Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

dzieci, hobby, podróż - porady

kolonie dla młodego artysty

Pierwsze promienie słońca skłaniają do rozmyślania o nadchodzących wakacjach. Ponieważ ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich, w tym dla młodzieży uczącej się w trybie zdalnym, warto zaplanować coś specjalnego.

Przede wszystkim warto wybrać się na wspólne rodzinne wakacje, podczas których można zacieśnić więzi i zwiedzić coś ciekawego. Jednak nasz urlop jest krótki w porównaniu z całymi wakacjami, więc jeśli chcemy, by nasze dziecko spędziło kreatywnie i przyjemnie lato, zaplanujmy dla niego dodatkowy obóz lub kolonie. Jeśli nasza pociecha ma artystyczną duszę, przejrzyjmy oferty organizatorów proponujących wyjazdy właśnie w tym klimatem. Przykładem takiego organizatora, którego pozytywnie oceniają uczestnicy i ich rodzice, jest BTA Kompas.

Interkamp dla małego artysty

Interkamp to wyjazdy zorganizowane dla dzieci i młodzieży, podczas których realizuje się unikatowy plan umożliwiający rozwijanie zainteresowań. W przypadku dzieci, których pasją jest sztuka, będzie mnóstwo zajęć artystycznych. To połączenie aktywnego wypoczynku, z kreatywnym spędzaniem czasu i nauką. Wychowawcy i animatorzy będą wspólnie z uczestnikami szlifować ich talenty i przeprowadzać ciekawe projekty. Kolonie artystyczne będą źródłem niezapomnianych wspomnień i doskonałą okazją do poznania osób mających zbliżone zainteresowania. Podczas takiego wyjazdu dziecko może zdobyć przyjaciela, z którym pozostanie w kontakcie po powrocie do domu.

Przegląd propozycji

Pojęcie kolonii artystycznej jest bardzo ogólne i można je rozumieć w odmienny sposób. Jedno dziecko jest zafascynowane światem fotografii, inne z kolei uwielbia śpiewać lub tańczyć. Jednak BTA Kompas ma tak rozbudowaną ofertę, że można znaleźć coś dla każdego.

Jedną z ciekawych propozycji jest na przykład Interkamp Junior – Teatr & Taniec & Muzyka dla dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas tego wyjazdu nie zabraknie warsztatów tanecznych i teatralnych, a także ćwiczeń z rytmiki i emisji głosu.

Warto spojrzeć na Małą Akademię Filmową, gdzie dzieci mogą poczuć się niczym na planie filmowym, samodzielnie stworzą kostiumy i zbudują scenografię. Ten wyjazd jest również dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Fan komiksów będzie zachwycony mogąc wziąć udział w Interkampie Komiks & Manka & Anime, podczas którego nauczy się je tworzyć samodzielnie. Ta opcja również jest dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Natomiast fascynat rysunku technicznego i konstrukcji, który marzy o tym, by w przyszłości mieć własne biuro projektowe, powinien pojechać na Obóz Młodego Architekta. Podczas wyjazdu pozna tajniki projektów i szkiców, nauczy się też programów architektonicznych. W przeciwieństwie do poprzednich propozycji zapisać się mogą dzieci między 13 a 19 lat.

Dla tej samej grupy wiekowej jest ciekawy Obóz Aktorski, w trakcie którego będą wyzwania aktorskie, improwizacje i praca z głosem. Warto również wziąć pod uwagę Obóz Rockowy z perkusjami i gitarami, czy Obóz Filmowy, na którym można nauczyć się obsługi kamery czy technik montażu.

Co warto zjeść w angielskiej restauracji – czyli praktyczna wiedza na wyjazdy?

Co warto zjeść w angielskiej restauracji – czyli praktyczna wiedza na wyjazdy?

Jednym z ważniejszych podróżniczych doświadczeń jest spróbowanie kuchni kraju, który się odwiedza. Z przygody tej nie można również zrezygnować w czasie wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Chociaż powszechnie wyspiarska kuchnia nie cieszy się uznaniem i uważana jest za mało wykwintną i wyszukaną, to istnieje kilka potraw wartych spróbowania. Na uwagę zasługują zarówno tradycyjne brytyjskie potrawy, jak i lokalne specjały Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Na jakie dania zwrócić uwagę w menu angielskich restauracji?

Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

Jastarnia 2021? Sprawdź, dlaczego warto!

Morze Bałtyckie w swojej polskiej części ma nam do zaoferowania naprawdę wiele wspaniałych miejsc, gdzie mogą wypocząć rodziny z dziećmi, czy też osoby samotne. Znajdzie się tam również miejsce dla osób młodych, ale także dla seniorów, którzy chcą odpocząć na emeryturze. Jedną z propozycji, jakie można wziąć pod uwagę, jest Półwysep Helski oraz apartamenty w Jastarni.

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Kubek termiczny na wyprawach górskich

Wyprawa w góry to oprócz wyjazdu nad morze jeden z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży. Każda osoba wybierająca się na górskie szlaki, powinna być do tego bardzo dobrze przygotowana. Trzeba pamiętać, że dla dzieci jest to duża wyprawa – o wiele większa niż spacer po parku – i może stać się coś nieoczekiwanego. Warto być przygotowanym na różne okoliczności.

Choroby roślin, które zdarzają się w każdym ogrodzie

Choroby roślin, które zdarzają się w każdym ogrodzie

Zbliża się wiosna, przyroda budzić się do życia. Jest to szczególna pora roku dla każdego ogrodnika. Wysiew nasion, przycinanie pędów, sadzenie i nawożenie roślin to podstawowe prace, które trzeba wykonać, aby móc cieszyć się pięknym ogrodem. Nie zawsze jednak, pomimo naszych usilnych starań udaje się uzyskać oczekiwane efekty. Rośliny osłabione trudnymi warunkami panującymi podczas zimy narażone są na ataki różnych chorób. W razie infekcji prawidłowa ocena sytuacji i natychmiastowe podjęcie działania może uratować nasz ogród.