Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

dzieci, hobby, podróż - porady

kolonie dla młodego artysty

Pierwsze promienie słońca skłaniają do rozmyślania o nadchodzących wakacjach. Ponieważ ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich, w tym dla młodzieży uczącej się w trybie zdalnym, warto zaplanować coś specjalnego.

Przede wszystkim warto wybrać się na wspólne rodzinne wakacje, podczas których można zacieśnić więzi i zwiedzić coś ciekawego. Jednak nasz urlop jest krótki w porównaniu z całymi wakacjami, więc jeśli chcemy, by nasze dziecko spędziło kreatywnie i przyjemnie lato, zaplanujmy dla niego dodatkowy obóz lub kolonie. Jeśli nasza pociecha ma artystyczną duszę, przejrzyjmy oferty organizatorów proponujących wyjazdy właśnie w tym klimatem. Przykładem takiego organizatora, którego pozytywnie oceniają uczestnicy i ich rodzice, jest BTA Kompas.

Interkamp dla małego artysty

Interkamp to wyjazdy zorganizowane dla dzieci i młodzieży, podczas których realizuje się unikatowy plan umożliwiający rozwijanie zainteresowań. W przypadku dzieci, których pasją jest sztuka, będzie mnóstwo zajęć artystycznych. To połączenie aktywnego wypoczynku, z kreatywnym spędzaniem czasu i nauką. Wychowawcy i animatorzy będą wspólnie z uczestnikami szlifować ich talenty i przeprowadzać ciekawe projekty. Kolonie artystyczne będą źródłem niezapomnianych wspomnień i doskonałą okazją do poznania osób mających zbliżone zainteresowania. Podczas takiego wyjazdu dziecko może zdobyć przyjaciela, z którym pozostanie w kontakcie po powrocie do domu.

Przegląd propozycji

Pojęcie kolonii artystycznej jest bardzo ogólne i można je rozumieć w odmienny sposób. Jedno dziecko jest zafascynowane światem fotografii, inne z kolei uwielbia śpiewać lub tańczyć. Jednak BTA Kompas ma tak rozbudowaną ofertę, że można znaleźć coś dla każdego.

Jedną z ciekawych propozycji jest na przykład Interkamp Junior – Teatr & Taniec & Muzyka dla dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas tego wyjazdu nie zabraknie warsztatów tanecznych i teatralnych, a także ćwiczeń z rytmiki i emisji głosu.

Warto spojrzeć na Małą Akademię Filmową, gdzie dzieci mogą poczuć się niczym na planie filmowym, samodzielnie stworzą kostiumy i zbudują scenografię. Ten wyjazd jest również dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Fan komiksów będzie zachwycony mogąc wziąć udział w Interkampie Komiks & Manka & Anime, podczas którego nauczy się je tworzyć samodzielnie. Ta opcja również jest dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Natomiast fascynat rysunku technicznego i konstrukcji, który marzy o tym, by w przyszłości mieć własne biuro projektowe, powinien pojechać na Obóz Młodego Architekta. Podczas wyjazdu pozna tajniki projektów i szkiców, nauczy się też programów architektonicznych. W przeciwieństwie do poprzednich propozycji zapisać się mogą dzieci między 13 a 19 lat.

Dla tej samej grupy wiekowej jest ciekawy Obóz Aktorski, w trakcie którego będą wyzwania aktorskie, improwizacje i praca z głosem. Warto również wziąć pod uwagę Obóz Rockowy z perkusjami i gitarami, czy Obóz Filmowy, na którym można nauczyć się obsługi kamery czy technik montażu.

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Zagraniczne wakacje jesienią – jak przygotować się do podróży?

Gdy lato dobiega końca, wiele popularnych europejskich miast robi się o wiele mniej zatłoczonych. Można swobodnie zwiedzać najciekawsze zabytki, w spokoju odpoczywać nad wciąż ciepłym jeszcze morzem lub spacerować po górskich szczytach, podziwiając zmieniające kolory lasy. Zagraniczne wakacje jesienią będą równie ekscytujące, co letni wypoczynek, a przy tym mniej kosztowne. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dotyczących przygotowań do takiego wyjazdu. Obejmują one kompletowanie bagażu, planowanie zwiedzania i wybór ubezpieczenia turystycznego.

Jakie czynniki trzeba uwzględnić podczas wyboru roweru kross dla dziecka?

Jakie czynniki trzeba uwzględnić podczas wyboru roweru kross dla dziecka?

Wybór roweru dla dziecka nie jest tak łatwy, jakby się mogło wydawać. Jest to wręcz skomplikowana czynność, ponieważ wymaga dokładnego ustalenia niektórych czynników. W porównaniu do wyboru roweru dla osoby dorosłej wybór roweru dla dziecka jest o wiele trudniejszy. Poniżej przedstawiamy kilka informacji na temat tego, jakie aspekty trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru roweru kross dla dziecka.

Wyśmienite smaki Torunia

Wyśmienite smaki Torunia

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Sprawdź, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw będąc w Toruniu.

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Rejsy wycieczkowe – pomysł na niezapomniane wakacje

Pomysłów na spędzenie wakacji jest mnóstwo… Do tej grupy zaliczają się także rejsy wycieczkowe. Zwiedzanie różnych regionów świata z pokładu statku to niezapomniane przeżycie, łączące w sobie wiele aktywności: częste zmiany krajobrazów, bogactwo zwiedzanych miejsc, ciekawe atrakcje na pokładzie. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rejsy statkiem cieszą się coraz większą popularnością. Na co zwrócić uwagę, wybierając się w swoją pierwszą wyprawę tego typu? Czego możesz się spodziewać? Jakie zalety wiążą się z rejsami?