Poznaj bliżej tajemnice Ziemi!

ciekawostki, nauka

Ziemia

Ziemia skrywa wiele tajemnic. Ich odkrycie jest obiektem badań naukowych i dysput filozoficznych. Warto zapoznać się z sekretami naszej planety, jej historią i rozwojem życia. Pomocne są w tym grupy pasjonatów, prowadzące strony internetowe z ciekawostkami na temat różnych badań i doniesień dotyczących otaczającego nas świata.

Jednym z nich jest www.ewolucjamyslenia.pl. prowadzą go osoby pasjonujące się zagadnieniami związanymi z zaistnieniem Ziemi i życia na niej. Na ich stronie znajdziesz informacje pochodzące z wielu dziedzin nauki. Tematyka wpisów dotyczy tego, co odkrycia naukowe mają do powiedzenia w kwestii początków świata, w którym żyjemy. Ideą stojącą za powstaniem portalu EwolucjaMyślenia.pl jest pogłębienie horyzontu rozmyślań o początkach istnienia, stworzenie nowego wiarygodnego źródła informacji dla poszukujących czytelników oraz uzupełnienie mainstreamowych informacji o odkryciach naukowych o nowe fakty i zdarzenia.

Teorie naukowe zebrane w jednym miejscu

Wiedza na temat początków życia na Ziemi zmieniała się przez wiele lat. Trudno dziś odnieść się z powagą do niektórych rozważań sprzed stu lat, inne zaś pokutują twardo w popkulturze i zbiorowym rozumieniu przyrody. Czy są wciąż aktualne? Czy mają odniesienie do naukowej debaty, czy może są jedynie fikcją? Tego właśnie dowiesz się czytając artykuły na blogu EwolucjaMyślenia.pl. Znaleźć tam można też wciąż rozwijaną encyklopedię zwierząt, w tym wymarłych. Wciąż pojawiają się w niej nowe wpisy, więc warto śledzić stronę na bieżąco. Miłośnicy dinozaurów znajdą z pewnością coś do poczytania. 

Na stronie można też obejrzeć filmy popularnonaukowe opowiadające o początkach wszechświata i układu słonecznego oraz życia na Ziemi.

Filozoficzne rozważania o otaczającym nas świecie

Warte uwagi są też teksty bardziej uduchowione, wręcz filozoficzne. Głodni wiedzy mogą więc przeczytać o ewolucjonizmie. Poruszana tematyka dotyczy hipotezy Gai, darwinizmu społecznego, transhumanizmu, eugeniki, rasizmu i innych kwestii etycznych i moralnych. Sporo miejsca poświęca się biologii i ciekawostkom na temat zwierząt. Tutaj ciekawymi tematami są np. inteligencja ptaków, bioróżnorodność, życie w oceanach, genetyka i historia zapisana w słojach drzew. Blog jest więc idealnym miejscem dla wszystkich spragnionych wiedzy o Ziemi i kosmosie. Zawarte w nim informacje pomogą wzbogacić wiedzę ze szkoły czy studiów oraz poszerzą horyzonty o nowe spojrzenie na znane już idee.

materiał zewnętrzny

Archipelag Öregrund ciekawostki

Archipelag Öregrund ciekawostki

Archipelag Öregrund to grupa 9 722 wysp w hrabstwie Uppsala w Szwecji, położona na Morzu Bałtyckim. Jaki klimat panuje na archipelagu Öregrund?

Sycylia ciekawostki

Sycylia ciekawostki

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Znajduje się we Włoszech na południe od Półwyspu Apenińskiego. Jakie są główne atrakcje turystyczne Sycylii? Jaki jest najwyższy szczyt Sycylii?

Morze Kaspijskie ciekawostki

Morze Kaspijskie ciekawostki

Morze Kaspijskie tak naprawdę nie jest morzem tylko bezodpływowym słonym jeziorem, znajdującym się w Azji i częściowo w Europie. Na terenie jakich krajów znajduje się Morze Kaspijskie? Jaka jest maksymalna głębokość Morza Kaspijskiego?

Kilimandżaro ciekawostki

Kilimandżaro ciekawostki

Kilimandżaro jest najwyższą górą w Afryce i stanowi wolno stojący masyw wulkaniczny w Tanzanii, niedaleko granicy z Kenią. Jest to także najwyższy wolno stojący szczyt na świecie, osiągający wysokość 5 895 m n.p.m. Jak długo trwa wejście na Kilimandżaro?