Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

podróż - porady, polskie morze

Jastarnia

Morze Bałtyckie w swojej polskiej części ma nam do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc, gdzie mogą wypocząć rodziny z dziećmi, czy też osoby samotne. Znajdzie się tam również miejsce dla osób młodych, ale także dla seniorów, którzy chcą odpocząć na emeryturze. Jedną z propozycji, jakie można wziąć pod uwagę, jest Półwysep Helski oraz apartamenty w Jastarni.

Mierzeja Helska

Półwysep Helski, który nazywany jest także Mierzeją Helską, to ten piaszczysty cypel, który ogranicza również Zatokę Gdańską. Próżno tam szukać wielkich miast, bo ich tam najzwyczajniej w świecie nie ma. Jastarnia, Jurata, sam Hel to tak naprawdę niewielkie miasteczka, które przez niektóre osoby mogą zostać uznane za nieco większe wsie. Nazwa Jastarnia może oznaczać coś jasnego lub nazwa ta mogła wziąć swój początek od słowa, które to w języku kaszubskim oznacza Wielkanoc.

Jest to miejscowość, gdzie znaleźć można kilka lokalnych atrakcji, takich jak, chociażby Cmentarzowa Góra nad Zatoką Pucką, Skansen Fortyfikacji z 1939 r., Hotel „Europejski”, ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczna „Torfowe Kłyle”, Muzeum Pod Strzechą itd. Będąc tutaj, nie można zapomnieć o tym, aby odwiedzić port rybacki.

Turystyczna miejscowość

Jastarnia żyje głównie z rybołówstwa, jak również z turystyki. Jak co roku, przyjeżdża tu wiele osób, które chcą odpocząć od wielkiego zgiełku, czy też szukają świeżego, morskiego powietrza. Tutaj na pewno go nie zabraknie. W sezonie letnim w Jastarni działa pięć strzeżonych kąpielisk i warto się ich trzymać, jeżeli ktoś chce zadbać o swoje bezpieczeństwo. Również baza noclegowa jest pod tym względem bardzo mocno rozbudowana.

Hotele, pokoje, pensjonaty, a także apartamenty w Jastarni dostępne są przez cały rok. W szczególności te ostatnie — apartamenty Jastarnia — mogą stanowić dla wielu osób bardzo ciekawą opcję. Dlaczego? Chociażby dlatego, że podczas wynajmu takich miejsc noclegowych nie trzeba spodziewać się żadnych ukrytych opłat. Do tego goście mogą z pełną swobodą dokonać rezerwacji online, będąc jeszcze w domu. Wszystko będzie przygotowane na ich przyjazd.

Zalety wynajmowania apartamentów

Wśród innych zalet, jakie to mają apartamenty w Jastarni, można wymienić wysoki standard i komfort, dzięki czemu nikt nie będzie miał na co narzekać. Do tego wszystkie apartamenty utrzymywane są zawsze na wysokim poziomie czystości, co też liczy się dla wielu gości. Często właściciele takich miejsc noclegowych oferują swoim gościom dodatkowe usługi jak, chociażby pomoc w odebraniu z pociągu itd.

Podczas wynajmu apartamentów można także załapać się na niskie ceny, jeżeli weźmie się pod uwagę pokoje w hotelach w podobnym standardzie. Nie można również zapominać o tym, że wszystkie apartamenty są komfortowo wyposażone, czyli można tam znaleźć, chociażby funkcjonalne kuchnie, czy też bezprzewodowy dostęp do internetu. Same apartamenty znajdują się w takich miejscach, że nie ma problemu z dotarciem do nich, a plaża na ogół znajduje się na wyciągnięcie ręki. Warto więc korzystać z takich opcji wynajmu.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Przyglądając się liczbom lotów opuszczających polskie lotniska z pewnością można stwierdzić, iż zapaść branży turystycznej wywołana pandemią COVID-19 jest już dawno za nami. Coraz więcej pasażerów decyduje się na wycieczki do najodleglejszych zakątków świata. Czasami jednak nasze plany są pokrzyżowane przez takie komplikacje jak odwołanie czy opóźnienie lotu. Co można zrobić z taką sytuacją? Czy należne jest odszkodowanie?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo