O czym warto pamiętać planując ślub

hotele, pomysły, porady

ślub

Każda panna młoda, a może i niejeden pan młody, marzy o idealnym ślubie. Idylliczna sceneria, wyszukane, gustowne dekoracje, tłum gości, mnóstwo zindywidualizowanych szczegółów. Ale nade wszystko – perfekcyjna para, centrum całej uroczystości.
Zanim jednak nadejdzie ta wyczekana chwila trzeba skupić wszystkie organizacyjne zasoby.
Jak zadbać o siebie przed ślubem i upewnić się, że w ferworze przygotowań nie zgubimy tego, co najważniejsze?

Rozpisz i zaplanuj kolejne kroki

Wesele to duże przedsięwzięcie logistyczne. Poza oczywistymi ustaleniami, które należy poczynić, takimi jak data, sama ceremonia zaślubin, wybór miejsca, pozostaje jeszcze mnóstwo drobiazgów. Co z kwiatami? Czy kupować ozdoby do włosów? Jak dobrać odpowiednie kolory kosmetyków? Na kiedy umówić terminy do fryzjera czy kosmetyczki? W jakim terminie załatwiać przedślubne formalności?
Zaplanowanie sobie kolejnych posunięć pozwoli na zachowanie większego spokoju w głowie, a także kontroli nad postępami przygotowań.

Zadbaj o odpowiednią lokalizację

W wielu miejscowościach, i tych większych, i tych mniejszych, sale ślubne są rezerwowane z ogromnym wyprzedzeniem. Nawet wybór terminu poza sezonem nie gwarantuje powodzenia – pary młode decydują się często na zimowe wesela by zmniejszyć koszty imprezy. Trzeba brać pod uwagę wygodę dojazdu dla gości, ilość miejsc noclegowych, a także ofertę cateringową, proponowaną przez gospodarzy lokalu. Nawet mieszkańcy stolicy mogą mieć kłopot z optymalnym doborem lokalu. Na szczęście uroczystość może stać się pretekstem do ucieczki od zgiełku i postawienie na miejsce na wesele blisko Warszawy.

Nie działaj w pojedynkę

Jeśli czujesz, że weselne przygotowania to ogromne obciążenie, zaangażuj w pomoc innych! Poproś o pomoc doświadczone pary – członków rodziny, który też ważny dzień mają za sobą czy przyjaciół. Dziel się swoimi wątpliwościami i nie obawiaj się negatywnych reakcji – nowe wyzwania w życiu zawsze początkowo sprawiają kłopot i wydają się być przeszkodami nie do przebycia. Warto zasięgać opinii innych osób, dawać sobie przestrzeń na oddanie części odpowiedzialności za całokształt prac.

Pamiętaj o sobie!

W gorącym okresie przygotowań nie zapomnijcie o najważniejszym – o sobie! Wypoczywajcie, znajdźcie własne metody na radzenie sobie z przedślubnym stresem i gonitwą. Dbaj o dużą ilość snu, odżywiaj się zdrowo i dawaj czas na wytchnienie głowie. Pamiętaj, że na dobre samopoczucie składa się bardzo wiele czynników, a ślub, mimo że jest istotnym wydarzeniem w życiu dla wielu osób, jest tylko jednym dniem w długiej drodze i nie warto zapłacić za niego zbyt słono.

Zatem, jakiekolwiek byłoby założenia: restauracja w stolicy, pałacyk nad klimatycznym jeziorem czy rustykalna sala weselna pod Warszawą – niech ten dzień będzie przede wszystkim radością, okazją do spędzenia wspaniałego czasu z rodziną, a nade wszystko przypieczętowaniem pięknego uczucia.

materiał zewnętrzny

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Średnie walizki podróżne – warto je mieć, by podróżować komfortowo

Coraz częściej ludzie na całym świecie, w tym także i w Polsce, podróżują dalej i dalej. Prym wiedzie tutaj transport lotniczy oraz kolejowy, choć wiele osób lubi korzystać z własnych samochodów albo przewozów autokarowych. Warto tutaj z pewnością zainwestować w dobrej jakości torby podróżne np. walizki średniej wielkości.

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Pasta do butów − jaką wybrać i jak jej używać?

Najbardziej tradycyjnym, najpopularniejszym i kluczowym preparatem do pielęgnacji obuwia jest pasta do butów. W szczególności, jeśli chodzi o buty ze skóry naturalnej, obuwie eleganckie, tzw. wizytowe. Na gładkiej, błyszczącej powierzchni skóry widać każde zabrudzenie, zmatowienie i zadrapanie, więc niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja, by wybrane buty stanowiły wartościowe uzupełnienie stylizacji na wyjście do teatru, szkolną uroczystość czy jubileuszową galę w pracy.