Niezwykłe ciekawostki i fakty z życia. Szczepan Sadurski

ciekawostki, znani ludzie

ciekawostki dowcipy podroze humor Sadurski

12 ciekawostek o polskim satyryku Szczepanie Sadurskim (Sadurski.com). Dowcipy, karykatury, rysunki humorystyczne i wesoła partia

Rysownik prasowy

1) W prasie zadebiutował jako uczeń podstawówki. Gdy miał 14 lat, jego całostronicowy komiks wydrukował Świat Młodych. W tym samym miejscu, gdzie publikowano komiksy z Tytusem, Kajkiem i Kokoszem i innymi popularnymi postaciami komiksowymi.

2) Szczepan Sadurski w dniu swoich 18. urodzin zadebiutował w znanym tygodniku satyrycznym Szpilki. Cztery lata później nagrodzono go Złotą Szpilką – nagrodą za najlepszy rysunek humorystyczny roku.

3) W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem tygodnika Szpilki oraz współpracował z najbardziej znanymi czasopismami i gazetami w Polsce. Ukazywało się wtedy w prasie średnio 100 jego rysunków satyrycznych miesięcznie.

karykaturzysta Warszawa atrakcje na wesele event

Dobry Humor i dowcipy

4) Dobry Humor, ogólnopolskie czasopismo z dowcipami które od 1991 r. wydawał Szczepan Sadurski, ukazywało się 21 lat. W najlepszym okresie miało ponad 200 tysięcy nakładu.

5) W 1999 r. czarnoskóry Afrykańczyk studiujący w Polsce podał do sądu Sadurskiego i jego czasopismo Dobry Humor. Kilka lat wcześniej Dobry Humor opublikował zbiór z dowcipami o Murzynach. Kameruńczyk nie udowodnił w sądzie, że został pobity, gdyż napastnik był pod wpływem dowcipów. Sprawę szeroko komentowały media.

dowcipy ciekawostki rysunki

6) 333 Najlepsze Dowcipy – to popularna w latach 90. seria książek z dowcipami, kawałami i dowcipnymi rysunkami Sadurskiego. O jej popularności świadczy fakt, że piąta część (Dowcipy dla dorosłych) miała nielegalny dodruk.

Dowcipna partia i jej siedziba

7) W 2001 r. Szczepan Sadurski założył Partię Dobrego Humoru, znaną obecnie na świecie jako Good Humor Party. Ta międzynarodowa organizacja ma kilka tys. członków, w tym ambasadorów w poszczególnych krajach. Składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie.

8) Jednorazowy happening w Nowym Jorku polegający na sfotografowaniu w 2012 r. Wesołego Wieżowca czyli najmniejszego wieżowca Manhattanu, stał się początkiem zabawy, w którą włączyli się inni. Do teraz został sfotografowany w blisko 700. miastach w ponad 60 krajach, na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper) obecnie jest symbolem i… siedzibą Partii Dobrego Humoru.

karykaturzysta na wesele karykatury na żywo

Kolejne ciekawostki

9) Sadurski.com – internetowy portal, w którym są m.in. ciekawostki i dowcipy, początkowo był skromną stroną z informacjami o rysowniku Szczepanie Sadurskim.

10) Przed 2 lata Sadurski współpracował ze portalem Onet, dwa razy w tygodniu tworząc rysunkowe komentarze polityczne. Internauci zamiast komentować wydarzenia polityczne treść rysunków, wymyślali dowcipy o Sadurskim. To było w czasie, gdy były popularne dowcipy o Chucku Norrisie.

11) Sadurski, to także karykaturzysta eventowy, zapraszany na różne imprezy firmowe i prywatne w Polsce i innych krajach. W 2012 r. prasa w Nowym Jorku pisała, że jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata.

12) Popularność ma swoją cenę. W 2021 r. Szczepan Sadurski zeznawał na policji w sprawie rzekomego podłożenia bomby. Wcześniej zgłoszono na policję, jakoby przeprowadził atak hakerski.

Ciekawostki i dowcipy na różne tematy znajdziesz na Sadurski.com.

Artykuł sponsorowany

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo


Archipelag Sztokholmski ciekawostki

Archipelag Sztokholmski ciekawostki

Archipelag Sztokholmski, zwany również sztokholmskimi szkierami, jest największym archipelagiem w Szwecji. Jak powstał Archipelag Sztokholmski? Jakie są główne atrakcje Archipelagu Sztokholmskiego?

Stan Wisconsin

Stan Wisconsin

Tennessee to piękny stan położony w południowo-wschodniej części USA, z malowniczymi krajobrazami górskimi, rzekami i parkami narodowymi, kulturą muzyczną i artystyczną, a także z bogatą historią związaną z walką o wolność i rewolucją przemysłową.

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski trwa – ciekawostki i porady dla narciarzy

Sezon narciarski to czas pełen emocji i niezapomnianych wrażeń dla wszystkich miłośników białego szaleństwa. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym narciarzem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, odpowiednie przygotowanie do sezonu jest ważne, aby czerpać z niego maksymalną radość i unikać niepotrzebnych kontuzji. W tym artykule znajdziesz szereg przydatnych wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy spędzić czas na stoku.

Stan Vermont

Stan Vermont

Vermont jest jednym z najmniejszych stanów USA, położonym w regionie Nowej Anglii na północnym wschodzie kraju. Z jakimi stanami graniczy Vermont? Jaką długość i szerokość ma stan Vermont?