Niezwykłe ciekawostki i fakty z życia. Szczepan Sadurski

ciekawostki, znani ludzie

ciekawostki dowcipy podroze humor Sadurski

12 ciekawostek o polskim satyryku Szczepanie Sadurskim (Sadurski.com). Dowcipy, karykatury, rysunki humorystyczne i wesoła partia

Rysownik prasowy

1) W prasie zadebiutował jako uczeń podstawówki. Gdy miał 14 lat, jego całostronicowy komiks wydrukował Świat Młodych. W tym samym miejscu, gdzie publikowano komiksy z Tytusem, Kajkiem i Kokoszem i innymi popularnymi postaciami komiksowymi.

2) Szczepan Sadurski w dniu swoich 18. urodzin zadebiutował w znanym tygodniku satyrycznym Szpilki. Cztery lata później nagrodzono go Złotą Szpilką – nagrodą za najlepszy rysunek humorystyczny roku.

3) W połowie lat 80. był najczęściej publikowanym rysownikiem tygodnika Szpilki oraz współpracował z najbardziej znanymi czasopismami i gazetami w Polsce. Ukazywało się wtedy w prasie średnio 100 jego rysunków satyrycznych miesięcznie.

karykaturzysta Warszawa atrakcje na wesele event

Dobry Humor i dowcipy

4) Dobry Humor, ogólnopolskie czasopismo z dowcipami które od 1991 r. wydawał Szczepan Sadurski, ukazywało się 21 lat. W najlepszym okresie miało ponad 200 tysięcy nakładu.

5) W 1999 r. czarnoskóry Afrykańczyk studiujący w Polsce podał do sądu Sadurskiego i jego czasopismo Dobry Humor. Kilka lat wcześniej Dobry Humor opublikował zbiór z dowcipami o Murzynach. Kameruńczyk nie udowodnił w sądzie, że został pobity, gdyż napastnik był pod wpływem dowcipów. Sprawę szeroko komentowały media.

dowcipy ciekawostki rysunki

6) 333 Najlepsze Dowcipy – to popularna w latach 90. seria książek z dowcipami, kawałami i dowcipnymi rysunkami Sadurskiego. O jej popularności świadczy fakt, że piąta część (Dowcipy dla dorosłych) miała nielegalny dodruk.

Dowcipna partia i jej siedziba

7) W 2001 r. Szczepan Sadurski założył Partię Dobrego Humoru, znaną obecnie na świecie jako Good Humor Party. Ta międzynarodowa organizacja ma kilka tys. członków, w tym ambasadorów w poszczególnych krajach. Składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie.

8) Jednorazowy happening w Nowym Jorku polegający na sfotografowaniu w 2012 r. Wesołego Wieżowca czyli najmniejszego wieżowca Manhattanu, stał się początkiem zabawy, w którą włączyli się inni. Do teraz został sfotografowany w blisko 700. miastach w ponad 60 krajach, na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Wesoły Wieżowiec (Happy Skyscraper) obecnie jest symbolem i… siedzibą Partii Dobrego Humoru.

karykaturzysta na wesele karykatury na żywo

Kolejne ciekawostki

9) Sadurski.com – internetowy portal, w którym są m.in. ciekawostki i dowcipy, początkowo był skromną stroną z informacjami o rysowniku Szczepanie Sadurskim.

10) Przed 2 lata Sadurski współpracował ze portalem Onet, dwa razy w tygodniu tworząc rysunkowe komentarze polityczne. Internauci zamiast komentować wydarzenia polityczne treść rysunków, wymyślali dowcipy o Sadurskim. To było w czasie, gdy były popularne dowcipy o Chucku Norrisie.

11) Sadurski, to także karykaturzysta eventowy, zapraszany na różne imprezy firmowe i prywatne w Polsce i innych krajach. W 2012 r. prasa w Nowym Jorku pisała, że jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata.

12) Popularność ma swoją cenę. W 2021 r. Szczepan Sadurski zeznawał na policji w sprawie rzekomego podłożenia bomby. Wcześniej zgłoszono na policję, jakoby przeprowadził atak hakerski.

Ciekawostki i dowcipy na różne tematy znajdziesz na Sadurski.com.

Artykuł sponsorowany

Japonia społeczeństwo

Japonia społeczeństwo

Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Japonii (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).

Bali ciekawostki

Bali ciekawostki

Bali to indonezyjska wyspa położona w zachodniej części archipelagu Małych Wysp Sundajskich, leżąca pomiędzy Jawą na zachodzie a Lombok na wschodzie. Jest to idealna miejsce na spędzenie wakacji dla osób uwielbiających słońce, plażę i surfing.

Rysy ciekawostki

Rysy ciekawostki

Rysy to góra w Tatrach Wysokich znajdująca się na granicy polsko-słowackiej. Północno-zachodni wierzchołek Rysów jest najwyższym szczytem w Polsce. Wznosi się na wysokość 2499 m n.p.m. Jak długo trwa wejście na Rysy?

Archipelag Öregrund ciekawostki

Archipelag Öregrund ciekawostki

Archipelag Öregrund to grupa 9 722 wysp w hrabstwie Uppsala w Szwecji, położona na Morzu Bałtyckim. Jaki klimat panuje na archipelagu Öregrund?