Najpiękniejsze miejscowości województwa Pomorskiego, które musisz odwiedzić

ciekawe miejsca, podróż - porady, Polska

Malbork

Jeden z najbardziej cenionych regionów Polski, w szczególności latem to województwo pomorskie. Województwo to położone jest w centralnej części na północy naszego kraju. Swoją popularność zawdzięcza głównie dostępowi do Morza Bałtyckiego, z którym graniczy od północy. Jednak całe województwo pomorskie posiada bardzo ładne krajobrazy i wyjątkowe miejscowości. Z poniższego tekstu dowiecie się o czterech perełkach województwa pomorskiego, tych bardziej znanych i troszkę mniej.

Stolica województwa Gdańsk

Gdańsk to największe miasto województwa pomorskiego i zarazem jego stolica. Położony jest w centralnej części kraju, na jego północnym krańcu. Gdańsk ma bardzo bogatą historię, która była raz dla miasta lepsza, a raz gorsza. Zdecydowanie najmroczniejsze czasy Gdańska przypadają na okres drugiej wojny światowej, podczas której miasto zostało dość mocno zniszczone. Jednak po minionych dekadach od wojny Gdańsk nabrał z powrotem swojego wspaniałego charakteru.

Będąc w Gdańsku, nie sposób jest nie odwiedzić jednego z najważniejszych miejsc – półwyspu Westerplatte, który stał się historycznym miejscem heroicznej obrony armii polskiej przed nazistami. Drugim miejscem, które mówiąc wprost, trzeba odwiedzić, jest Gdańska starówka, z przepięknymi kamienicami oraz charakterystyczną fontanną Neptuna. Dla pragnących odrobiny ciszy i spokoju również znajdzie się miejsce w Gdańsku. Jednym z takich miejsc jest urokliwa wyspa Sobieszewska, która położona jest na wschód od centrum miasta, ciągnąc się do samego ujścia Wisły. Będąc na wyspie Sobieszewskiej, warto udać się na plażę, gdzie delektując się widokiem zachodzącego słońca, można poszukać okazałych bursztynów.

Malownicze Charzykowy w powiecie Chojnickim

Charzykowy to piękna miejscowość położona tuż na obrzeżach miasta Chojnice w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego. Jest to bardzo ładna miejscowość z jeszcze bardziej ładnym jeziorem oraz mariną. Jest to idealna miejscowość do wypoczynku, do żeglowania oraz do uprawiania innego typu spotów wodnych. Jest to miejscowość ciesząca się dużą popularnością, w szczególności wśród mieszkańców okolicznych miast. Zdecydowaną jej zaletą są piękne lasy Borów Tucholskich, którymi jest otoczona, a także ogromne jezioro charzykowskie, które stanowi główną atrakcję tej miejscowości. 

Malbork, czyli była stolica państwa zakonu krzyżackiego

Budowla, która jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie to oczywiście zamek krzyżacki w Malborku. Największy zamek wybudowany z cegły, który zdecydowanie powinno się zobaczyć. Malbork to malownicze miasto położone na wschodzie województwa pomorskiego, tuż przy granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Jest to niewielkie, lecz urokliwe miasto, które co roku odwiedza bardzo duża liczba turystów. Malbork jest idealnym miastem dla miłośników historii. Oprócz zamku krzyżackiego Malbork może pochwalić się bardzo ładnym ratuszem wzniesionym w XIV wieku. Oprócz tego w mieście można obejrzeć ciągle istniejące mury obronne, a także Bramę Mariacką oraz Bramę Garncarską.

Nadmorska Ustka

Jest to niezwykła nadmorska miejscowość z bogatą historią. Ustka położona jest w zachodniej części województwa pomorskiego, nad samym morzem. Oddalona jest o około dwadzieścia kilometrów od Słupska, trzeciego co do wielkości miasta w województwie pomorskim.

Ustka może poszczycić się pięknymi długimi plażami oraz bogatą infrastrukturą wypoczynkową, oraz restauracyjną. Ustka to też idealne miejsce do zwiedzania. Posiada piękny port, z którego można wyruszyć w rejs po Bałtyku na pokładzie różnego rodzaju statków. Ustka to w końcu bogata historia. Oprócz przepięknych przedwojennych budynków z ozdobnymi murami pruskimi można tam zwiedzić bunkry z drugiej wojny światowej, które znajdują się po zachodniej części rzeki Słupi. Ustka to jeden z najlepszych wyborów dla osób chcących spędzić wakacje nad polskim morzem.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://pomorskie.travel/artykuly/odkryj-gdansk-i-jego-atrakcje/

materiał zewnętrzny

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.