Malbork — największe atrakcje stolicy państwa krzyżackiego

ciekawe miejsca, Polska

Malbork

Malbork ma znacznie więcej do zaoferowania, niż zamek, który był siedzibą Krzyżaków. Owszem, nie da się ukryć, że jest to największa atrakcja całego miasta, która każdego roku przyciąga miliony turystów i to nie tylko z Polski, ale i innych zakątków całego świata, natomiast w tym niezwykłym miejscu nad Nogatem bez problemu udaje się znaleźć mnóstwo innych ciekawych obiektów. Poznaj je już teraz.

Chociaż jesteś doświadczonym podróżnikiem, na pewno nie poznałeś Malborka w całej okazałości. Sprawdź, jakie atrakcje i to nie tylko te historyczne czekają na Ciebie w krzyżackim mieście.

Zwiedzanie Malborka z dzieckiem

Wizytówką Malborka jest oczywiście Zamek Krzyżacki, który jest dla najmłodszych ogromną atrakcją, biorąc pod uwagę nie tylko samo zwiedzanie jego wnętrz. W okresie wakacyjnym na dziedzińcu zamku odbywają się cykliczne wystawy i pokazy rycerskie oraz rozmaite warsztaty z zakresu sztuki rękodzieła. Mają one ogromną wartość rozrywkową, ale również edukacyjną.
Jeśli zwiedzanie samego zamku i aspekty historyczne nie są dla dzieci żądnych przygód wystarczające, w Malborku czeka na nie jeszcze więcej atrakcji. Nieopodal jest Park Dinozaurów i Smoków, Smokolandia, park linowy, mini zoo, a na chętnych wodnych wrażeń czeka miejskie kąpielisko.

Malbork edukacyjnie

Malbork jest idealnym miastem na lekcję historii. Działa w nim nie tylko Zamek Krzyżacki, ale również Muzeum Miasta Malborka. Ciekawym doświadczeniem może być wycieczka do Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, w którym można oglądać wystawy i wernisaże, ale też wziąć udział w koncertach.

Tego jeszcze nie wiesz: 8 ciekawostek o zamku krzyżackim w Malborku

Malbork, aby odpocząć

Jeśli szukasz w Malborku chwili odprężenia, to miejsce jest idealne. Wybierz się na spacer wzdłuż rzeki Nogat, będą tam na Ciebie czekać nowoczesne i klimatyczne bulwary. Możesz skorzystać również z oferty rejsów po Nogacie, podczas którego będziesz podziwiać cały krajobraz miasta i okolic. Z poziomu rzeki zrobisz też piękne zdjęcia Zamku Krzyżackiego, który znajduje się tuż nad brzegiem.
Nie zapomnij udać się na aromatyczną kawę do jednej z kawiarni przy Bramie Garncarskiej i na obiad w pobliżu Wieży Ciśnień w stylu neogotyckim. Co zamówić w restauracji? Koniecznie sztukę mięsa z sosem z podgrzybków z pobliskich lasów i pierogi z dziczyzną. Ponieważ Malbork znajduje się w województwie pomorskim, nie brakuje tu również sztuki kulinarnej z rybami w roli głównej.
Wieczorem wybierz się do klubu lub jednego z pubów, koniecznie tych, które zostały urządzone zgodnie z klimatem z rodu czasów krzyżackich. Pamiętaj również o wybraniu komfortowego noclegu. Ponieważ Malbork jest iście turystycznym miastem, baza hotelowa jest tutaj odpowiednio rozbudowana. Malbork jest świetny jako miejsce do zwiedzania na kilka dni, można podziwiać jego największe atrakcje podczas całodziennej wycieczki albo nawet zatrzymać się w nim na kilka godzin, na przykład wracając z urlopu znad morza.

materiał zewnętrzny

Noclegi koło Energylandii

Noclegi koło Energylandii

Noclegi koło Energylandii w Zatorze to zaledwie 2 km od parku rozrywki, odległość jest więc niewielka. Ciekawych miejsc w okolicy jest całkiem sporo, więc przyjeżdżając z całą rodziną na weekend czy dłuższy urlop, można zwiedzać region i aktywnie spędzać czas.

Co zwiedzać w Gdańsku?

Co zwiedzać w Gdańsku?

Na weekend, jednodniowy wypad, czy dłuższy pobyt, Gdańsk to miasto, które zasługuje na zwiedzanie niezależnie od ilości wolnego czasu. Stolica Pomorza to miasto pełne atrakcji i dynamiczne, które można zwiedzać przez kilka dni. Jednak krótka wycieczka do Trójmiasta i grodu Neptuna pozwoli zrozumieć, na czym polega ogromna popularność tego miejsca wśród turystów. Stolica Pomorza jest często wybierana przez turystów z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Które atrakcje cieszą się popularnością wśród gości odwiedzających Gdańsk?

City break w Europie bez tłumów turystów – dokąd jechać?

City break w Europie bez tłumów turystów – dokąd jechać?

Barcelona, Wenecja czy Praga wydają Ci się „oklepanymi” destynacjami? Wybierz kierunek, który jest znacznie bardziej oryginalny. Z pewnością zaskoczysz znajomych zdjęciami z podróży, a do tego nie narazisz się na zwiedzanie w tłumie innych turystów. Poznaj trzy propozycje na oryginalny city break.