Poznajcie 5 najciekawszych miejsc na Majorce dla osób szukających spokoju

ciekawe miejsca, Hiszpania, hotele, wczasy

Majorka

Po pandemii covid-19 wyjazdy zagraniczne ponownie ożyły, a ludzie tłumnie udali się do wyczerpanych przymusowym postojem biur podróży.

Czego szukają turyści w 2022? Niektórzy całkowitej zmiany klimatu, inni okazji do szaleństw i spontanicznej zabawy, a jeszcze inni – spokoju, ciszy, błogiego wypoczynku.

W tym jakże niepewnym okresie, gdzie stabilizacja jest trudna, a czasem niemożliwa, turyści pragną zaznać chwil, podczas których nie będą wracać do pracy, sytuacji na świecie czy zmian ekonomicznych. Odcięcie się od codziennych zmartwień, w cichym i urokliwym otoczeniu pozwala na regenerację, odbudowanie rezerw sił, gdzieś zagubionych w natłoku obowiązków.

Ciekawym kierunkiem turystycznym, zaspokajającym potrzeby zarówno podróżniczych “wyjadaczy”, nawykłych do tłumów oraz ścisku, jak i poszukiwaczy kameralnych miejsc, jest Majorka. W tym artykule przyjrzymy się pięciu pięknym, rzadziej uczęszczanym miejscowościom Majorki.

1. Petra

Lokalne place Petry wypełniają przytulne bary i knajpki, oferujące dania miejscowej kuchni. Miasteczko, usytuowane w centrum wyspy, ma mniej niż 5 000 mieszkańców, jednak tętni w nim życie. Z Petry pochodzi Juniper Serra, święty, ojciec-fundator San Francisco.

2. Sóller

Jest miejscowością położoną w “Dolinie Pomarańczy”. Miasteczko liczy sobie niemal 15 tysięcy mieszkańców, plaże znajdują się w odległości dłuższego spaceru od zabytkowego rynku. Centrum zachwyca kunsztem architektonicznym. Popularną atrakcją turystyczną jest również kolejka Sóller Train, łącząca miasteczko ze stolicą Majorki, Palmą.

Majorka

3. Campos

Miasteczko słynie z dwóch plaż, uchodzących na wyspie za jedne z najpiękniejszych – Es Trenc i Sa Rapita. Campos jest domem dla ponad 10 tysięcy osób. Dwa razy w tygodniu odbywa się tam lokalny targ, popularny w okolicy, oferujący produkty regionalne.

4. Artà

Miejscowość dzieli od północno-wschodniego brzegu zaledwie kilka kilometrów. Artà długo pozostawała poza głównym nurtem turystycznym, dlatego nie poddała się wpływom branży i zachowała swój oryginalny sznyt. Główne atrakcje warte zobaczenia to Sanktuarium San Salvador oraz Kościół Przemienienia Pańskiego. Z Artà łatwo również dotrzeć do znanych jaskiń – Cuevas de Artà i Cuevas del Drach.

5. Valldemossa

Miasteczko jest najwyżej położoną miejscowością na wyspie, usytuowane jest bowiem w górach Tramuntana. Dom znajduje tam zaledwie 2 tysiące osób. Ma to pewien zasadniczy plus – ruch uliczny jest minimalny. Łatwo równie, z pomocą transportu publicznego, dostać się do Palmy, stolicy Majorki.

Przedstawiliśmy kilka miejsc na Majorce, gdzie można zażyć utęsknionego odpoczynku. Każdy może jednak samemu wybrać sobie kryteria, które zaprowadzą do wymarzonego miejsca. Warto skorzystać ze sprawdzonych źródeł informacji na stronie https://www.holidu.pl/mieszkania-wakacyjne/hiszpania/majorka#male-miasta. Bon voyage!

Tłumy na urlopie – dlaczego warto ich unikać?

Tłumy na urlopie – dlaczego warto ich unikać?

Wakacje to czas wypoczynku i relaksu, jednak dla wielu osób również okazja do zwiedzania nowych miejsc i poznawania nowych kultur. Niestety, popularne atrakcje turystyczne często są przeludnione, co może skutecznie zepsuć radość z wyjazdu. Dlaczego warto unikać tłumów na urlopie i jakie są alternatywne opcje dla zwiedzających?

Tykocin – miasto, które warto odwiedzić!

Tykocin – miasto, które warto odwiedzić!

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych województwa podlaskiego jest Tykocin. To niewielkie miasteczko bywa nazywane turystyczną perłą Podlasia. Czy faktycznie zasłużyło na tak zaszczytne miano? Oto najważniejsze atrakcje i zabytki w Tykocinie!

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Podróż za granicę – o czym warto pamiętać?

Dlaczego warto pojechać na wakacje za granicę? Istnieje wiele powodów, dla których warto podjąć taką decyzję. Polska posiada co prawda wiele ciekawych opcji na wyjazd, jednak zagraniczna podróż to więcej możliwości. Można poznać nowe kultury, spróbować różnych potraw, poznać nowych ludzi, zwiedzić nowe miejsca, nauczyć się nowego języka. Zwiększyć swoją elastyczność i zdolność do radzenia sobie z sytuacjami nieznanymi, a także po prostu odpocząć i zrelaksować się.

Najpiękniejsze miejsca pod Zakopanem

Najpiękniejsze miejsca pod Zakopanem

Wybierając się w Tatry, najczęściej myślimy o Zakopanem. To miasto w sezonie przyciąga ogromne ilości turystów, przez co może robić się tłoczno. Dzięki rozwojowi turystyki rozwija się również miasto – w Zakopanem znajdziemy coraz więcej restauracji z szerokim wyborem dań, miejsc noclegowych, atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jednak wiele osób poszukuje spokojniejszych miejsc, gdzie można odnaleźć ducha Tatr.