Ogrzewanie domu gazem propan – zalety rozwiązania oraz elementy instalacji

bezpieczeństwo, dom

ogrzewanie domu gazem propan

Aby móc ogrzewać budynek mieszkalny lub usługowy propanem, niezbędny będzie odpowiedni zbiornik.

Ogrzewanie domu gazem propan – zalety rozwiązania oraz elementy instalacji

Ogrzewanie propanem to niezwykle wygodny sposób na zapewnienie ciepła w budynku. Jest ono doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą ogrzewać wnętrze gazem, a zarazem nie mają możliwości podłączenia obiektu do sieci. Jakie zbiorniki są niezbędne do ogrzewania propanem i jakie są zalety takiego źródła ciepła?

Płynny gaz LPG – o gęstości większej niż ziemny – wymaga zastosowania zbiornika z dyszami o mniejszych średnicach, które umożliwią dystrybucję optymalnej ilości paliwa do palnika. Najpopularniejsze modele butli posiadają pojemność w granicach 2700-5000 litrów. Z uwagi na ich wymiary, najczęściej są one usytuowane poniżej poziomu gruntu lub bezpośrednio na nim, w bezpiecznej odległości od innych urządzeń i infrastruktury. Zależnie od potrzeb i możliwości inwestora, może jest zakupienie zbiornika nowego lub używanego. Dodatkowo niezbędne będzie również posiadanie kotła gazowego z dyszami dostosowanymi do pracy z propanem.

Zalety ogrzewania propanem

Ogrzewanie propanem to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Decydując się na nie, nie musimy wygospodarować odpowiednio dużej kotłowni, niezbędnej do magazynowania stałego opału – węgla czy pelletu. Nie będziemy zmuszeni także do regularnego czyszczenia pieca i wynoszenia popiołu. Zbiornik na propan można stosunkowo łatwo przenieść, dopasowując jego położenie do zmieniających się potrzeb inwestora. Samo paliwo jest łatwo dostępne, a jego uzupełnianie jest kompleksowo realizowane przez firmę dostarczającą płynny gaz. Warto wspomnieć także o aspekcie ekologicznym – propan uchodzi za jedno z paliw najmniej szkodliwych dla środowiska, o wysokim stopniu wydajności i efektywności.

Ogrzewanie propanem to niezwykle wygodne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury w budynku. Wystarczy wyposażyć się w odpowiedni zbiornik i piec oraz zadbać o dostawy wysokiej jakości gazu, by cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje nam propan.

Źródło: Instalacje gazowe – LPGDirect.pl

Funkcjonalny pokój dziecka – co powinno się w nim znaleźć?

Funkcjonalny pokój dziecka – co powinno się w nim znaleźć?

Zarówno małe, jak i starsze dzieci potrzebują przestrzeni, gdzie będą mogły się uczyć, bawić, rozwijać i rosnąć. Warto zadbać o to, by ich pokój umożliwiał im swobodne funkcjonowanie i poznawanie świata. Co powinno się znaleźć w funkcjonalnym pomieszczeniu dla naszych pociech?

Kupujemy materac 110×200 – na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę?

Kupujemy materac 110×200 – na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę?

Coraz częściej mówi się o tym, że przy wyborze materaca nie można kierować się tylko wymiarami, lecz trzeba też pamiętać o innych aspektach. O jakich dokładnie? Na co musimy zwrócić uwagę, gdy będziemy chcieli kupić materac 110×200? Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich!

Szkolenie wstępne BHP online

Szkolenie wstępne BHP online

Przeprowadzenie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Zatrudnione przez niego osoby muszą przechodzić okresowe kursy BHP, natomiast nowi pracownicy powinni w pierwszej kolejności odbyć szkolenie wstępne. Obecnie jednak, gdy mnóstwo osób wykonuje swoje obowiązki z domu przez internet i zalecane jest dystansowanie społeczne, organizacja takiego kursu może być mocno utrudniona. Czy można zatem przeprowadzić szkolenie wstępne BHP online?

Zgrabny i niestandardowy materac 120×190 cm

Zgrabny i niestandardowy materac 120×190 cm

Nie zawsze wielkość pokoju pozwala nam na zakup standardowego rozmiaru materaca. Czasem by zyskać więcej przestrzeni warto zamówić ramę łóżka u stolarza i do niej dokupić materac 120×190 cm. Dziś nie jest to problemem i znajdziemy producentów materacy specjalizujących się w sprzedaży nietypowych rozmiarów. Dzięki temu zaaranżujemy sypialnię optymalnie, nawet w najbardziej nieustawnym pomieszczeniu.