Mechelinki na wakacje 2022? Poznaj atrakcje tej miejscowości

hotele, polskie morze

plaża

Polskie morze co roku przyciąga swoimi pięknymi plażami tysiące Polaków oraz zagranicznych turystów. Niektórzy każdego lata wybierają się w to samo, dobrze sprawdzone miejsce, a inni szukają czegoś nowego. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, przeczytaj ten artykuł  i dowiedz się jakie uroki możesz odkryć w tej małej wiosce niedaleko Gdyni.

Mechelinki – gdzie się znajdują i jak dojechać?

Mechelinki to mała, kaszubska wieś zlokalizowana około 15 km od Gdyni oraz 5 km od Rewy. Wioska ta znajduje się u wybrzeży Zatoki Puckiej, na Kępie Oksywskiej i leży na zalesionym klifie, który ciągnie się przez Babie Doły aż do Gdyni-Oksywie.

Aby dojechać do Mechelinek możemy wybrać jeden z kilku sposobów. Pierwszy to dojazd pociągiem z Gdyni do Rewy, skąd mamy do celu kilka kilometrów. Można wizytę w tej miejscowości wykorzystać na zobaczenie słynnego Cypla Rewskiego, a później dojść pieszo do Mechelinek piaszczystą plażą. Kolejny sposób to skorzystanie z gdyńskiego transportu autobusowego. Bezpośrednio do Mechelinek odjeżdżają busy linii 105 i 145.

Mechelinki – co zobaczyć?

Najsłynniejszą atrakcją Mechelinek jest klif, który ciągnie się przez niemal 9 km aż do Gdyni-Oksywie. Jego wysokość waha się od 20 do 30 m i jest doskonałym punktem widokowym na okoliczne miejscowości takie jak Rewa, Jastarnia, a nawet Hel. Będąc w pobliżu klifu warto wstąpić na drewniane molo oraz zobaczyć okoliczną przystań rybacką. Można także wybrać się na lokalny targ rybny, ze świeżymi, morskimi owocami. W okolicy klifu znajduje się także kilka apartamentów w Mechelinkach, które stanowią doskonałą bazę wypadową do pobliskiego rezerwatu przyrody – kolejnego niezwykłego miejsce na liście do zobaczenia w tej małej, rybackiej wiosce.

Mechelińskie Łąki to miejsce stworzone w celu ochrony miejsc lęgowych oraz rzadkich ptaków błotnych. Schronienie w rezerwacie znajdują również liczne płazy oraz gatunki roślin takie jak mikołajek nadmorski czy odporne na słone podłoże rośliny halofilne. Poruszanie się po terenie rezerwatu dozwolone jest specjalnie wyznaczoną ścieżką dydaktyczną, prowadzącą z plaży w kierunku Rewy.

Apartamenty Mechelinki

Wybierając się na wakacje do Mechelinek warto szukać noclegu z odpowiednim wyprzedzeniem, bo tak jak w innych nadmorskich miejscowościach w sezonie letnim czasem może być trudno o wolne miejsce. Na szczęście Mechelinki mają w swojej bazie kilkanaście przytulnych apartamentów, z których dojdziemy na pobliską plażę już w kilka minut.

Wakacje w Mechelinkach – czy warto?

Apartamenty Mechelinki różnią się od innych nadbałtyckich miejscowości swoją kameralnością i spokojem. Można tam znaleźć miejsca do beztroskiego wylegiwania się na słońcu z piaskiem pomiędzy palcami, a jednocześnie przechodząc kilkanaście metrów dalej odprężyć się przy dźwiękach natury. Jest to idealna urlopowa miejscówka dla zabieganych i spragnionych prawdziwego odpoczynku, z dala od zgiełku miasta czy oblężonych plaż. Wybierając się tam w odpowiednim czasie uświadczy się gościnności naszego bałtyckiego wybrzeża, które przywita nas swoim charakterystycznym chłodnym powiewem morskiej bryzy.

materiał zewnętrzny

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

W magicznym sercu Polski, otoczonym malowniczymi krajobrazami, Uniejów kusi nie tylko swoją historyczną atmosferą, ale także wyjątkową ofertą noclegową. Poszukując idealnego miejsca do wypoczynku, nie można pominąć bogactwa opcji zakwaterowania, jakie oferuje to urokliwe miasto. W tym artykule zapraszamy do fascynującej podróży przez świat noclegów w Uniejowie.

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Ferie zimowe w hotelu w górach? Hotel medical spa zaprasza

Ferie zimowe w hotelu w górach? Hotel medical spa zaprasza

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Polska jak co roku została podzielona już na kilka obszarów, w których dzieci i młodzież, będzie miała okazję skorzystać z zimowego wypoczynku od licznych szkolnych obowiązków. Zastanawiając się jak zagospodarować wolny czas w czasie zimy pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to weekend w SPA w górach.