.

Ile kosztuje prawo jazdy w UK po polsku?

Precyzyjna odpowiedź na powyższe pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna, gdyż jak już wcześniej wspomniano – to Ty decydujesz, ile godzin próbnych potrzebujesz, nim przystąpisz do egzaminu na prawo jazdy. Szacunkowy koszt kursu i egzaminów może wynosić około 1000 funtów, jednak jeśli zdobywanie wiedzy i umiejętności oprzesz jedynie o zakup niezbędnych materiałów i opłacenie formalności (wyrobienie tymczasowego prawa jazdy, koszty egzaminu itp.) wówczas powyższa kwota może zmniejszyć się nawet o połowę!

Sprawdź więcej na https://croydons.co.uk/.

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.