Poznajcie 5 najciekawszych miejsc na Majorce dla osób szukających spokoju

ciekawe miejsca, Hiszpania, hotele, wczasy

Majorka

Po pandemii covid-19 wyjazdy zagraniczne ponownie ożyły, a ludzie tłumnie udali się do wyczerpanych przymusowym postojem biur podróży.

Czego szukają turyści w 2022? Niektórzy całkowitej zmiany klimatu, inni okazji do szaleństw i spontanicznej zabawy, a jeszcze inni – spokoju, ciszy, błogiego wypoczynku.

W tym jakże niepewnym okresie, gdzie stabilizacja jest trudna, a czasem niemożliwa, turyści pragną zaznać chwil, podczas których nie będą wracać do pracy, sytuacji na świecie czy zmian ekonomicznych. Odcięcie się od codziennych zmartwień, w cichym i urokliwym otoczeniu pozwala na regenerację, odbudowanie rezerw sił, gdzieś zagubionych w natłoku obowiązków.

Ciekawym kierunkiem turystycznym, zaspokajającym potrzeby zarówno podróżniczych “wyjadaczy”, nawykłych do tłumów oraz ścisku, jak i poszukiwaczy kameralnych miejsc, jest Majorka. W tym artykule przyjrzymy się pięciu pięknym, rzadziej uczęszczanym miejscowościom Majorki.

1. Petra

Lokalne place Petry wypełniają przytulne bary i knajpki, oferujące dania miejscowej kuchni. Miasteczko, usytuowane w centrum wyspy, ma mniej niż 5 000 mieszkańców, jednak tętni w nim życie. Z Petry pochodzi Juniper Serra, święty, ojciec-fundator San Francisco.

2. Sóller

Jest miejscowością położoną w “Dolinie Pomarańczy”. Miasteczko liczy sobie niemal 15 tysięcy mieszkańców, plaże znajdują się w odległości dłuższego spaceru od zabytkowego rynku. Centrum zachwyca kunsztem architektonicznym. Popularną atrakcją turystyczną jest również kolejka Sóller Train, łącząca miasteczko ze stolicą Majorki, Palmą.

Majorka

3. Campos

Miasteczko słynie z dwóch plaż, uchodzących na wyspie za jedne z najpiękniejszych – Es Trenc i Sa Rapita. Campos jest domem dla ponad 10 tysięcy osób. Dwa razy w tygodniu odbywa się tam lokalny targ, popularny w okolicy, oferujący produkty regionalne.

4. Artà

Miejscowość dzieli od północno-wschodniego brzegu zaledwie kilka kilometrów. Artà długo pozostawała poza głównym nurtem turystycznym, dlatego nie poddała się wpływom branży i zachowała swój oryginalny sznyt. Główne atrakcje warte zobaczenia to Sanktuarium San Salvador oraz Kościół Przemienienia Pańskiego. Z Artà łatwo również dotrzeć do znanych jaskiń – Cuevas de Artà i Cuevas del Drach.

5. Valldemossa

Miasteczko jest najwyżej położoną miejscowością na wyspie, usytuowane jest bowiem w górach Tramuntana. Dom znajduje tam zaledwie 2 tysiące osób. Ma to pewien zasadniczy plus – ruch uliczny jest minimalny. Łatwo równie, z pomocą transportu publicznego, dostać się do Palmy, stolicy Majorki.

Przedstawiliśmy kilka miejsc na Majorce, gdzie można zażyć utęsknionego odpoczynku. Każdy może jednak samemu wybrać sobie kryteria, które zaprowadzą do wymarzonego miejsca. Warto skorzystać ze sprawdzonych źródeł informacji na stronie https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#male-miasta. Bon voyage!

17 ciekawostek o historii Czarnogóry

17 ciekawostek o historii Czarnogóry

Zbiór informacji i ciekawostek o historii Czarnogóry (uzyskanie niepodległości, najważniejsze bitwy i wydarzenia). Nazwa „Czarnogóra” (Crna Gora) zaczęła być używana w XIII wieku w odniesieniu do górzystego regionu w serbskiej prowincji Zeta.

21 ciekawostek o edukacji w Finlandii

21 ciekawostek o edukacji w Finlandii

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji w Finlandii (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). W fińskich szkołach stosuje się system ocen w skali od 4 do 10, gdzie 10 to ocena najwyższa, a 4 oznacza niezaliczenie przedmiotu.

10 ciekawostek o armii Bangladeszu

10 ciekawostek o armii Bangladeszu

Zbiór informacji i ciekawostek o armii Bangladeszu (sprzęt wojskowy, ilość żołnierzy itd.). Armia Bangladeszu powstała w 1971 roku, po wywalczeniu niepodległości.

13 ciekawostek o edukacji na Dominikanie

13 ciekawostek o edukacji na Dominikanie

Zbiór informacji i ciekawostek o edukacji na Dominikanie (średni poziom IQ, czas trwania obowiązkowej nauki, analfabetyzm itd.). Dominikana korzysta z systemu oceniania od 1 do 100, gdzie 70% jest minimalnym wynikiem zaliczającym.