O czym warto pamiętać planując ślub

hotele, pomysły, porady

ślub

Każda panna młoda, a może i niejeden pan młody, marzy o idealnym ślubie. Idylliczna sceneria, wyszukane, gustowne dekoracje, tłum gości, mnóstwo zindywidualizowanych szczegółów. Ale nade wszystko – perfekcyjna para, centrum całej uroczystości.
Zanim jednak nadejdzie ta wyczekana chwila trzeba skupić wszystkie organizacyjne zasoby.
Jak zadbać o siebie przed ślubem i upewnić się, że w ferworze przygotowań nie zgubimy tego, co najważniejsze?

Rozpisz i zaplanuj kolejne kroki

Wesele to duże przedsięwzięcie logistyczne. Poza oczywistymi ustaleniami, które należy poczynić, takimi jak data, sama ceremonia zaślubin, wybór miejsca, pozostaje jeszcze mnóstwo drobiazgów. Co z kwiatami? Czy kupować ozdoby do włosów? Jak dobrać odpowiednie kolory kosmetyków? Na kiedy umówić terminy do fryzjera czy kosmetyczki? W jakim terminie załatwiać przedślubne formalności?
Zaplanowanie sobie kolejnych posunięć pozwoli na zachowanie większego spokoju w głowie, a także kontroli nad postępami przygotowań.

Zadbaj o odpowiednią lokalizację

W wielu miejscowościach, i tych większych, i tych mniejszych, sale ślubne są rezerwowane z ogromnym wyprzedzeniem. Nawet wybór terminu poza sezonem nie gwarantuje powodzenia – pary młode decydują się często na zimowe wesela by zmniejszyć koszty imprezy. Trzeba brać pod uwagę wygodę dojazdu dla gości, ilość miejsc noclegowych, a także ofertę cateringową, proponowaną przez gospodarzy lokalu. Nawet mieszkańcy stolicy mogą mieć kłopot z optymalnym doborem lokalu. Na szczęście uroczystość może stać się pretekstem do ucieczki od zgiełku i postawienie na miejsce na wesele blisko Warszawy.

Nie działaj w pojedynkę

Jeśli czujesz, że weselne przygotowania to ogromne obciążenie, zaangażuj w pomoc innych! Poproś o pomoc doświadczone pary – członków rodziny, który też ważny dzień mają za sobą czy przyjaciół. Dziel się swoimi wątpliwościami i nie obawiaj się negatywnych reakcji – nowe wyzwania w życiu zawsze początkowo sprawiają kłopot i wydają się być przeszkodami nie do przebycia. Warto zasięgać opinii innych osób, dawać sobie przestrzeń na oddanie części odpowiedzialności za całokształt prac.

Pamiętaj o sobie!

W gorącym okresie przygotowań nie zapomnijcie o najważniejszym – o sobie! Wypoczywajcie, znajdźcie własne metody na radzenie sobie z przedślubnym stresem i gonitwą. Dbaj o dużą ilość snu, odżywiaj się zdrowo i dawaj czas na wytchnienie głowie. Pamiętaj, że na dobre samopoczucie składa się bardzo wiele czynników, a ślub, mimo że jest istotnym wydarzeniem w życiu dla wielu osób, jest tylko jednym dniem w długiej drodze i nie warto zapłacić za niego zbyt słono.

Zatem, jakiekolwiek byłoby założenia: restauracja w stolicy, pałacyk nad klimatycznym jeziorem czy rustykalna sala weselna pod Warszawą – niech ten dzień będzie przede wszystkim radością, okazją do spędzenia wspaniałego czasu z rodziną, a nade wszystko przypieczętowaniem pięknego uczucia.

materiał zewnętrzny

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Wybór nowego kampera nie jest łatwą decyzją. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno własne oczekiwania w zakresie komfortu i wyposażenia pojazdu, jak i jego trwałość w długim okresie eksploatacji. Kluczowy wpływ na wszystkie te kwestie ma zabudowa, której jakość ostatecznie decyduje o satysfakcji właścicieli „domu na kołach”. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, szczególnie dobrą opinią cieszą się kampery Buerstner. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pojazd kempingowy właśnie tego producenta.

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Czy Tarot przez telefon ma sens, dla kogo jest przeznaczony i czy to opcja, którą warto rozważyć? Zanim odpowiemy na to pytanie zerknijmy na rodzaje Tarota, bo również to może mieć znaczenie przy wyborze tej klasycznej już metody wróżb.

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

W ostatnich latach Płock przeżywa stabilny rozwój rynku mieszkaniowego, który przyciąga coraz więcej inwestorów i klientów. Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących mieszkań na własność, dzięki dogodnym warunkom lokalizacyjnym, rozbudowie infrastruktury i wysokiemu poziomowi komfortu życia. W poniższych akapitach przedstawiamy analizę rynku mieszkaniowego w Płocku, uwzględniającą najważniejsze trendy i czynniki wpływające na jego rozwój.