Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

podróż - porady, polskie morze

Jastarnia

Morze Bałtyckie w swojej polskiej części ma nam do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc, gdzie mogą wypocząć rodziny z dziećmi, czy też osoby samotne. Znajdzie się tam również miejsce dla osób młodych, ale także dla seniorów, którzy chcą odpocząć na emeryturze. Jedną z propozycji, jakie można wziąć pod uwagę, jest Półwysep Helski oraz apartamenty w Jastarni.

Mierzeja Helska

Półwysep Helski, który nazywany jest także Mierzeją Helską, to ten piaszczysty cypel, który ogranicza również Zatokę Gdańską. Próżno tam szukać wielkich miast, bo ich tam najzwyczajniej w świecie nie ma. Jastarnia, Jurata, sam Hel to tak naprawdę niewielkie miasteczka, które przez niektóre osoby mogą zostać uznane za nieco większe wsie. Nazwa Jastarnia może oznaczać coś jasnego lub nazwa ta mogła wziąć swój początek od słowa, które to w języku kaszubskim oznacza Wielkanoc.

Jest to miejscowość, gdzie znaleźć można kilka lokalnych atrakcji, takich jak, chociażby Cmentarzowa Góra nad Zatoką Pucką, Skansen Fortyfikacji z 1939 r., Hotel „Europejski”, ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczna „Torfowe Kłyle”, Muzeum Pod Strzechą itd. Będąc tutaj, nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić port rybacki.

Turystyczna miejscowość

Jastarnia żyje głównie z rybołówstwa, jak również z turystyki. Jak co roku, przyjeżdża tu wiele osób, które chcą odpocząć od wielkiego zgiełku, czy też szukają świeżego, morskiego powietrza. Tutaj na pewno go nie zabraknie. W sezonie letnim w Jastarni działa pięć strzeżonych kąpielisk i warto się ich trzymać, jeżeli ktoś chce zadbać o swoje bezpieczeństwo. Również baza noclegowa jest pod tym względem bardzo mocno rozbudowana.

Hotele, pokoje, pensjonaty, a także apartamenty w Jastarni dostępne są przez cały rok. W szczególności te ostatnie — apartamenty Jastarnia — mogą stanowić dla wielu osób bardzo ciekawą opcję. Dlaczego? Chociażby dlatego, że podczas wynajmu takich miejsc noclegowych nie trzeba spodziewać się żadnych ukrytych opłat. Do tego goście mogą z pełną swobodą dokonać rezerwacji online, będąc jeszcze w domu. Wszystko będzie przygotowane na ich przyjazd.

Zalety wynajmowania apartamentów

Wśród innych zalet, jakie to mają apartamenty w Jastarni, można wymienić wysoki standard i komfort, dzięki czemu nikt nie będzie miał na co narzekać. Do tego wszystkie apartamenty utrzymywane są zawsze na wysokim poziomie czystości, co też liczy się dla wielu gości. Często właściciele takich miejsc noclegowych oferują swoim gościom dodatkowe usługi jak, chociażby pomoc w odebraniu z pociągu itd.

Podczas wynajmu apartamentów można także załapać się na niskie ceny, jeżeli weźmie się pod uwagę pokoje w hotelach w podobnym standardzie. Nie można również zapominać o tym, że wszystkie apartamenty są komfortowo wyposażone, czyli można tam znaleźć, chociażby funkcjonalne kuchnie, czy też bezprzewodowy dostęp do internetu. Same apartamenty znajdują się w takich miejscach, że nie ma problemu z dotarciem do nich, a plaża na ogół znajduje się na wyciągnięcie ręki. Warto więc korzystać z takich opcji wynajmu.

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Wyśmienite smaki Torunia

Wyśmienite smaki Torunia

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Sprawdź, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw będąc w Toruniu.

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Pomysłów na spędzenie wakacji jest mnóstwo… Do tej grupy zaliczają się także rejsy wycieczkowe. Zwiedzanie różnych regionów świata z pokładu statku to niezapomniane przeżycie, łączące w sobie wiele aktywności: częste zmiany krajobrazów, bogactwo zwiedzanych miejsc, ciekawe atrakcje na pokładzie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rejsy statkiem cieszą się coraz większą popularnością. Na co zwrócić uwagę, wybierając się w swoją pierwszą wyprawę tego typu? Czego możesz się spodziewać? Jakie zalety wiążą się z rejsami?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Wyjazd do Norwegii – co ze sobą zabrać i jak się przygotować?

Planujesz wyjazd do Norwegii i zastanawiasz się, w jaki sposób się do niego przygotować? To zasadne pytanie, zwłaszcza że kraj fiordów nie należy do Unii Europejskiej. Warto więc wiedzieć, co trzeba ze sobą zabrać i jak zorganizować swoją podróż. Oto najważniejsze informacje.