Najpiękniejsze miejscowości województwa Pomorskiego, które musisz odwiedzić

ciekawe miejsca, podróż - porady, Polska

Malbork

Jeden z najbardziej cenionych regionów Polski, w szczególności latem to województwo pomorskie. Województwo to położone jest w centralnej części na północy naszego kraju. Swoją popularność zawdzięcza głównie dostępowi do Morza Bałtyckiego, z którym graniczy od północy. Jednak całe województwo pomorskie posiada bardzo ładne krajobrazy i wyjątkowe miejscowości. Z poniższego tekstu dowiecie się o czterech perełkach województwa pomorskiego, tych bardziej znanych i troszkę mniej.

Stolica województwa Gdańsk

Gdańsk to największe miasto województwa pomorskiego i zarazem jego stolica. Położony jest w centralnej części kraju, na jego północnym krańcu. Gdańsk ma bardzo bogatą historię, która była raz dla miasta lepsza, a raz gorsza. Zdecydowanie najmroczniejsze czasy Gdańska przypadają na okres drugiej wojny światowej, podczas której miasto zostało dość mocno zniszczone. Jednak po minionych dekadach od wojny Gdańsk nabrał z powrotem swojego wspaniałego charakteru.

Będąc w Gdańsku, nie sposób jest nie odwiedzić jednego z najważniejszych miejsc – półwyspu Westerplatte, który stał się historycznym miejscem heroicznej obrony armii polskiej przed nazistami. Drugim miejscem, które mówiąc wprost, trzeba odwiedzić, jest Gdańska starówka, z przepięknymi kamienicami oraz charakterystyczną fontanną Neptuna. Dla pragnących odrobiny ciszy i spokoju również znajdzie się miejsce w Gdańsku. Jednym z takich miejsc jest urokliwa wyspa Sobieszewska, która położona jest na wschód od centrum miasta, ciągnąc się do samego ujścia Wisły. Będąc na wyspie Sobieszewskiej, warto udać się na plażę, gdzie delektując się widokiem zachodzącego słońca, można poszukać okazałych bursztynów.

Malownicze Charzykowy w powiecie Chojnickim

Charzykowy to piękna miejscowość położona tuż na obrzeżach miasta Chojnice w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego. Jest to bardzo ładna miejscowość z jeszcze bardziej ładnym jeziorem oraz mariną. Jest to idealna miejscowość do wypoczynku, do żeglowania oraz do uprawiania innego typu spotów wodnych. Jest to miejscowość ciesząca się dużą popularnością, w szczególności wśród mieszkańców okolicznych miast. Zdecydowaną jej zaletą są piękne lasy Borów Tucholskich, którymi jest otoczona, a także ogromne jezioro charzykowskie, które stanowi główną atrakcję tej miejscowości. 

Malbork, czyli była stolica państwa zakonu krzyżackiego

Budowla, która jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie to oczywiście zamek krzyżacki w Malborku. Największy zamek wybudowany z cegły, który zdecydowanie powinno się zobaczyć. Malbork to malownicze miasto położone na wschodzie województwa pomorskiego, tuż przy granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Jest to niewielkie, lecz urokliwe miasto, które co roku odwiedza bardzo duża liczba turystów. Malbork jest idealnym miastem dla miłośników historii. Oprócz zamku krzyżackiego Malbork może pochwalić się bardzo ładnym ratuszem wzniesionym w XIV wieku. Oprócz tego w mieście można obejrzeć ciągle istniejące mury obronne, a także Bramę Mariacką oraz Bramę Garncarską.

Nadmorska Ustka

Jest to niezwykła nadmorska miejscowość z bogatą historią. Ustka położona jest w zachodniej części województwa pomorskiego, nad samym morzem. Oddalona jest o około dwadzieścia kilometrów od Słupska, trzeciego co do wielkości miasta w województwie pomorskim.

Ustka może poszczycić się pięknymi długimi plażami oraz bogatą infrastrukturą wypoczynkową, oraz restauracyjną. Ustka to też idealne miejsce do zwiedzania. Posiada piękny port, z którego można wyruszyć w rejs po Bałtyku na pokładzie różnego rodzaju statków. Ustka to w końcu bogata historia. Oprócz przepięknych przedwojennych budynków z ozdobnymi murami pruskimi można tam zwiedzić bunkry z drugiej wojny światowej, które znajdują się po zachodniej części rzeki Słupi. Ustka to jeden z najlepszych wyborów dla osób chcących spędzić wakacje nad polskim morzem.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://pomorskie.travel/artykuly/odkryj-gdansk-i-jego-atrakcje/

materiał zewnętrzny

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Kilka mało znanych faktów i historii o Wenecji

Włoska Wenecja to bez wątpienia miasto piękne i z wielu powodów fascynujące. Także z uwagi na swoją bogatą historię. Ulotne piękno polega na tym, że ze względu na swoją wyjątkową architekturę narażona jest na liczne podtopienia. Wielokrotnie słyszeliśmy o niszczycielskich skutkach tak zwanej wielkiej (wysokiej) wody.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo