Odpowiedni strój na narty – jak się ubrać?

artykuły, porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

 strój na narty

Okres jesienno-zimowy jest najdłuższym w naszej strefie czasowe czasem. Stąd też potrzeba znalezienia sobie aktywności na ten czas. Zimą podczas ferii zimowych dla dzieci, organizowanych jest dużo wyjazdów dla całych rodzin w góry na narty. Osoby, które nigdy nie miały styczności z tym sportem, mogą być jednak zagubione, jak się ubrać by było ciepło i wygodnie.

Wypad na narty – jaki strój?

Jesteś świetnie przygotowany kondycyjnie na wyjazd, w końcu pracowałeś na to cały rok, to pora pomyśleć nad odpowiednim strojem. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, to podstawą ekwipunku narciarskiego jest odpowiednia kurtka narciarska, spodnie narciarskie, rękawice i kask. Co prawda kask możesz wypożyczyć z całą resztą sprzętu w punkcie, ale warto zainwestować w swój. Zacznijmy może od pewnego standardu doboru ubrań. Najodpowiedniejsze będzie ubranie się na tak zwaną cebulkę. Warstwą pierwszą powinna być bielizna termoaktywna, której zadaniem jest odprowadzenie wilgoci na zewnątrz oraz zapewnienie odpowiedniej termoregulacji. Drugą warstwą powinna być warstwa docieplająca, czyli na przykład polar, bluza czy spodnie. Ma na celu magazynowanie ciepła wyprodukowanego przez nasze ciało. Trzecią i najważniejszą warstwą jest ta zabezpieczająca przed warunkami atmosferycznymi. Tutaj niezbędna jest kurtka narciarska z odpowiednio dobraną membraną, spodnie narciarskie nieprzemakalne oraz niezbędne akcesoria zapewniające ochronę.

jazda na nartach

Jak wybrać odpowiednią odzież na narty?

Odzież narciarska przede wszystkim musi być odpowiednio dobrana do intensywności korzystania ze stoków. Jeżeli spędzamy na nim całe dnie, to musimy pomyśleć o zakupie bardziej zaawansowanej odzieży. Najważniejsza jest izolacja termiczna, ciepło i zabezpieczenie przed opadami śniegu czy deszczu. Jakie zatem wybrać gadżety na stok? Wielu narciarzy zakupuje swoje kaski. Można pokusić się o zakup specjalnego kasku już z goglami ochronnymi, wtedy mamy produkt 2 w 1. Gogle są bardzo przydatne na stoku, najlepiej wybierać takie, które są na każdą pogodę. W górach warunki atmosferyczne często szybko się zmieniają i warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Warto skupić się również na rękawicach. Ważne by były ciepłe i nieprzemakalne. Faktem też jest, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo na stoku. Warto pochylić się nad dobrej jakości oraz odpowiednio dobranym kasku. Najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu, w którym odpowiednio przeszkolony pracownik dobierze odpowiedni model dla nas sklepu. Na rynku dostępne są też różnego rodzaju gadżety, które bezpośrednio nie wpływają na nasze bezpieczeństwo, ale mogą nam umilić czas spędzony na stoku. Pod kask możesz zakupić kominiarkę lub cienką, bawełnianą czapkę. Przydatne mogą się okazać długie skarpety narciarskie. Dzięki nim nie obetrzesz łydek butami narciarskimi, a także będzie ci ciepło. Wybór stroju na narty, jak widzisz, wiąże się z wieloma aspektami i czasem nie jest łatwe. SportowyBazar.pl ma bardzo bogatą ofertę i pomoże ci dobrać odpowiedni strój.

materiał zewnętrzny

Zasady wjazdu do Norwegii

Zasady wjazdu do Norwegii

Nie tylko przepisy, ale i ostatnie wydarzenia związane z pandemią regulowały zasady wjazdu do Norwegii. Przed każdym wyjazdem warto sprawdzić, czy sytuacja nie uległa zmianie.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Czym jest kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy!

Posiadanie kilku kredytów jednocześnie może być bardzo problematyczne. Z jednej strony pojawiają się bowiem kłopoty natury finansowej, gdyż każde zobowiązanie trzeba spłacać w ustalonym terminie, z drugiej zaś kredytobiorca może zwyczajnie zapomnieć o konieczności zapłaty kolejnej raty, gdy ma ich do uregulowania kilka. Rozwiązaniem okazuje się być kredyt konsolidacyjny. Czym dokładnie jest?

Odkryj uroki Dolnego Śląska i wypocznij w Spa otoczonym górami

Odkryj uroki Dolnego Śląska i wypocznij w Spa otoczonym górami

Współcześni ludzie potrzebują więcej czasu na naładowanie baterii. Stres gromadzi się w ich życiu jak nadprogramowy bagaż – magazynuje się, narasta, staje się wszechobecny. Popularnym pomysłem na odpoczynek i odskocznię od codziennych trudów jest kontakt z naturą. Jednak dla pokoleń hołdujących zasadzie multitaskingu, łączenie “przyjemnego z pożytecznym” jest ogromną wartością. Sprawdźmy, jak można tworzyć wypoczynkowe kombinacje ku pokrzepieniu ducha i ciała!

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Lubisz sport? Sprawdź, dlaczego warto kupić damską bieliznę termoaktywną

Sport to nieodłączny element życia wielu kobiet. Odpowiednio dobrany ubiór, sprzęt i wybór aktywności fizycznej przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Chcąc jeszcze bardziej poprawić swój komfort podczas wysiłku, coraz częściej sięgamy po bieliznę termoaktywną. Dziś przyjrzymy się bliżej damskiej bieliźnie termoaktywnej – dlaczego jest tak ważna, na co zwrócić uwagę podczas wyboru oraz czym różni się od odzieży termicznej?