Poznaj bliżej tajemnice Ziemi!

ciekawostki, nauka

Ziemia

Ziemia skrywa wiele tajemnic. Ich odkrycie jest obiektem badań naukowych i dysput filozoficznych. Warto zapoznać się z sekretami naszej planety, jej historią i rozwojem życia. Pomocne są w tym grupy pasjonatów, prowadzące strony internetowe z ciekawostkami na temat różnych badań i doniesień dotyczących otaczającego nas świata.

Jednym z nich jest www.ewolucjamyslenia.pl. prowadzą go osoby pasjonujące się zagadnieniami związanymi z zaistnieniem Ziemi i życia na niej. Na ich stronie znajdziesz informacje pochodzące z wielu dziedzin nauki. Tematyka wpisów dotyczy tego, co odkrycia naukowe mają do powiedzenia w kwestii początków świata, w którym żyjemy. Ideą stojącą za powstaniem portalu EwolucjaMyślenia.pl jest pogłębienie horyzontu rozmyślań o początkach istnienia, stworzenie nowego wiarygodnego źródła informacji dla poszukujących czytelników oraz uzupełnienie mainstreamowych informacji o odkryciach naukowych o nowe fakty i zdarzenia.

Teorie naukowe zebrane w jednym miejscu

Wiedza na temat początków życia na Ziemi zmieniała się przez wiele lat. Trudno dziś odnieść się z powagą do niektórych rozważań sprzed stu lat, inne zaś pokutują twardo w popkulturze i zbiorowym rozumieniu przyrody. Czy są wciąż aktualne? Czy mają odniesienie do naukowej debaty, czy może są jedynie fikcją? Tego właśnie dowiesz się czytając artykuły na blogu EwolucjaMyślenia.pl. Znaleźć tam można też wciąż rozwijaną encyklopedię zwierząt, w tym wymarłych. Wciąż pojawiają się w niej nowe wpisy, więc warto śledzić stronę na bieżąco. Miłośnicy dinozaurów znajdą z pewnością coś do poczytania. 

Na stronie można też obejrzeć filmy popularnonaukowe opowiadające o początkach wszechświata i układu słonecznego oraz życia na Ziemi.

Filozoficzne rozważania o otaczającym nas świecie

Warte uwagi są też teksty bardziej uduchowione, wręcz filozoficzne. Głodni wiedzy mogą więc przeczytać o ewolucjonizmie. Poruszana tematyka dotyczy hipotezy Gai, darwinizmu społecznego, transhumanizmu, eugeniki, rasizmu i innych kwestii etycznych i moralnych. Sporo miejsca poświęca się biologii i ciekawostkom na temat zwierząt. Tutaj ciekawymi tematami są np. inteligencja ptaków, bioróżnorodność, życie w oceanach, genetyka i historia zapisana w słojach drzew. Blog jest więc idealnym miejscem dla wszystkich spragnionych wiedzy o Ziemi i kosmosie. Zawarte w nim informacje pomogą wzbogacić wiedzę ze szkoły czy studiów oraz poszerzą horyzonty o nowe spojrzenie na znane już idee.

materiał zewnętrzny

Przyszłościowe kierunki studiów – jakie studia wybrać?

Przyszłościowe kierunki studiów – jakie studia wybrać?

Jedni planują je od wielu lat i doskonale wiedzą, w którym kierunku chcą kontynuować naukę, inni przeciwnie – decydują się na dany kierunek na ostatnią chwilę, albo w ogóle rezygnują z podjęcia jakichkolwiek studiów. Abstrahując od tego, czyja opcja jest lepsza, warto w tym miejscu zastanowić się nad pytaniem, które kierunek studiów najlepiej wybrać i które z nich są najbardziej przyszłościowe?

San Diego ciekawostki

San Diego ciekawostki

San Diego to 8. największe miasto w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się w stanie Kalifornia nad Oceanem Spokojnym.

Przygotuj się na egzamin państwowy na uprawnienia elektryczne

Przygotuj się na egzamin państwowy na uprawnienia elektryczne

Chcesz pracować jako elektryk? To na pewno wiesz, że aby nim zostać musisz zaliczyć egzamin państwowy, który przeprowadzany jest przez komisję kwalifikacyjną z Urzędu Regulacji Energetyki. W tym artykule pomożemy Ci się do niego przygotować. Sprawdź!