Korepetycje: sposób na lepsze wyniki w szkole i na maturze

nauka, porady

korepetycje

Wielu uczniów korzysta z pomocy doświadczonych korepetytorów, zwłaszcza jeśli chodzi o matematykę, fizykę, chemię, czy języki obce. Doświadczony nauczyciel dopasuje metody nauczania do indywidualnych potrzeb ucznia. W ten sposób podopieczny nie tylko nadrobi zaległości, lecz także przestanie się bać danego przedmiotu. Sprawdź, dlaczego warto zapisać się na korepetycje w Poznaniu!

Jak uczyć się chemii?

Wielu rodziców zastanawia się, czy zapisać dziecko na korepetycje z chemii. Proponowany przedmiot pozwala lepiej zrozumieć świat, z drugiej strony spora grupa uczniów ma problem z przyswojeniem materiału. Aby osiągać dobre wyniki, nie wystarczy zapamiętać tablicy Mendelejewa. Należy przede wszystkim nauczyć się, jak rozwiązywać zadania z chemii.

Nauczyciele radzą, żeby uczeń za każdym razem odpowiedział sobie na kilka pytań:

  • Co dokładnie mam zrobić?

  • Jakie dodatkowe informacje mogę wyciągnąć z treści zadania?

  • Czy muszę zamienić jednostki, np. mole na milimole, cm3 na dm3, miligramy na gramy, gramy na kilogramy, Pa na hPa, albo odwrotnie?

  • Czy reakcja przebiega w sposób stechiometryczny? A może któryś z substratów zastosowano w nadmiarze?

  • Obliczam zadanie za pomocą proporcji, wyprowadzam z nich sposób, a może mam jasno określone, z jakiej metody muszę skorzystać?

Jak wybrać dobrego korepetytora?

Przede wszystkim popytaj wśród znajomych, czy mogą Ci kogoś polecić. Jeśli nikt nie korzystał z pomocy korepetytora, przeczytaj opinie w Internecie. Pamiętaj, żeby nie kierować się tylko ceną. Niektórzy korepetytorzy, którzy mogą poszczycić się dużą wiedzą i doświadczeniem, proponują niższą stawkę, żeby wyróżnić się spośród konkurencji. Należy jednak podkreślić, że nie jest to reguła, dlatego nie warto oszczędzać na zajęciach dodatkowych.

Niezależnie od tego, czy chcesz nadrobić zaległości w przedmiotach ścisłych, czy chcesz zdać maturę z fizyki, skorzystaj z pomocy doświadczonego nauczyciela. Na stronie MOOSE POLECANE KOREPETYCJE możesz zapisać na dodatkowe lekcje z historii, biologii, chemii, matematyki, fizyki i języka polskiego. Zdajemy sobie sprawę, że każdy uczeń ma inne potrzeby, dlatego przygotowaliśmy kompleksową ofertę. Proponujemy zarówno korepetycje z dojazdem do domu, jak i zajęcia online.

Jeśli zainteresowała Cię oferta firmy korepetytorskiej, koniecznie sprawdź, jakie ma doświadczenie na rynku. Dowiedz się również, w jaki sposób prowadzone są zajęcia. Masz wątpliwości, czy zaproponowana metoda przyniesie spodziewane efekty? Wystarczy, że umówisz się na jedną lekcję. W ten sposób możesz się błyskawicznie przekonać, czy dana forma nauczania Ci odpowiada.

Jak przygotować się do korepetycji z chemii?

Na pierwszych zajęciach nauczyciel najprawdopodobniej będzie chciał Cię jak najlepiej poznać. Zamiast przechodzić do działu, który aktualnie przerabiasz w szkole, sprawdzi, w czym dobrze się czujesz, a nad czym jeszcze powinieneś popracować. Określi cele edukacyjne, a następnie dobierze metody, aby je osiągnąć. Ustalając metodologię, z pewnością weźmie pod uwagę Twoje predyspozycje i priorytety.

Pierwsze korepetycje z chemii rzadko wyglądają tak, jak tradycyjne lekcje. To idealny moment, żeby lepiej się poznać. Oczywiście, pojawi się pytanie o Twoją dyspozycyjność, a także o to, czy potrzebujesz długoterminowej współpracy, czy raczej chcesz, aby nauczyciel przygotował Cię do sprawdzianu lub egzaminu poprawkowego. W ten sposób pedagog ustali, czego będzie musiał Cię nauczyć i ile ma czasu.

Dlaczego warto uczęszczać na korepetycje z matematyki?

Jeśli wspomniany przedmiot to Twoja pięta Achillesowa, skorzystaj z pomocy doświadczonego pedagoga. Matematyka jest obowiązkowa, co oznacza, że pojawia się na każdym szczeblu edukacji. Co ważne, lepiej się z nią zaprzyjaźnić, ponieważ trzeba się z nią zmierzyć na egzaminie ośmioklasisty i maturze, dodatkowo stanowi przepustkę na wiele kierunków studiów.

Zamiast zrażać się niepowodzeniami, postaraj się zrozumieć podstawy matematyki. Jeśli nie uda Ci się tego zrobić na lekcjach, rozważ dodatkową pomoc w postaci korepetycji. Nauczyciel dba o to, aby jego podopieczny poczuł się bezpiecznie i swobodnie podczas rozwiązywania zadań. Pamiętaj, że wybierasz go samodzielnie, w związku z tym poszukaj korepetytora, który wzbudzi Twoje zaufanie.

Dzięki temu spokojnie zadasz mu pytanie albo poprosisz o powtórne wyjaśnienie zagadnienia, zamiast martwić, że ktoś Cię wyśmieje albo podniesie głos. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób łatwiej zrozumiesz i przyswoisz materiał. Dodatkowo korepetytor na bieżąco wyłapie, z czym masz problem i postara się szybko go rozwiązać.

Jak wyglądają korepetycje z fizyki?

Wspomniana dyscyplina nauk ścisłych opisuje i wyjaśnia zjawiska przyrodnicze, przy czym koncentruje się na cząstkach elementarnych i zachodzących między nimi oddziaływaniach. Ponadto w centrum zainteresowania fizyków znajdują się obiekty z naszego otoczenia. Starają się dowiedzieć, w jaki sposób poruszają się przedmioty fizyczne i jakim prawom podlegają. Nauka pozwala więc zrozumieć zjawiska i procesy, które towarzyszą nam na co dzień.

Fizyka może być naprawdę ciekawa, pod warunkiem, że pedagodzy zastosują odpowiednie metody nauczania. Jeśli jesteś zniechęcony systemem edukacji, pomyśl o korepetycjach. To idealna okazja, aby zainteresować się danym przedmiotem, a przy okazji zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne na egzaminie ośmioklasisty lub maturze.

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Coraz częściej ludzie na całym świecie, w tym także i w Polsce, podróżują dalej i dalej. Prym wiedzie tutaj transport lotniczy oraz kolejowy, choć wiele osób lubi korzystać z własnych samochodów albo przewozów autokarowych. Warto tutaj z pewnością zainwestować w dobrej jakości torby podróżne np. walizki średniej wielkości.

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Najbardziej tradycyjnym, najpopularniejszym i kluczowym preparatem do pielęgnacji obuwia jest pasta do butów. W szczególności, jeśli chodzi o buty ze skóry naturalnej, obuwie eleganckie, tzw. wizytowe. Na gładkiej, błyszczącej powierzchni skóry widać każde zabrudzenie, zmatowienie i zadrapanie, więc niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, by wybrane buty stanowiły wartościowe uzupełnienie stylizacji na wyjście do teatru, szkolną uroczystość czy jubileuszową galę w pracy.