Magiczne święta w Szklarskiej Porębie

hotele, Polska, polskie góry

Święta w górach

Zamykając oczy i myśląc o Bożym Narodzeniu możemy wyobrazić sobie zapach choinki, za oknem padający śnieg, w tle rozchodzący się dźwięk ulubionych kolęd. Rzeczywistość jednak rzadko bywa tak kolorowa. Godziny spędzone w kuchni i w sklepowych kolejkach, pranie, sprzątanie… Zamiast cieszyć się atmosferą nadchodzących świąt, ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem spędzamy w ciągłym pośpiechu ocierając z czoła pot. Siadając przy wigilijnym stole często nie mamy siły cieszyć się spotkaniem z bliskimi. Zmęczony wzrok kierujemy na okno, a tam szaro, deszczowo… Kolejne święta bez śniegu…

Święta Bożego Narodzenia w górach

Mówiąc pół żartem, pół serio w obecnych czasach mamy większą szansę obchodzić Wielkanoc ze śniegiem, niż Wigilię. Problem ten dotyczy ponad 75% mieszkańców Polski, którzy żyją na terenach nizinnych, poniżej 200 m n.p.m.  Chcąc spędzić Boże Narodzenie ze śniegiem za oknem, by móc poczuć prawdziwą magię świąt, warto zastanowić się już teraz nad opcją spędzenia tego wyjątkowego okresu w górach.

Można długo dyskutować, czy taka formy spędzenia świąt jest odpowiednia. Ile osób, tyle różnych zdań. Ciężko spierać się z argumentami osób, które cenią tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie, nakazującą spędzenie Bożego Narodzenia w domu, w dużym gronie rodzinnym. Z drugiej strony coraz więcej osób ma dość tych wszystkich świątecznych przygotowań, pragną wykorzystać urlop świąteczny na odpoczynek. Ja osobiście uważam, że każdy powinien chociaż raz w życiu spędzić święta w górach, żeby móc poczuć tą niepowtarzalną, magiczną atmosferę.

Z roku na rok coraz więcej osób wybiera spędzone Bożego Narodzenia w górach. Jednym z ciekawszych miejsc, w którym można spędzić święta jest Szklarska Poręba.

śnieg w górach

Boże Narodzenie w apartamencie

Wybierając Aparthotel w Szklarskiej Porębie dobrze jest sprawdzić, czy metraż pomieszczeń odpowiada naszym potrzebom, czy dostępny jest aneks kuchenny pozwalający przyrządzić świąteczne potrawy, jaki widok znajduje się za oknem. Dbałość o najmniejsze szczegóły przy wyborze da nam pewność, że każda chwila spędzona w apartamencie będzie wyjątkowo przyjemna. W okresie świątecznym, będąc z dala od własnych czterech kątów, dobrze jest móc poczuć się jak w domu.

Szklarska Poręba – willa blisko centrum

Pragnąc w spokoju spędzić okres świąteczny niezwykle ważny jest odpowiedni dobór lokalizacji. Najtrudniej trafić na obiekt, który znajduje się w cichej dzielnicy, ale również jest blisko największych atrakcji. Jednym z przykładów jest apartament w centrum Szklarskiej Poręby – Willa Panorama Gór, znajdująca się około 500 m od centrum. Lokalizacja to nie jedyny plus, który może przekonać nas do wyboru właśnie tego hotelu. Na szczególną uwagę zasługuje niepowtarzalny, nowoczesny i wyjątkowy wystrój wnętrz w których znajdziemy wszystko co pozwoli nam w komfortowych warunkach spędzić Boże Narodzenie, Sylwester, ferie zimowe, czy romantyczny weekend we dwoje.

Willa Panorama Gór

fot. www.norweskadolinaresort.pl

Do wyboru mamy trzy warianty dostępnych apartamentów:

comfort (apartament o powierzchni 34 m², idealny dla czteroosobowej rodziny),

superior (apartamenty o powierzchni od 47 do 60 m², zapewniający komfortowy pobyt 5 dorosłym osobom),

delux (apartamenty o powierzchni od 61 do 80 m², przeznaczony dla 6 osób, dzięki dwóm niezależnym sypialniom, komfortowo mogą mieszkać dwie rodziny).

