Pierwsze samodzielne wakacje – w kraju czy za granicą?

podróż - porady, wczasy

samodzielne wakacje

Przed Tobą planowanie pierwszych samodzielnych wakacji? Jeśli tak, na pewno zastanawiasz się, jaki kierunek obrać. Zostać w kraju czy wyjechać za granicę? Sprawdź, gdzie warto wybrać się na pierwsze samodzielne wakacje i zacznij planować wyjazd swoich marzeń.

Wakacje w kraju

Aby zwiedzić fantastyczne miejsca i poczuć niezwykły, wakacyjny klimat nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Podczas urlopu możemy zostać w kraju zamieszkania i cieszyć się jego pięknem, którego nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji dostrzec. W zależności od tego, gdzie mieszkamy, możemy wybrać się do dużego miasta, nad morze, w góry bądź nad jezioro. Wakacje w kraju to fantastyczna opcja dla osób, które po raz pierwszy planują i organizują samodzielny wyjazd. Organizując wakacje w kraju swojego zamieszkania, nie musimy martwić się zbędną dokumentacją. Wystarczy posiadać dowód osobisty, a ten przyda się podczas podróży pociągiem czy podczas meldowania się w hotelu. Zostając w kraju, możemy także czuć się bezpiecznie, ponieważ znamy język ojczysty i kulturę, dlatego nawet podczas pobytu w nieznanym nam miejscu, możemy czuć się jak u siebie. Zostając w kraju, możemy także podróżować samochodem. Za granicą jest to również możliwe, jednak w tym przypadku musimy pokonać znacznie większe odległości, a także pamiętać np. o zakupie i rejestracji winiety czeskiej. Te obowiązują m.in. w Czechach i Austrii, a możemy kupić je na tej Electronic Vignettes.

Wakacje poza krajem zamieszkania

Osoby lubiące wyzwania i przygody, na pierwsze samodzielne wakacje wybierają się za granicę. Tego rodzaju wyjazd można zorganizować samodzielnie lub wyjechać w podróż pod opieką biura podróży. Decydując się na skorzystanie z oferty biura podróży, możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ niezależnie od tego, co będzie się działo, będziemy mogli skorzystać z opieki rezydenta, mówiącego w naszym ojczystym języku. Nie będziemy musieli martwić się także zakupem biletów lotniczych czy organizacją transportu z lotniska do hotelu. Wszystkim zajmie się biuro podróży, dzięki czemu turyści mogą w pełni cieszyć się pobytem na wakacjach, nie zaprzątając sobie głowy sprawami organizacyjnymi. Co więcej, biura podróży organizują także wycieczki fakultatywne, podczas których zwiedzić możemy najpiękniejsze miejsca w danym kraju, bądź na wyspie. Wycieczka pod okiem przewodnika jest niezwykle ciekawa i przede wszystkim bezpieczna!

Samodzielne planowanie wyjazdu dla wielu osób to zbędny obowiązek, a dla innych – wręcz przeciwnie. Dla wielu osób samodzielne planowanie podróży to prawdziwa przyjemność. Co więcej, tego rodzaju wyjazd daje niesamowitą wolność i gwarantuje niezapomniane przygody. Planując wakacje za granicą, możemy wybrać się do stolicy państwa, na małą wyspę pośrodku morzą lub oceanu, w góry bądź w miejsce, w którym będziemy mogli odpocząć pośród łona natury, daleko od miejskiego zgiełku. Dzięki rozwojowi transportu i komunikacji już w kilkanaście godzin możemy znaleźć się na drugim końcu świata. Podróżowanie stało się czymś powszechnym, a ciągłe przemieszczanie się z kraju do kraju nikogo już nie dziwi. Nic dziwnego, że wiele osób planując pierwsze samodzielne wakacje, wybiera się właśnie za granicę. Choć przygotowania do wyjazdu mogą stanowić duże wyzwanie, to dla wielu osób wizja samodzielnych wakacji w obcym kraju, przezwycięża ze wszystkimi przeciwnościami.

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Jaką walizkę kabinową możesz zabrać ze sobą do samolotu?

Podróżowanie z bagażem podręcznym jest szybkie i wygodne – nie musisz być wcześniej na lotnisku i czekać w kolejce na nadanie walizki, a po przylocie na miejsce docelowe możesz od razu ruszyć w dalszą drogę. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wymogi musi spełniać kabinówka, aby pozwolono Ci ją wnieść na pokład samolotu.

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Sprawdzone porady

Wycieczka objazdowa pozwala zwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie. W jej trakcie sporo czasu spędza się w ruchu, a hotel odwiedza się jedynie na czas noclegu i śniadania. Z tego względu na wycieczkę objazdową nie powinno się zabierać tych samych rzeczy co na wyjazd all inclusive. Jak przygotować się do wycieczki objazdowej? Co spakować? Na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

Noclegi Uniejów: Hotelowy azyl w sercu Polski

W magicznym sercu Polski, otoczonym malowniczymi krajobrazami, Uniejów kusi nie tylko swoją historyczną atmosferą, ale także wyjątkową ofertą noclegową. Poszukując idealnego miejsca do wypoczynku, nie można pominąć bogactwa opcji zakwaterowania, jakie oferuje to urokliwe miasto. W tym artykule zapraszamy do fascynującej podróży przez świat noclegów w Uniejowie.

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo