Matura z angielskiego? Poznaj najlepsze sposoby na naukę języka

artykuły, język angielski, nauka, porady

nauka angielskiego

Niemalże wszyscy uczniowie bardzo stresują się egzaminem maturalnym, jednak to właśnie angielski dla wielu z nich jest największym wyzwaniem. Wynik matury z języka angielskiego jest bardzo ważny dla prestiżowych uczelni, więc warto przyłożyć się do jego nauki.

Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Języka angielskiego uczymy się przede wszystkim na zajęciach w szkole, jednak wiele osób decyduje się na uczęszczanie do szkół językowych, czy też na innego rodzaju lekcje doszkalające. Języka najlepiej nauczymy się, gdy go po prostu używamy, dlatego też warto nawiązywać zagraniczne znajomości, aby podczas rozmowy z kimś doświadczonym, kształcić swoje umiejętności. 

Obecnie mamy powszechny dostęp do licznych filmów i seriali, które możemy obejrzeć online. Podczas oglądania ulubionego programu również możemy uczyć się angielskiego, gdy rezygnujemy z tłumaczenia polskiego lub pozostawiamy wyłącznie polskie napisy. Co więcej, wiele osób uczy się angielskich słów z piosenek, które niezwykle łatwo wpadają nam do głowy. 

Znajomość języka angielskiego kształtujemy poprzez ciągłe stosowanie tego języka. Warto zatem instalować specjalne aplikacje do nauki, czy też samodzielnie spisywać fiszki i stale powtarzać, to co już udało nam się nauczyć. 

Matura z angielskiego – jak się przygotować?

Dobry wynik na maturze z angielskiego pomogą osiągnąć odpowiednie repetytoria. Materiały naukowe możemy dostosować do poziomu matury, na który się zdecydowaliśmy. Repetytoria z języka angielskiego muszą uczyć zarówno słownictwa, jak i gramatyki oraz prawidłowego stosowania czasów. Najlepiej jest wybierać takie podręczniki, które sprawdzają naszą wiedzę po każdym zakończonym dziale. Zadania w repetytorium powinny również odpowiadać wymaganiom maturalnym. Podczas wybierania idealnego repetytorium wystarczy konsultacja z nauczycielem, korepetytorem lub znajomym, który już zdał maturę, aby być zadowolonym z efektów kształcenia. 

Dostosuj umiejętności do zadań maturalnych

Maturę z angielskiego możemy podzielić na 3 części:

  • Słuchanie,
  • Czytanie,
  • Pisanie.

Jeśli skrupulatnie przerobimy matury z angielskiego z poprzednich lat, wówczas szybko zrozumiemy maturalny schemat. Warto pamiętać, że czas na maturze jest ograniczony, więc powinniśmy odpowiednio szybko zrobić dwie pierwsze części, aby spokojnie wykonać zadanie pisemne. Za napisanie listu, czy maila otrzymujemy wysoką liczbę punktów, zatem nie należy tego zadania lekceważyć. Podczas przygotowań do matury dobrze jest systematycznie pisać wybrane formy wypowiedzi pisemnej i ewentualnie konsultować je z nauczycielem, aby być świadomym możliwych błędów.

materiał zewnętrzny

Zasady wjazdu do Norwegii

Zasady wjazdu do Norwegii

Nie tylko przepisy, ale i ostatnie wydarzenia związane z pandemią regulowały zasady wjazdu do Norwegii. Przed każdym wyjazdem warto sprawdzić, czy sytuacja nie uległa zmianie.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Posiadanie kilku kredytów jednocześnie może być bardzo problematyczne. Z jednej strony pojawiają się bowiem kłopoty natury finansowej, gdyż każde zobowiązanie trzeba spłacać w ustalonym terminie, z drugiej zaś kredytobiorca może zwyczajnie zapomnieć o konieczności zapłaty kolejnej raty, gdy ma ich do uregulowania kilka. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt konsolidacyjny. Czym dokładnie jest?

Odkryj uroki Dolnego Śląska i wypocznij w Spa otoczonym górami

Odkryj uroki Dolnego Śląska i wypocznij w Spa otoczonym górami

Współcześni ludzie potrzebują więcej czasu na naładowanie baterii. Stres gromadzi się w ich życiu jak nadprogramowy bagaż – magazynuje się, narasta, staje się wszechobecny. Popularnym pomysłem na odpoczynek i odskocznię od codziennych trudów jest kontakt z naturą. Jednak dla pokoleń hołdujących zasadzie multitaskingu, łączenie “przyjemnego z pożytecznym” jest ogromną wartością. Sprawdźmy, jak można tworzyć wypoczynkowe kombinacje ku pokrzepieniu ducha i ciała!

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Sport to nieodłączny element życia wielu kobiet. Odpowiednio dobrany ubiór, sprzęt i wybór aktywności fizycznej przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Chcąc jeszcze bardziej poprawić swój komfort podczas wysiłku, coraz częściej sięgamy po bieliznę termoaktywną. Dziś przyjrzymy się bliżej damskiej bieliźnie termoaktywnej – dlaczego jest tak ważna, na co zwrócić uwagę podczas wyboru oraz czym różni się od odzieży termicznej?