Opaski SeaBand – skuteczne rozwiązanie na chorobę lokomocyjną u dzieci

Choroby, dzieci, podróż - porady

opaski na chorobę lokomocyjną

Zbliża się lato, idealna pora, aby wspólnie z rodziną wyruszyć w długo wyczekiwaną, wakacyjną podróż. Zaplanowany w każdym najmniejszym detalu wyjazd może popsuć złe samopoczucie dziecka, spowodowane chorobą lokomocyjną. Sprawdź, jak zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów. Poznaj skuteczną metodę walki z nudnościami, które mogą przytrafić się dziecku podczas podróży.

Choroba lokomocyjna u dzieci – objawy i zapobieganie

Choroba lokomocyjna zwana również kinetozą najczęściej występuje u dzieci pomiędzy 2. a 12. rokiem życia. Z biegiem lat częstotliwość występowania jej objawów się zmniejsza, aż do całkowitego zaniku. Nawrót choroby w późniejszych okresach życia dziecka jest możliwy, ale zdarza się rzadko. Warto dobrze ją poznać, by wiedzieć jak hamować jej objawy u dziecka.

Choroba lokomocyjna spowodowana jest nadmiarem bodźców odbieranych przez wrażliwy ośrodkowy układ nerwowy dziecka. Podczas podróży młody pasażer pozostając w miejscu obserwuje przemieszczające się otoczenie. Do mózgu docierają sprzeczne sygnały wzrokowe i bodźce od błędnika odpowiedzialnego za utrzymanie równowagi. Nie ważne gdzie się udamy, występujące symptomy są zawsze podobne. Może wystąpić zmęczenie, znużenie, nudności oraz wymioty.

Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej u dziecka. Najważniejsze jest jak najszybsze uspokojenie bodźców odbieranych przez mózg naszej pociechy. Dopilnujmy aby dziecko nie patrzyło na zmieniający się za oknem krajobraz. Ważne jest również, aby siedziało przodem do kierunku jazdy.

Należy również pamiętać o częstych postojach i wietrzeniu pojazdu, którym podróżujemy. Przed wyruszeniem w drogę warto spakować ulubione zabawki dziecka, które umilą czas przejazdu. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nudności przed wyjazdem należy podać dziecku lekkostrawny posiłek. Wbrew pozorom pusty żołądek nie zapobiega wymiotom i może dodatkowo potęgować złe samopoczucie.

dzieci z opaskami SeaBand

Skuteczna i bezpieczna akupresura, czy leki na chorobę lokomocyjną?

Wyżej wymienione porady to nie wszystkie sposoby na zmniejszenie niepożądanych objawów. Rodzice często sięgają po tabletki dla dzieci na chorobę lokomocyjną, których zaletą jest szybkie działanie, choć nie zawsze zgodne z oczekiwaniami. Leki otumaniają sprawiając, że dziecko staje się senne. Potrafi to całkowicie pozbawić naszą pociechę przyjemności z wyjazdu np. na jednodniową wycieczkę szkolną.

Ciekawym, sprawdzonym sposobem na hamowanie symptomów choroby lokomocyjnej są specjalne opaski, które działają na zasadzie akupresury. Metoda ta wywodzi się z chińskiej medycyny naturalnej. Mowa w niej o tym, że w ciele ludzkim znajdują się ośrodki, które wskazują na dolegliwości organizmu. Masując dany punkt można złagodzić występujący problem. Pomiędzy dwoma głównymi ścięgnami nadgarstka znajduje się miejsce zwane Nei-Kuan, które odpowiada za pojawienie się nudności i wymiotów.

Wiedza ta wykorzystana została do stworzenia skutecznej metody walki z kinetozą. Na polskim rynku pojawił się nowy produkt (sprzedawany na świecie od 2012 roku) – opaski akupresurowe na chorobę lokomocyjną Sea-Band, które można kupić w wielu aptekach lub zamówić przez Internet.

różowe opaski SeaBand niebieskie opaski SeaBand zielone opaski SeaBand

Opaski Sea-Band można stosować u dzieci już od 3 roku życia. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu stają się również ciekawym gadżetem podczas wakacji czy wycieczki szkolnej. Wystarczy założyć je do 5 minut przed wyruszeniem w podróż, aby skutecznie zapobiec objawom choroby lokomocyjnej.

