Kolonie dla młodego artysty – letnie propozycje

dzieci, hobby, podróż - porady

kolonie dla młodego artysty

Pierwsze promienie słońca skłaniają do rozmyślania o nadchodzących wakacjach. Ponieważ ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich, w tym dla młodzieży uczącej się w trybie zdalnym, warto zaplanować coś specjalnego.

Przede wszystkim warto wybrać się na wspólne rodzinne wakacje, podczas których można zacieśnić więzi i zwiedzić coś ciekawego. Jednak nasz urlop jest krótki w porównaniu z całymi wakacjami, więc jeśli chcemy, by nasze dziecko spędziło kreatywnie i przyjemnie lato, zaplanujmy dla niego dodatkowy obóz lub kolonie. Jeśli nasza pociecha ma artystyczną duszę, przejrzyjmy oferty organizatorów proponujących wyjazdy właśnie w tym klimatem. Przykładem takiego organizatora, którego pozytywnie oceniają uczestnicy i ich rodzice, jest BTA Kompas.

Interkamp dla małego artysty

Interkamp to wyjazdy zorganizowane dla dzieci i młodzieży, podczas których realizuje się unikatowy plan umożliwiający rozwijanie zainteresowań. W przypadku dzieci, których pasją jest sztuka, będzie mnóstwo zajęć artystycznych. To połączenie aktywnego wypoczynku, z kreatywnym spędzaniem czasu i nauką. Wychowawcy i animatorzy będą wspólnie z uczestnikami szlifować ich talenty i przeprowadzać ciekawe projekty. Kolonie artystyczne będą źródłem niezapomnianych wspomnień i doskonałą okazją do poznania osób mających zbliżone zainteresowania. Podczas takiego wyjazdu dziecko może zdobyć przyjaciela, z którym pozostanie w kontakcie po powrocie do domu.

Przegląd propozycji

Pojęcie kolonii artystycznej jest bardzo ogólne i można je rozumieć w odmienny sposób. Jedno dziecko jest zafascynowane światem fotografii, inne z kolei uwielbia śpiewać lub tańczyć. Jednak BTA Kompas ma tak rozbudowaną ofertę, że można znaleźć coś dla każdego.

Jedną z ciekawych propozycji jest na przykład Interkamp Junior – Teatr & Taniec & Muzyka dla dzieci w wieku 7-12 lat. Podczas tego wyjazdu nie zabraknie warsztatów tanecznych i teatralnych, a także ćwiczeń z rytmiki i emisji głosu.

Warto spojrzeć na Małą Akademię Filmową, gdzie dzieci mogą poczuć się niczym na planie filmowym, samodzielnie stworzą kostiumy i zbudują scenografię. Ten wyjazd jest również dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Fan komiksów będzie zachwycony mogąc wziąć udział w Interkampie Komiks & Manka & Anime, podczas którego nauczy się je tworzyć samodzielnie. Ta opcja również jest dla dzieci w przedziale wiekowym 7-12 lat.

Natomiast fascynat rysunku technicznego i konstrukcji, który marzy o tym, by w przyszłości mieć własne biuro projektowe, powinien pojechać na Obóz Młodego Architekta. Podczas wyjazdu pozna tajniki projektów i szkiców, nauczy się też programów architektonicznych. W przeciwieństwie do poprzednich propozycji zapisać się mogą dzieci między 13 a 19 lat.

Dla tej samej grupy wiekowej jest ciekawy Obóz Aktorski, w trakcie którego będą wyzwania aktorskie, improwizacje i praca z głosem. Warto również wziąć pod uwagę Obóz Rockowy z perkusjami i gitarami, czy Obóz Filmowy, na którym można nauczyć się obsługi kamery czy technik montażu.

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo