Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

dzieci, hobby, podróże

kolonie dla młodego artysty

Pierwsze promienie słońca skłaniają do rozmyślania o nadchodzących wakacjach. Ponieważ ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich, w tym dla młodzieży uczącej się w trybie zdalnym, warto zaplanować coś specjalnego.

Przede wszystkim warto wybrać się na wspólne rodzinne wakacje, podczas których można zacieśnić więzi i zwiedzić coś ciekawego. Jednak nasz urlop jest krótki w porównaniu z całymi wakacjami, więc jeśli chcemy, by nasze dziecko spędziło kreatywnie i przyjemnie lato, zaplanujmy dla niego dodatkowy obóz lub kolonie. Jeśli nasza pociecha ma artystyczną duszę, przejrzyjmy oferty organizatorów proponujących wyjazdy właśnie w tym klimatem. Przykładem takiego organizatora, którego pozytywnie oceniają uczestnicy i ich rodzice, jest BTA Kompas.

Interkamp dla małego artysty

Interkamp to wyjazdy zorganizowane dla dzieci i młodzieży, podczas których realizuje się unikatowy plan umożliwiający rozwijanie zainteresowań. W przypadku dzieci, których pasją jest sztuka, będzie mnóstwo zajęć artystycznych. To połączenie aktywnego wypoczynku, z kreatywnym spędzaniem czasu i nauką. Wychowawcy i animatorzy będą wspólnie z uczestnikami szlifować ich talenty i przeprowadzać ciekawe projekty. Kolonie artystyczne będą źródłem niezapomnianych wspomnień i doskonałą okazją do poznania osób mających zbliżone zainteresowania. Podczas takiego wyjazdu dziecko może zdobyć przyjaciela, z którym pozostanie w kontakcie po powrocie do domu.

Przegląd propozycji

Pojęcie kolonii artystycznej jest bardzo ogólne i można je rozumieć w odmienny sposób. Jedno dziecko jest zafascynowane światem fotografii, inne z kolei uwielbia śpiewać lub tańczyć. Jednak BTA Kompas ma tak rozbudowaną ofertę, że można znaleźć coś dla każdego.

Jedną z ciekawych propozycji jest na przykład Interkamp Junior – Teatr & Taniec & Muzyka dla dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas tego wyjazdu nie zabraknie warsztatów tanecznych i teatralnych, a także ćwiczeń z rytmiki i emisji głosu.

Warto spojrzeć na Małą Akademię Filmową, gdzie dzieci mogą poczuć się niczym na planie filmowym, samodzielnie stworzą kostiumy i zbudują scenografię. Ten wyjazd jest również dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Fan komiksów będzie zachwycony mogąc wziąć udział w Interkampie Komiks & Manka & Anime, podczas którego nauczy się je tworzyć samodzielnie. Ta opcja również jest dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Natomiast fascynat rysunku technicznego i konstrukcji, który marzy o tym, by w przyszłości mieć własne biuro projektowe, powinien pojechać na Obóz Młodego Architekta. Podczas wyjazdu pozna tajniki projektów i szkiców, nauczy się też programów architektonicznych. W przeciwieństwie do poprzednich propozycji zapisać się mogą dzieci między 13 a 19 lat.

Dla tej samej grupy wiekowej jest ciekawy Obóz Aktorski, w trakcie którego będą wyzwania aktorskie, improwizacje i praca z głosem. Warto również wziąć pod uwagę Obóz Rockowy z perkusjami i gitarami, czy Obóz Filmowy, na którym można nauczyć się obsługi kamery czy technik montażu.

17 ciekawostek o historii Czarnogóry

17 ciekawostek o historii Czarnogóry

Zbiór informacji i ciekawostek o historii Czarnogóry (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Nazwa „Czarnogóra” (Crna Gora) zaczęła być używana w XIII wieku w odniesieniu do górzystego regionu w serbskiej prowincji Zeta.

21 ciekawostek o edukacji w Finlandii

21 ciekawostek o edukacji w Finlandii

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Finlandii (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). W fińskich szkołach stosuje się system ocen w skali od 4 do 10, gdzie 10 to ocena najwyższa, a 4 oznacza niezaliczenie przedmiotu.

10 ciekawostek o armii Bangladeszu

10 ciekawostek o armii Bangladeszu

Zbiór informacji i ciekawostek o armii Bangladeszu (sprzęt wojskowy, ilość żołnierzy itd.). Armia Bangladeszu powstała w 1971 roku, po wywalczeniu niepodległości.

13 ciekawostek o edukacji na Dominikanie

13 ciekawostek o edukacji na Dominikanie

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji na Dominikanie (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Dominikana korzysta z systemu oceniania od 1 do 100, gdzie 70% jest minimalnym wynikiem zaliczającym.