W każdym z wyżej wymienionych apartamentów znajdziemy aneks kuchenny, balkon, łazienkę z kabiną prysznicową, bezpłatne wi-fi, lodówkę, najpotrzebniejszy sprzęt RTV i AGD, przybory higieniczne.

Ceny wyżej wymienionych apartamentów zaczynają się już od 60 zł za osobę.

Specjalne oferty przygotowane na Boże Narodzenie

Warto również sprawdzić ofertę specjalnie przygotowaną na okres świąt Bożego narodzenia.

Do wybranego apartamentu dostarczony zostanie kosz z 12 tradycyjnymi potrawami, które w dowolnym momencie będzie można podgrzać. Honorowane są bony turystyczne.

Więcej informacji o aktualnych ofertach znajdziecie na stronie: https://www.norweskadolinaresort.pl/ceny-i-pakiety/panorama-gor/boze-narodzenie-w-gorach

Powitaj nowy rok w Szklarskiej Porębie

Wraz z zakończeniem świąt Bożego Narodzenia nie musi kończyć się nasz pobyt w sercu Karkonoszy. Jeżeli mamy taką możliwość warto przedłużyć pobyt o kilka kolejnych dni wybierając pakiet sylwestrowy Szklarska Poręba. Przywitanie Nowego roku w górach jest wyjątkowo kameralnym wydarzeniem, które na długo zapada w pamięć.

Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie

fot. www.norweskadolinaresort.pl

Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie

Pisząc o apartamentach w Szklarskiej Porębie warto również wspomnieć o „Norweskiej Dolinie”. Jest to idealne miejsce na spędzenie świąt Bożego Narodzenia dla osób lubiących norweskie klimaty. 

Do wyboru mamy następujące wille:

  • Willa Hegge, której patronem jest Rybak – Marynarz,
  • Willa Oye, której patronem jest Kowal,
  • Willa Heddal, której patronem jest Wojownik,
  • Willa Urnes, której patronem jest Kobieta,
  • Willa Rodven, której patronem są Smoki,
  • Willa Torpo, której patronem jest Garbarz – Tkacz,
  • Willa Kvernes, której patronem jest Garncarz,
  • Willa Garmo, której patronem jest Podróżnik – Myśliwy,
  • Willa Borgund, której patronem jest Cieśla – Kamieniarz.

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.norweskadolinaresort.pl/aparthotel/wille

Wszystkie wyżej wymienione wille mają swój niepowtarzalny klimat, który warto zobaczyć na własne oczy.

Wyśmienite smaki Torunia

Wyśmienite smaki Torunia

Kuchnia Toruńska jest ogromnie zróżnicowana pod względem smaku i wyglądu potraw. Nie bez powodu gród Kopernika uznawany jest za kulinarną stolicę Polski. Sprawdź, gdzie można skosztować pysznych lokalnych potraw będąc w Toruniu.

Wybór hotelu w górach z basenem – na co zwrócić uwagę?

Wybór hotelu w górach z basenem – na co zwrócić uwagę?

Niewątpliwym atutem każdego hotelu, kojarzącym się z luksusem i wygodą jest basen. Beztroski wypoczynek w wodzie jest wspaniałą nagroda za trudy związane z przemierzaniem górskich szlaków. Spędzenie wolnego czasu w basenie pomaga się zrelaksować i przyśpiesza regenerację zmęczonych mięśni, by móc następny dzień przywitać z uśmiechem i pełnią sił potrzebnych do zdobywania kolejnych szczytów.

Gdzie kompleksowo przygotować się na wyjście w góry?

Gdzie kompleksowo przygotować się na wyjście w góry?

Przed pokonaniem pierwszego szlaku górskiego, należy się odpowiednio do tego przygotować. Twoja głowa jest już mentalnie przygotowana, twoje ciało spodziewa się większego wysiłku, ale zapomniałeś o jednej kwestii…

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Urlop w malowniczo położonej Szczawnicy

Szczawnica to niezwykle czarujące miasto uzdrowiskowe znajdujące się na pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin. Uroku dodaje również fakt, że leży ono nad przepięknym potokiem Grajcarek.