Matura z angielskiego? Poznaj najlepsze sposoby na naukę języka

artykuły, język angielski, nauka, porady

nauka angielskiego

Niemalże wszyscy uczniowie bardzo stresują się egzaminem maturalnym, jednak to właśnie angielski dla wielu z nich jest największym wyzwaniem. Wynik matury z języka angielskiego jest bardzo ważny dla prestiżowych uczelni, więc warto przyłożyć się do jego nauki.

Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Języka angielskiego uczymy się przede wszystkim na zajęciach w szkole, jednak wiele osób decyduje się na uczęszczanie do szkół językowych, czy też na innego rodzaju lekcje doszkalające. Języka najlepiej nauczymy się, gdy go po prostu używamy, dlatego też warto nawiązywać zagraniczne znajomości, aby podczas rozmowy z kimś doświadczonym, kształcić swoje umiejętności. 

Obecnie mamy powszechny dostęp do licznych filmów i seriali, które możemy obejrzeć online. Podczas oglądania ulubionego programu również możemy uczyć się angielskiego, gdy rezygnujemy z tłumaczenia polskiego lub pozostawiamy wyłącznie polskie napisy. Co więcej, wiele osób uczy się angielskich słów z piosenek, które niezwykle łatwo wpadają nam do głowy. 

Znajomość języka angielskiego kształtujemy poprzez ciągłe stosowanie tego języka. Warto zatem instalować specjalne aplikacje do nauki, czy też samodzielnie spisywać fiszki i stale powtarzać, to co już udało nam się nauczyć. 

Matura z angielskiego – jak się przygotować?

Dobry wynik na maturze z angielskiego pomogą osiągnąć odpowiednie repetytoria. Materiały naukowe możemy dostosować do poziomu matury, na który się zdecydowaliśmy. Repetytoria z języka angielskiego muszą uczyć zarówno słownictwa, jak i gramatyki oraz prawidłowego stosowania czasów. Najlepiej jest wybierać takie podręczniki, które sprawdzają naszą wiedzę po każdym zakończonym dziale. Zadania w repetytorium powinny również odpowiadać wymaganiom maturalnym. Podczas wybierania idealnego repetytorium wystarczy konsultacja z nauczycielem, korepetytorem lub znajomym, który już zdał maturę, aby być zadowolonym z efektów kształcenia. 

Dostosuj umiejętności do zadań maturalnych

Maturę z angielskiego możemy podzielić na 3 części:

  • Słuchanie,
  • Czytanie,
  • Pisanie.

Jeśli skrupulatnie przerobimy matury z angielskiego z poprzednich lat, wówczas szybko zrozumiemy maturalny schemat. Warto pamiętać, że czas na maturze jest ograniczony, więc powinniśmy odpowiednio szybko zrobić dwie pierwsze części, aby spokojnie wykonać zadanie pisemne. Za napisanie listu, czy maila otrzymujemy wysoką liczbę punktów, zatem nie należy tego zadania lekceważyć. Podczas przygotowań do matury dobrze jest systematycznie pisać wybrane formy wypowiedzi pisemnej i ewentualnie konsultować je z nauczycielem, aby być świadomym możliwych błędów.

materiał zewnętrzny

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Wybór nowego kampera nie jest łatwą decyzją. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno własne oczekiwania w zakresie komfortu i wyposażenia pojazdu, jak i jego trwałość w długim okresie eksploatacji. Kluczowy wpływ na wszystkie te kwestie ma zabudowa, której jakość ostatecznie decyduje o satysfakcji właścicieli „domu na kołach”. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, szczególnie dobrą opinią cieszą się kampery Buerstner. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pojazd kempingowy właśnie tego producenta.

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Czy Tarot przez telefon ma sens, dla kogo jest przeznaczony i czy to opcja, którą warto rozważyć? Zanim odpowiemy na to pytanie zerknijmy na rodzaje Tarota, bo również to może mieć znaczenie przy wyborze tej klasycznej już metody wróżb.

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

W ostatnich latach Płock przeżywa stabilny rozwój rynku mieszkaniowego, który przyciąga coraz więcej inwestorów i klientów. Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących mieszkań na własność, dzięki dogodnym warunkom lokalizacyjnym, rozbudowie infrastruktury i wysokiemu poziomowi komfortu życia. W poniższych akapitach przedstawiamy analizę rynku mieszkaniowego w Płocku, uwzględniającą najważniejsze trendy i czynniki wpływające na jego rozwój.