Opaski SeaBand – skuteczne rozwiązanie na chorobę lokomocyjną u dzieci

Choroby, dzieci, podróż - porady

opaski na chorobę lokomocyjną

Zbliża się lato, idealna pora, aby wspólnie z rodziną wyruszyć w długo wyczekiwaną, wakacyjną podróż. Zaplanowany w każdym najmniejszym detalu wyjazd może popsuć złe samopoczucie dziecka, spowodowane chorobą lokomocyjną. Sprawdź, jak zmniejszyć do minimum ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów. Poznaj skuteczną metodę walki z nudnościami, które mogą przytrafić się dziecku podczas podróży.

Choroba lokomocyjna u dzieci – objawy i zapobieganie

Choroba lokomocyjna zwana również kinetozą najczęściej występuje u dzieci pomiędzy 2. a 12. rokiem życia. Z biegiem lat częstotliwość występowania jej objawów się zmniejsza, aż do całkowitego zaniku. Nawrót choroby w późniejszych okresach życia dziecka jest możliwy, ale zdarza się rzadko. Warto dobrze ją poznać, by wiedzieć jak hamować jej objawy u dziecka.

Choroba lokomocyjna spowodowana jest nadmiarem bodźców odbieranych przez wrażliwy ośrodkowy układ nerwowy dziecka. Podczas podróży młody pasażer pozostając w miejscu obserwuje przemieszczające się otoczenie. Do mózgu docierają sprzeczne sygnały wzrokowe i bodźce od błędnika odpowiedzialnego za utrzymanie równowagi. Nie ważne gdzie się udamy, występujące symptomy są zawsze podobne. Może wystąpić zmęczenie, znużenie, nudności oraz wymioty.

Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć jak zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej u dziecka. Najważniejsze jest jak najszybsze uspokojenie bodźców odbieranych przez mózg naszej pociechy. Dopilnujmy aby dziecko nie patrzyło na zmieniający się za oknem krajobraz. Ważne jest również, aby siedziało przodem do kierunku jazdy.

Należy również pamiętać o częstych postojach i wietrzeniu pojazdu, którym podróżujemy. Przed wyruszeniem w drogę warto spakować ulubione zabawki dziecka, które umilą czas przejazdu. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nudności przed wyjazdem należy podać dziecku lekkostrawny posiłek. Wbrew pozorom pusty żołądek nie zapobiega wymiotom i może dodatkowo potęgować złe samopoczucie.

dzieci z opaskami SeaBand

Skuteczna i bezpieczna akupresura, czy leki na chorobę lokomocyjną?

Wyżej wymienione porady to nie wszystkie sposoby na zmniejszenie niepożądanych objawów. Rodzice często sięgają po tabletki dla dzieci na chorobę lokomocyjną, których zaletą jest szybkie działanie, choć nie zawsze zgodne z oczekiwaniami. Leki otumaniają sprawiając, że dziecko staje się senne. Potrafi to całkowicie pozbawić naszą pociechę przyjemności z wyjazdu np. na jednodniową wycieczkę szkolną.

Ciekawym, sprawdzonym sposobem na hamowanie symptomów choroby lokomocyjnej są specjalne opaski, które działają na zasadzie akupresury. Metoda ta wywodzi się z chińskiej medycyny naturalnej. Mowa w niej o tym, że w ciele ludzkim znajdują się ośrodki, które wskazują na dolegliwości organizmu. Masując dany punkt można złagodzić występujący problem. Pomiędzy dwoma głównymi ścięgnami nadgarstka znajduje się miejsce zwane Nei-Kuan, które odpowiada za pojawienie się nudności i wymiotów.

Wiedza ta wykorzystana została do stworzenia skutecznej metody walki z kinetozą. Na polskim rynku pojawił się nowy produkt (sprzedawany na świecie od 2012 roku) – opaski akupresurowe na chorobę lokomocyjną Sea-Band, które można kupić w wielu aptekach lub zamówić przez Internet.

różowe opaski SeaBandniebieskie opaski SeaBandzielone opaski SeaBand

Opaski Sea-Band można stosować u dzieci już od 3 roku życia. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu stają się również ciekawym gadżetem podczas wakacji czy wycieczki szkolnej. Wystarczy założyć je do 5 minut przed wyruszeniem w podróż, aby skutecznie zapobiec objawom choroby lokomocyjnej.

Wszystko dzięki unikalnej konstrukcji produktu. Umieszczona w opasce Sea-Band wypustka uciska punkt Nei-Kuan sprawiając, że dziecko już po 2-5 minutach poczuję ulgę. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty dobrze jest nosić opaski na obu nadgarstkach.

Liczne badania i rekomendacje lekarzy potwierdziły skuteczność działania opasek na chorobę lokomocyjną. Podczas 140 badań klinicznych prowadzonych od 1990 roku produkt przetestowało 15 tyś. pacjentów. W grupie dzieci aż 88,7% określiło ich działanie jako znakomite. Opaski Sea-Band dostępne są w 50 krajach na całym świecie. Warto również podkreślić, że produkt nie jest farmaceutykiem i jego używanie nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Nie zawiera lateksu dlatego jest przyjazny dla alergików. W zestawie znajduje się plastikowy pojemnik, który ułatwia higieniczne przechowywanie.

opaskiOpaski Sea-BandWIELOKROTNEGO UŻYTKU!

Sprawdź, czy Twoje dziecko przestanie odczuwać dyskomfort związany z podróżowaniem. Kup opaski Sea-Band na chorobę lokomocyjną u dzieci. Jeżeli produkt w 100% nie spełni Twoich oczekiwań, możesz skorzystać z gwarancji. Aby otrzymać zwrot gotówki do 50 zł, wystarczy w ciągu 30 dni od dnia zakupu odesłać opaski na adres polskiego przedstawiciela handlowego. Do przesyłki należy dołączyć dowód zakupu i uzasadnienie zwrotu.

Więcej informacji o opaskach akupresurowych na chorobę lokomocyjną, innych jej zastosowaniach oraz regulamin gwarancji znajdziecie na www.opaskinanudnosci.pl.

Artykuł sponsorowany

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Bałtyk przed sezonem. Dlaczego warto wybrać się nad morze?

Wyjazdy nad Bałtyk cieszą się największym zainteresowaniem w okresie letnim, jednak nad polskie morze warto wybrać się poza sezonem. Jest to czas, w którym można odpocząć z dala od tłumów turystów i hałasu. Koniec zimy to znakomity okres, by podreperować zdrowie, zrelaksować się w ciszy i oderwać się od miejskiego zgiełku. Plaże poza sezonem są puste, a do najważniejszych atrakcji nie ma praktycznie żadnych kolejek. Dlaczego jeszcze warto wybrać się na urlop nad Bałtyk, zanim rozpocznie się lato?

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

Przyglądając się liczbom lotów opuszczających polskie lotniska z pewnością można stwierdzić, iż zapaść branży turystycznej wywołana pandemią COVID-19 jest już dawno za nami. Coraz więcej pasażerów decyduje się na wycieczki do najodleglejszych zakątków świata. Czasami jednak nasze plany są pokrzyżowane przez takie komplikacje jak odwołanie czy opóźnienie lotu. Co można zrobić z taką sytuacją? Czy należne jest odszkodowanie?

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo