Odpowiedni strój na narty – jak się ubrać?

artykuły, porady, Rekreacja, Sprzęt turystyczny

 strój na narty

Okres jesienno-zimowy jest najdłuższym w naszej strefie czasowe czasem. Stąd też potrzeba znalezienia sobie aktywności na ten czas. Zimą podczas ferii zimowych dla dzieci, organizowanych jest dużo wyjazdów dla całych rodzin w góry na narty. Osoby, które nigdy nie miały styczności z tym sportem, mogą być jednak zagubione, jak się ubrać by było ciepło i wygodnie.

Wypad na narty – jaki strój?

Jesteś świetnie przygotowany kondycyjnie na wyjazd, w końcu pracowałeś na to cały rok, to pora pomyśleć nad odpowiednim strojem. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, to podstawą ekwipunku narciarskiego jest odpowiednia kurtka narciarska, spodnie narciarskie, rękawice i kask. Co prawda kask możesz wypożyczyć z całą resztą sprzętu w punkcie, ale warto zainwestować w swój. Zacznijmy może od pewnego standardu doboru ubrań. Najodpowiedniejsze będzie ubranie się na tak zwaną cebulkę. Warstwą pierwszą powinna być bielizna termoaktywna, której zadaniem jest odprowadzenie wilgoci na zewnątrz oraz zapewnienie odpowiedniej termoregulacji. Drugą warstwą powinna być warstwa docieplająca, czyli na przykład polar, bluza czy spodnie. Ma na celu magazynowanie ciepła wyprodukowanego przez nasze ciało. Trzecią i najważniejszą warstwą jest ta zabezpieczająca przed warunkami atmosferycznymi. Tutaj niezbędna jest kurtka narciarska z odpowiednio dobraną membraną, spodnie narciarskie nieprzemakalne oraz niezbędne akcesoria zapewniające ochronę.

jazda na nartach

Jak wybrać odpowiednią odzież na narty?

Odzież narciarska przede wszystkim musi być odpowiednio dobrana do intensywności korzystania ze stoków. Jeżeli spędzamy na nim całe dnie, to musimy pomyśleć o zakupie bardziej zaawansowanej odzieży. Najważniejsza jest izolacja termiczna, ciepło i zabezpieczenie przed opadami śniegu czy deszczu. Jakie zatem wybrać gadżety na stok? Wielu narciarzy zakupuje swoje kaski. Można pokusić się o zakup specjalnego kasku już z goglami ochronnymi, wtedy mamy produkt 2 w 1. Gogle są bardzo przydatne na stoku, najlepiej wybierać takie, które są na każdą pogodę. W górach warunki atmosferyczne często szybko się zmieniają i warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Warto skupić się również na rękawicach. Ważne by były ciepłe i nieprzemakalne. Faktem też jest, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo na stoku. Warto pochylić się nad dobrej jakości oraz odpowiednio dobranym kasku. Najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu, w którym odpowiednio przeszkolony pracownik dobierze odpowiedni model dla nas sklepu. Na rynku dostępne są też różnego rodzaju gadżety, które bezpośrednio nie wpływają na nasze bezpieczeństwo, ale mogą nam umilić czas spędzony na stoku. Pod kask możesz zakupić kominiarkę lub cienką, bawełnianą czapkę. Przydatne mogą się okazać długie skarpety narciarskie. Dzięki nim nie obetrzesz łydek butami narciarskimi, a także będzie ci ciepło. Wybór stroju na narty, jak widzisz, wiąże się z wieloma aspektami i czasem nie jest łatwe. SportowyBazar.pl ma bardzo bogatą ofertę i pomoże ci dobrać odpowiedni strój.

materiał zewnętrzny

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Kampery Buerstner – propozycja dla wymagających

Wybór nowego kampera nie jest łatwą decyzją. Pod uwagę trzeba wziąć zarówno własne oczekiwania w zakresie komfortu i wyposażenia pojazdu, jak i jego trwałość w długim okresie eksploatacji. Kluczowy wpływ na wszystkie te kwestie ma zabudowa, której jakość ostatecznie decyduje o satysfakcji właścicieli „domu na kołach”. W Polsce, podobnie jak w całej Europie, szczególnie dobrą opinią cieszą się kampery Buerstner. Sprawdź, dlaczego warto postawić na pojazd kempingowy właśnie tego producenta.

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

Jaki zawór do baterii umywalkowej wybrać?

W każdej instalacji wodnej znajdują się zawory. Jest to jej niezbędny element. Dzięki zaworom można w sposób bezpieczny oraz komfortowy korzystać nie tylko z baterii umywalkowej, ale i każdej innej, która znajduje się w danym gospodarstwie domowym. Dzięki zaworom w przypadku nagłej awarii czy remontu można natychmiast odciąć dopływ wody. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat doboru oraz rodzajów zaworów do baterii umywalkowych – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Tarot przez telefon to dobry pomysł?

Czy Tarot przez telefon ma sens, dla kogo jest przeznaczony i czy to opcja, którą warto rozważyć? Zanim odpowiemy na to pytanie zerknijmy na rodzaje Tarota, bo również to może mieć znaczenie przy wyborze tej klasycznej już metody wróżb.

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

Mieszkania na sprzedaż w Płocku – Formuła Aparton

W ostatnich latach Płock przeżywa stabilny rozwój rynku mieszkaniowego, który przyciąga coraz więcej inwestorów i klientów. Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących mieszkań na własność, dzięki dogodnym warunkom lokalizacyjnym, rozbudowie infrastruktury i wysokiemu poziomowi komfortu życia. W poniższych akapitach przedstawiamy analizę rynku mieszkaniowego w Płocku, uwzględniającą najważniejsze trendy i czynniki wpływające na jego rozwój.