Kurs żeglarski – sprawdź, czy żeglowanie jest dla Ciebie!

Mazury, porady, Rekreacja

Kurs żeglarski

Wśród bliższych lub dalszych znajomych chyba każdy z nas ma kogoś, kto choć raz żeglował. Trudno znaleźć osobę, która spróbowała tej aktywności i nie byłaby zadowolona – większość wraca na łódkę szybciej niż sądziła, do żeglarstwa wciągając kolejne osoby. Czy weekendowy kurs żeglarski to dobry pomysł?

Mamy zupełnie różne zainteresowania, style życia, osobowości i temperamenty. Nie każdy sprawdzi się w programowaniu, nie wszyscy kochają grać na konsoli, niektórzy uwielbiają biegać, a inni zawodowo wręcz pochłaniają seriale. Komu najbardziej spodoba się żeglarstwo?

Żeglarstwo dla miłośników sportu

Nie da się ukryć, że pływanie na żaglówce wymaga trochę wysiłku. Jest to wysiłek przyjemny, ale wciąż to aktywność, która spodoba się przede wszystkim tym osobom, które nie boją się ruchu. Na jachcie zdarzają się bardziej leniwe momenty, zawsze jednak trzeba trzymać rękę na pulsie i być gotowym do zwinięcia żagli czy innych prac, w które trzeba włożyć trochę siły – a wszystko to we współpracy z pozostałymi członkami załogi. Jeśli nie masz pojęcia, na czym polega żeglowanie, nie martw się – wszystkiego dowiesz się na krótkim i intensywnym weekendowym kursie żeglarskim.

Romantyczne wieczory na żaglówce

Gdy nadchodzi wieczór i żaglówka zawija do portu, mimo zmęczenia i chęci skorzystania z ciepłego prysznica dzieje się coś magicznego – przystań, plusk wody, bliskie osoby i odbijający się w lustrzanej tafli księżyc nastrajają do wieczornego przesiadywania, długich rozmów i wspólnego śpiewania przy akompaniamencie gitary. To okoliczności wymarzone dla romantyków – ważne tylko, by dopisała pogoda. Sulejów i okolice to świetne miejsce na pierwsze próby z żeglarstwem – na Zalewie Sulejowskim możesz spędzić naprawdę miły czas, najpierw szkoląc się na weekendowym kursie żeglarskim, a później – zwiedzając okolicę z poziomu jeziora.

Hobby dla podróżników

Jeśli dużo podróżujesz, z pewnością często odwiedzasz różne ciekawe akweny – piękne jeziora, zalewy, zatoki znajdują się na całym świecie. A tam, gdzie jest woda, są też sporty wodne. Odbycie kursu żeglarskiego to pierwszy krok do odkrycia zupełnie nowego wymiaru podróżowania – dzięki możliwości wypłynięcia na wypożyczonym jachcie zwiedzanie nieznanych miejsc nabiera całkowicie innego znaczenia. Zwiedzanie z lądu może być fascynujące, ale czemu nie poszerzyć wachlarza swoich podróżniczych możliwości?

Dusze towarzystwa i indywidualiści – na żagle!

Aby żeglować, nie trzeba być głośnym ekstrawertykiem. Przebywanie na niewielkiej łódce z najlepszymi nawet znajomymi może być przebodźcowujące dla każdego – w załodze znajdzie się więc miejsce zarówno dla spokojnych introwertyków, jak i ekstrawertycznych dusz towarzystwa. Warunkiem jest umiejętność współpracy – na jachcie to kwestia bezpieczeństwa – oraz respektowanie cudzej potrzeby chwilowego wyciszenia.

Czy żeglowanie jest dla Ciebie? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak – a przekonasz się o tym podczas weekendowego kursu żeglarskiego.

materiał zewnętrzny

Raczki turystyczne – jakie wybrać?

Raczki turystyczne – jakie wybrać?

Sezon zimowy za pasem, niebawem ferie, a te sprzyjają wyprawom po górskich szlakach, ale i spacerom po alejkach turystycznych ośrodków, które bywają zdradliwe. Jak zabezpieczyć się przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, a przede wszystkim – ułatwić sobie pokonywanie oblodzonych i zaśnieżonych tras czy szlaków turystycznych? Podstawą będzie odpowiednie wyposażenie i dobór właściwego sprzętu. Jednym z jego kluczowych elementów pozostają raczki oraz raki. To specjalny rodzaj nakładek na buty, wyposażonych w system kolców, które zapewniają przyczepność na śniegu i lodzie. Rzecz jasna raczki sprawdzą się w innych warunkach niż raki. W ten pierwszy rodzaj nakładek antypoślizgowych warto zaopatrzyć się wtedy, gdy nasze zimowe aktywności ograniczają się głównie do spacerów i rekreacji. Raki natomiast ułatwią nam pokonywanie nawet wymagających tras górskich. Możemy wyróżnić wiele rodzajów raków, wykazujących konkretne atrybuty, przystosowane do konkretnych aktywności. A zatem – co wybrać?

Sprawdź jak przy pomocy RT-Invest zapewnisz sobie pasywny przychód na lata

Sprawdź jak przy pomocy RT-Invest zapewnisz sobie pasywny przychód na lata

Zawirowania w światowej gospodarce sprawiają, że coraz więcej świadomych inwestorów szuka sposobu na wygenerowanie stabilnego i atrakcyjnego pasywnego przychodu na lata. Jednym z rozwiązań pozostaje kupno zagranicznej nieruchomości inwestycyjnej pod kątem wynajmu. Ciekawym wyborem pozostają nieruchomości na Cyprze Północnym, w których zakupie klientów wspiera RT Invest. Sprawdź, jak z pomocą tej firmy zbudować pasywny przychód na lata i dlaczego warto postawić na Cypr Północny.

Dlaczego tyle ludzi ciągnie na Mazury?

Dlaczego tyle ludzi ciągnie na Mazury?

Rokrocznie ogromna liczba osób odwiedza Mazury. Kuszą one nie tylko żeglarzy i wędkarzy, ale również osoby spragnione spacerów na świeżym powietrzu i wędrówek po leśnych ostępach. Co takiego wyjątkowego jest w tym regionie Polski, że co roku ściąga tam tyle ludzi?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Dlaczego warto pojechać na wakacje za granicę? Istnieje wiele powodów, dla których warto podjąć taką decyzję. Polska posiada co prawda wiele ciekawych opcji na wyjazd, jednak zagraniczna podróż to więcej możliwości. Można poznać nowe kultury, spróbować różnych potraw, poznać nowych ludzi, zwiedzić nowe miejsca, nauczyć się nowego języka. Zwiększyć swoją elastyczność i zdolność do radzenia sobie z sytuacjami nieznanymi, a także po prostu odpocząć i zrelaksować się.