Na co zwracać uwagę, wybierając apartament na wynajem?

apartamenty, porady, wynajem

apartament na wynajem

Nie od dziś wiadomo, że inwestycje w nieruchomości zwykle oznaczają dobrze ulokowane pieniądze. Posiadasz oszczędności i podjąłeś decyzję o inwestowaniu w lokale na wynajem? Podpowiadamy, czym warto kierować się podczas poszukiwań odpowiedniego apartamentu!

Lokalizacja apartamentu i stosunek jakości do ceny

Głównym kryterium podczas wybierania lokalu inwestycyjnego powinny być jego obiektywne zalety. Na pierwszy plan wysuwa się adres, czyli lokalizacja apartamentu. Powinna być atrakcyjna dla potencjalnych najemców. Bliskość centrum miasta, węzła komunikacyjnego lub zabytkowego tzw. starego miasta to ogromne atuty, które z pewnością zapewnią duże zainteresowanie wynajmowanym lokalem.

Nie ulega wątpliwości, że apartamenty na wynajem powinny być zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy. Doskonałym przykładem są lokale w śródmieściu dużego miasta, np. Gdańska. Dzięki tak dogodnemu położeniu właściciel nie będzie musiał martwić się o niedostateczne obłożenie wynajmowanego mieszkania. To z kolei wpłynie na szybszy zwrot inwestycji. Jednak dobra lokalizacja to nie wszystko. Jako inwestor musisz zachować czujność. Planowanie zakupu nieruchomości na wynajem wiąże się z koniecznością sprawdzenia czy stosunek jakości (w tym lokalizacji) do ceny gwarantuje odpowiednią opłacalność inwestycji

Własności i inne kwestie prawne

Gdy już wybierzesz apartament, który Cię interesuje, koniecznie sprawdź jego status prawny. Określ właściciela i sprawdź, czy inne osoby nie mają praw do mieszkania. Zwróć też uwagę na to, czy lokal nie jest obciążony długami lub hipoteką. Skontaktuj się z dostawcami mediów, by upewnić się, czy nie ma opóźnień w uiszczaniu opłat. Jeśli nie masz czasu sprawdzić tego osobiście, skorzystaj z usług pośrednika lub prawnika. Dzięki temu zyskasz pewność, że zakup apartamentu nie będzie wiązać się z nieoczekiwanymi komplikacjami. 

Pomoc profesjonalisty może okazać się nieoceniona zwłaszcza wtedy, gdy nie masz zbyt dużego doświadczenia w kupowaniu i wycenie lokali. Gdy fachowiec przeanalizuje dokumenty i zweryfikuje stan rzeczywisty, łatwiej Ci będzie zdecydować o tym, czy dana inwestycja jest w rzeczywistości tak opłacalna, jak się wydaje. Na dalszym etapie warto zdecydować się na współpracę z firmą zajmującą się krótkoterminowym wynajmem, która pomoże Ci pokierować inwestycją.

Stan techniczny lokalu

Przy osobistych oględzinach warto zwrócić uwagę na stan faktyczny lokalu. W tym celu sprawdź wygląd podłóg, ścian i sufitu. Koniecznie upewnij się, że wszystkie instalacje działają bez zarzutu. Skontroluj stan płytek w kuchni i łazience. Zweryfikuj, czy nie ma problemu z wentylacją i czy nie pojawiły się oznaki rozwoju pleśni. Jeśli potrzebujesz pomocy w wycenie rzeczywistej wartości lokalu, umów się z rzeczoznawcą specjalizującym się w nieruchomościach. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko oszustwa i upewnisz się, że Twój kontrahent jest uczciwym człowiekiem.

Zakup nieruchomości do wynajęcia to doskonały pomysł na bezpieczne ulokowanie kapitału. Zanim jednak zrealizujesz swój plan, najpierw starannie i skrupulatnie sprawdź lokal, który chcesz kupić jako apartament inwestycyjny.

materiał zewnętrzny

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Kapelusz chłopięcy stylowy wariant na letnie dni!

Letnie dni to czas radości, słońca i beztroskich przygód na świeżym powietrzu. Aby zapewnić naszym maluchom odpowiednią ochronę przed promieniami słonecznymi i dodatkowo podkreślić ich styl, warto postawić na niezwykle praktyczny i modny dodatek — kapelusz chłopięcy. W tym artykule odkryjemy, dlaczego kapelusz dla chłopca to must-have każdego małego gentlemana na lato, jakie są najmodniejsze warianty tego dodatku oraz jak nosić go z klasą i swobodą, dzięki poradom dla stylowych mam.

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Gotowanie z użyciem multicookera – ciekawe porady i triki

Multicooker to idealne urządzenie właściwie dla każdego – sprawdza się w małych i większych kuchniach. W mniejszych pomieszczeniach nie zabiera miejsca, zastępując kilka urządzeń, niezbędnych w kuchni. Wyposażony w intuicyjny wyświetlacz multicooker wprowadzi Cię w świat kuchni, jakiego jeszcze nie znasz.