Płytki ceglane – aranżacyjny hit 2022 roku

dom, porady, wystrój wnętrz

Płytki ceglane w kuchni

Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa w połączeniu z zamiłowaniem do wykorzystywania materiałów z odzysku powoduje, że Polacy coraz chętniej sięgają po nietuzinkowe dodatki aranżacyjne, które mają już swoją historię. Odnawianie mebli z PRL, a także starych podłóg nikogo już nie dziwi. Interesującym trendem, który zyskuje na znaczeniu, jest stosowanie w domach i mieszkaniach płytek ceglanych o nietuzinkowym wzornictwie i ponadczasowym charakterze.

Płytki ceglane – do jakich wnętrz pasują?

Płytki z cegły to doskonała alternatywa dla sklepowych materiałów wykończeniowych, którą pokochają miłośnicy industrialnej architektury i monumentalnych wnętrz. Na szczególną uwagę zasługuje stylistyka ceglanych płytek, która stanowi połączenie surowości z przyjemnym ciepłem, jakie znamy ze starych filmów i zdjęć dokumentujących minione czasy.

Płytki z cegły rozbiórkowej, choć z pewnością przyciągają uwagę swoim oryginalnym designem, są w stanie skomponować się z różnymi stylami wnętrzarskimi. Oczywistym skojarzeniem, jakie większość osób ma na myśl o cegłach, jest styl industrial, który wprost czerpie inspirację z budynków przemysłowych i starych, monumentalnych fabryk. Nietrudno wyobrazić sobie przestronną kuchnię, w której jedna ze ścian jest udekorowana przy pomocy stylowej cegły. Ten dodatek doskonale sprawdzi się również w salonie, łazience, a nawet sypialni – jest odporny na zabrudzenia, łatwy w utrzymaniu czystości, daje ogromne możliwości aranżacyjne dla pomysłowych wielbicieli dekorowania wnętrz.

Ale płytki z cegły rozbiórkowej to nie tylko pożądany element dekoracyjny w industrialnych mieszkaniach. Sprawdzi się również w przypadku stylu loftowego, który kojarzyć się może z przestronnymi apartamentami rodem z amerykańskich filmów. Tradycyjne płytki ceglane w odcieniu zgaszonej czerwieni doskonale komponują się z bazowymi kolorami – bielą, czernią, a także brązem i szarością.
Cegła w salonie

Dlaczego płytki z cegły to dobry wybór?

Jedną z największych zalet, jakimi pochwalić się mogą płytki z cegły, jest niewątpliwie ponadczasowość. O ile różne nurty aranżacyjne i towarzyszące im dodatki robią furorę, a następnie przemijają, o tyle klasyczna, przytulna cegła jest uosobieniem domowego ciepła, które ma bezterminowy wdzięk. To ważna informacja dla osób, które lubią zmieniać meble i elementy aranżacyjne – po modyfikacjach pomieszczenie, w którym jedną ze ścian zdobią płytki z cegły rozbiórkowej, nadal będzie harmonijne pod względem estetycznym.

Kupując płytki ceglane, warto wziąć pod uwagę źródło ich pochodzenia oraz metodę obróbki. Istnieją na rynku wyspecjalizowane firmy, które korzystają z wysokiej jakości materiałów, jakie są kompleksowo przygotowywane do pełnienia funkcji dekoracyjnej we współczesnych mieszkaniach. Przykładem jest Ceglana Fantazja, która prowadzi sklep internetowy pod adresem: https://e-ceglanafantazja.pl/. Płytki od tego dostawcy nadają się zarówno do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego, co jest gwarancją doskonałej jakości i odporności na czynniki środowiskowe. Każda cegła jest ręcznie czyszczona, a następnie poddawana zaawansowanemu procesowi technologicznemu. Efektem końcowym jest wytrzymała, estetycznie wyglądająca płytka o doskonałych parametrach, która spełni oczekiwania wymagających klientów.

Z ceglanych dodatków można uczynić motyw przewodni domu lub mieszkania, sprawiając, że wnętrza będą spójne i utrzymane w korespondującej ze sobą stylistyce. Równie dobrze można uświetnić płytkami wybrane pomieszczenie, np. kuchnię, łazienkę lub salon – nienachalny wygląd cegły w połączeniu z jej uniwersalnością sprawia, że ten materiał sprawdzi się niezależnie od intencji aranżacyjnych.

materiał zewnętrzny

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Podróżowanie z dziećmi – jak zorganizować rodzinne wakacje zagranicą?

Wspólny rodzinny wyjazd z pociechami wspaniale prezentuje się na kartach powieści i zdjęciach. Nie zawsze rzeczywistość maluje się tak różowo. Aby do maksimum wpłynąć na to, na co można wpływać i do minimum ograniczyć stres, jaki daje się przewidzieć przygotowaliśmy kilka wskazówek dla podróżnych.

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Dlaczego huśtawka jest kluczowym elementem wyposażenia klatki papugi?

Papugi to aktywne ptaki, dlatego decydując się na zakup takiego pupila, koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Oprócz przestronnej klatki warto zadbać także o atrakcyjne dla ptaka zabawki, dzięki którym będzie mógł harmonijnie się rozwijać i miło spędzać czas. Huśtawka dla papug jest jednym z obowiązkowych elementów pojawiających się w klatce, który umożliwia zabawę i stymulację umysłową ptaka.

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plenery ślubne w Tatrach – górskie widoki jako tło dla wielkich uczuć

Plener ślubny w Tatrach to wyjątkowa okazja, aby połączyć możliwość wykonania sesji ślubnej ze zwiedzaniem polskich gór. Wybór Tatr jako miejsca na ślubną sesję zdjęciową to decyzja, dzięki której zyskacie nie tylko dostęp do malowniczego tła sesyjnego, ale również niezapomniane wrażenia, które z pewnością zapamiętacie na długo. Majestatyczne szczyty, krystalicznie czyste jeziora i bujna zieleń tatrzańskich dolin, tworzą scenerię, która dodaje przedsięwzięciu wyjątkowego charakteru. Co warto wiedzieć o plenerze ślubnym w Tatrach? Zachęcamy do lektury poniższego artykułu!

Często odwiedzane:


Ciekawostki o 194 krajach świataświat grafika


Quizy o 194 krajach świata


Ilość sprzętu wojskowegoArmia:


Rezerwy złotaFinanse:


Okres obowiązkowej naukiSzkolnictwo