Kulig w Zakopanem niezapomniana zimowa atrakcja

góry, podróż - porady, polskie góry

Kulig Zakopane – znów poczuj się jak dziecko!

Z pewnością każdy, gdy był mały, uwielbiał jeździć na kuligach. Teraz takie atrakcje są dalej dostępne, wystarczy wybrać się do Zakopanego i spędzić tam wyjątkowe chwile. Dowiedz się, jak wyglądają kuligi w Zakopanem i dlaczego warto z nich skorzystać, choćby raz w życiu.

kapela góralska grająca na żywo podczas biesiady — kulig w Zakopanem

  • Kuligi zakopane – czego można się spodziewać? Kulig w Zakopanem cena.
  • Zalety skorzystania z kuligu w Zakopanem, dlaczego warto?
  • Spędzenie zimy w Zakopanem, atrakcje.

biesiada góralska z ogniskiem oraz poczęstunek bez limitów podczas kuligu w Zakopanem

Kulig w Zakopanem – jak to wygląda?

Kuligi są popularne w wielu krajach na całym świecie i są używane od wieków. Po raz pierwszy zastosowano je w średniowieczu, kiedy ludzie używali ich jako środka transportu, aby dostać się z jednego miejsca do drugiego.
Kulig to klasyczna zimowa aktywność, którą wiele osób uwielbia. To świetny sposób na wyjście na zewnątrz i cieszenie się pięknem sezonu zimowego.
Kuligi są świetne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Zimą można wybrać się na przejażdżkę saniami przez pokryty śniegiem las. Konie są zaprzęgnięte do sań, które mogą przewieźć do wiele osób.
Kulig widokowy jest popularną zimową atrakcją w Zakopanem. Kulig składa się z sań ciągniętych przez dwa konie. Zaprzężone w konie sanie ciągną pasażerów przez śnieg przez widokowe miejsca, woźnica często opowiada o okolicznych zabytkach, historycznych miejscach i miejscowych legendach. Pasażerowie otrzymują koce, grzańca lub gorącą góralską herbatę, by ogrzać się i nabrać humoru i ochoty do lepszej zabawy.
Kuligi istnieją od wieków, ale dopiero w ostatnich latach ludzie zaczęli używać do tego celu sań zamiast powozu. Ponadto rośnie liczba osób, które są zainteresowane nocnymi przejażdżkami saniami jako alternatywą dla kolędowania lub innych nocnych zajęć, takich jak jazda na łyżwach lub zjeżdżanie na sankach ze zboczy.
Usługa kulig Zakopane cena niewiele przekracza 100 zł za dorosłą osobę, najmniejsze dzieci do lat 2 mają przejażdżkę za darmo. Nie jest to wiele, w porównaniu do tego, jaką przyjemność i umilenie pobytu w Zakopanem może nam sprawić ta atrakcja. Dodatkowo poczęstunek jest bez limitów. Zastanów się i zabierz swoją rodzinę w tę zimę na taką przejażdżkę, z pewnością wszyscy będą zadowoleni tak jak wielu poprzednich uczestników, którzy wyrazili swoje opinie na Google. Możesz to sprawdzić, wpisując w wyszukiwarce „Kulig Zakopane Hawrań Travel opinie”.
Pamiętaj jednak, że niewłaściwe zachowanie podczas kuligu może być niebezpieczne, trzymaj się regulaminu i przestrzegaj zasad, ponieważ Twoje zdrowie jest najważniejsze. Jeśli będziesz przestrzegać i dbać, zapamiętasz tę zabawę pozytywnie na długo.

widok na zimowe Zakopane w czasie kuligu na Gubałówce

Czy skorzystanie z kuligów w Zakopanem to dobry pomysł?

Kulig to nie tylko jazda na saniach ciągniętych przez konie. Jest to również wycieczka krajoznawcza po szczytach Gubałówki, które odwiedzasz, gdzie możesz poznać góralską kulturę, architekturę i podziwiać panoramę zimowych Tatr.
Kulig po śniegu to piękna rzecz do przeżycia. Jest to widok, którego każdy człowiek powinien być świadkiem przynajmniej raz w życiu. Malownicze widoki i biała warstwa śniegu sprawiają, że jest to niezapomniane przeżycie.
Zimą kulig to romantyczne przeżycie, którym można się cieszyć z ukochaną osobą. Jest również bardzo popularny w okresie świątecznym.
Najlepszym sposobem na dobry widok na miasto i okolice jest przejażdżka saniami w Zakopanem pogórzem Gubałowskim. Przejażdżka zapewni Ci najlepszy punkt widokowy do oglądania słynnych zimowych świateł miasta Zakopane.
Najlepszą porą na tę wycieczkę jest okres od listopada do końca ferii zimowych, ponieważ wtedy miasto ubiera się na Boże Narodzenie. To świetna zabawa dla każdego i świetny sposób na wyjście z całą rodziną na dwór i cieszenie się śniegiem.
Kulig to zajęcie, które wiele osób uwielbia robić zimą, zwłaszcza gdy pada śnieg. Pozwala cieszyć się w pełni pięknem pory roku.
Kulig to świetny sposób, aby zobaczyć zimowe Zakopane i podhalańskie wsie. Kuligi są szczególnie popularne zimą, gdy jest bardzo śnieżnie.

panoramiczny kulig Zakopane grzaniec i herbata po góralsku bez limitów

Dlaczego warto odwiedzić Zakopane w okresie zimowym?

