Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

podróż - porady, polskie morze

Jastarnia

Morze Bałtyckie w swojej polskiej części ma nam do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc, gdzie mogą wypocząć rodziny z dziećmi, czy też osoby samotne. Znajdzie się tam również miejsce dla osób młodych, ale także dla seniorów, którzy chcą odpocząć na emeryturze. Jedną z propozycji, jakie można wziąć pod uwagę, jest Półwysep Helski oraz apartamenty w Jastarni.

Mierzeja Helska

Półwysep Helski, który nazywany jest także Mierzeją Helską, to ten piaszczysty cypel, który ogranicza również Zatokę Gdańską. Próżno tam szukać wielkich miast, bo ich tam najzwyczajniej w świecie nie ma. Jastarnia, Jurata, sam Hel to tak naprawdę niewielkie miasteczka, które przez niektóre osoby mogą zostać uznane za nieco większe wsie. Nazwa Jastarnia może oznaczać coś jasnego lub nazwa ta mogła wziąć swój początek od słowa, które to w języku kaszubskim oznacza Wielkanoc.

Jest to miejscowość, gdzie znaleźć można kilka lokalnych atrakcji, takich jak, chociażby Cmentarzowa Góra nad Zatoką Pucką, Skansen Fortyfikacji z 1939 r., Hotel „Europejski”, ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczna „Torfowe Kłyle”, Muzeum Pod Strzechą itd. Będąc tutaj, nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić port rybacki.

Turystyczna miejscowość

Jastarnia żyje głównie z rybołówstwa, jak również z turystyki. Jak co roku, przyjeżdża tu wiele osób, które chcą odpocząć od wielkiego zgiełku, czy też szukają świeżego, morskiego powietrza. Tutaj na pewno go nie zabraknie. W sezonie letnim w Jastarni działa pięć strzeżonych kąpielisk i warto się ich trzymać, jeżeli ktoś chce zadbać o swoje bezpieczeństwo. Również baza noclegowa jest pod tym względem bardzo mocno rozbudowana.

Hotele, pokoje, pensjonaty, a także apartamenty w Jastarni dostępne są przez cały rok. W szczególności te ostatnie — apartamenty Jastarnia — mogą stanowić dla wielu osób bardzo ciekawą opcję. Dlaczego? Chociażby dlatego, że podczas wynajmu takich miejsc noclegowych nie trzeba spodziewać się żadnych ukrytych opłat. Do tego goście mogą z pełną swobodą dokonać rezerwacji online, będąc jeszcze w domu. Wszystko będzie przygotowane na ich przyjazd.

Zalety wynajmowania apartamentów

Wśród innych zalet, jakie to mają apartamenty w Jastarni, można wymienić wysoki standard i komfort, dzięki czemu nikt nie będzie miał na co narzekać. Do tego wszystkie apartamenty utrzymywane są zawsze na wysokim poziomie czystości, co też liczy się dla wielu gości. Często właściciele takich miejsc noclegowych oferują swoim gościom dodatkowe usługi jak, chociażby pomoc w odebraniu z pociągu itd.

Podczas wynajmu apartamentów można także załapać się na niskie ceny, jeżeli weźmie się pod uwagę pokoje w hotelach w podobnym standardzie. Nie można również zapominać o tym, że wszystkie apartamenty są komfortowo wyposażone, czyli można tam znaleźć, chociażby funkcjonalne kuchnie, czy też bezprzewodowy dostęp do internetu. Same apartamenty znajdują się w takich miejscach, że nie ma problemu z dotarciem do nich, a plaża na ogół znajduje się na wyciągnięcie ręki. Warto więc korzystać z takich opcji wynajmu.

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Szczawnica to niezwykle czarujące miasto uzdrowiskowe znajdujące się na pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin. Uroku dodaje również fakt, że leży ono nad przepięknym potokiem Grajcarek.

Lyon – miasto kościołów i pysznej kuchni

Lyon – miasto kościołów i pysznej kuchni

Trzecie miasto we Francji pod względem ilości mieszkańców to idealny kierunek na weekendowy wypad. Podpowiadamy, co warto zobaczyć oraz jakich dań spróbować podczas wycieczki do Lyonu.

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Nikt nie lubi, gdy planowana podróż nie może dojść do skutku. Jednak o ile z rozczarowaniem i zawodem dość łatwo możemy sobie poradzić, to finansowe konsekwencje odwołanej podróży mogą być bardzo dotkliwe. Proces odzyskiwania środków bywa trudny, długotrwały, a w wielu przypadkach – całkowicie niemożliwy. Warto więc rozważyć zakup ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Czym bliżej wakacji, tym nasze myśli coraz częściej krążą wokół długo wyczekiwanego urlopu. Stajemy przed trudnym wyborem: skorzystać z gotowej oferty przygotowanej przez biuro podróży, czy zaplanować wszystko samodzielnie. Sprawdź, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na urlop na własną rękę.