Pierwsze samodzielne wakacje – w kraju czy za granicą?

podróże, wczasy

samodzielne wakacje

Przed Tobą planowanie pierwszych samodzielnych wakacji? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się, jaki kierunek obrać. Zostać w kraju czy wyjechać za granicę? Sprawdź, gdzie warto wybrać się na pierwsze samodzielne wakacje i zacznij planować wyjazd swoich marzeń.

Wakacje w kraju

Aby zwiedzić fantastyczne miejsca i poczuć niezwykły, wakacyjny klimat nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Podczas urlopu możemy zostać w kraju zamieszkania i cieszyć się jego pięknem, którego nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji dostrzec. W zależności od tego, gdzie mieszkamy, możemy wybrać się do dużego miasta, nad morze, w góry bądź nad jezioro. Wakacje w kraju to fantastyczna opcja dla osób, które po raz pierwszy planują i organizują samodzielny wyjazd. Organizując wakacje w kraju swojego zamieszkania, nie musimy martwić się zbędną dokumentacją. Wystarczy posiadać dowód osobisty, a ten przyda się podczas podróży pociągiem czy podczas meldowania się w hotelu. Zostając w kraju, możemy także czuć się bezpiecznie, ponieważ znamy język ojczysty i kulturę, dlatego nawet podczas pobytu w nieznanym nam miejscu, możemy czuć się jak u siebie. Zostając w kraju, możemy także podróżować samochodem. Za granicą jest to również możliwe, jednak w tym przypadku musimy pokonać znacznie większe odległości, a także pamiętać np. o zakupie i rejestracji winiety czeskiej. Te obowiązują m.in. w Czechach i Austrii, a możemy kupić je na tej Electronic Vignettes.

Wakacje poza krajem zamieszkania

Osoby lubiące wyzwania i przygody, na pierwsze samodzielne wakacje wybierają się za granicę. Tego rodzaju wyjazd można zorganizować samodzielnie lub wyjechać w podróż pod opieką biura podróży. Decydując się na skorzystanie z oferty biura podróży, możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ niezależnie od tego, co będzie się działo, będziemy mogli skorzystać z opieki rezydenta, mówiącego w naszym ojczystym języku. Nie będziemy musieli martwić się także zakupem biletów lotniczych czy organizacją transportu z lotniska do hotelu. Wszystkim zajmie się biuro podróży, dzięki czemu turyści mogą w pełni cieszyć się pobytem na wakacjach, nie zaprzątając sobie głowy sprawami organizacyjnymi. Co więcej, biura podróży organizują także wycieczki fakultatywne, podczas których zwiedzić możemy najpiękniejsze miejsca w danym kraju, bądź na wyspie. Wycieczka pod okiem przewodnika jest niezwykle ciekawa i przede wszystkim bezpieczna!

Samodzielne planowanie wyjazdu dla wielu osób to zbędny obowiązek, a dla innych – wręcz przeciwnie. Dla wielu osób samodzielne planowanie podróży to prawdziwa przyjemność. Co więcej, tego rodzaju wyjazd daje niesamowitą wolność i gwarantuje niezapomniane przygody. Planując wakacje za granicą, możemy wybrać się do stolicy państwa, na małą wyspę pośrodku morzą lub oceanu, w góry bądź w miejsce, w którym będziemy mogli odpocząć pośród łona natury, daleko od miejskiego zgiełku. Dzięki rozwojowi transportu i komunikacji już w kilkanaście godzin możemy znaleźć się na drugim końcu świata. Podróżowanie stało się czymś powszechnym, a ciągłe przemieszczanie się z kraju do kraju nikogo już nie dziwi. Nic dziwnego, że wiele osób planując pierwsze samodzielne wakacje, wybiera się właśnie za granicę. Choć przygotowania do wyjazdu mogą stanowić duże wyzwanie, to dla wielu osób wizja samodzielnych wakacji w obcym kraju, przezwycięża ze wszystkimi przeciwnościami.

materiał zewnętrzny

21 ciekawostek o edukacji w Nigerii

21 ciekawostek o edukacji w Nigerii

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Nigerii (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Czy wiecie, że… Oceny są zazwyczaj wyrażane w literach: A (70-100%) – bardzo dobry, B (60-69%) – dobry, C (50-59%) – średni, D (45-49%) – zadowalający, E (40-44%) – dopuszczający, F (0-39%) – niedostateczny.

14 ciekawostek o świętach w Niemczech

14 ciekawostek o świętach w Niemczech

3 października to jedno z najważniejszych świąt w Niemczech – Dzień Jedności Niemiec. Upamiętnia on zjednoczenie Niemiec w 1990 roku po dziesięcioleciach podziału na NRD i RFN. Zbiór informacji i ciekawostek o świętach w Niemczech.

27 ciekawostek o gospodarce i finansach Japonii

27 ciekawostek o gospodarce i finansach Japonii

Zbiór informacji i ciekawostek o finansach Japonii (wysokość podatków, poziom inflacji, dług zagraniczny i wewnętrzny, PKB, rezerwy złota). Czy wiecie, że… Nazwa „jen” pochodzi od chińskiego słowa „yuan”, które oznacza „okrągły przedmiot”. Ciekawostką jest to, że monety japońskie mają dziurkę w środku – to tradycja sięgająca czasów, gdy monety nawlekano na sznurki, by łatwiej je przechowywać i liczyć.

20 ciekawostek o armii Wielkiej Brytanii

20 ciekawostek o armii Wielkiej Brytanii

Armia brytyjska jest jedną z najstarszych na świecie – jej historia sięga XVII wieku. Oficjalnie powstała w 1660 roku po restauracji monarchii, kiedy to zjednoczono różne oddziały walczące w angielskiej wojnie domowej. Od tamtej pory brała udział w niemal wszystkich najważniejszych konfliktach na świecie. Zbiór informacji i ciekawostek o armii Wielkiej Brytanii (sprzęt wojskowy, ilość żołnierzy itd.).