Zakopane to miasto w Polsce, znane z narciarstwa i sportów zimowych. Posiada szeroką gamę atrakcji dla zimowych podróżników. Zakopane to popularne miejsce na ferie zimowe. Ma piękną scenerię i wiele zajęć w sezonie zimowym. Jest popularnym miejscem w zimie, ponieważ oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Atrakcje, które sprawiają, że Zakopane jest warte odwiedzenia zimą, to jego naturalne piękno i dziedzictwo kulturowe. Miasto posiada wiele ośrodków narciarskich i szlaków turystycznych. Posiada również wiele zabytków i bogatą historię.
Atrakcje w Zakopanem są liczne i różnorodne. Istnieje wiele zajęć, które możesz zrobić, takich jak jazda na nartach, łyżwach, biegów, zwiedzania szlaków górskich. Jeśli podczas pobytu chcesz zobaczyć więcej pięknych krajobrazów Polski, powinieneś odwiedzić pobliskie pasma górskie i jeziora.
Zakopane to miasto, które słynie z przepięknych krajobrazów i górskiej przyrody. Granice miasta obejmują znane szczyty Kasprowy Wierch i Giewont oraz doliny Białego Potoku, Strążyska, Gąsienicowa, Małej Łąki. W Zakopanem jest również wiele atrakcji takich jak muzea, stare kościoły, zabytkowe drewniane chaty góralskie i wiele innych. Jedź koniecznie do Zakopanego.
zabawa i biesiada na zakończenie kuligu w Zakopanem

materiał zewnętrzny

Z wizytą w południowej Szwecji. Co warto zobaczyć w Skanii?

Z wizytą w południowej Szwecji. Co warto zobaczyć w Skanii?

Skania (szw. Skåne) to region w południowej Szwecji leżący nad Morzem Bałtyckim i cieśniną Sund. Dzięki atrakcyjnemu położeniu Skania jest chętnie odwiedzana przez turystów z Polski, którzy wybierają się do Skandynawii na weekendową lub kilkudniową wycieczkę. Największym miastem Skanii jest Malmö, choć to tylko jedna z wielu ciekawych lokalizacji – w tym regionie znajdują się aż trzydzieści trzy gminy! Jeśli planujesz zatrzymać się na południu Szwecji, koniecznie sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić.

Kulig w Zakopanem niezapomniana zimowa atrakcja

Kulig w Zakopanem niezapomniana zimowa atrakcja

Kulig Zakopane - znów poczuj się jak dziecko! Z pewnością każdy, gdy był mały, uwielbiał jeździć na kuligach. Teraz takie atrakcje są dalej dostępne, wystarczy wybrać się do Zakopanego i spędzić tam wyjątkowe chwile. Dowiedz się, jak wyglądają kuligi w Zakopanem i...

Wakacyjne podróże samochodem – jakie akcesoria warto zabrać ze sobą?

Wakacyjne podróże samochodem – jakie akcesoria warto zabrać ze sobą?

Podróżowanie samochodem lub kamperem to świetna sprawa, szczególnie w okresie letnich wakacji. Aby jednak wyjazd był udany, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i gadżety samochodowe. Tylko kompletne wyposażenie pozwoli Ci odprężyć się podczas jazdy. Warto też dodać, że niektóre gadżety świetnie sprawdzają się w sytuacjach awaryjnych, np. przebitej opony. Poniżej znajdziesz listę najciekawszych akcesoriów do auta, które zawsze warto zabrać ze sobą.

Campingi we Włoszech – w które miejsca warto jechać?

Campingi we Włoszech – w które miejsca warto jechać?

Włochy to jedna z ulubionych destynacji wakacyjnych Polaków. Kochamy włoską kuchnię, język, zabytki, piękne plaże i ciepły, śródziemnomorski klimat. Nie inaczej jest z samymi Włochami! Według badań CBOS, Włosi są narodem najbardziej lubianym przez Polaków. Doceniamy ich otwartość i gościnność. Nic więc dziwnego, że campingi we Włoszech cieszą się coraz większą popularnością. W dzisiejszym artykule przedstawiamy trzy destynacje, które naszym zdaniem zdecydowanie są warte odwiedzenia. Zapraszamy!