Wszystko dzięki unikalnej konstrukcji produktu. Umieszczona w opasce Sea-Band wypustka uciska punkt Nei-Kuan sprawiając, że dziecko już po 2-5 minutach poczuję ulgę. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty dobrze jest nosić opaski na obu nadgarstkach.

Liczne badania i rekomendacje lekarzy potwierdziły skuteczność działania opasek na chorobę lokomocyjną. Podczas 140 badań klinicznych prowadzonych od 1990 roku produkt przetestowało 15 tyś. pacjentów. W grupie dzieci aż 88,7% określiło ich działanie jako znakomite. Opaski Sea-Band dostępne są w 50 krajach na całym świecie. Warto również podkreślić, że produkt nie jest farmaceutykiem i jego używanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Nie zawiera lateksu dlatego jest przyjazny dla alergików. W zestawie znajduje się plastikowy pojemnik, który ułatwia higieniczne przechowywanie.

opaskiOpaski Sea-BandWIELOKROTNEGO UŻYTKU!

Sprawdź, czy Twoje dziecko przestanie odczuwać dyskomfort związany z podróżowaniem. Kup opaski Sea-Band na chorobę lokomocyjną u dzieci. Jeżeli produkt w 100% nie spełni Twoich oczekiwań, możesz skorzystać z gwarancji. Aby otrzymać zwrot gotówki do 50 zł, wystarczy w ciągu 30 dni od dnia zakupu odesłać opaski na adres polskiego przedstawiciela handlowego. Do przesyłki należy dołączyć dowód zakupu i uzasadnienie zwrotu.

Więcej informacji o opaskach akupresurowych na chorobę lokomocyjną, innych jej zastosowaniach oraz regulamin gwarancji znajdziecie na www.opaskinanudnosci.pl.

Opaski SeaBand – skuteczne rozwiązanie na chorobę lokomocyjną u dzieci

Opaski SeaBand – skuteczne rozwiązanie na chorobę lokomocyjną u dzieci

Zbliża się lato, idealna pora, aby wspólnie z rodziną wyruszyć w długo wyczekiwaną, wakacyjną podróż. Zaplanowany w każdym najmniejszym detalu wyjazd może popsuć złe samopoczucie dziecka, spowodowane chorobą lokomocyjną. Sprawdź, jak zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów. Poznaj skuteczną metodę walki z nudnościami, które mogą przytrafić się dziecku podczas podróży.

Mata samopompująca na wygodny sen pod namiotem

Mata samopompująca na wygodny sen pod namiotem

Wybierając się na nocleg pod namiotem większość osób przykłada dużą wagę do doboru śpiwora, często zapominając o tym, że sam śpiwór to za mało. Dla komfortowego snu, niezbędna jest też odpowiednia izolacja od zimnego, a także często nierównego podłoża.

Gdzie zostawić auto na lotnisku Chopina?

Gdzie zostawić auto na lotnisku Chopina?

Każdy, kto choć raz wylatywał samolotem na wakacje lub w podróż służbową ze stolicy zastanawiał się gdzie zaparkować na lotnisku Okęcie. Port lotniczy w Warszawie posiada własny, duży parking samochodowy. Można na nim zarezerwować miejsce dla auta, ale trzeba liczyć się z dość wysoką opłatą za postój. Inną opcją, równie wygodną, a tańszą jest wybranie jednego z parkingów zlokalizowanych w okolicy lotniska.

Co to jest radar lotów i jak działa? Narzędzie online

Co to jest radar lotów i jak działa? Narzędzie online

Radar lotów służy do śledzenia lotów. Każdy, kto chce sprawdzić konkretny lot lub trasę samolotu uzna to urządzenie za niezwykle przydatne. Można się dowiedzieć konkretnych parametrów i danych samolotów oraz poznać czas lądowania i startu. Radar podkładowy daje możliwość pozyskania informacji o ruchu lotniczym – tu i teraz. To, co najważniejsze, aby sprawdzić sytuację na niebie, niezbędne jest połączenie z internetem, laptopem czy smarftonem i można zacząć śledzić loty na żywo.