Matura z angielskiego? Poznaj najlepsze sposoby na naukę języka

artykuły, język angielski, nauka, porady

nauka angielskiego

Niemalże wszyscy uczniowie bardzo stresują się egzaminem maturalnym, jednak to właśnie angielski dla wielu z nich jest największym wyzwaniem. Wynik matury z języka angielskiego jest bardzo ważny dla prestiżowych uczelni, więc warto przyłożyć się do jego nauki.

Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Języka angielskiego uczymy się przede wszystkim na zajęciach w szkole, jednak wiele osób decyduje się na uczęszczanie do szkół językowych, czy też na innego rodzaju lekcje doszkalające. Języka najlepiej nauczymy się, gdy go po prostu używamy, dlatego też warto nawiązywać zagraniczne znajomości, aby podczas rozmowy z kimś doświadczonym, kształcić swoje umiejętności. 

Obecnie mamy powszechny dostęp do licznych filmów i seriali, które możemy obejrzeć online. Podczas oglądania ulubionego programu również możemy uczyć się angielskiego, gdy rezygnujemy z tłumaczenia polskiego lub pozostawiamy wyłącznie polskie napisy. Co więcej, wiele osób uczy się angielskich słów z piosenek, które niezwykle łatwo wpadają nam do głowy. 

Znajomość języka angielskiego kształtujemy poprzez ciągłe stosowanie tego języka. Warto zatem instalować specjalne aplikacje do nauki, czy też samodzielnie spisywać fiszki i stale powtarzać, to co już udało nam się nauczyć. 

Matura z angielskiego – jak się przygotować?

Dobry wynik na maturze z angielskiego pomogą osiągnąć odpowiednie repetytoria. Materiały naukowe możemy dostosować do poziomu matury, na który się zdecydowaliśmy. Repetytoria z języka angielskiego muszą uczyć zarówno słownictwa, jak i gramatyki oraz prawidłowego stosowania czasów. Najlepiej jest wybierać takie podręczniki, które sprawdzają naszą wiedzę po każdym zakończonym dziale. Zadania w repetytorium powinny również odpowiadać wymaganiom maturalnym. Podczas wybierania idealnego repetytorium wystarczy konsultacja z nauczycielem, korepetytorem lub znajomym, który już zdał maturę, aby być zadowolonym z efektów kształcenia. 

Dostosuj umiejętności do zadań maturalnych

Maturę z angielskiego możemy podzielić na 3 części:

  • Słuchanie,
  • Czytanie,
  • Pisanie.

Jeśli skrupulatnie przerobimy matury z angielskiego z poprzednich lat, wówczas szybko zrozumiemy maturalny schemat. Warto pamiętać, że czas na maturze jest ograniczony, więc powinniśmy odpowiednio szybko zrobić dwie pierwsze części, aby spokojnie wykonać zadanie pisemne. Za napisanie listu, czy maila otrzymujemy wysoką liczbę punktów, zatem nie należy tego zadania lekceważyć. Podczas przygotowań do matury dobrze jest systematycznie pisać wybrane formy wypowiedzi pisemnej i ewentualnie konsultować je z nauczycielem, aby być świadomym możliwych błędów.

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.