Opaski SeaBand – skuteczne rozwiązanie na chorobę lokomocyjną u dzieci

Choroby, dzieci, podróż - porady

opaski na chorobę lokomocyjną

Zbliża się lato, idealna pora, aby wspólnie z rodziną wyruszyć w długo wyczekiwaną, wakacyjną podróż. Zaplanowany w każdym najmniejszym detalu wyjazd może popsuć złe samopoczucie dziecka, spowodowane chorobą lokomocyjną. Sprawdź, jak zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów. Poznaj skuteczną metodę walki z nudnościami, które mogą przytrafić się dziecku podczas podróży.

Choroba lokomocyjna u dzieci – objawy i zapobieganie

Choroba lokomocyjna zwana również kinetozą najczęściej występuje u dzieci pomiędzy 2. a 12. rokiem życia. Z biegiem lat częstotliwość występowania jej objawów się zmniejsza, aż do całkowitego zaniku. Nawrót choroby w późniejszych okresach życia dziecka jest możliwy, ale zdarza się rzadko. Warto dobrze ją poznać, by wiedzieć jak hamować jej objawy u dziecka.

Choroba lokomocyjna spowodowana jest nadmiarem bodźców odbieranych przez wrażliwy ośrodkowy układ nerwowy dziecka. Podczas podróży młody pasażer pozostając w miejscu obserwuje przemieszczające się otoczenie. Do mózgu docierają sprzeczne sygnały wzrokowe i bodźce od błędnika odpowiedzialnego za utrzymanie równowagi. Nie ważne gdzie się udamy, występujące symptomy są zawsze podobne. Może wystąpić zmęczenie, znużenie, nudności oraz wymioty.

Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej u dziecka. Najważniejsze jest jak najszybsze uspokojenie bodźców odbieranych przez mózg naszej pociechy. Dopilnujmy aby dziecko nie patrzyło na zmieniający się za oknem krajobraz. Ważne jest również, aby siedziało przodem do kierunku jazdy.

Należy również pamiętać o częstych postojach i wietrzeniu pojazdu, którym podróżujemy. Przed wyruszeniem w drogę warto spakować ulubione zabawki dziecka, które umilą czas przejazdu. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nudności przed wyjazdem należy podać dziecku lekkostrawny posiłek. Wbrew pozorom pusty żołądek nie zapobiega wymiotom i może dodatkowo potęgować złe samopoczucie.

dzieci z opaskami SeaBand

Skuteczna i bezpieczna akupresura, czy leki na chorobę lokomocyjną?

Wyżej wymienione porady to nie wszystkie sposoby na zmniejszenie niepożądanych objawów. Rodzice często sięgają po tabletki dla dzieci na chorobę lokomocyjną, których zaletą jest szybkie działanie, choć nie zawsze zgodne z oczekiwaniami. Leki otumaniają sprawiając, że dziecko staje się senne. Potrafi to całkowicie pozbawić naszą pociechę przyjemności z wyjazdu np. na jednodniową wycieczkę szkolną.

Ciekawym, sprawdzonym sposobem na hamowanie symptomów choroby lokomocyjnej są specjalne opaski, które działają na zasadzie akupresury. Metoda ta wywodzi się z chińskiej medycyny naturalnej. Mowa w niej o tym, że w ciele ludzkim znajdują się ośrodki, które wskazują na dolegliwości organizmu. Masując dany punkt można złagodzić występujący problem. Pomiędzy dwoma głównymi ścięgnami nadgarstka znajduje się miejsce zwane Nei-Kuan, które odpowiada za pojawienie się nudności i wymiotów.

Wiedza ta wykorzystana została do stworzenia skutecznej metody walki z kinetozą. Na polskim rynku pojawił się nowy produkt (sprzedawany na świecie od 2012 roku) – opaski akupresurowe na chorobę lokomocyjną Sea-Band, które można kupić w wielu aptekach lub zamówić przez Internet.

różowe opaski SeaBandniebieskie opaski SeaBandzielone opaski SeaBand

Opaski Sea-Band można stosować u dzieci już od 3 roku życia. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu stają się również ciekawym gadżetem podczas wakacji czy wycieczki szkolnej. Wystarczy założyć je do 5 minut przed wyruszeniem w podróż, aby skutecznie zapobiec objawom choroby lokomocyjnej.

Wszystko dzięki unikalnej konstrukcji produktu. Umieszczona w opasce Sea-Band wypustka uciska punkt Nei-Kuan sprawiając, że dziecko już po 2-5 minutach poczuję ulgę. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty dobrze jest nosić opaski na obu nadgarstkach.

Liczne badania i rekomendacje lekarzy potwierdziły skuteczność działania opasek na chorobę lokomocyjną. Podczas 140 badań klinicznych prowadzonych od 1990 roku produkt przetestowało 15 tyś. pacjentów. W grupie dzieci aż 88,7% określiło ich działanie jako znakomite. Opaski Sea-Band dostępne są w 50 krajach na całym świecie. Warto również podkreślić, że produkt nie jest farmaceutykiem i jego używanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Nie zawiera lateksu dlatego jest przyjazny dla alergików. W zestawie znajduje się plastikowy pojemnik, który ułatwia higieniczne przechowywanie.

opaskiOpaski Sea-BandWIELOKROTNEGO UŻYTKU!

Sprawdź, czy Twoje dziecko przestanie odczuwać dyskomfort związany z podróżowaniem. Kup opaski Sea-Band na chorobę lokomocyjną u dzieci. Jeżeli produkt w 100% nie spełni Twoich oczekiwań, możesz skorzystać z gwarancji. Aby otrzymać zwrot gotówki do 50 zł, wystarczy w ciągu 30 dni od dnia zakupu odesłać opaski na adres polskiego przedstawiciela handlowego. Do przesyłki należy dołączyć dowód zakupu i uzasadnienie zwrotu.

Więcej informacji o opaskach akupresurowych na chorobę lokomocyjną, innych jej zastosowaniach oraz regulamin gwarancji znajdziecie na www.opaskinanudnosci.pl.

Artykuł sponsorowany

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Plażowa etykieta: Jak zestawić strój kąpielowy z dodatkami

Moda plażowa jest równie ważna, jak każda inna sfera ubioru, a odpowiednie zestawienie stroju kąpielowego z dodatkami potrafi przemienić plażowy wygląd z przeciętnego w spektakularny. Akcesoria takie jak kapelusze, okulary przeciwsłoneczne czy torby plażowe nie tylko dodają stylu i charakteru, ale także służą ochronie przed słońcem oraz pomagają zachować komfort i funkcjonalność podczas letnich dni spędzonych nad wodą. Dobór odpowiednich dodatków może również podkreślić atuty sylwetki, maskować ewentualne mankamenty i po prostu sprawić, że będziemy się czuć lepiej w swojej skórze.

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.