Matura z angielskiego? Poznaj najlepsze sposoby na naukę języka

artykuły, język angielski, nauka, porady

nauka angielskiego

Niemalże wszyscy uczniowie bardzo stresują się egzaminem maturalnym, jednak to właśnie angielski dla wielu z nich jest największym wyzwaniem. Wynik matury z języka angielskiego jest bardzo ważny dla prestiżowych uczelni, więc warto przyłożyć się do jego nauki.

Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Języka angielskiego uczymy się przede wszystkim na zajęciach w szkole, jednak wiele osób decyduje się na uczęszczanie do szkół językowych, czy też na innego rodzaju lekcje doszkalające. Języka najlepiej nauczymy się, gdy go po prostu używamy, dlatego też warto nawiązywać zagraniczne znajomości, aby podczas rozmowy z kimś doświadczonym, kształcić swoje umiejętności. 

Obecnie mamy powszechny dostęp do licznych filmów i seriali, które możemy obejrzeć online. Podczas oglądania ulubionego programu również możemy uczyć się angielskiego, gdy rezygnujemy z tłumaczenia polskiego lub pozostawiamy wyłącznie polskie napisy. Co więcej, wiele osób uczy się angielskich słów z piosenek, które niezwykle łatwo wpadają nam do głowy. 

Znajomość języka angielskiego kształtujemy poprzez ciągłe stosowanie tego języka. Warto zatem instalować specjalne aplikacje do nauki, czy też samodzielnie spisywać fiszki i stale powtarzać, to co już udało nam się nauczyć. 

Matura z angielskiego – jak się przygotować?

Dobry wynik na maturze z angielskiego pomogą osiągnąć odpowiednie repetytoria. Materiały naukowe możemy dostosować do poziomu matury, na który się zdecydowaliśmy. Repetytoria z języka angielskiego muszą uczyć zarówno słownictwa, jak i gramatyki oraz prawidłowego stosowania czasów. Najlepiej jest wybierać takie podręczniki, które sprawdzają naszą wiedzę po każdym zakończonym dziale. Zadania w repetytorium powinny również odpowiadać wymaganiom maturalnym. Podczas wybierania idealnego repetytorium wystarczy konsultacja z nauczycielem, korepetytorem lub znajomym, który już zdał maturę, aby być zadowolonym z efektów kształcenia. 

Dostosuj umiejętności do zadań maturalnych

Maturę z angielskiego możemy podzielić na 3 części:

  • Słuchanie,
  • Czytanie,
  • Pisanie.

Jeśli skrupulatnie przerobimy matury z angielskiego z poprzednich lat, wówczas szybko zrozumiemy maturalny schemat. Warto pamiętać, że czas na maturze jest ograniczony, więc powinniśmy odpowiednio szybko zrobić dwie pierwsze części, aby spokojnie wykonać zadanie pisemne. Za napisanie listu, czy maila otrzymujemy wysoką liczbę punktów, zatem nie należy tego zadania lekceważyć. Podczas przygotowań do matury dobrze jest systematycznie pisać wybrane formy wypowiedzi pisemnej i ewentualnie konsultować je z nauczycielem, aby być świadomym możliwych błędów.

materiał zewnętrzny

Zapalenie spojówek – jak leczyć?

Zapalenie spojówek – jak leczyć?

Stan zapalny w obrębie spojówki oka powoduje nie tylko łzawienie, ale także i duży dyskomfort. Niestety, jest to bardzo częsta dolegliwość, która spowodowana jest wieloma, różnorodnymi czynnikami. Jednak czym jest stan zapalny spojówki i jak można go uniknąć podczas noszenia szkieł kontaktowych?

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Kiedy marzymy o ucieczce od zgiełku codziennego życia, malownicze krajobrazy Mazur stają się miejscem, które zapewnia niezapomniany odpoczynek. Hotele na Mazurach to oazy spokoju, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, tworząc idealne warunki dla wyjątkowego wypoczynku. Odkryjmy, dlaczego hotele na Mazurach stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla tych, którzy pragną zanurzyć się w harmonii przyrody, jednocześnie czerpiąc z komfortu nowoczesnych rezydencji.

Dieta Pudełkowa: Sekret Skutecznego Odchudzania z Wygodą!

Dieta Pudełkowa: Sekret Skutecznego Odchudzania z Wygodą!

Czy marzysz o zgrabnej sylwetce bez wyrzeczeń? Poznaj tajemnicę sukcesu – dietę pudełkową! W tym artykule dowiesz się, dlaczego dieta pudełkowa jest tak popularna, jak działa, i jakie są jej korzyści. Przekonaj się, że to rozwiązanie dla Ciebie!