Odpowiedni strój na narty – jak się ubrać?

artykuły, porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

 strój na narty

Okres jesienno-zimowy jest najdłuższym w naszej strefie czasowe czasem. Stąd też potrzeba znalezienia sobie aktywności na ten czas. Zimą podczas ferii zimowych dla dzieci, organizowanych jest dużo wyjazdów dla całych rodzin w góry na narty. Osoby, które nigdy nie miały styczności z tym sportem, mogą być jednak zagubione, jak się ubrać by było ciepło i wygodnie.

Wypad na narty – jaki strój?

Jesteś świetnie przygotowany kondycyjnie na wyjazd, w końcu pracowałeś na to cały rok, to pora pomyśleć nad odpowiednim strojem. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, to podstawą ekwipunku narciarskiego jest odpowiednia kurtka narciarska, spodnie narciarskie, rękawice i kask. Co prawda kask możesz wypożyczyć z całą resztą sprzętu w punkcie, ale warto zainwestować w swój. Zacznijmy może od pewnego standardu doboru ubrań. Najodpowiedniejsze będzie ubranie się na tak zwaną cebulkę. Warstwą pierwszą powinna być bielizna termoaktywna, której zadaniem jest odprowadzenie wilgoci na zewnątrz oraz zapewnienie odpowiedniej termoregulacji. Drugą warstwą powinna być warstwa docieplająca, czyli na przykład polar, bluza czy spodnie. Ma na celu magazynowanie ciepła wyprodukowanego przez nasze ciało. Trzecią i najważniejszą warstwą jest ta zabezpieczająca przed warunkami atmosferycznymi. Tutaj niezbędna jest kurtka narciarska z odpowiednio dobraną membraną, spodnie narciarskie nieprzemakalne oraz niezbędne akcesoria zapewniające ochronę.

jazda na nartach

Jak wybrać odpowiednią odzież na narty?

Odzież narciarska przede wszystkim musi być odpowiednio dobrana do intensywności korzystania ze stoków. Jeżeli spędzamy na nim całe dnie, to musimy pomyśleć o zakupie bardziej zaawansowanej odzieży. Najważniejsza jest izolacja termiczna, ciepło i zabezpieczenie przed opadami śniegu czy deszczu. Jakie zatem wybrać gadżety na stok? Wielu narciarzy zakupuje swoje kaski. Można pokusić się o zakup specjalnego kasku już z goglami ochronnymi, wtedy mamy produkt 2 w 1. Gogle są bardzo przydatne na stoku, najlepiej wybierać takie, które są na każdą pogodę. W górach warunki atmosferyczne często szybko się zmieniają i warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Warto skupić się również na rękawicach. Ważne by były ciepłe i nieprzemakalne. Faktem też jest, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo na stoku. Warto pochylić się nad dobrej jakości oraz odpowiednio dobranym kasku. Najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu, w którym odpowiednio przeszkolony pracownik dobierze odpowiedni model dla nas sklepu. Na rynku dostępne są też różnego rodzaju gadżety, które bezpośrednio nie wpływają na nasze bezpieczeństwo, ale mogą nam umilić czas spędzony na stoku. Pod kask możesz zakupić kominiarkę lub cienką, bawełnianą czapkę. Przydatne mogą się okazać długie skarpety narciarskie. Dzięki nim nie obetrzesz łydek butami narciarskimi, a także będzie ci ciepło. Wybór stroju na narty, jak widzisz, wiąże się z wieloma aspektami i czasem nie jest łatwe. SportowyBazar.pl ma bardzo bogatą ofertę i pomoże ci dobrać odpowiedni strój.

materiał zewnętrzny

Zapalenie spojówek – jak leczyć?

Zapalenie spojówek – jak leczyć?

Stan zapalny w obrębie spojówki oka powoduje nie tylko łzawienie, ale także i duży dyskomfort. Niestety, jest to bardzo częsta dolegliwość, która spowodowana jest wieloma, różnorodnymi czynnikami. Jednak czym jest stan zapalny spojówki i jak można go uniknąć podczas noszenia szkieł kontaktowych?

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Wypoczynek w hotelach na Mazurach

Kiedy marzymy o ucieczce od zgiełku codziennego życia, malownicze krajobrazy Mazur stają się miejscem, które zapewnia niezapomniany odpoczynek. Hotele na Mazurach to oazy spokoju, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, tworząc idealne warunki dla wyjątkowego wypoczynku. Odkryjmy, dlaczego hotele na Mazurach stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla tych, którzy pragną zanurzyć się w harmonii przyrody, jednocześnie czerpiąc z komfortu nowoczesnych rezydencji.

Dieta Pudełkowa: Sekret Skutecznego Odchudzania z Wygodą!

Dieta Pudełkowa: Sekret Skutecznego Odchudzania z Wygodą!

Czy marzysz o zgrabnej sylwetce bez wyrzeczeń? Poznaj tajemnicę sukcesu – dietę pudełkową! W tym artykule dowiesz się, dlaczego dieta pudełkowa jest tak popularna, jak działa, i jakie są jej korzyści. Przekonaj się, że to rozwiązanie dla Ciebie!