Przeprowadzka do Niemiec – o czym musisz pamiętać?

Niemcy, porady

berlin

Podjąłeś decyzję o przeprowadzce do Niemiec i planujesz przygotowania do wyjazdu? Podpowiemy Ci, jakie dokumenty musisz skompletować i które z nich powinny zostać przetłumaczone na język niemiecki.

Dokumenty niezbędne podczas przeprowadzki do Niemiec

Przeprowadzka do innego kraju to przedsięwzięcie, do którego należy się dobrze przygotować. Trzeba nie tylko wybrać miejsce docelowe, ale też poznać podstawy języka niemieckiego i zapoznać się z kulturą tego kraju. Podczas pakowania, nie zapomnij o zabraniu ze sobą najważniejszych dokumentów. 

Niezbędne będą:

  • dowód osobisty lub paszport – koniecznie sprawdź ważność tych dokumentów. Dobrze, żeby ich termin ważności był odpowiednio długi, abyś nie musiał szybko wracać do Polski w celu wyrobienia nowego dokumentu;
  • prawo jazdy – tutaj też koniecznie sprawdź termin ważności;
  • dyplom ukończenia wyższej uczelni lub szkoły średniej/zawodowej, zaświadczenia o odbytych kursach, zdobyte certyfikaty – czyli wszystkie te dokumenty, które będą przydatne podczas szukania pracy. W prosty sposób przetłumaczysz tłumaczenia dokumentów tutaj: https://turbotlumaczenia.pl/tlumaczenia/niemiecki/;
  • akt urodzenia – koniecznie przetłumaczony i poświadczony przez tłumacza przysięgłego;
  • zaświadczenie o niekaralności – również przetłumaczone na język niemiecki i poświadczone przez tłumacza przysięgłego.

Tłumaczenia dokumentów na niemiecki — czy to konieczne do przeprowadzki?

Jeśli przenosisz się do Niemiec, konieczne jest zabranie ze sobą tłumaczenia dokumentów na niemiecki. Nie musisz oczywiście zlecać przekładu wszystkich dokumentów. Konieczne jest tłumaczenie na niemiecki dokumentów, które wskazaliśmy powyżej, a więc aktu urodzenia oraz zaświadczenia o niekaralności. Dokumenty te będą Ci potrzebne podczas załatwiania różnych urzędowych spraw, dlatego warto zlecić ich przekład jeszcze przed wyjazdem. Nie musisz iść do biura tłumaczeń stacjonarnie. Możesz to zrobić również przez internet: https://turbotlumaczenia.pl/tlumaczenia/tlumaczenie-dokumentow/.

Kto może tłumaczyć dokumenty na niemiecki?

Aby tłumaczenie dokumentów na niemiecki było wiążące, konieczne jest poświadczenie przez tłumacza przysięgłego. Dokument, który przetłumaczy Ci np. kuzyn, który zna język niemiecki, nie będzie ważny. Warto zatem zlecić tłumaczenie dokumentów na niemiecki wyspecjalizowanemu w tym tłumaczowi. Takich znajdziesz na przykład za pośrednictwem strony turbotlumaczenia.pl. 

Co ciekawe i bardzo wygodne – zlecenie tłumaczenia dokumentów na niemiecki możesz złożyć online. Wystarczy, że skorzystasz z formularza kontaktowego, który znajdziesz na ich stronie internetowej. Wycena zlecenia jest bardzo szybka i wiążąca. Oznacza to, że za tłumaczenie dokumentów na niemiecki zapłacisz dokładnie tyle, ile wynosi wycena. Nie musisz obawiać się ukrytych kosztów.

Tłumaczenie dokumentów na niemiecki – ile trwa?

Korzystanie z usługi tłumacza przysięgłego nie musi być czasochłonne. Zamawiając tłumaczenie dokumentów na niemiecki za pośrednictwem turbotlumaczenia.pl, otrzymujesz nie tylko informację o cenie usługi, ale też o szacowanym czasie realizacji. Tłumacze przysięgli, z którymi współpracuje portal, działają sprawnie, a ich tłumaczenia są najwyższej jakości. Sprawdź online wycenę tłumaczenia dokumentów na niemiecki – to wygodne rozwiązanie, które nie zajmuje dużo czasu, co w gąszczu spraw do załatwienia przed przeprowadzką jest ogromnym atutem.

materiał zewnętrzny

Dlaczego warto mieć własne narty?

Dlaczego warto mieć własne narty?

Uwielbiasz zimowe szaleństwo na stoku? Wyjeżdżasz na ferie wraz z całą rodziną, a może wybierasz się kilka razy do roku na doskonalenie swoich umiejętności, co jest dla Ciebie zastrzykiem dobrych emocji? Dziś podpowiemy Ci, dlaczego warto mieć własne narty, zamiast wypożyczać sprzęt na miejscu. Jest kilka ważnych powodów!

Rodzaje gier planszowych

Rodzaje gier planszowych

Zastanawiasz się, co kupić dziecku pod choinkę? A może szukasz pomysłu na świetną zabawę dla całej rodziny? Wybierz jedną z wielu gier planszowych. Ten artykuł pomoże ci odróżnić poszczególne rodzaje takich gier i wybrać tę, która będzie najbardziej odpowiednia.

My się zimy nie boimy! Czy słusznie?

My się zimy nie boimy! Czy słusznie?

Złota polska jesień w tym roku przestała być tylko legendarnym zjawiskiem, o którym opowiadają rodzice i dziadkowie – mieliśmy niezwykłą okazję podziwiać ją długo na własne oczy. Wysokie temperatury, słoneczne poranki i popołudnia, rzadkie opady deszczu i mozaiki najpiękniejszych jesiennych barw tworzą naszą, niestety coraz trudniejszą codzienność. Wiemy jednak, że zima czeka za rogiem i wkrótce da o sobie znać. Aby zatem uniknąć zaskoczenia i nie dać się złapać nieprzygotowanym warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu, które pozwoli nam przejść przez tę chłodną porę zdrowo i aktywnie.

Kulig – pomysł na imprezę prywatną lub firmową

Kulig – pomysł na imprezę prywatną lub firmową

Organizujesz imprezę prywatną lub firmową? Uważasz, że idealnym pomysłem na integrację będzie kulig? Białystok to doskonałe miejsce, aby zrealizować taki plan. To atrakcja, która - mimo upływu lat - cieszy się ogromną popularnością i tak samo bawi uczestników. Jak...