Poznajcie 5 najciekawszych miejsc na Majorce dla osób szukających spokoju

ciekawe miejsca, Hiszpania, hotele, wczasy

Majorka

Po pandemii covid-19 wyjazdy zagraniczne ponownie ożyły, a ludzie tłumnie udali się do wyczerpanych przymusowym postojem biur podróży.

Czego szukają turyści w 2022? Niektórzy całkowitej zmiany klimatu, inni okazji do szaleństw i spontanicznej zabawy, a jeszcze inni – spokoju, ciszy, błogiego wypoczynku.

W tym jakże niepewnym okresie, gdzie stabilizacja jest trudna, a czasem niemożliwa, turyści pragną zaznać chwil, podczas których nie będą wracać do pracy, sytuacji na świecie czy zmian ekonomicznych. Odcięcie się od codziennych zmartwień, w cichym i urokliwym otoczeniu pozwala na regenerację, odbudowanie rezerw sił, gdzieś zagubionych w natłoku obowiązków.

Ciekawym kierunkiem turystycznym, zaspokajającym potrzeby zarówno podróżniczych “wyjadaczy”, nawykłych do tłumów oraz ścisku, jak i poszukiwaczy kameralnych miejsc, jest Majorka. W tym artykule przyjrzymy się pięciu pięknym, rzadziej uczęszczanym miejscowościom Majorki.

1. Petra

Lokalne place Petry wypełniają przytulne bary i knajpki, oferujące dania miejscowej kuchni. Miasteczko, usytuowane w centrum wyspy, ma mniej niż 5 000 mieszkańców, jednak tętni w nim życie. Z Petry pochodzi Juniper Serra, święty, ojciec-fundator San Francisco.

2. Sóller

Jest miejscowością położoną w “Dolinie Pomarańczy”. Miasteczko liczy sobie niemal 15 tysięcy mieszkańców, plaże znajdują się w odległości dłuższego spaceru od zabytkowego rynku. Centrum zachwyca kunsztem architektonicznym. Popularną atrakcją turystyczną jest również kolejka Sóller Train, łącząca miasteczko ze stolicą Majorki, Palmą.

Majorka

3. Campos

Miasteczko słynie z dwóch plaż, uchodzących na wyspie za jedne z najpiękniejszych – Es Trenc i Sa Rapita. Campos jest domem dla ponad 10 tysięcy osób. Dwa razy w tygodniu odbywa się tam lokalny targ, popularny w okolicy, oferujący produkty regionalne.

4. Artà

Miejscowość dzieli od północno-wschodniego brzegu zaledwie kilka kilometrów. Artà długo pozostawała poza głównym nurtem turystycznym, dlatego nie poddała się wpływom branży i zachowała swój oryginalny sznyt. Główne atrakcje warte zobaczenia to Sanktuarium San Salvador oraz Kościół Przemienienia Pańskiego. Z Artà łatwo również dotrzeć do znanych jaskiń – Cuevas de Artà i Cuevas del Drach.

5. Valldemossa

Miasteczko jest najwyżej położoną miejscowością na wyspie, usytuowane jest bowiem w górach Tramuntana. Dom znajduje tam zaledwie 2 tysiące osób. Ma to pewien zasadniczy plus – ruch uliczny jest minimalny. Łatwo równie, z pomocą transportu publicznego, dostać się do Palmy, stolicy Majorki.

Przedstawiliśmy kilka miejsc na Majorce, gdzie można zażyć utęsknionego odpoczynku. Każdy może jednak samemu wybrać sobie kryteria, które zaprowadzą do wymarzonego miejsca. Warto skorzystać ze sprawdzonych źródeł informacji na stronie https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#male-miasta. Bon voyage!

Gdzie lecieć na wakacje?

Gdzie lecieć na wakacje?

Szukasz skutecznego sposobu na wypoczynek? Bez wątpienia jedną z najlepszych opcji jest dobór nietuzinkowego miejsca do odbycia podróży. Wśród wielu osób pojawia się pytanie, jaki kierunek obrać i czy taka wycieczka musi być kosztowna? Poznaj nasze propozycje kierunków wakacyjnych oraz krótkich wyjazdów. Wykorzystaj tanie linie lotnicze, by zapewnić sobie komfortową podróż w atrakcyjnych cenach.

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Biuro pielgrzymkowe — dlaczego warto skorzystać z jego oferty?

Kochasz zwiedzać świat, a religia odgrywa istotną rolę w Twoim życiu? Pasja do podróży i silna wiara mogą iść ze sobą w parze. Doskonałą okazją do połączenia tych dwóch kwestii są pielgrzymki do ważnych miejsc kultu. W przypadku takich przedsięwzięć dużym wyzwaniem okazuje się jednak planowanie i organizacja. Kompleksowe przygotowanie wyprawy wymaga wiele czasu i uwagi. Sporą pomocą w takich sytuacjach może zatem okazać się biuro pielgrzymkowe. Dowiedz się, na jakiej zasadzie działa taka organizacja i w jaki sposób możesz skorzystać z jej wsparcia.

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

Wakacje last minute wiosną: najciekawsze kierunki

A gdyby tak pojechać na wakacje wiosną? Bardziej kameralna atmosfera, zwiedzanie i plażowanie bez tłumów, a do tego niższe ceny… urlop w kwietniu czy maju zdecydowanie kusi! Pozostaje tylko jedno pytanie: dokąd się wybrać? Oto kilka miejsc, w których pogoda i fantastyczne wrażenia są gwarantowane.

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Gdzie warto pojechać na weekendowy city break w Polsce?

Wolny weekend? To doskonała okazja, by wybrać się na krótki wypad do jednego z większych miast w Polsce. Często, planując wyjazdy, poszukujemy dalszych kierunków, zupełnie lekceważąc bogactwo atrakcji turystycznych, jakie do zaproponowania mają nasze rodzime miejsce. Gdzie w Polsce warto wybrać się na city break?