Od czego zależy udźwig magnesów neodymowych i jaki kupić do poszukiwań?
Do poszukiwania metalowych obiektów stosowane są najczęściej powszechnie znane wykrywacze metali. Interesującą alternatywą dla popularnych wykrywaczy są magnesy neodymowe. Z pomocą magnesów można oczyścić, np. zbiornik wodny, studni. Sprawdzą się również podczas szukania przedmiotów, które znajdują się pod wodą. Wydobycie przedmiotów, których masa wynosi kilkaset kilogramów, dzięki sile magnesu neodymowego, będzie równie proste do wykonania.
Magnesy neodymowe — czym są?
Magnesy neodymowe zostały stworzone z żelaza, neodymu oraz boru. Połączenie tych trzech elementów pozwoliło otrzymać magnes wytwarzający pole magnetyczne o wysokiej sile przyciągania. Wynalezione zostały na początku lat osiemdziesiątych, XX wieku.
Wytwarzane są poprzez metody metalurgii proszków, co oznacza prasowanie składników sproszkowanych. Wykonuje się to w bardzo wysokiej temperaturze oraz silnym polu magnetycznych. Na koniec produkcji magnesy pokrywa się powłoką: fosforanową, niklową lub cynkową. Dodatkowo pokrywane są powłoką, której celem jest zapobieganie powstawaniu rdzy.
Istotną zaletą magnesów neodymowych jest to, że działają nieustannie z pełną siłą. Magnesy są odporne na demagnetyzację. Zostały uznane za najsilniejsze magnesy, jakie można spotkać na rynku. Odporne na działanie wysokich temperatur.
Podczas użytkowania magnesów neodymowych trzeba zachować szczególną ostrożność. Pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy jest wyjątkowo silne, co może doprowadzić do uszkodzenia urządzeń elektronicznych. Należy zadbać, żeby w pobliżu działania magnesów nie znajdowały się, m.in. smartfony czy karty płatnicze, ponieważ może wystąpić ryzyko zranienia.
Zastosowanie i właściwości magnesów neodymowych
Magnesy neodymowe, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, znalazły swoje zastosowanie w przemyśle, jak i maszynach specjalistycznych na szeroką skalę. Mniejsze magnesy neodymowe stosowane są w mniejszych urządzeniach, ponieważ nawet magnesy o małych rozmiarach mogą stworzyć pole magnetyczne o silnej mocy. Cenione w produkcji, np. urządzeń elektronicznych.
Dla poszukiwaczy najlepsze będą magnesy neodymowe do poszukiwań. Chcąc zacząć poszukiwanie poprzez magnes neodymowy, trzeba zaopatrzyć się w mocną, długą linę i wspomniany magnes. Lina musi być odporna na działanie wilgoci, chemikaliów oraz promieni UV.
Głównym zastosowaniem takich magnesów jest wydobywanie przedmiotów z metalu, które znajdują się na dnie wszelkiego rodzaju wodnych zbiorków. Stosowane są także do oczyszczania dna zbiorników wodnych ze śmieci. Większe rozmiarowo magnesy do poszukiwań są w stanie udźwignąć znacznie cięższe przedmioty jak na przykład sejfy czy instalacje, dzięki sile magnesów neodymowych. Działają one także w miejscu, które jest pokryte mułem bądź smarem i wiąże się to z siłą udźwigu magnesu.
Siła udźwigu magnesu zależna jest od odległości znalezionego przedmiotu, stopnia rdzy oraz metalu, z którego jest on wykonany. W momencie wyciągania przedmiotu trzeba uważać, żeby lina nie była zbytnio naciągnięcia, ponieważ może to doprowadzić do jej zerwania.
Jaki kupić magnes neodymowy do poszukiwań?
Początkujący poszukiwacze powinni wybierać magnesy lekkie mające 80-170 kg. Taka waga może pomóc w nauce zarzucania magnesu.
Magnesy ważące 200-230 kg zalecane są dla doświadczonych poszukiwaczy, ponieważ operowanie takimi magnesami jest całkowicie inne w porównaniu do tych poniżej 200 kg.
Magnesami neodymowymi, które mają powyżej 300 kg, powinny operować osoby o bardzo wysokim doświadczeniu. Taka waga wymaga wyraźnej wprawy w dokładnym operowaniu.
materiał zewnętrzny
Cypr finanse
Zbiór informacji i ciekawostek o finansach Cypru (wysokość podatków, poziom inflacji, dług zagraniczny i wewnętrzny, PKB, rezerwy złota).
Dania historia
Zbiór informacji i ciekawostek o historii Danii (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia).
Czad społeczeństwo
Zbiór informacji i ciekawostek o społeczeństwie Czadu (wielkość populacji, gęstość zaludnienia itd.).
Chiny armia
Zbiór informacji i ciekawostek o armii Chin (sprzęt wojskowy, ilość żołnierzy itd.).