Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

dzieci, hobby, podróż - porady

kolonie dla młodego artysty

Pierwsze promienie słońca skłaniają do rozmyślania o nadchodzących wakacjach. Ponieważ ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich, w tym dla młodzieży uczącej się w trybie zdalnym, warto zaplanować coś specjalnego.

Przede wszystkim warto wybrać się na wspólne rodzinne wakacje, podczas których można zacieśnić więzi i zwiedzić coś ciekawego. Jednak nasz urlop jest krótki w porównaniu z całymi wakacjami, więc jeśli chcemy, by nasze dziecko spędziło kreatywnie i przyjemnie lato, zaplanujmy dla niego dodatkowy obóz lub kolonie. Jeśli nasza pociecha ma artystyczną duszę, przejrzyjmy oferty organizatorów proponujących wyjazdy właśnie w tym klimatem. Przykładem takiego organizatora, którego pozytywnie oceniają uczestnicy i ich rodzice, jest BTA Kompas.

Interkamp dla małego artysty

Interkamp to wyjazdy zorganizowane dla dzieci i młodzieży, podczas których realizuje się unikatowy plan umożliwiający rozwijanie zainteresowań. W przypadku dzieci, których pasją jest sztuka, będzie mnóstwo zajęć artystycznych. To połączenie aktywnego wypoczynku, z kreatywnym spędzaniem czasu i nauką. Wychowawcy i animatorzy będą wspólnie z uczestnikami szlifować ich talenty i przeprowadzać ciekawe projekty. Kolonie artystyczne będą źródłem niezapomnianych wspomnień i doskonałą okazją do poznania osób mających zbliżone zainteresowania. Podczas takiego wyjazdu dziecko może zdobyć przyjaciela, z którym pozostanie w kontakcie po powrocie do domu.

Przegląd propozycji

Pojęcie kolonii artystycznej jest bardzo ogólne i można je rozumieć w odmienny sposób. Jedno dziecko jest zafascynowane światem fotografii, inne z kolei uwielbia śpiewać lub tańczyć. Jednak BTA Kompas ma tak rozbudowaną ofertę, że można znaleźć coś dla każdego.

Jedną z ciekawych propozycji jest na przykład Interkamp Junior – Teatr & Taniec & Muzyka dla dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas tego wyjazdu nie zabraknie warsztatów tanecznych i teatralnych, a także ćwiczeń z rytmiki i emisji głosu.

Warto spojrzeć na Małą Akademię Filmową, gdzie dzieci mogą poczuć się niczym na planie filmowym, samodzielnie stworzą kostiumy i zbudują scenografię. Ten wyjazd jest również dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Fan komiksów będzie zachwycony mogąc wziąć udział w Interkampie Komiks & Manka & Anime, podczas którego nauczy się je tworzyć samodzielnie. Ta opcja również jest dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Natomiast fascynat rysunku technicznego i konstrukcji, który marzy o tym, by w przyszłości mieć własne biuro projektowe, powinien pojechać na Obóz Młodego Architekta. Podczas wyjazdu pozna tajniki projektów i szkiców, nauczy się też programów architektonicznych. W przeciwieństwie do poprzednich propozycji zapisać się mogą dzieci między 13 a 19 lat.

Dla tej samej grupy wiekowej jest ciekawy Obóz Aktorski, w trakcie którego będą wyzwania aktorskie, improwizacje i praca z głosem. Warto również wziąć pod uwagę Obóz Rockowy z perkusjami i gitarami, czy Obóz Filmowy, na którym można nauczyć się obsługi kamery czy technik montażu.

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Szczawnica to niezwykle czarujące miasto uzdrowiskowe znajdujące się na pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin. Uroku dodaje również fakt, że leży ono nad przepięknym potokiem Grajcarek.

Lyon – miasto kościołów i pysznej kuchni

Lyon – miasto kościołów i pysznej kuchni

Trzecie miasto we Francji pod względem ilości mieszkańców to idealny kierunek na weekendowy wypad. Podpowiadamy, co warto zobaczyć oraz jakich dań spróbować podczas wycieczki do Lyonu.

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Dlaczego warto ubezpieczyć się na wypadek odwołania imprezy turystycznej?

Nikt nie lubi, gdy planowana podróż nie może dojść do skutku. Jednak o ile z rozczarowaniem i zawodem dość łatwo możemy sobie poradzić, to finansowe konsekwencje odwołanej podróży mogą być bardzo dotkliwe. Proces odzyskiwania środków bywa trudny, długotrwały, a w wielu przypadkach – całkowicie niemożliwy. Warto więc rozważyć zakup ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Urlop na własną rękę – jak się przygotować, gdzie rezerwować?

Czym bliżej wakacji, tym nasze myśli coraz częściej krążą wokół długo wyczekiwanego urlopu. Stajemy przed trudnym wyborem: skorzystać z gotowej oferty przygotowanej przez biuro podróży, czy zaplanować wszystko samodzielnie. Sprawdź, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na urlop na własną rękę.