Jak zdać prawo jazdy w UK?

nauka, porady, Wielka Brytania

prawo jazdy w UK

Od przeszło pół roku przebywasz na terenie Anglii, Walii, Szkocji bądź Irlandii Płn. i podjąłeś decyzję o zdobyciu uprawnień do kierowania pojazdami? Brawo! Posiadanie prawa jazdy to nie tylko większa swoboda i niezależność, ale również znaczne zwiększenie swoich szans na zdobycie dobrze płatnej, perspektywicznej pracy. Masz jednak obawy, iż Twoje umiejętności komunikacyjne są niewystarczające? Spokojnie! Bez trudu znajdziesz szkołę, instruktorów, bądź też same materiały, które pozwolą Ci posiąść niezbędną wiedzę i ułatwią zdobycie wymaganych umiejętności.

Prawo jazdy w UK – dla kogo?

Szukasz informacji na temat tego, jakie warunki należy spełnić, by móc zrobić prawo jazdy w UK po polsku? Poniżej znajdziesz je wszystkie:

  • Wiek: minimalny próg wiekowy do przystąpienia do egzaminu to ukończone 17 lat. Jednakże już w wieku 15 lat i 9 miesięcy, można rozpocząć przygotowywania.
  • Przebywanie na terenie Anglii od minimum 185 dni.
  • Posiadanie tymczasowego prawa jazdy Provisional Driving Licence koniecznego do rozpoczęcia jazd próbnych i przystąpienia do egzaminów.
  • Zdanie egzaminu teoretycznego składającego się z 2 części: 50 pytań wielokrotnego wyboru (możesz popełnić max. 7 błędów) oraz testu na dostrzeganie zagrożeń (musisz zdobyć 44 na 75 pkt).
  • Brak minimalnej liczby godzin wyjeżdżonych pod okiem instruktora!

W odróżnieniu od znanych z Polski zasad, na terenie UK nie ma konieczności zapisywania się do szkoły nauki jazdy, w której należy odbyć określoną ilość jazd próbnych. W UK to Ty decydujesz, ile czasu potrzebujesz na przygotowanie do egzaminu!

Z pewnością nasuwa Ci się pytanie: skoro nie muszę płacić instruktorowi, to, w jaki sposób mogę nauczyć się praktycznej jazdy? Zanim zdobędziesz uprawnienia do prowadzenia pojazdów, możesz ćwiczyć pod okiem znajomego kierowcy, który ma ukończone min. 21 lat i posiada prawo jazdy od min 3 lat. Taka możliwość to z pewnością olbrzymia oszczędność: pieniędzy i nerwów – pod warunkiem, iż szkolący nas znajomy jest wystarczająco dobrym, opanowanym, cierpliwym i spostrzegawczym kierowcą.

Prawo jazdy w UK po polsku – gdy język angielski jest naszą barierą.

Oficjalny egzamin na prawo jazdy w UK, zarówno część praktyczna, jak i teoretyczna realizowane są w języku angielskim, ale bez obaw! Nawet osoby z minimalną znajomością języka potwierdzają, iż uzyskanie prawa jazdy w UK jest możliwe! Trzeba jedynie znaleźć odpowiednie materiały do nauki. Doskonałym przykładem jest tutaj Kompleksowy kurs nauki jazdy w UK. Przygotowany przez doświadczonym i wykwalifikowanych instruktorów podręcznik, to nie tylko certyfikowane tłumaczenie wszystkich pytań egzaminacyjnych, ale też obszerne objaśnienia prawidłowych odpowiedzi, dzięki którym jeszcze łatwiej przyswoisz niezbędną do zdania egzaminu wiedzę, przydatną także w codziennej, praktycznej jeździe.

Ile kosztuje prawo jazdy w UK po polsku?

Precyzyjna odpowiedź na powyższe pytanie nigdy nie będzie jednoznaczna, gdyż jak już wcześniej wspomniano – to Ty decydujesz, ile godzin próbnych potrzebujesz, nim przystąpisz do egzaminu na prawo jazdy. Szacunkowy koszt kursu i egzaminów może wynosić około 1000 funtów, jednak jeśli zdobywanie wiedzy i umiejętności oprzesz jedynie o zakup niezbędnych materiałów i opłacenie formalności (wyrobienie tymczasowego prawa jazdy, koszty egzaminu itp.) wówczas powyższa kwota może zmniejszyć się nawet o połowę!

Sprawdź więcej na https://croydons.co.uk/.

materiał zewnętrzny

Gap year po liceum: Czy przerwa przed studiami to dobry pomysł?

Gap year po liceum: Czy przerwa przed studiami to dobry pomysł?

Decyzja o zrobieniu sobie przerwy po zakończeniu szkoły średniej to temat, który budzi wiele emocji i kontrowersji. Coraz więcej młodych ludzi rozważa gap year jako opcję przed podjęciem dalszej edukacji na uczelni wyższej. Czy przerwa przed studiami to naprawdę dobry pomysł? Czy może to strata cennego czasu, który można by przeznaczyć na zdobywanie wiedzy? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z różnych perspektyw, aby zrozumieć, jakie korzyści i wyzwania niesie za sobą taki rok przerwy.